haytap haytap

2,545 posts   93,493 followers   3 followings

Hayvan Hakları Federasyonu  HAYTAP Resmi Hesabı ️bilgi@haytap.org 🛍www.haytapshop.com ✈️www.sosrooms.com 🏧https://fonzip.com/haytap/bagiş 💻www.haytap.org

Igdır'dan başlayan yolculuk Dogubayazıt 'a , oradan da Tatvan Rehabilitasyon Merkezinde kurduğumuz ameliyathane oldu.

Uzun yıllar içinde kurulan gönüllü,STK ,Belediye iş birligi budur...
Şikayet değil çözüm odaklı çalışma tüm Ülkemize örnek olsun.... Başına ne gelmiş bilmiyoruz bildigimiz tek şey artık o bizim, HAYTAP'ın şevkatli ellerinde.

Lütfen desteklerinizi üzerimizden çekmeyin.

Güçlerimizi birleştirirsek , canımıza can katılır :
👉 Maddi bağış için: https://goo.gl/H4jqCw
👉 Tüm geliri sahipsiz hayvanlar yararına kullanılan Haytap Shop'tan sipariş vermek için: https://goo.gl/DGP3yn

HURRİYET
HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) yerel seçim sürecinde belediye başkan adayları ile protokol imzalamaya devam ediyor. Siyasi partilerin aday belirleme sürecinin hemen ardından ziyaretlerine başlayan Haytap'ın İzmir Temsilciliği bir haftada CHP'li altı, AKP 'li iki belediye başkan adayı ile görüştü.

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/izmir/alti-baskan-adayindan-6-ayri-soz-41155695

Hayvan deneyleri şart mı?

Var Olmak Haktır!

Bu filmin yapımında bize destek olan özellikle Demet Akbağ dostumuza sonsuz tesekkurlerimiz ve başsağlığı dileklerimizle 🙏❤

Haytap'a destek veren şirketler arasına havhav.com.tr de katıldı. 2019 başından bu yana taraflar arasında yapılan sözleşmeye göre HavHav, federasyonumuza, abone olunan kutu başına her ay 1 kilo mama bağışı yapıyor. Geçtiğimiz ay da Bandırma'ya kulübe desteğinde bulunmuşlardı.
Diğer şirket, kurum ve bireysel bağışçılara da örnek olması dileğiyle, @havhavcomtr ’ye bol kazançlar diliyoruz.
https://www.haytap.org/tr/havhavcomtr-a-haytap-birlii
Haytap'ın arkadaşlarını ve projelerimize nasıl destek verdiklerini görmek ve onları daha yakından tanımak için buraya da bakabilirsiniz :
https://www.haytap.org/tr/haytap-a-kurumsal-destek-veren-sirketler-haytap-in-arkadaslari

Çanakkale’de 17. Alay Komutanı Yarbay Hasan Bey, askerleriyle birlikte ilerliyordu.. Ve bu vaziyette Kilitbahir köyünün ortasındaki meydan çeşmesine kadar geldiler.. Çeşmenin önündeki Hasan Beyin dikkatini birşey çekmişti.. Üzeri yara bere içerisinde ve tüyleri dökülmüş bir köpek su içmek için çeşmeye yanaşmaya çalışıyor, onun bu perişan halini görenler taş atarak köpeği çeşmeden kovuyorlardı.. Hasan Bey bu duruma çok üzüldü, atından indi köpeğin üzerindeki yaralara aldırmadan onu kucağına aldı ve çeşmenin yanına götürdü.. Hayvana su içirdi, yaralarını temizledi. Ardından karnını doyurdu ve köpeği alarak yoluna devam etti. O günden sonra köpeği yanından ayırmadı Hasan Bey! Adını da Canberk koymuştu. Canberk kısa zamanda tüm Mehmetçiklerin dostu olmuştu. Türk askerleriyle siperden sipere atlıyor!.. Tüyleri yeniden çıkmış, yaraları ise tamamen iyileşmişti. Askerler soruyorlardı Hasan Bey’e; “Komutanım, bu köpeğe neden bu kadar alaka gösteriyorsunuz?” Yanıt olarak “Yüce Allah’ın Kıyamette bu köpeğe neden merhamet etmedin, demesinden korkuyorum!” dedi.

