herabooks herabooks

386 posts   5,030 followers   314 followings

Bookstagram • Y • Writer ✍🏻  • | 20's | Kişisel: @yarenyusracan ➡ Başına buyruk & "serbest" editör🦄 📷 Tüm Fotoğraflar bana aittir. •Tüy'ünü terk etmiş bir Martı...

ÇEKİLİŞ 🕊
Merhabalar! Bir çekilişle daha karşınızdayım!
ŞANSLI 1 KİŞİYE KİTAPLIĞIMDAN SEÇTİĞİM BU 10 KİTABI HEDİYE EDECEĞİM.

ŞARTLAR:
-Beni yani @herabooks 'u takip etmek.
-Yorum kısmına 4 arkadaşınızı etiketlemek.
-Beni etiketleyerek hikayenizde paylaşmak.

EK HAKLAR!
-Bu postu sayfanızda paylaşmanız +2 hak sağlar.

‼️ Çekilişe katılmanızı engelleyen unsurlar!

-Çekiliş hesaplarının,
-Yorum kısmına ünlü kişilerin hesaplarını etiketleyenlerin,
-Arkadaşı olmayan(!) kişileri etiketleyen kişilerin -şikayet geldiği takdirde-,
KATILIMI GEÇERLİ OLMAYACAKTIR ❗️
|
SON KATILIM 15 TEMMUZ❗️
BOL ŞANS!
|
#kitapcekilisi #cekilis

✨ Karanlık Yalanlar |#alıntı
En sevdiğim Yabancı'yla merhaba! Siz hala okumadınız mı??? O zaman alıntılarla baş başa bırakıyorum sizi!

"Şu anda sana iyi bir sevgili olamam," diye mırıldanıyor, elleri bedenimde kayarak bana sımsıkı sarılıp göğsüne yaslarken.
"Sen daima iyi bir sevgilisin." Parmak uçlarımda yükselip dudaklarına hafif bir öpücük konduruyorum.
"Şu anda kaybolmuş gibiyim Lana," diye fısıldıyor.
"Yanında ben varım. İkimiz birlikte oldukça asla kaybolmayız."
"Seni ne kadar süre yanımda tutacağım? Buna katlanmak istemeyeceksin."
Ellerimi kollarından kaydırıp omuzlarına, oradan da başına kaldırarak yüzünü avuçlarımın arasına alıyorum.
"Sonsuza dek. Sana söyledim, Brant. Yıllardır senin bu durumunu biliyorum. Yıllardır seni bunlara rağmen sevdim. Seni bunlarla birlikte sevdim. Her parçanı. Hatta senin bile bilmediğin parçalarını bile sevdim."

"İlişkimiz mükemmeldi. Göz kamaştırıcı, zeki bir adam. Beni tüm kalbiyle seven. Şımartan. Beni dinleyen. Değer veren. Karşılık olarak da benim tutkuyla sevdiğim bir adam. Buna devam edebilir ve ikimiz için planlar yapabilirdim. Kalbimin büyük bir kısmını bir ev dolusu çocuğu içeren, birlikte yaşlanacağımız ve asla bitmeyecek hayatlarımıza dair planlar kaplıyordu.
Ama sonra onun sırrını keşfettim. Ve o gece dünyam yıkıldı. Sonsuza dek mutlu yaşamakla, çocuklar ve evlilikle ilgili tüm hayallerim...bitti. Aldatmacalarla dolu bir kuyuyla karşı karşıya kaldım ve karar vermek zorundaydım. Ya içine atlayacaktım ya da uzaklaşacaktım.
|
#yabancıyayınları
#alessandratorre
#karanlıkyalanlar
#blacklies

🍂 Karanlıkta Işık Aranmaz |#alıntı

"Çok korkuyorum Aubry," dedim boğuk bir sesle.
"İyi olacaksın, Kovboy. Yanındayım. Hepimiz yanındayız," dedi yanağıma hafif bir öpücük kondurarak.
"Beni korkutan da bu," diye fısıldadım.

"Öpücükleri ve dokunuşları beynime sonsuza kadar kazındı. Hiçbir erkeğin onun yerini alamayacağından emin oldu. Sonunda da benim onu incittiğimden daha fazla incitti. Ben onun kalbini kırmıştım ama o benimkini milyonlarca parçaya ayırdı."

