[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

guzel.isler.dernegi guzel.isler.dernegi

424 posts   1,724 followers   32 followings

Güzel İşler Derneği  Ahlak, bilgi, adalet ve iyilik merkezli çalışmalar yaparak her türlü kötülüğü ortadan kaldırmaya çalışan bağımsız bir derneğiz.

Burası yakın zamanda ziyaret ettiğimiz @tebessumkahvesi; Down sendromluların çalıştığı hoş bir mekan.. Sıcacık gülüşleriyle, tatlı tatlı konuşmalarıyla oldukça kibar ve sevgi dolu sunumlarıyla bizlere neşe katmışlardı.

Hayata Işıl ışıl bakan bu güzel yüreklilere kucak açalım, sevgimizi verelim. Velhasıl; farklı olmak normaldir, özeldir; güzel bakabiliyorsak eğer.

#21martdownsendromufarkındalıkgünü

Dostluğun, gollerin ve tatlının bol olduğu mücadeleyi "kardeşlik" kazandı.😊 @corbadatznolsun

Sokakta yaşamak zorunda kalan insanlarla ilgimizi, sevgimizi ve çorbamızı paylaşmaya devam ediyoruz.

Siz de bu hayra ortak olmak isterseniz; bu gece saat 23:00’ de dernek adresimizde buluşalım.

Adresimiz: Orta Mahalle Demirkapı Caddesi Özen Sokak N0:14/A Bayrampaşa - İstanbul

İletişim: 0542 674 01 42

Yarın akşam saat 21:00’de @corbadatznolsun derneği ile oynayacağımız dostluk maçına davetlisiniz.⚽️😊

"Zulüm bizdense, ben bizden değilim!" (Rachel Corrie)

Nüfus kağıdında yazan "Dini: İslam" yazısının garantörlüğünde
ve çoğunluğu müslüman olan bir ülkenin konforunda,
sakız çiğnemenin orucu bozup bozmadığını tartışan TV programlarına huşu ile kilitlenmişken,
Rabbimizin bizlere yüklediği SORUMLULUK için, ADALET için canını veren;
Amerikalı, kimliğinde "İslam" ibaresi olmayan! Rachel Corrie'ye selam olsun.
Konforumuzun / huzurumuzun kaçması pahasına! şu iki ayet de kulağımıza küpe olsun: "İman ettik demekle imtihan edilmeden bırakılacaklarını mı sandılar ? " (Ankebut-2)
"Ey iman edenler, iman edin !" (Nisa-136)

#rachelcorrie

Bir iyilik fırsatı daha.😊 Dayanışma içerisinde olduğumuz ailelerden birinin ilaç ihtiyacı var. İlaç SGK tarafından karşılanmıyor, 5 çocuklu bu annemizin ilacını temin etmek için desteğinizi bekliyoruz.
Dilerseniz ilacı kendiniz satın alarak bize ulaştırabilir hatta aileyi birlikte ziyaret edebiliriz, dilerseniz yardım hesaplarımıza bağış yaparak bu ihtiyaca katkıda bulunabilirsiniz.

1 paket ilaç gerekiyor, bir paketin fiyatı 370 TL.

Şimdiden teşekkürler.

İstanbul’dan botlarla birlikte; sevgilerini ve selamlarını da Şırnak’taki kardeşlerimize gönderen, Topkapı Kur’an halkasına çok teşekkür ederiz.

İyilik bulaşıcıdır. 😊

Merhaba güzel insanlar,
10 gün önce kafa kafaya verip en uygun çözümü aradığımız; Şırnak’taki ilkokul öğrencilerinin bot ihtiyacı karşılandı çok şükür. Bot dışında kardeşlerimizin mont ihtiyacı da vardı, ama biz önceliği botlara verdiğimiz için, sizinle paylaşmamıştık 😊
Özelden destek olmak isteyen başka bir okul da bu ihtiyacı üstlendi sağolsunlar, birkaç gün içinde montların da minik kardeşlerimize ulaşmış olmasını bekliyoruz.
Bu yardım çalışmasına akıl veren, gönül veren herkese teşekkür ediyoruz.

Dün gece aramıza yeni katılan kardeşlerimizle birlikte bir dağıtımı daha geride bıraktık. Çorbayı pişiren, rahmetli babası için pilav yaptırıp bizzat dağıtıma katılan ve sevgisini, muhabbetini paylaşan bütün gönüllülerimize teşekkür ederiz.

Bir dağıtımı daha geride bıraktık. Çorbayı pişiren, çorba yetmez yanında tavuk ve pilav da olsun diyen, dağıtıma katılıp yük alan herkese teşekkür ederiz.😊

Bazen bir yardım yapmak, bir ihtiyacı gidermekten çok daha büyük anlamlar taşır. Toplumsal bir ön yargıyı kırabilir bazı çalışmalar.
Biz bu yardım organizasyonunda bunu gördük. Bizim insanlarımız çok yardımsever bu bilinen bir gerçek. Ama bunun yanında şöyle bir de olumsuz kanaat de vardır; "İnsanlar işin kolayına kaçıyor, internet bankacılığıyla iki üç tuşa basarak nakdi yardımı gönderip, vicdani tatmin sağlıyorlar, zihin konforlarını bozmuyorlar, işin içine girmiyorlar". İkinci olumsuz kanaat de "birlikte iş yapmak, ortak akıl üretebilmek" konusundaki eksikliğimiz.

İnşallah bu yardım organizasyonunu ile bu iki olumsuz yargıyı değiştirmek istiyoruz. Evet bu konularda eksikliğimiz olduğu bir gerçek. Ama karşılıklı iyi niyet ve özveri ile hem bu çocukların ihtiyacını gidermiş olacağız hem de kafa kafaya verirsek hem nitelik hem nicelik olarak çok güzel işler yapabileceğimizi göreceğiz.

Konu özelinde güncel durum şöyle:
Hem özel hem genel mesajlarla pek çok öneri geldi. Şu an bunları listeliyoruz ve öneri toplamaya devam ediyoruz. Bir iki gün sonra bu önerilerden en uygun olanını seçip harekete geçeceğiz.

İyi niyetle kafa patlatan herkese teşekkürler. 😊

Sokakta yaşamak zorunda kalan insanlarla ilgimizi, sevgimizi ve çorbamızı paylaşmaya devam ediyoruz.

Siz de bu hayra ortak olmak isterseniz; bu gece saat 23:00’ de dernek adresimizde buluşalım.

Adresimiz: Orta Mahalle Demirkapı Caddesi Özen Sokak N0:14/A Bayrampaşa - İstanbul

İletişim: 0542 674 01 42

Most Popular Instagram Hashtags