hrouhani hrouhani

925 posts   1608550 followers   32 followings

Hassan Rouhani • حسن روحانی  President of Iran 🇮🇷 رئیس جمهوری اسلامی ایران ○ Twitter (fa): @ Rouhani_ir‌ ○ Twitter (en): @ HassanRouhani

http://rouhani.ir/


📌 وقتی کلمات #میرزاآقا را شنیدم، غیرت ایرانی را در آن مشاهده کردم.‏ قضاوت‌ها، اخلاق و متانت مردم در دوران تبلیغات انتخاباتی بسیار حائز اهمیت بود.

📌 در انتخابات سال ٨٨، برخی با بداخلاقی و تهمت توانستند تا حدودی کار را به پیش ببرند، اما در سال ٩۶، مردم ‏در مقابل این رفتارها به‌خوبی ایستادگی کردند.‏

📌 اگر #شورای_نگهبان، پیشنهادات هیأت اجرایی، افزایش صندوق‌های سیار و تسهیل روند رأی‌گیری را می‌پذیرفت، افراد بیشتری می‌توانستند بدون معطلی در #انتخابات شرکت کنند.
اگر رأی منتخب ملت چند میلیونی بیشتر می‌شد اشکالی ‏داشت؟ رأی بالا که نگرانی ندارد!

📌 ما دوست داریم در همه شعارها از "زنده باد" استفاده شود و ان‌شاءالله "مرگ" از ‏شعارهای ما حذف شود.‏

📌 به همه کسانی که در ستادهای انتخاباتی اینجانب تلاش کردند، خسته نباشید می‌گویم و از آن‌ها تشکر می‌کنم.
شما عزیزان زحمات فراوان و بار سنگینی را به دوش کشیدید و توانستید آن را ‏به خوبی به مقصد برسانید.‏

📌 ستادهای ما در دوران تبلیغات انتخابات، رسانه و پول و حاشیه امنیتی در اختیار ‏نداشتند، اما فضای بسیار خوبی در سایه شجاعت، ایستادگی و صبر مردم ایجاد شد. به یاد ندارم ‏هیچ زمانی در انتخابات، این همه شور توأم با متانت و آرامش وجود داشته باشد.

📷 عکس: حجت سپهوند @HojatSepahvand، مراسم تجلیل از فعالین ستادهای انتخاباتی، ٩۶/٣/۳.


📌 امروز سالگرد #دوم_خرداد است؛ ۲۰ سال پیش در چنین روزی، مردم با حضور بسیار تاثیرگذار خود در پای صندوق‌های رأی، حماسه‌ای بزرگ آفریدند.

📌 این روزها، برخی تلاش کردند گروهی را از قطار انقلاب پیاده کنند اما مردم بار دیگر تصمیم گرفتند و حتی کسانی که پیاده شده بودند هم سوار این قطار شدند. ‌

📌 آیت‌الله #هاشمی_رفسنجانی نخستین کسی بود که مرا به شرکت در انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری تشویق کرد. اگر چه میان ما نیست، ولی به خوبی این روزهای #انتخابات را پیش‌بینی می‌کرد. او به من گفت که چه کسانی به صحنه انتخابات خواهند آمد، و گوشزد کرد که چه وظیفه بزرگی بر عهده من است.

📌 می‌خواهم به روح بلند هاشمی بگویم، روزهایی که با هم در جبهه بودیم، روزهایی که با هم در فاو بودیم، در قرارگاه‌ها با هم بودیم، و می‌دیدم برای امنیت کشور و راحتی مردم و دفع تجاوز دشمنان چه کارهایی می‌کردی، همه را به یاد دارم. هر جا می‌رفتیم و به مزرعه سرسبزی می‌رسیدیم، پیاده می‌شدی و می‌رفتی و آنجا را می‌دیدی و لذت می‌بردی و می‌خواستی همه ایران همانطور سرسبز شود. گواهی می‌دهم عزت و عظمت و پیروزی ایران و این ملت را در همه صحنه‌ها می‌خواستی. ملت ظلم‌هایی را که به خاطر تلاش‌هایت برای انقلاب به تو شد را از یاد نمی‌برند.

📷 عکس: حجت سپهوند @HojatSepahvand،
مرقد #امام_خمینی (ره)، ٩۶/٣/٢.

#سیدحسن_خمینی
#یادگار_امام


📌 بیایید همانگونه که در یکی دو هفته ماقبل انتخابات با مردم رفتار کردیم، در این ۴ سال پیش رو با آن‌ها رفتار کنیم. خوش رفتاری نباید فقط برای صندوق آرا باشد. همین مردم باید کشور و آینده مملکت را بسازند. مردم مراقب دین، اخلاق و خانواده خودشان هستند. مردم را باور کنیم و به آن‌ها احترام کنیم.

📌 به طور طبیعی در جامعه ما افکار همه یکسان نیست؛ به منافع اقلیت هم باید توجه شود اما اداره کشور بر مبنای نظر اکثریتی است که رأی دادند.

