hrouhani hrouhani

959 posts   1944040 followers   32 followings

Hassan Rouhani • حسن روحانی  President of Iran 🇮🇷 رئیس جمهوری اسلامی ایران ○ Twitter (fa): @ Rouhani_ir‌ ○ Twitter (en): @ HassanRouhani

http://rouhani.ir/


امروز علم و تکنولوژی فضایی برای ما بسیار حائز اهمیت است و هر چه توانمندی و قدرت ما در علوم مختلف بیشتر شود، اقتدار و عزت ما ارتقاء خواهد یافت.

در #پسابرجام، فرصت لازم به دست آمده تا هم از تجربه دیگران استفاده کنیم و هم با اراده و کوشش مضاعف متخصصان و دانشمندان خودمان بتوانیم دستاوردهای بیشتری که باعث بروز و توسعه ملی می‌شود، داشته باشیم.

امروز پایگاه ملی فضایی امام خمینی(ره) با پرتاب آزمایشی موفقیت‌آمیز ماهواره‌بر سیمرغ به فضا به‌طور رسمی افتتاح شد. این پایگاه که نخستین پایگاه سکوی ثابت جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود، همه مراحل آماده‌سازی، پرتاب، کنترل و هدایت ماهواره‌برها را به‌عهده دارد.

پایگاه فضایی امام خمینی(ره) در فاز نهایی قادر است همه نیازهای کشور در مدار پایین کره زمین (مدار LEO) را پوشش دهد. ماهواره‌بر سیمرغ نیز قادر است ماهواره‌هایی تا وزن ۲۵۰ کیلوگرم را در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار دهد.

👈 ورق بزنید و همه تصاویر را تماشا کنید.

📷 عکس: تصاویر پرتاب از وزارت دفاع، ۹۶/۵/۵.
تصاویر افتتاح از محمد برنو @BernoPix

#علوم_فضایی
#فناوری_فضایی
#پایگاه_فضایی_امام_خمینی
#ماهواره_بر_سیمرغ
#ما_میتوانیم


اگر طرف مقابل، بخشی از عهد را زیر پا گذاشت، ما هم بخشی از آن را زیر پا می‌گذاریم و اگر همه عهد را زیر پا گذاشت، ما هم متقابلاً همان کار را خواهیم کرد. همانطور که خداوند در قرآن به پیامبر می‌فرماید: «اگر دیدی دشمنان می‌خواهند خیانت بکنند و عهد را زیر پا بگذارند، تو هم معادل و برابر همان کار را بکن.»

البته قرآن به این نکته هم سفارش دارد که «اگر آن‌ها واقعاً به دنبال صلح بوده و خواستند دشمنی را کنار گذاشته و با شما رفتار درست داشته باشند، شما هم همان کار را بکنید و راه صلح را در پیش بگیرید.»

سوره انفال، آیات ۵۸ و ۶۱.

📷 عکس: ابراهیم سیدی، جلسه هيأت دولت.


#دولت_دوازدهم هم فراجناحی خواهد بود ولی افرادی در رده‌های بالا قرار خواهند گرفت که تفکر #اکثریت_۲۴میلیونی را بطور کامل قبول داشته باشند.

شیوه و تفکری که مردم در #انتخابات به آن رأی دادند باید در دولت، استاندارها، فرماندارها، مدیرکل‌ها و در همه مسئولیت‌های حساس، حاکم شود. اگر غیر از این باشد، برای چه انتخابات برگزار کردیم؟ مردم در انتخابات به دو تفکر رأی دادند؛ یکی شد اکثریت و دیگری اقلیت؛ و ما طبق قانون اساسی و دموکراسی باید بر مبنای رأی اکثریت عمل کنیم. البته اقلیت هم حقوق دارد، حق صحبت و انتقاد دارد و مورد احترام است ولی حق تخریب ندارد.

👈 ورق بزنید و هردو قسمت ویدئو را ببینید.

🎥 فیلم: جلسه هیأت دولت، ٩۶/۴/٢٨.

