[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

gokkusagininustunde gokkusagininustunde

437 posts   7344 followers   279 followings

İrem  Gökkuşağında bir kasaba 🌊 Bookstagram 📚 Potterhead🔮 Her şey inanmakla başlar 💫

https://ask.fm/gokkusagininustunde

☁️
İki kalp arasında en kısa yol:
Birbirine uzanmış ve zaman zaman
Ancak parmak uçlarıyla değebilen
İki kol.
.
Merdivenlerin oraya koşuyorum,
Beklemek gövde gösterisi zamanın;
Çok erken gelmişim seni bulamıyorum,
Bir şeyin provası yapılıyor sanki.
.
Kuşlar toplanmış göçüyorlar
Keşke yalnız bunun için sevseydim seni.
//Cemal Süreyya
.
.
.
.
#kitap #kitapkurdu #bookstagram #instabook #oku

🌊
bir şeyler yapıyorum; yürüyorum, konuşuyorum, yemek yiyorum, yani her zaman yaptığım işleri sürdürüyorum, ama nasıl anlatsam, bir boşluk duygusu içinde. sanki içimde derin bir hiçlik var.
//zülfü livaneli
.
.
.
.
.
#kitap #kitapkurdu #bookstagram #instabook

☁️
Her şeyde bir hikmet var. Ve güneşin doğuşunda ve kuşların uçuşunda ve senin beni buluşunda…
//Behçet Necatigil
.
.
.
.
#kitap #bookstagram #kitapkurdu #okuyorum

#gokkusagindahikayegunu
☁️
Yaşlı kızıldereli reisi kulübesinin önünde torunuyla oturmuş, az ötede birbiriyle boğuşup duran iki kurt köpeğini izliyorlardı. Köpeklerden biri beyaz, biri siyahtı ve 12 yaşındaki çocuk kendini bildi bileli o köpekler dedesinin kulübesi önünde boğuşup duruyorlardı. Dedesinin sürekli göz önünde tuttuğu, yanından ayırmadığı iki iri kurt köpeğiydi bunlar. Çocuk, kulübeyi korumak için bir köpeğin yeterli olduğunu düşünüyor, dedesinin ikinci köpeğe neden ihtiyacı olduğunu ve renklerinin neden illa da siyah ve beyaz olduğunu anlamak istiyordu artık. O merakla, sordu dedesine: Yaşlı reis, bilgece bir gülümsemeyle torununun sırtını sıvazladı.
– “Onlar” dedi, “benim için iki simgedir evlat.”
– “Neyin simgesi” diye sordu çocuk.
– “İyilik ile kötülüğün simgesi. Aynen şu gördüğün köpekler gibi, iyilik ve kötülük içimizde sürekli mücadele eder durur. Onları seyrettikçe ben hep bunu düşünürüm. Onun için yanımda tutarım onları. Çocuk, sözün burasında; ‘mücadele varsa, kazananı da olmalı’ diye düşündü ve her çocuğa has, bitmeyen sorulara bir yenisini ekledi:
– “Peki” dedi. “Sence hangisi kazanır bu mücadeleyi?”
Bilge reis, derin bir gülümsemeyle baktı torununa.
– “Hangisi mi evlat? Ben, hangisini daha iyi beslersem!”
.
İçinizdeki iyiliği beslemeyi unutmayın 💕
.
.
#kitap #kitapkurdu #bookstagram #instakitap #booklove #okuyorum #hikaye #bookworm

🌊
Dünyanın nüfusu ikiye bölünüyor
Yarısı sen oluyorsun, yarısı ben
Sonra ikimiz bir bütün oluyoruz
Kimseye sezdirmeden.
// Özdemir Asaf
.
.
.
#kitap #kitapkurdu #bookstagram #instabook #şiir