İşte Hasan Bey böylesi biriydi.

Bölgedeki savaş olanca şiddetiyle sürüyordu. Yine siper savaşlarının birinde tarih 11 Temmuz’u gösteriyordu ve bizim Mehmetler, Fransızları püskürtmüşlerdi! Savaş alanı Fransız askerlerinin cesetleriyle doluydu.. Ama biz de zayiat vermiştik.. Mehmetçiklerimiz bir yandan ölen arkadaşlarının defin işleriyle uğraşıyor, diğer yandan ise yaralılara yardım ediyorlardı. Hasan Yarbay’da olayın tam ortasında askerledine direktifler veriyordu. O sırada bir Fransız askerinin yerde kıpırdadığını gördü! Askerin yaralı olduğunu düşündü. Yardım etmek için Fransız askerin üzerine eğildi ki, ölü taklidi yapan asker, sakladığı hançeri Hasan Bey’in göğsüne sapladı. Hasan Bey bir anda sarsıldı ve yere yığıldı. Yarasından oluk gibi kan akıyordu. Herşey aniden olup bitmişti. Yanına koşup gelen askerlerine fısıltı halinde şu sözleri söyledi; “Allah şahidimdir ki, bu Fransız’a iyilik etmek için yaklaştım!” O an uzaklardan acı bir havlama sesi duyuldu. Canberk olanca hızıyla koşup koşup geldi ve velinimetinin yanına çöktü. Sahibinin ellerini yalıyor, adeta kalkması için yalvarıyordu..
(yazının devam👇)

Yer SİVAS
Tavuklara saldırıyor iddası ile yürüyemecek hale gelene kadar dövülmüş.Yetkililer tarafından alındı ve bugün Sivas temsilcimize teslim edildi Sivas Veterinerlik Fakültesine götüruldü MR çekilmesi gerekiyor Haytap olarak bu dostumuzun tüm masrafları karşılanacaktır.
Çorbada tuzum olsun diyorsanız SİVAS dostumuz açıklaması ile bağışta bulunabilirsiniz.

https://fonzip.com/haytap/bagis

Güçlerimizi birleştirirsek , canımıza can katılır :
👉 Maddi bağış için: https://goo.gl/H4jqCw
👉 Tüm geliri sahipsiz hayvanlar yararına kullanılan Haytap Shop'tan sipariş vermek için: https://goo.gl/DGP3yn

Hayvan sevgisi yürek işidir, yaşa bakmaz...
Esma... Yalova/Armutlu İmam Hatip Lisesi 8. Sınıf öğrencisi.
Bir ödev verilmiş sınıfında, sivil toplum kuruluşları ile ilgili.
Örnek olarak verilen STK isimleri ona hitap etmemiş olacak ki kocaman harflerle HAYTAP yazmış diğer STK ların yanına.
Ödevinin ilk cümlesi ise şöyle... "Haytap ta çalışmak benim için onur verici"

Sevgili Esma gibi gencecik arkadaşlarımızın varlığını görmek geleceğe dair umutlarımızı yeşertiyor...

Hakkari merkezden 50 km ötedeki Bağışlı karakolundaki..
patili dostlara
Hakkari Belediyesi Veteriner Hekimi ve Haytap gönüllü hekimimiz Kuduz , İç ve Dış Parazit aşılarını ve genel sağlık kontrollarını yaptı..
Gönüllü Veteriner Hekimlerimize teşekkürler..

