hatameh_ebrahimzadeh hatameh_ebrahimzadeh

185 posts   9,160 followers   171 followings

حاتمه ابراهیم زاده  می نویسم آنچه را که می بینم می شنوم و احساس می کنم. . . 🔴کپی متن ها با هشتک #حاتمه_ابراهیم_زاده

#قوی_ترین_آدم_تویی

قوی ترین آدم های اطراف شما چه کسانی هستن؟
گاهی باید بهشون یاد آور شد این قوی بودنو❤

..
#روحِ_بزرگ_داشتن

میدونی بزرگترین و تنهاترین چیز تو زندگی که به هیچ مذهبی هم ارتباط پیدا نمیکنه یه روح بزرگ داشتنه. آدم های بزرگ،روح های بزرگی دارن فقیر یا غنی بودنش مهم نیست مهم یه دلِ بزرگ داشتن قدِ آسموناست.اینجور آدما دلهاشون بخشنده ست و دست هاشون گیرنده ترین.برای مهربونی هاشون پای هیچ حساب و کتابی رو وسط نمیشکن حتی اگه دست هاشون خالی و روزگارشون پرحسرت ترین باشه.میدونی بزرگترین آدمارو باید از روح بزرگشون شناخت از جای پایِ مهربونیشون که هیچوقت از یادها نمیره. . .

#حاتمه_ابراهیم_زاده
@hatameh_ebrahimzadeh

...
#قضاوت_نکنیم
تو نمیدونی،تو هیچی رو نمیدونی،تو نمیدونی و قضاوت میکنی..!تو چه میدونی وقتی باورش شکست چه حالی داشت وقتی تموم شب و قدم زد و گریه کرد وقتی هی منتظر موند و هیچکس نیومد سراغش.وقتی فهمید آدما برای منافعشون هر حرفی رو میزنن،هر کاری رو میکنن،پشت میکنن به هرچیز و هرکس که روزی براشون اهمیت داشته.وقتی دید هیچ نجات دهنده ای جز خودش پیدا نیست.وقتی خسته شد از دیده نشدن از شنیده نشدن.تو نمیدونی تو هیچی رو نمیدونی و قضاوت میکنی. . .

#حاتمه_ابراهیم_زاده

قابی از : @mr_gazor

#مادرانه❤️ #پاییزی🍁
نوشتم مادر،اما تو گاهی بهترین رفیق بودی،گاهی بزرگترین معلم،گاهی هم زیباترین همدم.نوشتم مادر،چون پیشِ چشم من تو همیشه صبورترین و باگذشت ترین بودی و هستی.چون اونهمه مهربونی و عشق فقط و فقط تو دستای مادرونه ت معنا پیدا میکنه.نوشتم مادر که دوباره بیادت بیارم صدای خنده هاتو،که بدونی اینجا کسی همیشه خیره به چشمای توعه.که بخندی و شاد باشی دوباره. . .

#حاتمه_ابراهیم_زاده

#پاییزی🍁
اگه فهمیدی اینجا که نشستی همونجایی نیست که باید باشی،همین حالا بلند شو و برگرد جایی که بهش تعلق داری.با همون پاهایی برگرد که نای رفتنی دَرِش نیست.با همون چشمایی که خیس میشه از دلتنگی اما باید برگرده.آخه میدونی آدما هرچقدر هم که قوی باشن بالخره یه روزی خسته میشن از تحمل کردن، از صبور بودنای مداوم،از همیشه به انتظار نشستن و به هیچ کجا نرسیدن.اگه فهمیدی اینجا که نشستی جای تو نیست آدماش جنس تو نیستن مثل تو نگاه نمیکنن مثل تو نمیخندن جرئت کن و برگرد. . .

#حاتمه_ابراهیم_زاده

@hatameh_ebrahimzadeh

#صبر

میگه آدما چجوری صبور میشن؟!
میگم :یاد میگیرن
میگه چجوری؟!سکوت کردم و نگفتم غم ها رفته رفته آدم رو صبور میکنن ، اونقدر صبور که یه روزی خودت تعجب میکنی از اونچه که هستی.اما اون منتظره یه جواب بود، نگاش کردم و گفتم: وقتی میفتی توی یه تاریکی طولانی و هیچ نوری نیست باید با این سیاهی کنار بیای اونوقته که یادمیگیری صبور باشی.
میگه بعد از این تاریکی نوری هم هست؟
میگم آره، وقتی که صبور بودن و به خوبی یاد گرفته باشی. . .

