[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

gokkusagininustunde gokkusagininustunde

487 posts   16,246 followers   277 followings

İrem  Gökkuşağında bir kasaba 🌊 Kitaplar 📚 Potterhead🔮 Her şey inanmakla başlar 💫

Selam bal böcüklerim ❤️ Nasılsınız? Ben gayet iyiyim. Bugün size yetişkin içerikli bir seriden bahsetmeye geldim. İlk olarak bu seriyi yıllar önce okuduğumu ve re-read yaptığımı söyleyeyim. Bu sefer size anlayacağım için bazı şeylere daha dikkat ederek okudum, mesela 3.kitabın sonunda kızla erkeğin anlattığı yerin karışması gibi 😅 Kitaplar 2 taraf tarafından anlatılıyor ve kadın için ayrı erkek için ayrı yazı karakteri kullanmışlar, bu benim hoşuma giden bir şeydi. Fakat Sonra bir basım hatası olmuş kadının anlattığı yer birden erkeğe geçiyor Tabiki aynı yazı stili ile devam ediyor, ben bir anda ne oluyoruz yahu falan oldum 😂 İlk okuduğumda önemsemediğim için herhalde böyle bir şey olduğunu unutmuşum mesela 😅 Bunun dışında bu tarz kitaplarda genelde erkek çevirisi sevmiyorum, kadınlar daha uygun anlatıyor gibi geliyor bana fakat bu serinin çevirmeni bir erkek ve kendisini gönülden tebrik ediyorum. Yazar mühim olabilir ama bence kitabı okutan biraz da çevirmen, kötü bir çeviri sizi dünyanın en iyi yazarından bile soğutabilir çünkü. Ve 2 günde 4 kitap okuduğumu düşününce yazarında çevirmenin de başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Seri ile ilgili genel şikayetim sanırım kadınların biraz beni sinir etmesi. İşte adam bir şey yapıyor, kadın kendi kendine bunu kafasında kurup tamam o zaman diyip görüşmeyi kesiyor. öyle basit sebeplerle koptular ki birbirlerinden okurken saçımı başımı yolma isteği duydum. Allah'tan beylerimiz işi iyi idare ediyorlar. Vee gelelim seri ile ilgili en sevdiğim şeye, sırasını savan çekip gitmiyor 😂 İlk kitapta okuduğum çiftin ikinci ve üçüncü kitapta olması gözümden kalpler fışkırmasana neden oldu diyebilirim. Her kitap farklı ağızlardan anlatılsa da diğerlerinin hayatlarına dair birşeyler oluyorsunuz. İşte seri dediğimiz budur beyler bayanlar 😂
.
.
.
#kitap #kitapkurdu #pegasusyayınları #bookstagram #booklover #bookish #grey #book #bookblogger


Bu arada ilk kitaptan sonra bir adet buçuk kitabı, ikinci kitaptan Sonra benim okumak istemediğim iki buçuk kitabı ve son kitaptan Sonra da en çok okumak istediğim fakat çevirisinin yapılmadığı bir ek kitap var 😂 Yani neden çevirmediniz ki sevgili Pegasus yayınları? Belki de seride ki en tatlı kitaptan bizi mahrum bırakmak size yakışıyor mu? Birazcık da karakterlerden bahsetmek istiyorum; benim en sevdiğim çift ilk kitaptaki Bennet ve Chloe olsa da son kitabı okumak daha zevkliydi 😂 Evet garip bir durum biliyorum 😂 Bennet'in aşırı Çalışkan ve kontrol manyağı olmasını ancak Clhoe gibi Çalışkan ve kontrol manyağı biri dengeleyebilirdi herhalde 😂 Sanırım ilk kitapta beni en çok rahatsız eden şey konuya birden dalmasıydı. Ne bileyim insan nefret ettiği biri ile o kadar kolay sevişir mi, bir tepki verir falan 😂 üçüncü kitabı daha çok sevmemin nedeni bu olabilir, Karakteri biraz okuduktan Sonra konuya daldılar en azından😂 Bu arada ikinci kitaptaki Sara ve Max'in yeri de ayrı😂 Onları okumaktan da baya keyif aldığımı söyleyebilirim 😂 Neyse sonuç olarak tutkulu aşklardan hoşlanıyorsanız bence kesin seversiniz. Tabiki şunu bir daha belirtmek istiyorum YETİŞKİN İÇERİKLİ; yani kitabın üçte ikisinde cinsellik var. Grinin elli tonunun kelepçesiz ve kırbaçsız olanı gibi düşünün Yani 😂
.
.
.
.
#kitap #kitapkurdu #pegasusyayınları #bookstagram #booklover #bookish #grey #book #bookblogger


