hrouhani hrouhani

876 posts   1095460 followers   31 followings

Hassan Rouhani • حسن روحانی  President of Iran 🇮🇷 رئیس جمهوری اسلامی ایران ○ Twitter (fa): @ Rouhani_ir‌ ○ Twitter (en): @ HassanRouhani

http://rouhani.ir/


هدف از مناظره‌ها، توضیح برنامه‌هاست تا مردم بتوانند بین نامزدها یک نفر را انتخاب کنند. اگر نقل قولی می‌خواهیم انجام دهیم یا نسبتی بدهیم، باید صحیح و راست باشد. علت اینکه امشب سخنان یک نامزد را متوقف کردم، این بود که دروغ ادامه پیدا نکند و گناهان ایشان زیاد نشود.

در اینجا لازم میدانم موارد کذبی که در مناظره امشب مطرح شد را جهت اطلاع عموم به اختصار شرح دهم:

📌 ارائه برنامه کوتاه مدت سه‌ماهه یا ۱۰۰ روزه و برنامه‌های بلندمدت یک‌ساله و چهارساله توسط نامزدهای انتخاباتی امری معمول است. بنده نیز درخصوص برنامه کوتاه مدت و بلند مدت خود در برنامه‌های تبلیغاتی سال ۹۲ که از رسانه ملی پخش شد، توضیح دادم، و بعد از برعهده گرفتن مسئولیت، همانطور که قول داده بودم در پایان ۱۰۰ روز اول، اقدامات دولت تدبیر و امید را در یک گفتگوی زنده تلویزیونی برای مردم عزیز شرح دادم. اما ادعای حل تمام مشکلات اقتصادی در عرض ۱۰۰ روز، غیرواقعی و غیرعقلانی است.

📌 در انتخابات سال ۹۲ در برنامه تلویزیونی «با دوربین» اشاره کردم که "ما سه میلیون و ۳۰۰ هزار بیکار در کشور داریم. اگر ۱۰ میلیون توریست سالانه وارد کشور شود، ۱۳.۶ میلیارد درآمد ارزی و ۴ میلیون شغل ایجاد می‌شود." آنچه بیان شده واضح است، و فیلم و متن پیاده شده آن در سایت‌های معتبر نیز موجود است.

📌 فردی که امروز به عنوان مفسد اقتصادی در زندان بسر می‌برد و محکوم به اعدام شده، یکی از «کارآفرینان برتر» به انتخاب دستگاه‌های مربوطه در سال‌های گذشته می‌باشد که در مراسمی که در سال ۱۳۸۶ بنده به عنوان سخنران برنامه دعوت شده بودم و به درخواست مسئولین برگزارکننده، لوح تقدیر تهیه شده را نیز به کارآفرینان برتر اهدا کردم، این فرد نیز لوحی را دریافت کرده است. حال چگونه افرادی در نقش حامی او ظاهر می‌شوند و سعی در سرپوش گذاشتن بر فساد بزرگ ۳ میلیارد دلاری و ربط دادن اعمال وی به دریافت یک لوح دارند، جای شگفتی دارد.

همچنین ادعای این فرد (بدون ارائه هیچگونه سند و مدرک) مبنی بر کمک به ستاد انتخاباتی اینجانب در سال ۹۲، کذب محض است و بارها توسط مسئولین وقت ستاد تکذیب شده است.

امیدوارم بنای همه نامزدها که می‌خواهند مسئولیت مهم اداره کشور را برعهده بگیرند، راستی و درستی و راستگویی باشد.

عکس: نخستین مناظره نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ٩۶/٢/٨.

#انتخابات96‌ #انتخابات_96
#انتخابات_ریاست_جمهوری


پیامبر در جامعه‌ای مبعوث شد مملو از خشونت و سراسر تبعیض. اما پیامبر مهربان، خوش‌خوی، نرم‌زبان و معتدل بود. پیامبری که در برابر آن همه آزار و اذیت دیگران، خم به ابرو نیاورد و در برابر دروغ‌ها، تهمت‌ها، استهزاءها و تخریب‌ها، برای نفرین آن‌ها هرگز دست به سوی آسمان بلند نکرد و حتی دعایش هدایت آن قوم بود.

یادی می‌کنم از یار دیرین امام و رهبری، حضرت #آیت_الله_هاشمی_رفسنجانی، که جای او در این مراسم خالی است. رحمت، رضوان و غفران الهی را برای آن عزیز طلب می‌کنم.

📷 عکس: دیدار جمعی از مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی با رهبر انقلاب، به مناسبت عید #مبعث، ٩۶/٢/۵.


