hrouhani hrouhani

1,085 posts   2,221,133 followers   34 followings

Hassan Rouhani • حسن روحانی  President of Iran 🇮🇷 رئیس جمهوری اسلامی ایران ○ Twitter (fa): @ Rouhani_ir‌ ○ Twitter (en): @ HassanRouhani


ایران از امروز به محدود نگه داشتن ذخایر اورانیوم غنی‌شده و آب‌سنگین تولید شده خود، تعهدی ندارد. ۵ کشور امضاکننده #برجام درصورتیکه ظرف ۶۰ روز آینده نتوانند به تعهدات خود عمل کرده و منافع ایران را تأمین نمایند، با اقدامات بعدی ایران مواجه خواهند شد.

امروز روز پایان برجام نیست، روز گام جدید در اجرای آن است. کاهش تعهدات خود در برجام را اعلام می‌کنیم، نه خروج از برجام. اگر طرفین برجام پای میز مذاکره آمدند و منافع اصلی ما بخصوص در نفت و امور بانکی، تأمین شد، به نقطه قبلی باز می‌گردیم. اما اگر در ۶۰ روز آینده به نتیجه نرسیدیم، دو اقدام بعدی خود در مورد سطح غنی‌سازی و راکتور آب‌سنگین اراک را آغاز می‌کنیم.

در چارچوب برجام همچنان آماده مذاکره‌ایم، نه یک کلمه بیشتر و نه کمتر. شرایط برد-برد مورد قبول ما خواهد بود؛ نمی شود برجام باشد و هزینه اش را فقط ما پرداخت کنیم.

آغازگر نقض تعهد نبودیم و آغازگر جنگی نخواهیم بود، اما به هر متجاوزی پاسخ قاطع خواهیم داد.

📷 عکس: ابراهیم سیدی؛ هیات دولت، ۹۸/۲/۱۸.


هلال احمر در سختی‌ها و مشکلات، چشم امید مردم است. جناح و حزب نمی‌شناسد، مذهب و قومیت را مدنظر قرار نمی‌دهد و فقط در پی نجات انسان‌ها است.

#هلال_احمر #روزجهانی_هلال_احمر #RedCrossDay


افتتاح تونل آبی ۵۰ کیلومتری، افتتاح ذوب‌آهن بیستون‌ و بازدید از روستاهای بازسازی شده #کرمانشاه.

📌 طی سفر به استان کرمانشاه، ضمن حضور در سد #ازگله، فاز اول طرح آب‌های گرمسیری افتتاح شد. قطعه اول این طرح که طول آن ۵۰ کیلومتر است، امکان جابحایی آب از شمال استان و رودخانه سیروان را به سد ازگله فراهم می‌کند؛ با هدف مدیریت و کنترل آب‌های سطحی و جلوگیری از وقوع #سیل، تأمین آب شرب کشاورزی و نیازهای ضروری مردم استان.
این طرح، آب مورد نیاز ۱۸ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کرمانشاه را تأمین می‌کند. این پروژه ۴ هزار میلیارد تومان هزینه داشته است.

📌 فاز اول مجتمع ذوب‌آهن بیستون در شهر هرسین، با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد تومانی و ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن انواع شمش فولادی نیز به بهره‌برداری رسید.

📌 از روستای زلزله‌زده دره‌ژاله در شهرستان #ثلاث_باباجانی، و واحدهای مسکونی بازسازی شده، بازدید شد و با مردم روستا گفتگو کردیم.
در زلزله سال گذشته، روستای دره ژاله به صورت کامل تخریب شد به طوری که ۶۳ واحد مسکونی این روستا، کاملاً از بین رفت و ۲۰ واحد نیز خسارات عمده دید. اکنون تمام واحدهای تخریب شده این روستا به صورت کامل بازسازی و از نو ساخته شده و واحدهایی نیز که نیاز به تعمیرات اساسی داشت، تعمیر شده و در اختیار صاحبان آن قرار گرفته است.
سایر روستاهای استان نیز به همین صورت بازسازی شده و طبق گزارش استاندار محترم، کار آنها تکمیل شده است. در بخش شهری هنوز روند بازسازی ادامه دارد.