#حاتمه_ابراهیم_زاده
قابی از:@seyyed.mehdi.mirimani

#آغاز_بیست_و_پنج_سالگی

هیچوقت نمیتونی بفهمی چه اتفاقاتی قراره تو مسیر زندگی واست بیفته...با تموم اینها روزها و شب های زیادی گذشت و من امروز بیست و پنج ساله از خواب بیدار شدم.من امروز خوشحالم و خوشبخت ،گرچه اونچه که میخواستم در زندگی داشته باشم در بیست و پنج سالگی محقق نشد ، اما سایه پدر و مادری بر سرم هست که جزء بهترینهای خدا هستند، دوستانم هر چند تعدادشان کم است ولی بهترینند و از همه مهمتر خدایی که واقعا نگاهش با من است، مرا دوست دارد و من بیشتر.

پ ن: دیشب از سفر برگشتم و با صحنه ی تولد مواجه شدم!!!
مرسی از برادر مهربونم وممنونم از تو مهسای عزیزم که همیشه همه جا تکیه گاه بودی رفیق بودی خواهر بودی اونقدر که هیچکس نفهمید تو میتونی یه زنداداش هم باشی!!😁😍👭

#روز_قلم_مبارک🍃
نوشتن غذای روح است به همان اندازه که از نخوردن و ننوشیدن جسم بی توان و فرسوده خواهد شد روح هم میمیرد یخ میزند میان کوهی از دلتنگی و اندوه.مثل بارانی که پنجره را میشوید و غبار پنهانش را می زداید.وقتی دل فریاد میزند برای گفتن اما هیچ گوش شنوایی پیدا نمیشود که حرف هایت را بفهمد بشنود و به اشتباه تو را به چیزی که نیستی تفسیر نکند. . .
پ ن :پانزده ساله بودم که فهمیدم هرکس به طریقی در پی کسب آرامش است و من نوشتن را تنها راه رسیدن به آرامش یافتم .

#حاتمه_ابراهیم_زاده

#بهترینم👭
یازده سال گذشت و تو تموم این سال ها فقط تو موندی واسم ، تو بودی که خواستم بمونی واسم . تو یه یادگاری بزرگ از مهم ترین روزها و شب هایی هستی که جز خودم و خودت هیشکی وجب به وجبشو بلد نیست.میدونی تو دورترین و سخت ترین حالت نبودنت، بازم دلم قرصه.دلم قرصه که ته تهش بازم من میمونم و تو،من میمونم و تو و کلی خاطره که با هیچ چیز عوض شدنی نیست.ته تهش من میمونم و تو و یه دنیا خنده ، یه دنیا بغض ، یه بغل حسرت و آرزو. . .

#به_وقت_دوست_داشتنت😌

#گاهی_وقتا

گاهی وقتها آدما میرن که پیدا بشن،هر رفتنی که به معنای دور شدن و گم شدن نیست،یه روز میفهمی برای پیداکردن اونچه که یه عمره دنبالشی برای یه رهایی همیشگی، باید جاهای بزرگ تری بدنبالش گشت باید نفس های بلند و طولانی تری رو کشید، نه میون آدم ها و اتفاقات ریز و درشتشون، یه جای دور،
یه جایی که زیر سقف آسمونش،بشه دوباره و دوباره از نو زنده شد.هر رفتنی به معنای دور شدن نیست گاهی وقتا آدما میرن که پیدا بشن. . .

متن: #حاتمه_ابراهیم_زاده

دکلمه:@mikaeelhaghani

#دعا

دعا کُن خدا کاری کند
تمام شود یاس جای مانده از غم ها
در انتهای دلهایمان !
همانجا که هیچکس را
توان دیدن نیست جز او . . .
دعا کن خدا کاری کند
و باورکن دیگر
از دست کسی کاری ساخته نیست

دعا کن تا آرام گیرد
دیده های خیس و بیقرارمان
کمی بیشتر تاب بیاورند
عشق های خسته یمان . . !
برای آن همه شانه های به زمین خورده
ظلمتِ خاموشِ پنهان شده . . .
دعا کن خدا کاری کند

#حاتمه_ابراهیم_زاده

@hatameh_ebrahimzadeh

... برای بعضی چیزا نمیشه قیمتی قائل شد مثل عشق،محبت.برای یه شکلی از فاصله ها نمیشه اندازه ای رو نشون داد مثل یه دوست داشتن به ظاهر دور اما نزدیک. برای بعضی حرفا نمیشه واژه هایی رو کنار هم ردیف کرد مثل فرو خوردن یه بغض قدیمی.برای گرفتن بعضی از دست ها هم نمیشه معطل کرد و انتظار کشید،درسته بین بعضی از ما آدما خروار خروار فاصله ست اما خب گاهی مهم فقط همون گرفتن و در آغوش کشیدنه.خیره شدن به حکایت دنیای پرفراز و نشیب ما آدماست.بعضی از دست هارو، نگاه هارو باید با کلی آرزو گرفت و بلندشون کرد. . .

#حاتمه_ابراهیم_زاده

قابی از:#کیوان_یوسف_پوری

@keyvanyousefpouri

Most Popular Instagram Hashtags