[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

iew.ir iew.ir

1039 posts   22692 followers   46 followings

iew  دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران

https://t.me/iranenvironmentwatch

عاملين شكار بيرحمانه يك بز وحشى آبستن بهمراه يك اسلحه مجاز و يك اسلحه قاچاق در طارم سفلى قزوين دستگير شدند

متاسفانه بز شكار شده دوقلو آبستن بوده و بهار بزغاله هاى خود را به دنيا مى آورد

ديده بان محيط زيست
iew.ir

پلنگ گرفتار در استخر كشاورزى خالى از آب در حاجى آباد هرمزگان با اطلاع رسانى مردم محلى و حضور نيروهاى محيط زيست و وارد كردن نردبان چوبى به داخل استخر نجات يافت.

ديده بان محيط زيست
iew.ir

تعداد بيشمارى كبوتر وحشى به دليل نامعلومى در اسلام آباد غرب ازبين رفتند

هزاران كبوتر وحشى همانند برگ خزان از شاخه درختان به زمين افتاده و به شكل نارحت كننده اى ازبين ميروند

ديده بان محيط زيست
iew.ir

عاملين شكار غيرمجاز دو باقرقره در جغتای دستگير و علاوه بر جزای نقدی به خدمات عمومى رايگان و توليد فیلم مستند با موضوع حیات وحش و شکار غیرمجاز (بدل از سه ماه حبس) محکوم شدند.

دیده بان محیط زیست
iew.ir

عاملين شكار ٣ جبير در كنارك علاوه بر سيصد ميليون ريال ضرر و زيان محيط زيست به تحمل سه سال حبس تعليقى، ساخت ٢٤ آبشخور حيات وحش و كاشت ٤٥ درخت سازگار با محيط محكوم شدند.

ديده بان محيط زيست
iew.ir

وزارت دادگستری خواستار افزایش مجازات نقدی جرایم مواد ١٠ تا ١٤ قانون صید و شکار (مجازات نقدى تخلفات شكار و صيد) شد.

مجازات هاى نقدى فعلى و پيشنهادى به شرح جدول فوق است.

ديده بان محيط زيست
iew.ir

عامل شکار غيرمجاز يازده خوتكا در زابل دستگیر و پس از واریز ١١/٠٠٠/٠٠٠ ريال جریمه نقدى بابت ضرر و زيان وارده به محيط زيست جهت رسيدگى به جنبه كيفرى جرم به دادگاه معرفی شد.

دیده بان محیط زیست
www.iew.ir

عاملین شکار دو قوچ وحشی توسط محیط بانان طبس شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند ۲۰ بهمن ۱۳۹۶
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر ورد شکارچیان غیرمجاز به مناطق آزاد بخش دستگردان طبس نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان عازم منطقه مذکور شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در این باره گفت: محیط بانان حین ردزنی و دوربین کشی متوجه حضور دو نفر شکارچی متخلف شدند که لاشه شکار بر دوش و اسلحه به همراه داشتند.

مسعود مستقیم اظهار داشت: محیط بانان متوجه شدند متخلفین یک شکار را پوست کنده و خرد کرده و یک شکار دیگر را تازه زده و هنوز پوست نکنده اند.

محیط بانان که تنها دو نفر بوده و دوربین عکاسی با زوم بالا در اختیار داشتند با توجه به شرور بودن متخلفین و احتمال درگیری و یا فرار آنها ابتدا از شکارچیان به همراه ادوات جرم عکس و فیلم تهیه نموده و سپس جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند.

شکارچیان متخلف با مشاهده محیط بانان با آنها گلاویز و درگیر شدند.

محیط بانان در درگیری با شکارچیان لاشه های شکار و یک اسلحه خفیف دست‌ساز غیرمجاز را از آنها گرفته و متخلفین به همراه یک اسلحه تک لول کالیبر ۱۲ متواری شدند.

محیط بانان که از متخلفین و آثار جرم عکس و فیلم تهیه نموده و کاملا آنها را شناسایی کرده بودند از درگیری بیشتر و احتمال به خطر افتادن جان طرفین خودداری نمودند.

با شكايت اداره محیط زیست طبس پرونده ای در این رابطه در دادسرای این شهرستان تشکیل شده و متهمین بزودی جهت رسیدگی به جرم به دادسرا احضار خواهند شد.

بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک قوچ یا میش وحشى معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است. بنابراین متهمین می بایست مبلغ دویست میلیون ریال به حساب دولت واریز نمایند.

بر اساس بند الف ماده ۶ قانون «مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز» مصوب ۱۳۹۰/۶/۷ ، هر کس بطور غیرمجاز سلاح شکاری و یا مهمات آن را خریداری، نگهداری و یا حمل نماید به حبس از ۹۱ روز تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف بیست میلیون ریال محکوم خواهد شد.

همچنین بر اساس ماده ۱۸ قانون فوق الذکر، کلیه سلاح ها، مهمات، اقلام و مواد کشف شده موضوع این قانون به موجب حکم دادگاه به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط می شود.

تصاویر فوق بخشی از عکس هایی است که محیط بانان بصورت نامحسوس از شکارچیان متخلف تهیه نموده اند

يك گربه جنگلی بر اثر برخورد با خودرو در اطراف بجنورد از بین رفت.

از هشت گونه گربه سان وحشى ايران شامل پلنگ، يوزپلنگ. كاراكال، گربه شنى، گربه وحشى، گربه پالاس، گربه جنگلى و سياهگوش حضور هفت گونه (بغير از سياهگوش) در خراسان شمالى اثبات شده است.

دیده بان محیط زیست
iew.ir

عامل شكار دو كل وحشى در زاهدان عليرغم واريز يكصد ميليون ريال بابت ضرر و زيان وارده به محيط زيست در دادگاه محاكمه و به پرداخت يكصد ميليون ريال ديگر جزاى نقدى محكوم شد.

ديده بان محيط زيست
iew.ir

متاسفانه پلنگى كه ارديبهشت ماه سال جارى در حاشيه پارك ملى پابند مازندران از تله سيمى نجات يافته و پس از تيمار و درمان و نصب گردنبند ردياب ماهواره اى در جنگل رهاسازى شده بود حدود ٣٠ كيلومتر دورتر از محل رهاسازى در منطقه جنگلى مابين كياسر و نكا توسط افراد ناشناس كشته شد.

فيلم منتشر شده مربوط به لحظه رهاسازى اين پلنگ در ارديبهشت سال جارى است.

ديده بان محيط زيست
iew.ir

از يك پلنگ ماده و دو توله اش در پارك ملى صيدوا تصوير بردارى شد.

خوشبختانه پلنگ مادر توانسته هر دو توله خود را بزرگ كرده و به حدود يك سالگى برساند.

ديده بان محيط زيست
iew.ir

Most Popular Instagram Hashtags