📚
Uzun süredir #gokkusagindahikayegunu yapmıyordum, bugün aklıma geldi ve sizinle sevdiğim bir hikayeyi paylaşmak istedim :)
📚
Vakti zamanında bir adam, bir başka binayla paylaştığı bahçesi olan bir evde yaşarmış.Bahçeler ortak, binalar ayrı.Adam evinde işiyle o kadar meşgul ki, bir kez bile bahçeye dönüp bakmamış, bahçe çer çöpten, ölmüş bitkilerden, tenekeden geçilmiyormuş.Bir gün yan binaya bir kadın taşınmış, kadın evindeki ve kendi diğer işlerini bitirince bahçe dikkatini çekmiş ve bahçesini düzeltmeye karar vermiş.Kadın kendi tarafındaki ölmüş bitkileri toplamış, yenilerini ekmiş, çimler sermiş..
Bir kaç haftaya kendi bahçesi mis gibi olmuş.Kendi tarafı bittikten sonra, yan tarafın halini görüp burayı böyle bırakmayayım diye düşünerek adamın tarafını da düzenlemeye başlamış.Aynı kendi bahçesi gibi cennete çevmiş; rengarenk çiçekler,yemyeşil ağaçlar..Şans eseri bunu camdan gören adam bahçeyi çok beğenmiş ve bahçeden çok memnun yaşamaya devam etmiş.Bir kaç gün sonra kadın yeniden bahçeye çıkarak bahçeye farklı şeyler ekmek istemiş.Kendi tarafına da adamın tarafına da farklı farklı ağaçlar dikmiş.Adamın kendi tarafına şeftali ağacı edildiğini görünce öfkeden deliye dönmüş.Bu adamın hayatta en nefret ettiği şey şeftaliymiş meğer..Derhal kapısına dayanmış kadının.Bugüne kadar bir kez bile iletişim halinde olmadığı bu kadına hemen o ağacı ordan sökmesini söyleyerek bağırıp çağırmış.Kadın üzülmüş fakat sessiz sedasız ağacı söküp atmış.Madem istemiyor bir daha da ilgilenmem bahçeyle deyip asla adamın tarafına ilişmemiş.Adamın bahçesi bir kaç hafta içinde yeniden çöplüğe dönmüş.
.
Gelelim ana temaya; hepiniz hikayeyi okur okumaz adamın ne kadar kaba olduğunu düşünüp,insan bir teşekkür eder falan dediniz.Fakat sınırlar.Bahçede bir çit ya da benzeri bir şey yoktu.Adam teşekkür edebilirdi ama rica etmemişti ki.Kimse istemedikçe birinin bahçesine girmeye ve sırf siz istediniz diye düzenleyip teşekkür beklemeye hakkınız yok.Biz de insanların hayatlarına çok burnunu sokan, kimse istemeden bir şeyler deneyen ve teşekkür bekleyen insanlardık.Ama haklılar, çünkü istemediler. İnsanların bahçelerinden çıkın arkadaşlar.
.
.
#kitap #bookstagram #instabook #kitapkurdu #oku

📚
Selamm ☺️ Hafta sonuna girmemize bir kaç saatlik kaldı ve ben güne kargoyla uyandım 😍 Ne kadar mesudum bilemezsiniz 😂 Misis kitabın yarışmasını kazanamayacağım neredeyse belli olduğundan bu kargo ilaç gibi geldi diyebilirim 🙈 O kadar güzel hazırlanmışlar ki açmadan önce bu halini de bir görün istedim 🙈Kitapları fotoğrafı kaydırarak görebilirsiniz 😂 Bir yudum Su Zaten bir kaç yerde görüp " Keşke benim olsaaağğ" 😶 dediğim bir kitap olduğundan çok sevindim 😂 Fotoğrafını çeker çekmez okucağım inşallah😅 Diğer kitap hakkında pek bir bilgim Yok ama eğlenceli bir kitaba benziyor 😅 Birde şu yıllık hedeflerden çok istiyordum, hemen tamamlamayı düşünüyorum kendisini 😂
.
.
.
#kitap #kitapkurdu #bookstagram #instabook #read