Veee son olarak azıcık konularından bahsedeyim.
-->Zeki ve Çalışkan Chloe bir şirkette stajyerdir ve yüksek lisansının bitmesine kısa bir süre vardır. Aile şirketinde yönetici olarak başlayan patronu etkileyici olduğu kadar sinir bozucudur. Nefreti ve cinsel çekimi bir arada hisseden bu ikili için birbirlerine duydukları açlık bir ihtiyaca dönüştüğünde kaybedilecekler ve kazanılacakların terazideki yeri değişir.
-->Sara, 6 yıllık bir ilişkiden bir enkaz halinde çıkmıştır. En yakın arkadaşının teklifi ile başka bir şehirde yeni bir işe ve yeni bir hayata atılır. Kız gecesi olarak dışarı çıktıklarında ona çok çekici gelen Harika bir yabancıyla beraber olur. Fakat manşetlerden düşmeyen playboy Max tek gecelik ilişki için yanlış seçimdir. Kalbi kırık birini kalp kırmakla meşur biri iyileştirebilir mi?
-->Hanna 24 yaşında güzel fakat asosyal bir bilim insanıdır. Abisi bu konuda endişelendiği için ona en yakın arkadaşı ve 12 Hanna'ın 12 yaşında tanıştığı Will ile dışarı çıkmasını önerir. Küçük bir kardeşe sosyalleşmeyi öğreteceğini düşünen Will, Hanna'ın artık küçük olmadığını fark ettiğinde ikisi de yıldırım çarpmışa dönecektir.
✨Hayatın daha başındayken güzelliğin yalnızca yüzeysel olduğunu ve çirkinliğin insanın iliğine kadar işlediğini fark edersin.
✨önceden yaptığın şeylerin farklı olması, onlardan hoşlandığın anlamına gelmez.
✨İşler ancak sen öyle olmasına izin verdiğin anda garipleşir.
.
.
.
#kitap #kitapkurdu #pegasusyayınları #bookstagram #booklover #bookish #grey #book #bookblogger


Arkama yaslandım ve gözlerimi aya çevirdim. Ona hayatını geri verebilmeyi diledim. Ya da kağıt bir bardakta yıldızlar. Bir sürü şairane istek. Ama onun tek istediği kahrolası balığın hikayesini dinlemekti.
// Stephen King
.
.
.
.
.
#kitap #kitapkurdu #bookstagram #booklover #book #space #uzay #stars #yıldızlar #instabook #reading


Çıkrık boynunda dönüyorum
varsa bir elim ki eminim var
ölmeyle koyulaştırılmış bir yaştayım
uzanıp hemen ötekini tutuyorum
.
ilk gördüğümde dünya şimdiki gibi
hala biraz tozdu,belki bir tutam duman
yakaran yıldızlar birikiyordu kayarak
ve giderilemiyordu ateşin açlığı
susarak,susayarak
durarak eskimiyor sandıklarımız
durmadan eskiyordu durarak
beni ilk gördüğünde dünya şimdiki gibi
.
eyer ucunda sarkıyorum
kırılmışsa dizginim ki eminim kırılmış
duracak,kusacak
olduğum yere yıkılacak kadar yorgunum
kendimi yer küreye
zincirin kopan halkası gibi
gelişi-güzel saçıyorum.
// Kazım Baran Yılmaz
.
.
.
#kitapkurdu #bookstagram #space #booklovers #şiirgökkuşağında #girl #şiir #şiirheryerde #uzay


