ilhankoca ilhankoca

585 posts   543 followers   21 followings

ilhan koca  ' İlhan-ı Aşk ' / Kakule Kafe Ev Yemekleri. 🍳🍤🌶🍔🍟🌭🍕🍝🌮🌯🍜🍲🍰🍮🍴🍽🍵☕️

Adi ve alçak hilelerle hükümdarlık yapan halifeler ve onlara dini âlet yapmaya tenezzül eden sahte ve imansız bilginler, tarihte daima rezil olmuşlar, rezil edilmişler ve daima cezalarını görmüşlerdir. Dini kendi tutkularına âlet yapan hükümdarlar ve onlara yol gösteren hoca isimli hainler, hep bu sonuca sürüklenmişlerdir. Böyle yapan halife ve din bilginlerinin arzularına kavuşamadıklarını, tarih bize sayısız örneklerle açıklamakta ve kanıtlamaktadır. Artık bu milletin ne öyle hükümdarlar, ne öyle bilginler görmeye katlanması olasılığı yoktur. Artık kimse, öyle hoca kılıklı sahte bilginlerin yalan dolanına önem verecek değildir.

En bilgisiz olanlar bile o gibi adamların niteliğini gerektiği gibi anlamaktadır. Fakat bu konuda tam bir güven sahibi olmaklığımız için bu uyanıklığı, bu dikkati, onlara karşı bu nefreti, gerçek kurtuluş anına kadar bütün kuvvetiyle, hatta artan bir kararlılıkla korumalı ve sürdürmeliyiz. Eğer onlara karşı, benim kişiliğimden bir şey anlamak isterseniz, derim ki, ben kendim onların düşmanıyım. Onların olumsuz yönde atacakları bir adım, yalnız benim kişisel imanıma değil, yalnız benim amacıma değil, o adım benim milletimin yaşamıyla ilgili, o adım milletimin yaşamına karşı bir kötü niyet, o adım milletimin kalbine yöneltilmiş zehirli bir hançerdir. Benim ve benimle aynı fikirde arkadaşlarımın yapacağı şey, kesinlikle ve kesinlikle o adımı atanı tepelemektir.

Şüphe yok ki, millet birçok özveri, birçok kan pahasına, en sonunda elde ettiği vazgeçilmez ilkesine kimseyi saldırtmayacaktır. Bugünkü hükümetin, meclisin, yasaların, Anayasa’nın nitelik ve sebebi hep bundan ibarettir. Sizlere bunun da üstünde bir söz söyleyeyim. Sayalım ki, eğer bunu temin edecek yasalar olmasa, bunu temin edecek meclis olmasa, öyle olumsuz adım atanlar karşısında herkes çekilse ve ben kendi başıma yalnız kalsam, yine tepeler ve yine öldürürüm.
1923 (Atatürk’ün S.D.II, s. 146)
#mustafakemalataturk #Gazimustafakemalataturk #ataturk #gazi #baskomutan

2 yıl önce Quaresma yi geri getirdik bugün Pepe geldi seneye belki Ronaldo! 😝 Seni seviyorum hayatımın uğuru... Nice uzun sağlıklı ve şampiyonluk göreceğimiz yıllara..! 💙🏴🏁🏆

Seni sevmeyen ölsün !
Bu takımı bırakma #kartalinler

En anlamlı imza/m
Bu aralar evet kelimesini sevmesem de
İyi ki evetimsin...! #1903 #eceilhan

#eceilhan

SONSUZA DEK SEVİLDİĞİNİ BİL YETER !

BeşiktAŞK ♥🏳🏴🏁

Mutluluk ♥

BEŞİKTAŞım KOYUNCA HOPLUYOR BURSA ! 🏳🏴 🇯🇵Bu da fenere anlayan anladı ! #beşiktaş #bjk #beşiktaşk

Most Popular Instagram Hashtags