"Gördüğün her şeye inanma.
Çünkü istediğin, ihtiyacın olan şey olmayabilir.
Nefesini tutup benimle atla; kurtulacağız."@yabanciyayinlari
#karanlıktaışıkaranmaz #yabancıyayınları
#clairecontreras

📖 En sevdiğim Yayınevi- @yabanciyayinlari |

Yabancı yayınları benim aşırı sevdiğim, gerek kalitesi, gerek basılan kitaplardaki seçicilikleri, çevirilerin sağlamlığı, kapakların muhteşemliği ile benim kalbimi çalan bir yayınevi. Diğer yayınevlerine nazaran oldukça uygun fiyat etiketlerine sahip bir yayınevi. Benim en sevdiğim Yabancı kitapları bunlar. Özellikle Karanlık Yalanlar ve Sevgili Bay Daniels, Başka Dilde Aşk kitaplığımın baştacı. Post'ta olmayan kitaplar da var. Özellikle Gözlerimdeki Canavar serisi en sevdiğim Yabancı serilerinden. Sizin en sevdiğiniz Yabancı'lar ya da Yabancı serileri hangileri?


@yabanciyayinlari
#yabancıyayınları #yabanciyayinlari

🎼 Bu aralar en bi' bayıldığım yayınevi @selyayincilik. Bastığı kitapları, çevirileri ve kalitesi harikulade.
Kitaplığımdan birkaç sel kitabı çıkarıp çekiverdim. En sevdiğim alıntılardan birini de şuraya bırakıyorum 👇🏻
|
"Tam çileden çıkmak üzeresin, radyoda, eski, tanıdık bir şarkı çalıverir, tatlı bir hatırayı peşi sıra sürükler, eve gitmekten vazgeçer, taksiden inip evvelden hiç geçmediğin o sokaklarda kaybolmak istersin. Bir şey yapmıştır sana o şarkı. Bir şeyin yerini değiştirmiştir içinde."
-Melisa Kesmez/ Bazen Bahar
#selyayıncılık #kitaplariyikivar

✨Esaret Parmağı |#kitapyorumu
Okurken bana eşlik eden @morrkitaplik ve @kizillokur 'a teşrekkürlerimi sunarım.
2/5
Okurken beni kanser eden bir kitabın daha yorumuyla merhaba. Kitap zamanında wattpad üzerinden yayınlanmış bir gençlik ve racon kitabı. Aynen. Racon. Kitabın konusu aynı mahallede ağabey-kardeş olarak büyüyen, Yağmur ile Sinan'ın kitap boyunca iki cümleden birinde mutlaka geçen meşhur BAYIR'da gerçekleşen zoraki evliliklerini okuyoruz. Dedikodu kazanıymışçasına, ağızları torba olmayan ve büzülemeyen birkaç hatun teyzenin lafıyla başlıyor olaylar. Yağmur kızımız en yakın arkadaşı Gamze'nin evine girip çıkarken meğerse mahalleli bunu Sinan'la olan cilveleşmesi olarak görüyormuş. Peh! Dedikodu kazanı olan Bayır'daki muhafazakar amcalar da laf söz istemediklerinden dolayı iki gencin hayırlı mürüvvetini istiyorlar. Yağmur doğduğundan beri ağabey dediği adama artık "Vay be! Oha bunun nasıl farkına varmadım. Yunan tanrısı mübarek! Canım ağabeyim, Sinan ağabeyim!" derken; Sinan ise "Oha taş gibi kız kaçırmamalıyım. Kim laf çıkardıysa ağzını öpeyim. Artık benim hatunum bu kız!" ayaklarındaydı. Sakin olun. Daha yeni başlıyoruz. Kitabın başlarından itibaren alttan alttan yakışıklı AĞABEY'imizi süzen Yağmur, onunla evleneceğini duyunca "OKUYOM BEN YA!" ayaklarına giren, istemem yan cebime koy deyiminin vücut bulmuş hali. O neydi gı?
Önce istemem diyip, geçmişte yaşadıkları masumane olayları romantizme uyarlaması da pek iç açıcı değil sanırım. "Cınım ığıbıyim. Bin sininli ivlinimim binim ıkılım vir." diyen kız evlendikten sonra kitap yüzü açmadı. Evlilik yaramış belli ki 😂 Sinan ise "Delirtmeyin lan beni! Kadınım olaceksin! Bebelerimi doğuraceksin!" diyen mahallenin okumuş, işinde gücünde, saygın mı saygın ağır ağabeyi. Öyle ağır ki, Yağmur'un daha evlenmeden "Aa! Sinan bin kirkiyirim sini bişiy ilicik diyi." dediğinde mahalle kavgasını "Yengeniz istemiyor, gitmiyoruz uleyn!" laflarıyla bitiren ağabeyimiz. Yağmur aşık oluyor sonradan tabii ki! Ayıpsınız! Sinan da aşık oluyor. Hadi birbirlerini sevdiler. Peki girdikleri tripler?
"Imın tınrım Sınına zırır vırıcıklır! Tim girçikliri indin siklimiliyim!" diyen Yağmur. Lütfen bir daha aklını yürürken yolda düşürme!