Sahibi olmayan bir elmas bulursan, o elmas senindir. Sahibi olmayan bir ada bulursan, o ada senindir. Bir buluş yaparsan patentini alırsın, buluş senin olur. Madem ki yıldızlara sahip olmak benden önce kimsenin aklına gelmedi, yıldızlar benimdir.
// Küçük Prens
.
.
.
.
.
.
#kitap #kitapkurdu #bookstagram #booklovers #littleprince #stars #moon #oku #instabook #space


Tanrım, beni dostlarımdan koru, düşmanlarımla kendim baş ederim.
// Grigory Petrov
.
.
.
.
.
.
#kitap #kitapkurdu #bookstagram #booklove #read #instabook #adventuretime #booknerd #bookshelf


"Hepimizin içinde hem aydınlık hem de karanlık bir taraf vardır. Önemli olan hangisini seçtiğimizdir. Bizi biz yapan budur.”
-Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı
.
.
.
.
.
.
#harrypotter #funkopop #bookstagram #kitap #read #kitapkurdu #booklove #book #kitaplık #instabook


Biz kadınlar duygusal mahluklarız.
Sevildiğimizi bilirsek...
Yaptıklarımızın takdir edildiğini görürsek...
O insana nasıl da bağlanırız...
//İpek Ongun
.
.
.
.
#kitapkurdu #kitap #bookstagram #read #book #oku

🥀
Selam ☺️ Nasılsınız? Ben kendimi verdiğim fantastiktik kitaplar arasında kaybolmuş durumdayım 😂 Yakında bir sürü yorum giricem, şenlenecek buralar 😂 Bugün size çok severek izlediğim bir filmden bahsetmek istiyorum. İlk olarak şunu söylemem lazım ki bu filme çok ön yargılıydım. Filmin afilişinde yaşlı bir adam ( Robert De Niro) ve genç bir kadın ( anne hathaway) var, filmin adı da stajyer olunca dedim ki şimdi klasik bir kurgu olacak. Yaşlı adamın yanına giren genç kadın ve sonradan gelişen olaylar. Ayrıca filmin yanında komedi yazıyor ama genelde bu tarz filmler pek güldürmüyor hiç gerek Yok 😅 Sonra annem dedi ki ben izledim sende izle. Hemen ertesi gün erkek arkadaşımla izledik, sonuç; gerçekten çok güzel bir filmdi 😂 Konusu hiç beklediğim gibi değildi ve kankalar attık izlerken. Tek keşke dediğim yer sonu oldu, hayalimde canlandırdığım şekilde olsaydı keşke. Sanki filme daha çok yaşırdı ama bu şekilde bitmiş olması ile de bir sıkıntım Yok 😂Konusu ise şöyle; yalnız ve emekli olan Ben kendini işe yarar hissetmek istemektedir. Bunun için Jules'in şirketinde başlatılan yaşlı insanlara yönelik stajyer programına başvurur. Fakat yaşından dolayı Jules'in hiç iş vermediği Ben, kendi işini kendi yaratmak zorunda kalır. İş ilişkileri zamanla bir dostluğa dönüşecektir. Kesinlikle gözü kapalı önereceğim bir yapım kendisi 😂 bence bir şans vermekten çekinmeyin ☺️
.
.
.
.
.
#gokkusagifilmleri #film #sinema #izle #filmönerisi

🥀
Şu anda, sana güzel bir söz söyleyebilmek için on bin kitap okumuş olmayı isterdim dedi. Gene de az gelişmiş bir cümle söylemeden içim rahat etmeyecek: seni tanıdığıma çok sevindim kendi çapımda.
// Oğuz Atay
.
.
.
.
.
#book #bookstagram #booknerd #kitap #kitapkurdu

🥀
Duyuyor musun ?
Öyle yıkma kendini,
Öyle mahzun, öyle garip...
Nerede olursan ol,
İçerde, dışarda, derste, sırada,
Yürü üstüne - üstüne,
Tükür yüzüne celladın,
Fırsatçının, fesatçının, hayının...
Dayan kitap ile
Dayan iş ile.
Tırnak ile, diş ile,
Umut ile, sevda ile, düş ile
Dayan rüsva etme beni.
// Ahmet Arif
.
.
.
#şiirgökkuşağında #şiir #kitap #kitapkurdu #reading

Most Popular Instagram Hashtags