#میزان_رای_ملت_است


تیم مذاکره کننده ایرانی در دومین دور مذاکرات #قطعنامه_598، مقر سازمان ملل متحد در #ژنو، شهریور ۱۳۶۷.

ردیف جلو از سمت چپ: عباس ملکی (دبیر هیأت)، حسن روحانی (رئیس وقت کمیسیون دفاع مجلس و عضو شورایعالی دفاع)، سیروس ناصری (نماینده وقت ایران در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو)، علی‌اکبر ولایتی (وزیر وقت امور خارجه و رئیس هیأت)، محمدجواد ظریف (دیپلمات ارشد وزارت امور خارجه)، مرحوم حسن حبیبی (وزیر وقت دادگستری)، سید محمدحسین لواسانی (معاون وقت بین‌الملل وزارت امور خارجه)، علی شمس اردکانی (دیپلمات ارشد وزارت امور خارجه و نماینده سابق ایران در سازمان ملل متحد).

ردیف دوم: امیر علی‌اصغر جمالی (جانشین وقت فرماندهی نیروی زمینی ارتش)، سید ابراهیم انوری (رییس وقت اداره مرزی وزارت امور خارجه)، دکتر جمشید ممتاز (حقوق‌دان، استاد دانشگاه تهران و مشاور حقوقی هیأت)، مرتضی سرمدی (معاون وقت ارتباطات وزارت امور خارجه).

#عکس_قدیمی
#عکس_قدیمی_حسن_روحانی


ناشنیده‌های آیت‌الله هاشمی(ره): اتمام #جنگ از افتخارات من و آقای روحانی است. چند ماه بعد از پایان جنگ، امام [خمینی] به من گفتند که اون جام ابتدا برای من تلخ بود اما امروز خیلی شیرین شده است.

🎥 فیلم: دیدار جمعی از رزمندگان #دفاع_مقدس با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و #فرمانده_جنگ، ۹۴/۶/۳۱.

📋 ۲۷ تیرماه سالگرد پذیرش #قطعنامه_598

#پایان_جنگ #صلح #تصمیم_شجاعانه #بصیرت_هاشمی #هاشمی_رفسنجانی #امیر_بزرگ


درگذشت اندوه‏بار مریم میرزاخانی، #نابغه نامدار #ریاضی ایران و جهان موجب تأثر فراوان شد.

درخشش بی‌نظیر این #دانشمند خلاق و انسان متواضع که نام ایران را در مجامع علمی جهانی طنین‏‌انداز کرد، نقطه عطفی در معرفی همت والای #زنان و جوانان ایرانی در مسیر کسب قله‌های افتخار در عرصه‌های گوناگون بین‌المللی بود.

این‏جانب ضمن ارج نهادن به خدمات علمی و آثار ماندگار این فرزند فرهیخته ایران، مصیبت وارده را به جامعه علمی کشور و خانواده محترم آن عزیز از دست رفته صمیمانه تسلیت می‏‌گویم.

#مریم_میرزاخانی (۱۳۹۶-۱۳۵۶)
#فرزند_ایران


از چاه عمیق #تحریم، بیرون آمدیم ولی به این معنی نیست که در زمان کوتاه به روز اول برگشته باشیم.

آیا بعد از ۳۰ سال از پایان #جنگ توانسته‌ایم همه مشکلات آن را حل و فصل کنیم؟

🎥 ویدئوی ۲ از ۲

#برجام


تمام کشورهایی را که به فصل هفتم سازمان ملل بردند، در نهایت یا رژیم آن‌ها را سرنگون کردند یا کشورشان را تجزیه؛ اما ما بدون #جنگ و حتی یک ساعت اجرای آن قطعنامه‌ها، توانستیم با دیپلماسی و #برجام همه ۶ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل و ۱۲ قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و همچنین #تحریم های ضمیمه شده را یکجا لغو کنیم و سایه تهدید را از کشور برداریم.