📌 همچنین در جلسه شورای اداری استان و به صورت ويدئو کنفرانس، ۱۳ پروژه عمرانی، افتتاح و آغاز عملیات آن آغاز شد، شامل: پروژه مسکن ۳۰۰ واحدی در کنگاور، طرح احداث شبکه آبیاری تحت فشار هوشمند در سطح ٩٠٩ هکتار، طرح‌های آب‌رسانی و تأسیسات فاضلاب شهر پاوه، طرح توسعه خدمات فیبر نوری، اینترنت پهن‌باند و ارتقاء ظرفیت شبکه انتقال، ارائه خدمات اینترنت پرسرعت در روستاها، طرح بازسازی مناطق زلزله‌زده استان و احداث محور ۴ خطه نهاوند به کنگاور.

📷 عکس‌ها: حجت سپهوند @HojatSepahvand؛ سفر به استان #کرمانشاه، ١٣٩٨/٢/١١.


طی بازدید از کمپ‌ اسکان اضطراری سیل‌زدگان استان #خوزستان، با مردم و امدادگران در مورد مشکلاتشان گفت‌وگو کردیم. دولت تا جبران خسارت‌ها در کنار مردم است و وظیفه خود را فراموش نخواهد کرد.
همچنین از روان‌آب‌های اطراف رودخانه‌های کرخه و کارون از فراز سد تا دشت آزادگان، بصورت هوایی بازدید شد.

📷 عکس‌ها: همت خواهی @Hemmat.Khahi و حجت سپهوند @HojatSepahvand؛ ٩٨/١/٣١.

#سیل #سیلاب


مردم مناطق سیل‌زده روزهای سختی را سپری می‌کنند اما بدانند که دولت تا اتمام بازسازیِ خرابی‌ها و جبران خسارات، در کنارشان ایستاده و تمام توان و امکانات خود را برای عبور از مشکلات به‌کار گرفته است.

مسئولیت بازسازی و جبران خسارات، با «قرارگاه بازسازی» و با فرماندهی وزیر کشور انجام می‌شود. #پل‌دختر، #معمولان و روستاهای آسیب‌دیده که خسارات سنگینی دیده‌اند، در اولویت برنامه‌ها قرار دارد که با خرید زمین‌های لازم، بلافاصله ساخت و ساز منازل جدید و بازسازی‌ خانه‌های آسیب‌دیده آغاز خواهد شد.

نحوه جبران خسارات کشاورزان و مردم، در جلسه هیأت دولت تصویب شده است و همه آن‌ها پرداخت خواهد شد.

امسال با بارندگی‌هایی که داشتیم، درمجموع حدود ۴۸۰ میلیارد متر مکعب آب وارد سرتاسر سرزمین ایران شده است. (سد کرخه که بزرگ‌ترین سد خاکی ایران و خاورمیانه است‌، حجم مخزن آن حدود ۶ میلیارد مترمکعب است.)

📷 عکس‌ها: حجت سپهوند @HojatSepahvand و ابراهیم سیدی؛ بازدید از مناطق سیل‌زده استان‌های #لرستان و #ایلام و گفت‌وگو با مردم در روستاها و اردوگاه‌های موقت؛ ٩٨/١/٣١.

#پل_دختر #چم_مهر #روستای_شوره #سیل


ارتش ایران در طول ۴۰ سال گذشته همواره در #کنار_مردم و برای پاسداری از تمامیت ارضی و استقلال کشور، فداکاری کرده است. #روز_ارتش بر همه ارتشیان غیور و نیروهای مسلح مبارک باد.

📷 عکس‌ها: حجت سپهوند @HojatSepahvand، مراسم بزرگداشت روز ارتش، ٩٨/١/٢٩.


بهره‌برداری از فاز نخست خط ۶ مترو تهران، شامل ۹ کیلومتر از بخش جنوبی این خط.

امروز شاهد یک تحول مثبت برای #محیط_زیست و حمل‌ونقل سریع، ایمن، سلامت و با مصرف کمتر انرژی در تهران هستیم. خط ۶ #مترو_تهران با توسعه به سمت جنوب، یک طرح ۳۸ کیلومتری خواهد شد که از طولانی‌ترین خطوط مترو تهران و حتی طبق گفته مسئولین، در منطقه خواهد شد.