برای ادامه مسیر آرامش در جامعه، #فضای_غیرامنیتی در دانشگاه، ثبات در بازار و #تعامل_سازنده با جهان، باید همه مردم را تشویق به رفتن پای صندوق رأی کنیم. روز #انتخابات، روزی تعیین‌کننده برای کشور و آینده فرزندان است.

📌 حضور در اجتماع هواداران دولت #تدبیروامید، حضور در اجلاس بین‌المللی مجمع جهانی شهرهای اسلام و افتتاح چند طرح و پروژه با ایجاد اشتغال برای ۳۰۷۰ نفر، از برنامه‌های سفر یکروزه به استان #قزوین بود.

طی این سفر، ضمن بازدید از طرح صنعتی پایا پلیمر پلاستیک و پیرایه چوب ایرانیان، این دو طرح مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

همچنین از طریق ویدئو کنفرانس، چند طرح و پروژه نیز افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز شد؛ شامل کارخانه بنیان کالاشیمی، کارخانه بهشت کویر آریانا، طرح صنعتی لنت، فاز اول طرح توسعه سامانه نوین آبیاری، طرح خط انتقال گاز الموت، فاز یک پروژه هفت‌دره منطقه گردشگری باراجین، طرح آبرسانی از سد طالقان به استان قزوین و طرح آبرسانی به شهر قزوین از بیدستان.

عکس: حجت سپهوند @HojatSepahvand، اجتماع پرشور حامیان دولت #تدبیروامید، سالن ورزشی شهید بابایی، #قزوین، ۹۶/۲/۳.

#اقتصاد_مقاومتی #تولید #اشتغال

#انتخابات96‌ #انتخابات_96
#انتخابات_ریاست_جمهوری


برای نخستین بار با #شهید_بهشتی در سال ١٣۴٠ آشنا شدم؛ ۱۴ سال سن داشتم که عازم #قم شدم و از خوش‌اقبالی وارد مدرسه علوی (معروف به مدرسه #آیت_الله_گلپایگانی) شدم که از همان سال با مدیریت دکتر بهشتی، برنامه‏ درسی نوینی در آن به اجرا درآمده بود و طلاب علاوه بر دروس حوزوی، می‌بایست ادبیات زبان فارسی و انگلیسی، ریاضیات، تاریخ اسلام و... را نیز می‏‌گذراندند.

رفتار و سبک برخورد دکتر بهشتی برای من خیلی جذاب بود. ایشان بسیار منظم، با ابهت و شیک‏‌پوش بود. لباس وی بسیار تمیز و اتو شده بود، آستین قبا و حتی عبای وی نیز اتو داشت؛ و به‌جای نعلین، کفش می‏پوشید. من برای اولین‌بار یک شخص روحانی را به این صورت می‌دیدم.

شهید بهشتی با ویژگی‏‌هایی چون تُن صدای تأثیرگذار، بیان سنجیده و آرام، مدیریت قوی، و آشنایی با علوم روز و زبان انگلیسی، خود را از دیگر فضلا و مدرسین متمایز کرده بود.

ایشان که برای تربیت طلبه‌های این مدرسه خیلی تلاش می‌کرد، وقتی پس از امتحانات ثلث اول دید نمره‌هایم از سایرین بهتر است، لطف ویژه‌ای نسبت به من ابراز می‌کرد. در واقع رابطه‌اش با من از همان زمان دوستانه و صمیمی شد، و هرازگاهی با من در مورد درس و آینده‌ام خصوصی صحبت می‌کرد.

او چه پیش و چه پس از انقلاب، یکی از مسئولیت‌های مهم خود را شناسایی و کشف نیروهای بااستعداد و تربیت و اعتلای آنها می‌دانست. در واقع، یکی از رسالت های خود را کادرسازی برای آینده انقلاب و نظام می‌دانست.

در سال ۱۳۵۶ پس از سخنرانی در #مسجد_ارک در مجلس یادبود آیت‌الله سیدمصطفی خمینی(ره)، بطور جدی‌تری تحت تعقیب ساواک قرار گرفتم و منزلم بطور دائم تحت نظر بود لذا ادامه برنامه‌ها و سخنرانی‌هایم غیرممکن شده بود. با مشورت با #شهید_مطهری و #شهید_بهشتی و توصیه هردوی آن‌ها قرار شد مدتی برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروم. کشور انگلستان را هم به پیشنهاد ایشان انتخاب کردم.