☁️
Selam ☺️Nasılsınız? Bu ayın ilk kitaba başlıyorum ☺️Aldığım olumlu yorumların sonunda Av dönencesi okuyayım dedim ve tabiki #currentlyreading bırakıyorum😂Bilirsiniz çok severim vampirler, kurt adamlar, uzaylılar falan😂Çok yüksek bir bekletim olmadığı için kitabı da seveceğimi düşüyorum😍Bu arada bir kaç gün önce Söz dizisine başladım, öyle hunharca izledim ki elime kitap alamadım🙈Tamam asker dizisi ama bence çiftlerin sahneleri birazcık artsa güzel olur 😂Fovori çiftim ise Ateş-Nazlı, bir an önce barışırlar inşallah amin🙈🙈 Konumuzdan baya uzaklaştım galiba😂O zaman son olarak arka kapak yazısını bırakıyorum💕
🔥
Kavurucu rüzgârlar estiren bir kış masalı…
Ailesi ve nişanlısıyla gittiği kampta kurtların saldırısına uğrayan Ada’nın hayatı yanlış bir patikaya sapmıştı. Tüm sevdikleri öldürülürken kendisinin kurtulmasını bir şans olarak görenlerin aksine Ada asıl cezanın hayatta kalmak olduğunu düşünüyordu.
Kanada’ya yaptığı yolculukta geçmişini arkada bırakmak isterken aslında ona doğru sürüklendiğinden habersizdi. Kurtların hayatına girmiş, onları tanımış ve farkına varmaksızın bir parçaları haline dönüşmeye başlamıştı. Sadece kurtları değil, kendisini de keşfederken bir daha asla yaşayamayacağını düşündüğü tutkuları da peşinden sürüklenmişti.
Kamp saldırısından kurt adamların sorumlu olduğunu öğrendiğindeyse en az aşk kadar büyük bir intikam duygusuna kapılmıştı.
Kalbini ve ruhunu onlardan birine vermekse aklına gelebilecek son ihtimaldi.
.
.
#book #bookstagram #instabook #kitap #reading #kitapkurdu #booklove #booknerd #instakitap #oku

🍁
Selam ☺️ Ekimin ilk günü nasıl geçti? Bir şeye nasıl başlarsan öyle gider derler umarım benim için gerçek değildir o söz 😂 Uzun süredir yapmadığım bir şey yapayım ve bu ay okumayı planladığım kitapları gösteriyim size dedim 😂 Son zamanlardaki okuma hızıma bakarsak yarısını falan okuyabilirim ama olsun hedefi yüksek tutmak önemli 😂 Sizin aralarında merak ettiğiniz, durduğun kabahat hemen bunu oku dediğiniz, ya da ben okumadım sen oku bana iş çıkarma şimdi dediğiniz bir kitap var mı? Eğer yazarsanız öne çekebilirim 🙈
.
.
.
.
#kitap #kitapkurdu #bookstagram #instabook #minions #booklover #instakitap #read #kitapaşkı

🌵
Merhaba, nasılsınız? Bugün benim için çok kötü bir gündü, sabah anneannemin hastaneye kaldırıldığının haberine uyandım. Çok şükür şu an durumu iyi, evinde yatıyor. Eve geldiğimizde ise bizim siteden davullu zurnalı gelin çıkıyordu. Hayat ne kadar ilginç değil mi?Bizim için bu kadar kötü olan bir gün bir başkası için belki de hayatının en güzel günü oldu. Ama bu gün ne öğrendim biliyor musunuz? İnsanın yalnızlığı kendini kötü hissederken arayabileceği insanlarla ölçülüyormuş. Neyse herşeye rağmen gülmeye, size neşe saçmaya devam edeceğime göre #eylülayındaokuduklarım ı paylaşıyorum sizinle ☺️
⭐️Parla; bir çok kişi sonunu anlayamasa da beni şaşırttığı için yazarın kalemini sevdim. Merak ediyorsanız şans verebilirsiniz.
⭐️Görücü Usulü; Nikahta keramet vardır konseptli kitapları, dizileri seviyorsanız tercih edebilirsiniz. ⭐️Armoni Elmentleri; Kahin ve Anka: Ufak tefek eksikleri olsa da benim sevdiğim bir Fantastik kitap oldu. İkinci kitaptan baya beklentim var, bence sevebilirsiniz.
⭐️Yüreğimdeki Aşk Kıvılcımı: Tatlı aşklardan hoşlanıyorsanız tavsiye ederim. Ana karakter Kör olmasına rağmen güçlü bir kadın.
Eski hızımda okuyamıyorum artık Malesef, bana ne oldu bilmiyorum 😅 Umarım eski haline döner, sizi seviyorum💕
.
.
#kitap #kitapkurdu #bookstagram #instabook #oku