دو پروژه بزرگ طرح توسعه کمربند سبز پیرامون شهر تهران شامل ۱۲۵۰ هکتار #جنگل_کاری دامنه جنوبی البرز، و طرح احداث واحدهای مسکونی و تجاری #امید تهران نیز به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

📷 عکس‌ها: حجت سپهوند @HojatSepahvand و ابراهیم سیدی؛ افتتاح طرح‌های شهر تهران، ٩٨/١/١٨.


#جمشید_مشایخی هنرمندی صاحب‌سبک بود که با ایفای نقش‌های متفاوت و ارزشمند، و مشارکت خلاقانه و اخلاقی در فعالیت‌های اجتماعی، کارنامه‌ای درخشان و نامی نیک از خود به یادگار گذاشت. روحش شاد و یادش گرامی.

📷 عکس: حجت سپهوند @HojatSepahvand؛ دیدار استاد مشایخی با رئیس جمهور، ۹۷/۳/۹.


طرحی که ۱۸ سال معطل مانده بود!

در نخستین سفر استانی به استان #خوزستان در سال ۹۲، مقرر شده بود که ۵۵۰ هزار هکتار از اراضی #کشاورزی استان، تحت پوشش #آبیاری_نوین قرار گیرد؛ امروز فاز نخست این پروژه که شامل تجهیز، نوسازی، زهکشی و آبرسانی اراضی کشاورزی با تأمین آب ۲۹۵ هزار هکتار است، به بهره‌برداری رسید.

با اجرای این طرح که حدود ۱۸ سال‌ معطل مانده بود، بهره‌وری اراضی کشاورزی و درآمد کشاورزان منطقه، چندین برابر شده است.

همچنین طی این سفر، از سدها و رودخانه‌هایی که تحت تأثیر سیلاب‌های اخیر بودند نیز بازدید هوایی صورت گرفت.
امروز #هورالعظیم، #کارون و #کرخه از آب پر شده و با توجه به بارندگی‌های روزهای آتی باید میزان آب و وضعیت سدهای منطقه را مدیریت کنیم که خسارتی ایجاد نشود و یا با حداقل خسارت مواجه شویم. حفظ جان مردم هم از اهمیت بالایی برخوردار است و هر جا که لازم باشد آب سدها رها می‌شود و اگر از این رهاسازی، خسارتی به کشاورزان عزیز وارد شود، این خسارت را دولت جبران خواهد کرد.

📷 عکس‌ها: حجت سپهوند @HojatSepahvand؛ سفر به استان خوزستان، ٩٨/١/۹.


به همه آن‌هایی که مسکن یا زمین کشاورزی‌شان، دام یا شغل آنها دچار آسیب شده، کمک بلاعوض و وام بلندمدت تخصیص خواهد یافت. صبح امروز در جلسه هیات دولت نیز، اعتبار و تسهیلات بانکی لازم برای جبران خسارات استان‌های آسیب دیده از سیل، تصویب شد.

در این چند روز وزیر کشور مسئول حضور در این منطقه شد و اقدامات بسیار خوبی انجام گرفت. نیروهای مسلح، ارتش و سپاه نیز با همه امکانات‌شان به صحنه آمدند و بسیار کمک کردند.

قصد داشتم در روز دوم فروردین به این منطقه سفر کنم و از نزدیک در جریان روند کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان قرار بگیرم که با گفتگو با دکتر جهانگیری مقرر شد ابتدا ایشان به این منطقه سفر کنند که تصمیمات بسیار خوبی هم در دو استان گلستان و مازندران اتخاذ کردند.

همه باید دست به دست هم دهیم و مشکلاتی که پیش آمده را رفع نماییم. خیلی خوشحالم که مردم عزیز در عین حالی که سختی و رنج کشیدند و کم‌بودهایی وجود داشته اما از مسئولین اظهار رضایت می‌کنند؛ این محبت مردم برای ما بسیار ارزشمند است.

‌📷 عکس‌ها: حجت سپهوند @HojatSepahvand و سیدحسینی، بازدید از روستاهای سیل‌زده شهرستان #آق_قلا و روستاهای استان‌های #گلستان و #مازندران، ٩٨/١/٧.