📌 مردمی که دارای مشکلات اقتصادی هستند، به شعار پول بیشتر "نه" گفتند و به خوبی اعلام کردند که ما می‌فهميم آب شور، عطش را کم نمی‌کند. مردمی هم که به فکر اقتصاد بزرگتر هستند، به درآمد ملی ۲.۵ برابری تخیلی "نه" گفتند. "نه" مردم به فريبکاران، مهم‌ترين بخش انتخابات ۲۹ ارديبهشت بود.

📌 مردم ما در اين انتخابات به همه نهادها و ارگان‌ها گفتند "هر کس به‌جای خود، هرکس به‌کار خود". نیروهای مسلح به کل ملت ايران تعلق دارند و مردم نمی‌‌پذيرند که يک نهاد ملی، به يک جناح تبديل شود.

📌 من نسبت به حقوق تک‌تک شهروندان ایرانی، حتی ایرانیان خارج از کشور بدون استثنا مسئول هستم. هر کجا ببینم و احساس کنم حق یک ایرانی در داخل یا خارج مورد تعرض قرار گرفته یا اجحافی شده، در حد توانم از او حمایت خواهم کرد. در مواردی هم که مربوط به #قوه_قضائیه می‌شود، از طریق وزیر دادگستری، یا مکاتبه با دستگاه قضایی و یا جلسات سران قوا، موضوع را دنبال می‌کنم.

📌 سلاح و #موشک ما برای #صلح و دفاع است نه برای تهاجم به دیگران. اگر ایران موشک نداشته باشد، یک عده‌ دوباره دچار اشتباه محاسباتی می‌شوند همانطور که قبلاً هم دچار شدند و منطقه را به جنگ کشاندند. مقامات آمریکایی بدانند هر موقع که از لحاظ فنی، نیاز به تست موشک داشته باشیم، تست خواهیم کرد و منتظر اجازه آن‌ها نخواهیم ماند. شاید نیاز باشد قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت را یکبار دیگر بخوانند.

📌 همه چیز باید شفاف شود، از جمله مسأله #مالیات. اگر فردی مالیات نمی‌دهد باید بگوییم که چرا نمی‌دهد. شرکت‌های عمومی #غیردولتی باید شفاف عمل کنند و به مردم گزارش دهند که سودشان چقدر است، کجا سرمایه‌گذاری کردند، حقوق‌شان چقدر بوده است.

📌 طبق گزارش دیوان محاسبات، حقوق‌های نامتعارف مربوط به قوه مجریه کلاً ۲۳ میلیارد تومان بود و تمام آن به خزانه برگردانده شد. اما نهادهای عمومی (غیردولتی) و این خصولتی‌ها، حقوق‌شان چقدر است و چکار کردند؟

📷 عکس: حجت سپهوند @HojatSepahvand، نخستین نشست خبری رئیس جمهور منتخب دوازدهم، ٩۶/٣/١.


از حضور پررنگ همه ایرانیان دور از وطن، مخصوصاً آن‌هایی که با پیمودن مسیرهای طولانی هوایی و زمینی، خود را به شهرهایی که در آن‌ها انتخابات برگزار می‌شد رساندند، و هم‌دل و هم‌سو با مردم داخل کشور حماسه‌ای بزرگ در انتخابات آفریدند، تشکر می‌کنم.

📷 عکس: ایرنا. صف ایرانیان برای شرکت در انتخابات؛ سفارت ایران در آنکارا، ترکیه، ۹۶/۲/۲۹.

#انتخابات_96 #انتخابات96
#انتخابات_ریاست_جمهوری
#دوباره_ایران


شادی هواداران در اولین شب پیروزی و اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری، ۹۶/۲/۳۰.

👈 پی‌نوشت: این پست حاوی ۱۰ عکس می‌باشد که با حرکت انگشت روی تصاویر می‌توانید بین آن‌ها جابجا شوید.

📷 عکس‌ها به ترتیب:
۱- حمید فروتن، ایسنا.
۲- امیر خلوصی @AmirKholousi، ایسنا. میدان کاج در سعادت‌آباد تهران. با نمایی از برج میلاد.
۳- محمد علی مریزاد @MaMarizad، تسنیم.
۴- محمدرضا علیمددی @MR.1635، ایرنا.
۵- حسین کزازی @HoseinKazazi، ایسنا.
۶- بهزاد سلاح‌ورزی @Selahvarzi.Behzad، ایرنا.
۷ و ۸- حسین شریعت @Shariat_Hossein، آنـا. چهارراه ولیعصر تهران.
۹ و‌ ۱۰- حجت سپهوند @HojatSepahvand. میدان ونک تهران.

با تشکر از همه عکاسانی که تصاویرشان را در اختیار ما قرار دادند.