#اگر_برجام_نبود
#از_جیب_مردم
#کاسبان_تحریم

🎥 ویدئوی ۱ از ۲


برخی فکر می‌کنند امنیت و اخلاق #زن فقط در داخل خانه تأمین می‌شود؛ خانه‌ای که درب آن هم حتماً بسته و دوقفله باشد!
بعد از ۳۹ سال انقلاب اسلامی اگر هنوز یه همچین تفکری وجود دارد، نقص از ماست. #زنان و بانوان ما مشکل نیستند.

#زن_مشکل_نیست
#برابری_جنسیتی‌


🎥 برخی پاشیدن بذر یأس در روزنامه‌ها، رسانه‌ها و سایت‌هایشان را جز وظایف روزانه خود می‌دانند! چرا نباید متحد و منسجم در کنار هم برای ساختن کشور تلاش کنیم؟ چرا نباید مردم #امید و #نشاط داشته باشند، و از لبخند مردم خوشحال نشویم؟
شاید بد نباشد برای این دوستان هم یک کار فرهنگی اجرا شود تا ببینند نشاط چیز بد و حرامی نیست!

#کار_فرهنگی_تمیز
#دلواپسان #بذرپاشان
#امید #نشاط #سلامت_جامعه


📌 نباید در برابر عده قلیلی که به ناحق بلندگوهای بزرگ در اختیار دارند، بترسیم. امام(ره) فرمودند کسی که می‌خواهد خدمت بزرگی در جامعه انجام بدهد باید خودش را برای فحش خوردن آماده بکند. وقتی فردی مهم است و کارش مهم باشد به او بیشتر فحاشی می‌کنند.

📌 اگر قرار بود دکتر #ظریف، در برابر فحاشی و شعارها، از میدان خدمت خارج شود، #برجام تحقق نمی‌یافت. بعضی‌ها در رسانه‌هایشان و در مناسبت‌های عمومی مثل راهپیمایی ۲۲ بهمن به وزیر امور خارجه توهین کردند. فحاشی و اهانت این‌ها بخاطر تلاش و کوشش مثمر ثمر و تاثیرگذار برای کشور است.

📌 موشکی از خاک کشور شلیک شده و مرکز تروریست‌ها را هدف قرار داده است؛ طراح و سازنده این موشک‌ها، دولت و #وزارت_دفاع بوده و بودجه آن را بخش اقتصادی کشور تأمین کرده است که همه این‌ها باید مورد توجه باشد.

📌 حوزه سلامت به عنوان یک اصل مهم برای #دولت_یازدهم مطرح بوده و #دولت_دوازدهم نیز آن را با جدیت دنبال خواهد کرد. دکتر قاضی‌زاده هاشمی، جزو پرکارترین وزرای دولت یازدهم و جزو پرسفرترین وزرا به مناطق محروم کشور به منظور پیگیری طرح‌ها و رفع مشکلات آنها محسوب می‌شود.

👈 در این مراسم از تعدادی از مسئولان و افراد دخیل در اجرای #طرح_تحول_سلامت، تعدادی از رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و نیز تعدادی از خیرین عرصه سلامت از جمله خانواده مرحوم سیدرضا نیری، تجلیل به عمل آمد.

📌 دولت یازدهم با وجود کاهش قیمت نفت، حدود ۴۰ میلیارد دلار به #صندوق_توسعه_ملی واریز کرد که این موضوع را می‌توان از عجایب تاریخی کشور دانست چرا که این صندوق ایجاد شده تا در #روزهای_سخت به‌خصوص زمان کاهش قیمت نفت، بتوان از منابع آن استفاده کرد، اما دولت در چنین روزهایی هم ناچار شد به آن صندوق پول واریز کند! با وجود تمامی مشکلات و بدون استفاده از این صندوق، دولت توانست امور کشور از جمله اجرای #طرح_تحول_سلامت را دنبال کند، #تورم را مهار کند و به #رشد_اقتصادی خیلی خوبی نیز دست یابد.