✨Dünyanın Bütün Sabahları |#alıntı
"Boğulan sizsiniz. Bu yüzden elinizi uzatıyorsunuz. Sular boyunuzu aştığından mutsuzsunuz, başkalarını da batırmak için dibe çekmek istiyorsunuz."

""Hoşa gitmek bana göre değil. Yemin ederim size, ben görünmez bir şeyin peşindeyim."

"Dinleyin, Mösyö, kızımın acılı hıçkırıklarını dinleyin: Bunlar sizin gamlarınızdan daha gerçek müzik parçalarıdır."

"Dünyanın bütün sabahları bir daha dönmeyesiye uçup gider."

#dünyanınbütünsabahları #pascalquignard
#selyayıncılık

Sosyalleşme ve Dayanışma post'u | #bookstagram

Merhabalar. Sizden tek ricam çok sevdiğiniz ve keşfedilmesini (!) istediğiniz bookstagramları bu postun altına etiketlemenizdir.
Bu aralar pek çok bookstagram keşfettim. Harikulade fotoğraflar çekip muhteşem yorumlar yapan birçok bookstagram var ve keşfedilmeyi hak ediyorlar. Benim keşfedilmesini istediğim bazı bookstagramlar şöyle;
@microsbook
@prismaticbooks
@booksfromhogwarts#books #bookaddict #book #bookshelf #instabook #bookaholic #booksofinstagram #read #reading #instalike #like4like #bookishfeature #bookish #writer #author #shelfie #l4l #literature #love #kitaptavsiyesi #kitap #photooftheday #photo #blog

🌿 İle- Oruç Aruoba |#alıntı

"Sana büyük acılar vereceğim, çünkü senin büyük sevinçler yaşamanı istiyorum" dedim sana.

"Sana o gün arabada söylediğim ve pek 'kelek' bulduğun lafın anlamı da burada yatıyor: Bana kararsızlıkla gelmemelisin. Geleceksen özgürce, bilinçli bir isteklilikle gelmelisin."

"Bir rastlantı değilsin sen: şu garip yaşamımın ulaşmak zorunda olduğu bir noktasın.
(-artık,'noktaydın' mı demeli?)"

"Galiba ben bir eğretileme atmıştım ortaya: 'Martısından kopmuş bir tüy,' diye- sonra da sen, bunun 'çeşitlemesi'ni yapmıştın:
'Tüy'ünü terketmiş bir Martı'..."
|
#oruçaruoba #metiskitap #kafkaokur

🌲Emilia Ağaçta |#kitapyorumu
“Bana göre ağaçlar, her hava koşuluna ve olaya karşı toprakta dimdik ayakta durmanın sembolü. Biz insanlar bunu kendimize örnek alabiliriz…”
•4/5
Emilia Ağaçta için diyebileceğim iki şey var:
Büyük dünyaların küçük direnişi, küçük dünyaların büyük direnişi. Aslında bu kitapta her ikisi de var. Kitap, Stoerte'nin çok sevdiği evi Hamburg'dan ayrılarak Münih'in küçük bir köyüne taşınmasıyla başlıyor. Taşındığı gün upuzun bir ağacın tepesindeki sesli harfleri uzatan -"Okeeeeeyyy!" gibi- tatlı bir kızla karşılaşıyor. Kızımız Emilia'nın orada ne yaptığını düşünen Stoerte Emilia'nın daha önce hiç duymadığı bir görevi olduğunu öğreniyor. Emilia bir çevre eylemcisi!
Kitabın konusu bana göre çok şirindi. Hele de sağlıklı bir ağacın kesilmemesi için Emilia'nın ve Stoerte'nin direnişi çok güzeldi. Sevdim. Stoerte evinin hasretini yeni arkadaşı Emilia ile unuturken bu ikilinin beraberken başına gelmeyen kalmıyor. Kitabı tanımlamak için bir cümle kursam kesinlikle bu "Hayal Gücü Geliştirici" olurdu. Stoerte'nin sonsuz hayal dünyasını okurken tebessüm etmeden duramadım. Zira Emilia'nın da yaşından çok daha olgun biçimde konuşmasının verdiği bir espri vardı. Çok bilmiş!
Kitabın dili akıcı, güzel, duru ve temizdi. Yalnızca şikayet ettiğim tek şey bazı yerlerin gereğinden fazla uzatılması. Uzatılması gereken yerler kısa kesilmişken, gereksiz yerler uzatılmıştı. Yalnızca bunu sevmedim. Onun dışında içinizi sımsıcak yapacak bir ilk gençlik kitabıydı.

