islamiyet islamiyet

6862 posts   369534 followers   0 followings

Islamiyet  ﷽ Elhamdûlillâh müslümanız. Hazreti Muhammed (ﷺ) yolundayız. İslam'ı doğru anlamalıyız, geç olmadan...

Yâ ALLAH! Ümmetimizi muhafaza eyle! (ÂMİN. ÂMİN. ÂMİN.) 😢

Tesettür bir merdiven misali. Bir kadın karar verdi ise basamakların başına geçer. Hayal eder. Gözü daha çok kapalı bayanlara takılır. Sonra bakışları yakalanır hemen eğer başını. Yanlış anlaşılmaktan korkar. Bir müddet hep onları izler. Farklı farklıdır kapalı olanlar. Içine sinen bir kapanma şekli olur. Ve bunu taklit etmek ister. Evde yalnız olduğunda, bulduğu herhangi bir örtüyü başına tutar. Aynada kendisine bakar ve hemen geri bırakır. Böyle böyle o örtü ile ısınma fazlı geçirir. Tanışır dost olurlar. Ve birgün öyle bir vakit gelir ki o dosttan ayrılmak istemez. Isterki her vakit yanında olsun.. ve birgün bir his gelir. Ve tamam der. Besmele çeker ve başlar o örtü ile kapıya kadar gitmeye. Son kez içinde şeytan vesvese bombardımanına tutar ." Yapamazsın. Çıkarırsan daha çok rezil olacaksın. Sen yakışmıyorsun bile örtüye. Daha gençsin. Evde kaldın. Artık bir köle gibisin vs. " ama o bunları eli ile iter. Dostuna sarılır sıkıca ve çıkar dışarıya. İlk başta herkes sanki sadece ona bakıyor diye paranoid oluyor . Lakin sonra fark eder ki hayat herzamanki gibi, fark yok. Bir kaç arkadaşı laf atacak. Çünkü alışık değiller. Lakin o örtüsü olan dostu öyle bir savunacak ki arkadaşları onu olduğu gibi kabul edecek. Etmeyenler ile yolunu ayıracak çünkü onun ihtıyacı samimi ahiret dostları. Ve biliyor ki Rabbi onun en iyi dostu. Ve böylece bir tesettür merdiveni çıkılır.
En güzel bir şekilde örtünmeyi Rabbimiz (CC) bu ümmetin kızlarına nasip eylesin. (ÂMİN)

O'na (CC) emanetsiniz.
ELHAMDÛLİLLÂH...

Dünya Âhiretin tarlasıdır.
Bu dünyada ne ekersen Âhirette onu biçersin.

Sabret! Belki bir gün de olmaz ama bir gün mutlaka olur.

[bir söz]
Müslüman kadınlar neden örtünürler ki? Neden saçının tek telini onlara helal olan kişilerden başkasına göstermezler? Neden vucud hatlarını göstermekten haya ederler? Neden vucud hatlarını başka kadınlar gibi herkese gösterme meraklısı değildirler? İnsan neden elbise giyer? Bu son soru işte asıl sorulması gereken sorudur der @ozdemir61 kardeşimiz...

Farkına vardın mı kardeşim? Uykunda bile olabilir... GEÇ olmadan..... DÖN RABBİNE!
•Dostundan akrabandan helallik istedin mi?
•Namazlarını kıldın mı?

Dünyanın üç yüzü vardır:
Birisi mektep yüzü ki, bu mektepte Allah’ın isim ve sıfatları talim edilir. Bu yüzüne küsmek ve darılmak olmaz. İnsanın en mühim gayesi Allah’ın isim ve sıfatlarını talim edip hayatına tatbik etmektir. İşte dünyanın bu yüzünde bu mana hakimdir, küsülmez ve yüz çevrilmez.
Dünyanın ikinci yüzü mezradır.
Yani ahiret hayatının tarlası hükmündedir. Bu yüzde insan ahiret alemi için gerekli olan azık ve mahsulü temin eder. Burada eker, orada biçer. Dünyanın bu yüzünü de terk edip küsmek olmaz. Zira bu yüzde dünya ahiretin vasıtası ve direğidir.
Üçüncü yüzü ise mel’abegahtır
(oyun ve eglence yeri).
Yani dünyanın bu yüzü nefis ve heva için bir oyun yeridir. Bu yüz tehlikeli ve küsülmesi gereken bir yüzdür. Zira insanları gaflet ve dalalete atan hep bu yüzüdür. Allah ve ahireti unutturan yüz bu yüzdür. İşte insan bu yüze var gücü ile küsmesi ve onu terk etmesi gerekir. Şayet insan terk etmez ise, Allah bazı musibet ve hastalıklarla küstürür ki, bu, dünyanın insana küsmesi demektir. Dünyanın insana küsmesi, kaderden atılan ikaz ve ihtar taşlarıdır. Allah sevdiği kullarına dünyayı zindan ederek küstürür.
Mümin dünyanın üçüncü yüzüne hiç bakmamalıdır.
Bakarsa da iman hesabına ve onu ilgilendiren bölümüne bakmalıdır. Yoksa diğer iki yüzüne ne kadar bakılsa iyidir. Burada önemli olan nokta, dünyanın lüzumsuz, malayani işlerinin iman hizmetine set çekmemesidir. Yoksa zühd ve takva bütün bütün dünyayı ve sebepleri terk etmek demek değildir.
Özet olarak,
dünyayı kesben değil, kalben terk etmeliyiz. Gönlümüz Allah’ta iken, elimiz dünyada olabilir. Sahabeler dünyanın ilk iki yüzünde çok ileri gidip terakki etmişler. Dünyayı ahiretin mezrası gibi çok güzel işleyip öbür dünya için büyük mahsulatlar hazırlamışlar. Dünyanın önemsiz ve değersiz oluşu üçüncü yüzü itibarı iledir. Yoksa İslam dünyayı bütünü ile terk edin mağarada sürekli zikir çekin demiyor.

Önemli bir mesaj.
Video @ozdemir61

Dünya sevgisi.
Dünya sevgisi senin hayatına ağır basıyor ise... ALLAH'ın zikrinden seni alıkoyuyor ise, Namazlarını kıl(a)mıyor isen, manevi hayatında acile kaldırılman gerekir demektir. Kaç para, ALLAH'ın (CC) huzurunda durmayı, engelleyebilir? Satın alabilir? Uyan

Tesettürün önemi!

Most Popular Instagram Hashtags