📌 برای احیای #دریاچه_ارومیه تاکنون بیش از ۲ هزار میلیارد تومان هزینه شده است. لایروبی‌های انجام شده، باز کردن آب سدها، کاهش مجوز کشاورزی در منطقه، و پرداخت کمک به کشاورزانی که کشت آن‌ها متوقف شده، از جمله اقداماتی است که دولت انجام داده تا جلوی خشک شدن این دریاچه را بگیرد. اگر دولت یازدهم هم می‌خواست مثل دولت گذشته بی‌تفاوت باشد، این دریاچه الان بطور کامل خشک شده بود.

📷 عکس: حجت سپهوند @HojatSepahvand، اولین جشنواره عمران و سلامت، ٩۶/۴/٢٠.


📌 اگر اقدام‌های #دولت_یازدهم در راستای احیای #دریاچه_ارومیه نبود، امروز در غرب کشور نه تنها با طوفان گرد و غبار، بلکه با طوفان نمک مواجه بودیم و حدود ١۴ میلیون نفر از استان‌های غربی کشور ناچار به مهاجرت از این مناطق بودند.

📌برای احیای تالاب #هورالعظیم اقدام‌های گسترده‌ای انجام داده‌ایم و امروز بیش از ٨٠% سطح این تالاب، آبگیری شده ولی برای ثبیت وضعیت آن باید اقدام‌های بیشتری صورت بگیرد. همچنین برای احیای سایر تالاب‌ها از جمله تالاب #هامون، دولت در حد توان و اعتبارات، اقدام‌های ارزشمندی را در طول ۴ سال گذشته به انجام رسانده که این اقدام‌ها ادامه یافته و تکمیل خواهد شد.

📌 منشأ خارجی ریزگردها در ایران با منشأ داخلی آن قابل قیاس نیست؛ به نحوی که ۲۰% داخلی و ۸۰% منشأ خارجی دارد. در منطقه ما، کشورهای عراق، اردن، کویت، سوریه، عربستان، پاکستان، افغانستان و ترکمنستان جزو کشورهایی هستند که منشأ گرد و غبار هستند.

📌 احداث سد و بند بدون مطالعه کافی و در نظر گرفتن آثار زیست محیطی آن می‌تواند برای آینده منطقه خطرناک باشد. اینکه در منطقه ما، کشوری طرح احداث ۲۲ سد را در برنامه خود دارد، می‌تواند تأثیرات بسیار مخربی بر رودخانه دجله و فرات و در سایه آن، کشور عراق و ایران و‌ کشورهای دیگر را نیز تحت تأثیر قرار دهد لذا نمی‌توان در برابر آثار آن بی‌تفاوت بود و سازمان‌های بین‌المللی هم در این زمینه مسئولیت دارند.

📌 تنها راه برای زندگی مسالمت‌آمیز در کنار یکدیگر، اتخاذ سیاست برد–برد است. در مسایل محیط زیستی هم باید دنبال اقداماتی باشیم که به واسطه آن هم ایران، هم ترکیه و هم عراق سود ببرند و نمی‌توان به گونه‌ای حرکت کرد که تنها یک کشور از سرچشمه‌های آب، منتفع شود و تصور کند که می‌تواند با اقدامات خود، آینده مطمئنی را برای مردم کشورش تأمین کند.

📌 راه برون‌رفت از مشکلات، توسعه روابط کشورها و گسترش همکاری‌هاست. #سازمان_ملل_متحد باید در زمینه معضلات زیست محیطی احساس مسئولیت بیشتری کند و همه توان خود را برای رفع این معضل به‌کار بگیرد تا بتوانیم با کمک‌های علمی و مالی بر این معضل پیروز شویم.

📷 عکس: محمد برنو @BernoPix، همایش بین‌المللی مقابله با گرد و غبار، ٩۶/۴/١٢.

#محیط_زیست #ریزگرد #گرد_و_غبار
#UNEP #UNDPIran #UNICTehran

Most Popular Instagram Hashtags