[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

gul_er_45 gul_er_45

1,028 posts   524 followers   438 followings

َالْحَمْدُ لِلّٰه  📆 📚📖 🌿🌿🌿 Ya Vedud 💙 Allah'ım 💙 Bir müslüman; ALLAH der yürür, Hayat der gülümser, Kısmet der razı olur. ALLAH Kuluna kafi gelir.

*18 Mart Pazar akşam ezanıyla idrak edeceğimiz mübarek Recep ayı, şehrullah yani Allah ü tealanın ayıdır.*
*Bu aya oruçlu girmek lazımdır.* *Recep ayının* *1. günü (19 Mart )* oruç tutanlara *3 senelik*
*2. günü ( 20 Mart )* oruç tutana *2 senelik*
*3. günü ( 21 Mart )* oruç tutana *1 senelik* oruç sevabı verilir,
bu hadisi şerif ile sabittir. *Üç günden sonra her gününe birer ay oruç sevabı verilir.* *Bu ay Allahü Teâlânın ayı olduğu için ihlas suresini çok okumak lazımdır.* *Bu vesile ile şimdiden mübarek üç aylarımızı ve recebi şerif ayımızı tebrik eder Cenabı Hakkın razı olacağı şekilde idrak edebilmeyi temenni ederim.*

KİMSESİZ ÇOCUKLAR TOPLUMA EMANETTİR - Ailelerin göz aydınlığı çocuklar ne yazık ki çeşitli sebeplerle kimsesiz kalabilmektedirler. Hangi sebeple olursa olsun, kimsesiz kalan, yuva ve yurtlara bırakılan veya yakın çevremizde bulunan bu çocuklar topluma yani bizlere emanettir.##Maddi ihtiyaçlarını karşılamak, eğitim-öğretimlerine destek olmak, onlara sahip çıkmak dinî bir görevdir. Onlara ilgi ve sevgi göstermek, aile sıcaklığını yaşayabilecekleri ortam sağlamak en az maddî ihtiyaçlarını karşılamak kadar önemlidir.##“Dul ve yetimlere yardım eden kimse Allah yolunda cihad eden veya gündüzleri nafile oruç tutup gecelerini ibadetle geçiren kimse gibidir.” (Buhari, Nafakat, 1) buyuran Sevgili Peygamberimiz, kimsesiz çocuklarla ilgilenmiş, onların başlarını sevgiyle okşamış, ihtiyaçlarını gidermiş, bizlere de böyle davranmamızı tavsiye etmiştir. Bir başka hadisinde ise, işaret parmağıyla orta parmağını bitiştirerek: “Gerek yakınlarına ve gerekse başkasına ait herhangi bir kimsesiz yetimi görüp gözetmeyi üzerine alan kimse ile ben cennette işte böyle yan yanayız.” (Buharî, Talak, 25) diye buyurmuştur.

Most Popular Instagram Hashtags