haberturktv haberturktv

1,885 posts   83,998 followers   1 followings

Habertürk TV  Doğru Haber, Dinamik Sunum, Kaliteli Program, Güçlü Yorum Twitter.com/HaberturkTV facebook.com/HaberturkTV

İsviçre'de yaşayan Türk bilim insanı Dr. Selman Sakar önderliğindeki ekip, vücutta yüzebilen mikro robotlar geliştirdi. Bu robotlar insan vücudunda ve damarlarda dolaşabiliyor. Bulundukları ortama bağlı olarak şekil değiştirebiliyor. Araştırmacıların robotu geliştirmekteki amaçları, insan vücudundaki erişilmesi zor olan bölgelere ilaç götürebilmek… Beynin iç dokusunda bulunan bir hastalığa dışarıdan, doğrudan müdahale etmek tehlike olabilecekken; ilaç taşıyan mikro robotlar riski çok daha düşük seviyelere indirebilecek.

#habertürktv

Görüntüler ABD’nin Minnesota eyaletinden… Mankato kentinde seyir halinde bir aracın kapısı aniden açıldı. Arka koltukta oturan 2 yaşındaki bebek yere kapaklandı. Durumu fark etmeyen anne, yola devam etti. Bebeğin düşüş anı, bir başka sürücünün aracındaki yol kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Araçtan düşen bebek, yoldan geçenler tarafından kurtarıldı.

#habertürktv

Ne park yasağına uydu, ne cezayı ödedi; çekiciye yüklenen araca binip gaza bastı. Görüntüler Rusya'nın başkenti Moskova'dan...

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, inşaat işçisi Mehmet Şerif Karahan, kardan savaş uçağı yaptı. Karahan, kar kalınlığının bir metreye ulaştığı ilçede, evinin bahçesinde yaptığı uçağı, 23 günde tamamladı. Yaklaşık 15 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindeki kardan uçak ilgi çekiyor. (Fotoğraflar: Ulaş Güven/Anadolu Ajansı)

#habertürktv

İş adamı Ünal Hekim kendini sahipsiz hayvanlara adadı. Hayallerini süsleyen hayvan aşevini, İstanbul Pendik'teki fabrikasının bahçesine kurdu. Günde 2 bin 500 köpek besliyor. Sahipsiz köpekler her gün sarı minibüsün yolunu gözlüyor, çünkü sarı minibüs onlar için yemek anlamına geliyor. (Fotoğraflar: Arif Hüdaverdi Yaman/Anadolu Ajansı)

#habertürktv

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde etkili olan yağış nedeniyle bataklığa dönen tarlada mahsur kalan 67 koyun ve 1 eşek, jandarma ve itfaiye ekipleri ile köylülerin yoğun çabası sonucu kurtarıldı. (Fotoğraflar: Halil Fidan/Anadolu Ajansı)

#habertürktv

Görüntüler Ağrı'dan... Poşet yüksek gerilim hattına, güvercinin ayağı da poşete takıldı. Mahsur kalınca dakikalarca kanat çırptı, güvercinin çırpınışları ekipleri harekete geçirdi. Güvercin 1 saatlik çalışma ile kurtarıldı.

Bu nasıl taşıma! Adıyaman'da bir forklift, hurdaya ayrılan kamyoneti böyle taşıdı... #habertürktv

Üniversiteli çoban! Kayseri'de bir üniversitenin maliye bölümünden mezun olan 23 yaşındaki Duran Bircan, köyüne dönüp çobanlık yapmaya başladı. 105 koyunla başladığı işinde hayvan sayısını şimdi üçe katladı.

#habertürktv

9 at yanarak can verdi! Büyükada'daki yangın, faytonları yeniden gündeme taşıdı. Büyükada'da 226 fayton var, faytonların 140'ı için ahır var; geri kalan 86 fayton ise dışarıda kalıyor. İşte o faytonlardaki atlar da derme çatma ahırlarda barındırılıyor... #habertürktv

Mardin, Hatay ve Konya... Şiddet olayları üst üste geldi. 3 ilde anne baba terörü yaşandı. Mardin'de bir anne 6 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldürdü, ardından intihara kalkıştı. Hatay'da bir baba 6 yaşındaki oğlunu süpürgenin borusuyla öldüresiye dövdü. Konya'da ise bir baba ağladığı için önce 7 aylık bebeğini sonra eşini darp etti... #habertürktv

İyi insanlar da var! Zonguldak'ta kafeden çıkan bir kadın üşüyen sokak köpeğinin üzerine boynundan çıkarttığı atkısını örttü. Kahramanmaraş'ta ise üçüncü sınıf öğrencisi olan bir çocuk, yerde yatan kedinin altına 'üşümesin' diye montunu serdi.

#habertürktv

Most Popular Instagram Hashtags