در مدتی که خارج بودم مرتب با دکتر بهشتی بصورت تلفنی در ارتباط بودم و رابطه و دوستی ما پس از پیروزی انقلاب نیز ادامه پیدا کرد و ایشان را در جلسات حزب جمهوری اسلامی، جامعه روحانیت مبارز، و جلسات مختلفی که در منزل ایشان با حضور افرادی چون #شهید_مطهری، #آیت_الله_خامنه‌ای، #آیت_الله_هاشمی و #آیت_الله_موسوی_اردبیلی برگزار می‌شد، می‌دیدم.

📷 عکس: مدرسه علوی، قم، سال ۱۳۴۱.
ردیف اول سمت چپ: شهید بهشتی،
ردیف دوم نفر دوم از راست: حسن روحانی.

📋 متن از: کتاب خاطرات حسن روحانی، جلد اول، چاپ ۱۳۸۷، شابک ۹۷۸۶۰۰۵۹۱۴۸۰۱.

#عکس_قدیمی
#عکس_قدیمی_حسن_روحانی


🎥 در تصمیمات «کمیسیون تبلیغات انتخابات» مداخله نمی‌کنم اما مایلم در تصمیم اخیرشان تجدیدنظر کنند. ارزش #انتخابات به انتخاب آزادانه و آگاهانه است و من حامی آزادترین شیوه‌ها هستم. #مناظره_زنده


پی‌نوشت:
طبق ماده ۶۲ و ماده ۶۳ قانون انتخابات رياست جمهورى (مصوب مجلس) که وظیفه و اعضای «كمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات» را مشخص می‌کند، از بین ۵ عضو این کمیسیون، دولت تنها یک نماینده دارد که وزیر کشور می‌باشد. برخی دبیر «هیأت اجرایی انتخابات» که عضوی از کمیسیون مذکور نیز می‌باشد را منصوب دولت می‌دانند که صحیح نیست.

#انتخابات96
#انتخابات_96
#انتخابات_ریاست_جمهوری


سفر به استان #فارس، افتتاح و آغاز عملیات اجرایی چند طرح و پروژه و ایجاد #اشتغال برای مجموعاً ۱۰۶۰۰ نفر.

طی این سفر، بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی آموزشی، پژوهشی و درمانی پیوند اعضای بوعلی سینا (مهم‌ترین پروژه دانشگاهی و درمانی کشور)، مورد بهره‌برداری قرار گرفت. سهم دولت در کمک به این بیمارستان خیریه، حدود ۴۰٪ از اعتبار آن است.

همچنین ضمن بازدید از نمایشگاه شرکت صنایع الکترونیک، از ۱۲ پروژه و محصول مهم دفاعی کشور در حوزه‌های راداری، پدافندی و فرودگاهی رونمایی شد.

از طریق ویدئو کنفرانس نیز چند طرح و پروژه افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز شد؛ شامل ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس، ۱۰ کتابخانه عمومی، سد مخزنی چشمه عاشق، سیستم آبیاری نوین در استان، ۳۳ طرح صنعتی و ۶ طرح زیرساختی شرکت ‏شهرک‌های صنعتی، ۴ سالن ‏چند منظوره ورزشی مجموعه کارگران، پروژه‌های بخش بهداشت و درمان، و شهر بین‌المللی ‏سلامت و گردشگری پارس.

#ورزشگاه_پارس چهارمین ورزشگاه بزرگ کشور است که ساخت از سال ۷۶ در #شیراز آغاز شد و پس از ۲۰ سال، سرانجام با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید؛ که حدود ۱۲ میلیارد تومان در ۱۷ سال اول و مابقی ۶۸ میلیارد تومان، یعنی ۸۵ درصد از اعتبار این پروژه، در #دولت_یازدهم تخصیص یافته است.
دولت #تدبیروامید توسعه و ساخت ورزشگاه‌ها را برای نشاط و سلامت جوانان عزیز لازم می‌داند و برای این هدف، اهتمام جدی دارد.

عکس: احمدرضا مداح @Maddah.Ahmad.Reza.Fars


وقوع حادثه #سیل در استان‌های #آذربایجان_شرقی، #آذربایجان_غربی، #اردبیل و #کردستان، و جان‌باختن و مفقود شدن تعدادی از هموطنان عزیزمان همه ملت ایران را غم‌زده و ناراحت کرد.
‌‌
👈 در ساعات اولیه حادثه، هیاتی را به ریاست مهندس چیت‌چیان وزیر نیرو، مأمور کردم تا با حضور در ‏استان‌ها و مناطق سیل‌زده، همه نیروها و امکانات را برای رسیدگی فوری به آسیب‌دیدگان و مصدومان بسیج کنند.