شادباش به همه ایرانیان و همه ملت‌های همسایه‌ای که #نوروز را گرامی می‌دارند؛ به‌ویژه آن‌هایی که در این لحظه به جای حضور کنار خانواده، در حال خدمت‌رسانی هستند.

در سال گذشته، مردم از لحاظ معیشت با سختی‌های فراوانی مواجه بودند و همه تلاش دولت و کارگزاران نظام، کاهش این سختی‌ها و مشکلات بوده است و در سال جدید نیز با امید و تلاش بیشتر، ادامه خواهد داشت. دولت برنامه‌های جدید خودش را در اوایل سال جدید اعلام خواهد کرد. هدف ما آن است که کالاهای اساسی به مقدار کافی در اختیار مردم باشد. هدف ما این است که حقوق‌بگیران ثابت، در رنج و فشار کمتری باشند.

کشاورزان عزیز ما در سال گذشته افتخار آفریدند و در بسیاری از محصولات، ما را خودکفا کردند؛ کارگران صنعت نفت و پالایشگاه‌ها که ما را در انرژی خودکفا کردند؛ همه تلاشگران در آب و برق و کشاورزی، راه و راه‌آهن، صنعت و معدن و در سایر قسمت‌ها که همه توان خود را به‌کار گرفتند.
ما در کنار هم، مسیرمان را به سوی آرمان‌ها و اهداف بلندمان ادامه می‌دهیم. تردید نکنید با تلاش مضاعف، ما به پیروزی می‌رسیم و ما از مشکلات عبور خواهیم کرد.

در #سال_نو، دست در دست هم دهیم و در برابر آنهایی که می‌خواهند ملت ما را بشکنند، عظمت و عزت ملت‌مان را بیش از پیش، به رخ آن‌ها بکشیم.

خدایا در این لحظات نورانی ایام ولادت امیرالمؤمنین(ع) و سال نو، همه روزهای میهن و ملت مان را نوروزی و همه فصول حیات و زندگی مان را بهاری فرما.

خدایا ذهن، فکر و زبان ما را از خشونت، ایجاد تفرقه و عیب‌جویی از دیگران به دور دار. خدایا زبان ما را از اهانت به دیگران، فکر ما را از بداندیشی و رفتار ما را از بداخلاقی نسبت به دیگران برهان.

«یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَال»


دیدار با مردم کنگان، و افتتاح چند طرح و پروژه با اشتغال‌زایی برای ۵۱۱۰ نفر؛

طی سفر به استان #بوشهر، ضمن دیدار با مردم خونگرم شهرستان #کنگان، با بازدید از فازهای ۱۳، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ #پارس_جنوبی، این مجموعه عظیم پالایش #گاز به بهره‌برداری رسید.

با بهره‌برداری از این فازها روزانه ۱۱۳ میلیون مترمکعب گاز غنی، ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز متان، ۱۵۰ هزار بشکه میعانات گازی و ۸۰۰ تن گوگرد گرانول به ظرفیت تولید اضافه و همچنین سالیانه ٢.١ میلیون تن گاز مایع و ۲ میلیون تن اتان به عنوان خوراک اصلی صنایع پتروشیمی تولید می‌شود.
تمامی این مراحل با اعتباری بیش از ۱۱ میلیارد دلار ساخته شده ‌و ایران برای نخستین بار در برداشت گاز از این میدان مشترک از #قطر پیشی می‌گیرد.

همچنین در جلسه شورای اداری استان و از طريق ویدئو کنفرانس، چند طرح و پروژه افتتاح و یا عملیات اجرایی آن ها آغاز شد؛ شامل ۲۶ پروژه بهداشتی درمانی، ۶ طرح گردشگری، ۴۵۰ طرح و پروژه کشاورزی ، ۵ پروژه در حوزه راه و شهرسازی، یک طرح در حوزه صنعت و معدن، ۳ طرح در حوزه وزارت نفت و ۲ طرح ورزشی.

📷 عکس‌ها: حجت سپهوند @HojatSepahvand، مهدی قربانی @Mahdi.Ghorbani77 و ابراهیم سیدی؛ استان بوشهر، ١٣٩٧/١٢/٢۶.

Most Popular Instagram Hashtags