hadise hadise

1,299 posts   7,699,560 followers   0 followings

Hadise 

Dikkatimi çeken bir noktayı sizinle paylaşmak istiyorum. Kadınların, kadınlara yaptığı bu iğrenç yorumlar neden? Bir ödül töreni yaşadık, herkes içinde mutlu olduğu ve güçlü hissettiği kıyafetleri giydi. Beğenmemek ve eleştirmek ayrı, kimse beğenmek zorunda değil ama neden hep kadın sanatçıları, oyuncuları konuşuyoruz? Kilo almış, göğsü fırlamış, frikik vermiş gibi onlarca iğrenç yorum! Bu törene katılan erkekler neden hiç konuşulmuyor? Göbekleri, dökülen saçları, giydiği kıyafetler? Erkek yorumcular törene katılan erkekler hakkında rencide edici yorumlarda bulunmuyor. Hiç okumadım! Kadın olarak birbirimizi aşağılamayı bırakıp desteklemeye başladığımızda daha güçlü olacağız. Özgür bir ülkeyiz herkes yorum yapsın ama alay etmesin, rencide etmesin! Kadına şiddete hayır dediğimiz en yoğun dönemde kadınlar bu şiddeti başka kadınlara uygulamasın! Artık buna dur deme zamanı gelsin! Ben bu durumların kadının özündeki zarafet olgusuyla bağdaşmadığını düşünüyorum.
-
As a woman who believes in equal rights and who defends women’s rights these following things caught my attention after the award show I attended.
Everybody is free in expressing their opinion about anything, this is a fact.
But why is it that female reporters or writers humiliate the female actresses, singers, presenters while there isn’t any male reporter humiliating male artists, actors, writers, presenters who attended the show.
During a time when women are standing up for themselves and their rights... a time when women no longer tolerate violence towards them in every form I strongly believe that us as women can only achieve these goals if we first as women start empowering one another.
Everyone is entitled to have an opinion but again how can we empower ourselves if our enemies are actually women.
When women stop humiliating each other that s when we as women will be treated equal.

Total look by Dior
Styling by Inan Kırdemir

2018'i bu şekilde ödülle bitirmek gerçekten müthiş! #FarkımızVar şarkısının yaratıcılarına ve klipte emeği geçen herkese teşekkür ederim. En iyi klip ödülünü aldığımda aklıma #SıfırTolerans klibim için aldığım tepkiler ve uygulanan yasak geldi. Bence sevmek, öpmek ve sarılmak dünyanın en özel ve normal duyguları. Bu duyguların yasaklanması gerçekten çok saçma. Eminim benim yerimde bir erkek olsa bu tepkileri almazdı. Müzik ve sanat özgürlük demektir. Ben her zaman bu şekilde devam edeceğim. Hiçbir zaman susmadım. Biz kadınlar hangi işi yaparsak yapalım aynı savaşları veriyoruz. Bu yüzden hayatı kısıtlanmış tüm kadınlara gelsin bu ödül!
Sizi seviyorum ❤

#OSesTürkiye yeni bölümü ile bu akşam TV8'de! #TheVoice ✌🏻

❤️

#tbt #30thbday 🎉🎊 #Part2

#tbt 2 my 30th Bday 🎉🎊🎈 #Part1

Güneş Terkol imzası taşıyan hayatın bir çok alanında yaşadıkları zorluklara rağmen direnen ve mücadeleye devam eden kadınları gösterdiği #AkıntıyaKarşı pankart çalışması beni çok etkiledi. -

Güneş Terkol’s cloth banner project “Against the current” caught my attention. It demonstrates the struggle of women who keep on defending their rights despite having to deal with inequality differences between men and women, women’s rights, feminism, etc... #MutluPazarlar 😘☺️

Most Popular Instagram Hashtags