همچنین در تماس‌های تلفنی جداگانه با استانداران آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل، در جریان آخرین وضعیت امدادرسانی و رسیدگی به سیل‌زدگان و خسارات‌های وارده قرار گرفتم و دستور تخصیص اعتبارات لازم صورت گرفت.
‌‌
👈 صبح امروز طی سفری به آذربایجان شرقی، ضمن بازدید از روستاهای سیل‌زده در شهرستان #عجب‌شیر، با مردم این روستاها گفت‌وگو کردیم. #دولت همه توان و تلاش خود را برای بازسازی منازلی که دچار تخریب کامل شده و یا آسیب دیده، به‌کار خواهد گرفت، و در این راستا کمک‌های بلاعوض و تسهیلات ارزان‌قیمت ارائه خواهد داد و اجازه نمی‌دهد سختی و مشکلات مردم مناطق سیل‌زده ادامه داشته باشد.

با تشکیل جلسه ستاد بحران در استانداری آذربایجان شرقی نیز بار دیگر ابعاد حادثه بررسی و روند اقدامات و امدادرسانی انجام شده، توسط مسئولین گزارش شد.

عکس: حجت سپهوند، @HojatSepahvand،
بازدید از روستای سیل‌زده «دیزج حسن بیک» از توابع شهرستان عجب‌شیر، آذربایجان شرقی، ۹۶/۱/۳۰.


جمعی از مسئولین و فرماندهان جنگ، عرشه ناو نیروی دریایی ارتش، سال ۱۳۶۵.

حاضران در تصویر از چپ: حسن روحانی (فرمانده وقت پدافند هوایی کل کشور و قائم‌مقام جانشین فرماندهی کل قوا)، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (رئیس جمهور وقت و رئیس شورای عالی دفاع)، محمدحسین ملک‌زادگان (فرمانده وقت نیروی دریایی ارتش)، محسن رضایی (فرمانده وقت سپاه).

#عکس_قدیمی
#عکس_قدیمی_حسن_روحانی
#ارتش_جمهوری_اسلامی_ایران
#نیروی_دریایی
#دفاع_مقدس


«ورود نیروهای مسلح در وسوسه‌های اقتصادی، آنها را از وظیفه اصلی خود دور می‌کند»

ارتش جمهوری اسلامی ایران با فداکاری و ایثار همیشه به وظایف خود عمل کرده و طبق #قانون_اساسی وظیفه پاسداری از استقلال، تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی ایران برعهده #ارتش است و نه نیرو یا نهاد دیگر.

صلاح #نیروهای_مسلح ما، اجرای توصیه و وصیت امام راحل و تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم فاصله نیروهای مسلح از بازی‌های سیاسی است. هر چه نیروهای مسلح از سیاست و سیاست‌بازی‌ها دور باشند، با قدرت و اقتدار بیشتر می‌توانند از منافع مردم دفاع کنند که ارتش در طول ٣٠ سال گذشته و پس از #دفاع_مقدس به این تأکید امام و رهبری به خوبی عمل کرده‌، و این ارزشمند است.

بر اساس قانون، ارتش و نیروهای مسلح، باید در زمان صلح در زمینه‌های مختلف امدادی، آموزشی، جهادی و تولیدی در صورتی که به قدرت دفاعی آن‌ها لطمه‌ای وارد نشود، به #دولت کمک کنند، اما در عین حال ورود نیروهای مسلح در #وسوسه‌های_اقتصادی می‌تواند آنها را از هدف‌های بلند و افکار فرماندهان را از وظیفه اصلی خود دور کند.

عکس: حجت سپهوند @HojatSepahvand،
مراسم گرامیداشت #روز_ارتش، ٩۶/١/٢٩.

#ارتش_جمهوری_اسلامی_ایران
#نیروی_زمینی #نیروی_هوایی #نیروی_دریایی


‏افزایش حدود ۲.۵ برابری تولید در #پارس_جنوبی در #دولت_یازدهم و سبقت گرفتن از همسایه جنوبی در برداشت از میدان مشترک گازی، افتخاری برای ایران و همه تلاشگران صنعت نفت؛ علی‌الخصوص کارگران، کارکنان، متخصصین و مدیران پارس جنوبی در #عسلویه.