"Kadının biri uzun zamandır köpeğine ya da kedisine sesleniyor."
"Linus diye sesleniyor!"
"Evet, bir kedi için komik bir isim."
"O sesini duyduğun benim annem! Çağırdığı da benim!"
"O zaman neden sana Stoerte diye seslenmiyor ki?"
"Çünkü diğer adım da Linus benim!"
"Senin adın Linus mu?"
"Hayır. Stoerte!"
|
#emiliaimbaum
#emiliaağaçta
@genctimas

🥀Kaleydoskop Kalpler |#kitapyorumu

🌿 "Bazen hayatımıza giren ilk kişinin gitmesine izin veririz ama bu bize ikincisine daha fazla değer vermemizi öğretir."
•4/5
Kaleydoskop Kalpler benim geçen aylarda okuyup beğendiğim bir kitap. Bu yazarın kitaplarını çoğu okur sevmiyor. Buna binaen beklentimi yükseltmeden başladım kitaba. Kitabı kısa sürede bitirdim. Çok akıcıydı ve kurgu da durağan olmasına rağmen çok güzel ilerledi. Kitapta çok bir olay yok. Genel olarak yasak aşk temalı bir kitaptı.
Kitabımızın baş karakteri Estelle nişanlısının ölümünün üstünden bir yıl geçtikten sonra ailesinin yanına geri döner. Avukat olan ağabeyiyle beraber kalmaya başlar. Her şeyin iyi olması dileğiyle döndüğü evi, aslında kendi geçmişine de açılan bir kapıdır. Onu, orada, ağabeyinin yakın arkadaşı Oliver bekliyordur.
Olaylar işte tam olarak böyle başlıyor. Yıllardan beri unutulamamış bir ilk aşk, o ilk aşkı unutmak için kurulmuş bir ilişki ve sonucundaki ölüm, geçmişe merhaba partisi.
Kitabı gerçekten sevdim. Ailelerinden köşe bucak kaçmaları, hastahanedeki kısımlar, kaleydoskop kalplerin hikayeleri, karakterler, karakterin ne yaptığından ve kendinden emin olması... Hepsi tam yerinde ve güzeldi. Özellikle kitapta sevdiğim bir bölüm varsa o da Estelle'in ağabeyinin onları yakaladığı kısımdı. O kısmı heyecanla, gözümü kırpmadan okuduğumu hatırlıyorum. Yazarın dilini ve üslubunu çok sevdim. Türkçeye çevrilmiş tüm kitapları bende var. Umarım diğerlerini de severim. Özellikle Karanlıkta Işık Aranmaz da yine bunun gibi yasak bir aşkı anlatıyor. Sonuna az biraz göz gezdirdiğim ve ağlayacağımı bildiğim için ona elim gitmiyor. Velhasıl kelam. Kadın güzel yazıyor arkadaş! Alın. Önerimdir. He! Bir de eğer cinsel içerikli kısımlardan rahatsız olmazsanız alın. Az da olsa içinde o kısımlardan var. İkinci kitaba da çok yakında başlayacağım hehehe!

✨Bugün yaptığım minik alışverişi paylaşmadan duramadım.
Kafkaokur'un yeni sayısı efsane olmuş. Oruç Aruoba'nın bir hayranı olarak tam benlik bir sayı olmuş.
Ve daha önce hiç Ayşe Kulin okumamış olmakla birlikte indirimde görünce aldım Handan'ı da.
Ama o termos ki kalbimi çaldı. İş yerinde acayip işime yarayacak. Geleceğe yatırım yaptım sayılır 😏
Kalem hastası olduğum için de sevdiğim serilerden biri olan Stabilo Pastel kalemleri tamamlamak için su yeşili ve yavruağzı renklerini aldım. Artline 200'ün de tek rengini aldım.
Ivy Design'ın rozetlerinin tatlışlığına dayanamayıp dört adet de onlardan aldım. Hikayemde de var.
Benim için bayağı güzel bir gündü.
Mutluyum!

#kitapalışverişi #kafkaokur #kirtasiyeaski

Most Popular Instagram Hashtags