#انتخابات96‌ #انتخابات_96
#انتخابات_ریاست_جمهوری
#دوباره_ایران


سلام و درود خالصانه من بر ملت بزرگ ایران که با حضور و مشارکت گسترده، معنادار و مؤثر خود در انتخابات اردیبهشت ۹۶، گامی بلند در راه اعتلا و منافع ملی و سرافرازی ایران عزیز برداشت.

شما دیروز به همه آنها که ما را به بازگشت به گذشته و یا توقف در شرایط فعلی می‌خواندند، "نه" گفتید.

امیدوارم وکیل شایسته‌ای برای نمایندگی مطالبات شما مردم عزیز ایران باشم.

درودم بر همه #جوانان، #دختران، #پسران، مردان و زنان شهری و روستایی؛ #فارس، #ترک، #کرد، #لر، #عرب، #بلوچ، #ترکمن، #گیلک، #مازنی و #سیستانی در سرزمین پرستاره ایران.

درود بر معلمان غیرتمند که بر تندباد سیاه تهمت، خروشیدند.

درود بر دانشجویان، هنرمندان، اصحاب رسانه، کارآفرینان، کشاورزان، صنعتگران، کارگران و کارمندانی که با ایجاد موج خروشان بی‌نظیر، به استقبال دولت دوازدهم شتافتند.

ملت بزرگ ایران، پیروز اصلی این انتخابات شما هستید. این پیروزی، پیروزی صلح و آشتی بر تنش و خشونت بود.

جا دارد یاد کنم از مرد اعتدال و سازندگی، مرحوم آیت‌الله #هاشمی_رفسنجانی که واقعاً جای ایشان در این صبح پیروزی خالی است. همچنین از برادر گرامی‌ام سیدمحمد #خاتمی، از خاندان امام راحل و یادگارش #سیدحسن_خمینی، از علی‌اکبر #ناطق_نوری، از برادرم اسحاق #جهانگیری و از همه خانواده‌های عزیز شهدا به‌ویژه شهید #مطهری، شهید #بهشتی، از همه فعالان سیاسی، از همه نمایندگان مجلس، و به‌ویژه فعالان #فضای_مجازی که توانستند این امواج خروشان پرمعنا را به اعماق جامعه بگسترانند و عظمت حضور را بیافرینند.

من با کمال خضوع، دست همه کسانی را که با رأی مثبت خویش به این خادم کوچک خود اجازه ادامه مأموریت دادند، می‌بوسم و از خداوند بزرگ می‌خواهم که به این کمترین، شایستگی آن را عطا کند که با خدمات صادقانه خود، اعتماد و حمایت حتی آنهایی را که به من رأی ندادند، کسب نمایم و بتوانم پاسدار حقوق، عزت و سربلندی همه آحاد ملت ایران باشم.

امروز انتخابات پایان یافته و من رییس جمهور همه ملت ایران هستم، و نیازمند کمک تک تک مردم ایران و حتی کسانی هستم که مخالف من و سیاست‌های من بوده‌اند، دست یاری و دوستی خود را صمیمانه به سوی همه مردم ایران، همه جناح‌ها، احزاب و اقشار مختلف مردم دراز می‌کنم.

خود را #متعهد به برنامه اعلام شده‌ام و همه آنچه با شما مطرح کردم می‌دانم، و با عزمی راسخ و با اطمینان به حمایت مستمر شما مردم عزیز، در این مسیر گام برخواهم داشت.

📷 عکس: مسعود ماکاوند @MasoudMakavand، برنا؛
اولین پیام رییس جمهور منتخب دوازدهم با حضور رسانه‌ها، ۹۶/۲/۳۰.


ملت بزرگ ایران، پیروز #انتخابات شمایید؛ خاضعانه در برابر شما سر تعظیم فرود می‌آورم. به عهدم با شما وفادار خواهم ماند.

📷 عکس: ناصر جعفری @NaserJafariPix،
مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری، ۹۶/۲/۲۹.


حضور پرشور مردم در #انتخابات موجب تقویت قدرت و امنیت ملی، و هموارسازی راه توسعه کشور می‌شود. امیدواریم با حضور پرشور مردم، سرنوشت انتخابات ‏ریاست جمهوری در مرحله اول مشخص شود.

📷 عکس: ابراهیم سیدی.
صبح امروز در حسینیه ارشاد، لحظه رأی دادن، ۹۶/۲/۲۹.

#انتخابات96 #انتخابات_96
#انتخابات_ریاست_جمهوری
#انتخابات_شورای_شهر


🎥 و این بار، این شمایید که باید تَکرار کنید...

#برای_ایران


🎥 ناشنیده‌های آیت‌الله #هاشمی_رفسنجانی (ره)

ویدئوی ۳ از ۳


🎥 نظر رهبر انقلاب در مورد حسن روحانی


📷 دیدار با سیدمحمد #خاتمی؛ تیرماه ۱۳۹۳.

Most Popular Instagram Hashtags