طی سفر به عسلویه، فازهای ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۲۱ #پارس_جنوبی و فاز دوم پتروشیمی کاویان در عسلویه‌ مورد بهره‌برداری قرار گرفت. همچنین از طریق ویدئو کنفرانس، پتروشیمی مروارید، پتروشیمی تخت جمشید پارس و واحد پلی‌استایرن انتخاب نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

👈 ‏دولت‌های گذشته مجموعاً موفق شدند ۱۰ فاز از #پارس_جنوبی را به بهره‌برداری برسانند و در چهار سال #دولت_یازدهم، ۱۱ فاز دیگر به بهره‌برداری رسیده است.
از این مجموعه بزرگ، ساخت ۶ فاز دیگر باقی می‌ماند: اجرای ساخت ۴ فاز که توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از سال ۸۹ آغاز گردیده است و ساخت ۲ فاز که با سرمایه‌گذاری خارجی در آینده نزدیک آغاز خواهد شد. و در مجموع به ۲۷ فاز خواهد رسید.

بخشی از سخنرانی امروز:
به صراحت به وزیر نفت می‌گویم که ما خواهان توسعه پایداری هستیم که در آن سلامت هوا، زمین و آب‌های دریا و #محیط_زیست به عنوان اولین اولویت در آن، مد نظر قرار داشته باشد.
مسئله محیط زیست و نیازمندی‌های اولیه مردم برای ما اولویت دارد و مردم استان #بوشهر و منطقه عسلویه و کنگان باید در زندگی روزمره خود این پیشرفت‌ها را شاهد باشند.

👈 به بزرگان خود احترام بگذاریم؛ همگان دیدیم عده‌ای که روزی به #شهید_بهشتی توهین می‌کردند، بعد از شهادت ایشان سال‌ها شرمنده بودند. همچنین شاهد بودیم که آنهایی که روزی به #آیت_الله_هاشمی_رفسنجانی توهین می‌کردند، امروز بعد از پرواز روح او به آسمان‌ها شرمنده هستند. لذا نباید کاری کرد که در برابر افتخارات و بزرگان کشور، شرمنده باشیم. باید برادرانه در کنار هم و دستگیر یکدیگر باشیم و با نهایت صداقت با مردم سخن بگوییم.

عکس: محمد برنو @BernoPix
‌افتتاح فاز ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی، عسلویه، ۹۶/۱/۲۷.‌


هیچگاه در اندیشه تجاوز نبوده‌ایم اما یک کشور همواره نیاز به قدرت بازدارنده و توان دفاعی دارد. صلح جاده یک‌طرفه‌ای نیست که اگر تصمیم گرفتیم صلح‌خواه باشیم، طرف مقابل هم صلح‌خواه باشد. لذا باید همواره هوشیار باشیم.

خوشحالیم که سامانه پدافندی S300 در #دولت_یازدهم در اختیار کشورمان قرار گرفت و با وجود فشارهای فراوان خارجی برای عدم دستیابی به این سامانه، این کار انجام شد و این افتخاری برای دولت و کمکی به نیروهای مسلح کشور است. #پسابرجام

بودجه #نیروهای_مسلح و وزارت دفاع در سال ۹۵، نسبت به سال ۹۲ حدود ۷۷% افزایش یافته و در بخش بنیه دفاعی، ١۴۵% رشد داشته‌ایم. این در حالی است که تا سال ۹۲ سهم بخش دفاعی از بودجه عمومی کشور، ۶% بوده و این رقم امروز به ٩% افزایش یافته است.

در مراسم رونمایی از دستاوردهای جدید #وزارت_دفاع، از نخستین هواپیمای جت آموزشی بومی کشور با نام کوثر، #پهپاد تاکتیکی مراقبت شناسایی و مسلح مهاجر ۶، موشک کروز ضد کشتی نصیر و موشک هوا به هوای فکور رونمایی شد.

پروژه جنگنده قاهر F-313 با استفاده از فناوری‌ها و فرآیندهای نوین و با هدف دستیابی به محصول کاملاً بومی، برنامه‌ریزی شده که نمونه اولیه ساخته شده این جنگنده اکنون در مرحله آزمایشات حرکت بر روی زمین و آماده‌سازی برای پروازهای آزمایشی در آینده نزدیک می‌باشد.

عکس: حجت سپهوند @HojatSepahvand،
مراسم رونمایی از دستاوردهای جدید وزارت دفاع، ۹۶/۱/۲۶.


من #دوباره_آمده‌ام برای ایران، برای اسلام. از همه ایرانیان می‌خواهم دوباره بیایند، برای ایران، برای اسلام.

عکس: حجت سپهوند @HojatSepahvand،
ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ۹۶/۱/۲۵.

follow this page in feedly

Most Popular Instagram Hashtags