[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

hdpkadin hdpkadin

384 posts   14126 followers   1 followings

HDP Kadın  HDP Kadın'ın kurumsal Instagram hesabıdır.

http://www.hdp.org.tr/

Kadın Meclisimizin #25Kasım Açıklaması:
Kalktık, Kalkıştık, Geliyoruz
Yaşamak ve Yaşatmak için!

Kadınların türlü maskelere bürünmüş cinsiyetçi, erkek egemen iktidar ve sistemlere karşı uluslararası tarihsel kazanımları tüm dünyadaki kadınların özgürlük mücadelesinin ortak hafızasıdır. Ve bu hafıza, kadınların hayatlarını nasıl yaşamaları gerektiğine ilişkin buyrukların kadınların üstüne boca edildiği diktatörlük dönemlerinde, başlı başına bir direniş hattı oluşturur.
Faşist rejimlerin, zulme biat etmeyen kadınları bedenleri ve yaşamları üzerinden cezalandırmasının bir örneği Mirabel Kardeşlere yapılanlardı. Buna yanıt, kadınların tüm dünyada bu mücadeleyi tarihselleştirmesi oldu. Özgürlük için buluşan kadınlar, Mirabel Kardeşlerin faşizme karşı inadını coğrafyalardan coğrafyalara, tarihlerden tarihlere taşımaya devam ediyor. Kadınlar olarak milliyetçiliğin çektiği sınırlara meydan okuyarak, dünyanın dört bir yanından birbirimizin özgürlüğü için birleşiyoruz.

Bugün, AKP Hükümeti bir yandan kadınların hayatını ve kararlarını gasp eden politikalarıyla, öbür yandan milliyetçiliği ve erkekliği kışkırtan siyasetiyle Türkiyeli kadınlar arasında anneliğe ve etnisiteye dayalı mesafeler açmaya çalışıyor. Bu yüzden, bu coğrafyada bir arada durmak şimdi daha da anlamlı hale geliyor.

Sokakları, geceleri, yaşam alanlarını kadınlara dar eden, hayatlarını cehenneme çeviren erkek şiddeti, AKP iktidarının hoşgörüsü ve desteğiyle gün be gün vahşileşiyor, acımasızlaşıyor. Bir yandan da bu şiddet devlet eliyle, kadınların eşitliği ve özgürlüğü için mücadele eden, demokratik siyaseti güçlendiren kadınlara yöneliyor. Kadınların yaşamı bir bütün olarak şiddet sarmalına alınıyor. Kadınlar için gündelik hayatın bir hayatta kalma mücadelesine dönüştüğü bu dönemde kadın düşmanlığının en çıplak halini sergileyen faşizme karşı çıkmak hayatımıza sahip çıkmak anlamını taşıyor.

25 Kasım "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü"müzde bu direnişin müşterek hafızasını tazeliyoruz.
Erkek-devlet şiddeti karşısında yaşamak ve yaşatmak için Kürtçe, Türkçe, Arapça, Ermenice, coğrafyamızın tüm dillerince kadın direnişi oluyoruz.

#25Kasım Kadın Buluşması için Van Musa Anter Barış Parkı’na gidiyoruz! Jin Jiyan Azadi! Kadın Yaşam Özgürlük!

Erkek-devlet şiddetine karşı mücadelemizi büyütelim. Yarın saat 11.00'de Amed'de Sanat Sokağı’nda olalım.
#25Kasım #Diyarbakır

Öfkeyi direnişe, direnişi özgürlüğe götürecek bir yolu birlikte çizmek için buluşuyoruz. #25KasımdaKadınlarSokakta

Saraylardan itibar devşirmeye çalışanları; direnişin itibarıyla, başkaldırının görkemiyle gölgeleyeceğiz!
#25KasımdaKadınlarSokakta

Yaşamak ve Yaşatmak için Kalktık Kalkıştık, Geliyoruz. #25KasımdaKadınlarSokakta #Van #25Kasım

TBMM Başkanlığı seçiminde, adaylardan sadece biri kadındı: Cezaevinde rehin tutulan Hakkari milletvekilimiz Selma Irmak.

Eş Genel Başkanımız Serpil #Kemalbay’ın konuşma yapacağı #25Kasım Kadına Şiddete Karşı Uluslarası Mücadele ve Dayanışma Günü gündemli Meclis grup toplantımız yarın 12.30’da!

Erkek egemenliğinin hem bugünkü haline, hem de ninelerimizden dinlediğimiz, tarih kitaplarında okuduğumuz en köhnemiş biçimlerinin bize dayatılmasına boyun eğmiyoruz. #İtaatEtmiyoruz

Şiddetsiz, eşit, özgür bir gelecek için mücadele etmeye devam edeceğiz. Susmadık, susmuyoruz, susmayacağız! #İtaatEtmiyoruz

#İtaatEtmiyoruz Kadınlara yönelik kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı, düşmanlık üretici dilinize kadın dayanışmasıyla cevap veriyoruz!

Biz kadınlar toplanma, konuşma, talep etme, direnme, mücadele etme ve dayanışma hakkı, kısacası onurlu yaşam hakkımızı, eşitliği savunuyoruz. #İtaatEtmiyoruz

Most Popular Instagram Hashtags