🌵
Vee gelelim en kararsız olduğum fotoğrafa 😅 Bir önceki fotoğrafı çekerken yanlışlıkla böyle bir poz vermiştim 😂 Bende bari düzgününü çekeyim anı kalsın dedim ama annem öyle çok ısrar etti ki bunu da koy diye onu kıramadım 🙈 Başka böyle çeken var mı bilmiyorum, itiraf etmem gerekirse kim hangi fotoğrafla katılmış bakmadım, yarışmadan bile keşfetme düşen fotoğraflardan sonra haberim oldu 🙈 Yinede #komik kategorisinde bu tarz fotoğraflardan bir sürü vardır diye düşünüyorum 😅 Benimki o furyadan biri olsun madem, umarım annem kadar hoşunuza gider 😂
.
#misiskitapfotoğrafyarışması #kitap #kitapkurdu

👠
Selammm 🖤Nasılsınız? Okullar açıldı diye mi nedir buralar baya öldü ama ben direnmeye devam ediyorum😂Bir kitabın ismi ve kapağı ne kadar etkiliyor insanı değil mi? Mesela size yorumunu bırakacağım kitabı görsem almazdım herhalde🙈Ama neredeyse elimden bırakmadan hızlıca okudum😅Bu yüzden buradan kitabı bana hediye eden arkadaşıma sevgilerimi iletiyorum☺️İlk sayfaları okurken sanki daha önce böyle bir film izlemişim gibi geldi ama bir türlü çıkaramadığım için size söyleyemiyorum 🙈Kitap genel olarak çok tatlı bir aşk hikayesini anlatıyordu. Ana karakterin 40'li yaşlarda olmasını birazcık yadırgadığımı itiraf etmem lazım.Açıkçası ön yargılarımdan kaynaklı bir durum olabilir ama aşk romanlarında en fazla 35 yaş falan bekliyorum sanırım😅Tabi aşkın yaşı Yok ama ne bileyim işte😂Kitap 3 farklı anlatıcıyla ilerliyordu, ilk olarak ana karakterimiz Marianne, diğeri kızkardeşi ve son olarak da ilahi.Açıkçası bu durum benim hoşuma gitti Marianne doğuştan kör olduğu için ilahi anlatıcı olması güzel bir detaydı bence.Marianne bazı yerlerde gözlerimi devirmeme sebep oldu, kendine eziyetten başka bir işe yaramadı inadı😒Keir ise bence kusurlarıyla muhteşem gibi bir şeydi.Sadece bazı şeyleri yapmak biraz geç kaldı ama mühim olan yapmış olması değil mi?Louisa bence mükemmel bir ablaydı, açıkçası öyle birini hayatımda isterdim😍Bu arada kendisinin romantik vampir konulu roman yazarı olduğunu da belirteyim 😂Herşey Keir'in karların üstüne anahtarlarını düşüren Marianne'ye yardım etmesi ile başlıyor.Bir kaç kere daha karşılaşınca birlikte zaman geçirmekten hoşlanıyorlar. Peki ciddi ilişki istemeyen bir adamın ikinci bir kalp kırıklığı yaşamak istemeyen bir kadına yıldızları "göstermesi " mümkün mü? Onu da okuyup görün artık 😂
☁️inanmıyorum.Fakat benim inanmıyor olmam, var olmadıkları anlamına gelmez. İnsanlar eskiden dünyanın düz olduğuna inanıyorlardı ama düz değildi.
☁️Görebilen insanlar bakmayı biliyor gibi görünmüyorlar.
.
.
#kitap #kitapkurdu #book #bookstagram #booklover #booknerd #bookish #instabook #bookblogger #oku

Most Popular Instagram Hashtags