Sokakta Ağrı'da bulduğumuz zavallıcığı önce kömürlüğe koyup kurtarmaya çalışmışlar. Sonrasında Haytap'a gelen onlarca ihbardan birisi idi ki , haytapshop'un bu ayki desteği ile el verebileceğimize karar verdik.
Bugün Istanbul'a uçakla geliyor ve veteriner kliniğine naklini sağlıyoruz.

Desteklerinizi beklediğimizi söylememize gerek yok

Dilerseniz açıklama kısmına AĞRI diyebilirsiniz.

https://fonzip.com/haytap/bagis

ARILARI BİLE İSTEMEYEN BİR VANDAL SÜRÜSÜ İLE YAŞIYORUZ
BİR TARİH YOK OLDU
Bursa'nın İznik ilçesinde, 'anıt ağaç' olarak tescilli olan yaklaşık 700 yıllık servi ağacı, kimliği belirsiz kişiler tarafından yakılıp, dalları kesilerek tahrip edildi. Duruma isyan eden mahalle sakinleri, ağacın, yuva yapan arıları kovmak amacıyla kesildiğini iddia etti.Bursa'nın İznik ilçesi Elbeyli Mahallesi'nde bir tarlanın içinde yükselen, yaklaşık 700 yıllık servi ağacı arıları istemeyen vandallar tarafından yok edildi. Hiçbir para cezası ile geri gelmeyecek bir tarih yok oldu !
Yaklaşık 700 yıllık olan 6 metre genişliğinde, 20 metre uzunluğundaki dev ağacın, 6 yıl önce tescillenerek anıt ağaç ilan edilmişti.
Oysa Albert Einstein , "Eğer arılar yeryüzünden kaybolursa insanın sadece 4 yıl ömrü kalır" diyerek arıların insan yaşamındaki önemine dikkat çekiyor.
Milyonlarca yıldır arılar doğayla ahenkle çalışırken, insan neden işin doğasıyla oynuyorki?
Yanıtı basit. Para, para, para! Yediğim meyve sebzeye başka gözle bakar olmalısınız. Arı yoksa elma yok. Çilek yok. Karpuz yok...
Domatesin olması için ancak 1 arı gelip domatesin çiçeğine konacak, sonra arı bi süre kanat çırpıp titreşim yaratacak ve o tiz notada vızlayacak ki domates çiçeğini döksün de domates olsun!
1 domatesin doğal yolla doğumu böyle eyyy ahali!
Çin’de doğal yolla domates üretmek için domates vibratörleri icat edildiğini biliyor musunuz peki, şaka değil bu.
1 domates için 1 adam 1 alet olsa, kaç milyon insan kaç günde kaç domates üretecek peki?
Oysa, arılar bir çıkıyor güneşin doğuşuyla, günde en az 10 km uçup çalışarak geçtikleri her yerde ne gerekiyorsa hayat veriyorlar. Bizim haberimiz de teşekkürümüz de yok.
Arıların hayatta kalmak için, ısınmak için, beslenmek için kendi ballarına ihtiyaçları var.
Arıların suya ve besine ihtiyacı var.
Balkonunuza, bahçenize arıların sevdiği kekik, reyhan, nane, fesleğen, lavanta, biberiye gibi bitkileri ekin.
Siz de çayını içer, salatasını yaparsınız.
Arı için bir tas su, içine de taş yerleştirin ki o taşa oturup rahatça suyunu içsin.
İlaçlamadan, çiçek açtıran hormonlu bilmem nelerden kullanmayın.
Bütçenize de doğaya da, sağlığa da zarar.
(yazının devamı yorum bölümünde👇)

Eskisehir Barosu Hayvan Haklari Komisyonu Baskan Yardımcısı ve HAYTAP hukuk danismanimiz Av.Ahmet Seyhan kök hucre bagisi..@oykuyeumutol HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) @aseyhann — Ahmet Seyhan ile birlikte.

Most Popular Instagram Hashtags