global_air_force global_air_force

1,176 posts   30,589 followers   78 followings

Never Give Up  Aerospace & Aircraft Maintenance Engineer @Fallahian.Alireza My Personal Page #Killer_Eagle 1996/5/30 IRAN-Isfahan

.
Royal Navy HMS Queen Elizabeth (R08) & F-35B LightningII
اچ ام اس ملکه الیزابت جدیدترین ناوهواپیمابر بریتانیا که این روزها میزبان جنگنده‌های اصلی عرشه خود ، اف-۳۵بی است . بزرگترین ناوهواپیمابر تاریخ نیروی دریایی بریتانیا هرچند که عملیاتی نیست اما مشغول تست‌های گوناگون خود و همچنین آزمون‌های مختلف با سایر هواگردهایی است که میزبان آنهاست و در راس آنها نسخه عمود پرواز اف-۳۵ یعنی مدل بی قرار دارد .
.
قصد دارم در ادامه دو ناو هواپیمابر کلاس ملکه الیزابت که سال ۲۰۲۰ عملیاتی خواهند شد را معرفی و بررسی کنم ، دوستان خودتون را تگ کنید و بیش از پیش از پیج خودتون حمایت کنید .
.
این ناو تنها ناو هواپیمابر در جهان به شمار می‌ره که دارای دو برج فرماندهی کاملا مجزاست ، یکی برای کنترل ناو و دیگری برای کنترل عرشه پرواز . اما خالی از مشکل هم نیست برای مثال ظرفیت ۴۰ فروندی آن خود یک مشکل اساسی است خصوصا که بریتانیا سفارش ۱۳۸ فروندی از مدل بی دارد .
.
با بررسی فریم به فریم کلیپ فهمیدم جنگنده روی عرشه به شماره سریال BF-04 QNLZ یک اف-۳۵‌بی متعلق به سپاه تفنگداران آمریکاست که اولین پرواز خودش را ششم آپریل ۲۰۰۶ توسط دیوید نلسون با موفقیت انجام داد ، هجدهم نوامبر ۲۰۱۰ ، ۵۰۰ ساعت پرواز آزمایشی را پشت سر گذاشت و بعد از آن در سال ۲۰۱۵ اولین پرواز از روی اسکی جامپ را با فن عمودی خود انجام داد تا مرزهای تکنولوژی را گسترش دهد .
۲۵ سپتامبر ۲۰۱۸ این جنگنده برای اولین بار روی عرشه ناوهواپیمابر ملکه الیزابت فرود آمد ، روزی که آن را در کلیپ می‌بینید .
.
#killer_eagle
#RoyalNavy #Royal_Navy #HMS #QueenElizabeth #Queen_Elizabeth #HMS_Queen_Elizabeth
#F35B #F_35B #LightningII #F35LightningII

Northrop T-38 Talon
از تالون تا الماس سیاه :
قسمت دوم : تالون ، انقلاب ترینرها
در همان زمان (سال 1955) نیروی دریایی نیاز به یک طرح ناو نشین سبک داشت و نروث روپ طرح ان 156 را نیز رها کرد و طی یک سال چهار طرح مختلف را داد. در سال 1956 نیروی هوایی اعلام نیاز  به یک جت اموزشی مافوق صوت برای جایگزینی تی 33 کرد و پنتاگون نیز به نروث پیشنهاد داد به دنبال طرح ساخت جت اموزشی برود زیرا موفقتر خواهدبود. از این رو بعد از یک سال از این شاخه به ان شاخه پریدن نروث روپ دوباره به سراغ طرح ان 156 تی رفت که در نهایت منجر به طراحی تی 38 تالون شد. در همان زمان یعنی سال 1957 در حالی که مهندسین نروث روپ طرح دو نفره اموزشی ان 156 تی کار می کردند این شرکت  تصمیم به طراحی نسخه تک سرنشینه رزمی با نام ان 156 اف گرفت که در مرحله اول پر خطر می بود زیرا در ارتش امریکا مشتری نداشت  ولی وقتی در 1958 کاخ سفید خواهان یک جنگنده سبک ارزان برای فروش به هم پیمانان  امریکا شد  مشخص شد کار روی نسخه تک سرنشینه رزمی  ان156 تی درست بود. از این رو از سال 1955 تا سال 1958 ، نروث روپ طرحی را که قرار بود برای مشتریان خارجی بسازد اول ازمایش کرد، مدتی به سراغ نیروی دریایی رفت و بعد رفت تا نیاز نیروی هوایی را برای یک جت اموزشی بر طرف کند و دوباره برگشت به ساخت یک جت برای مشتریان خارجی.
.
نروث روپ نخستین نمونه  تی 156 اف را در 30 ژانویه سال 1959 را به پرواز در اورد که تنها چهار ماه بعد از وای تی 38 بود. ارتش چندین  پیشنهاد برای برنامه اف ایکس (یا همان جنگنده صادراتی ارزان قیمت)دریافت کرده بود ولی از انجای که ان156 اف با تی38 اشتراکات فراوان داشت این طرح را برگزید . دومین پیش نمونه نیز پرواز کرد ولی بعد از یک سال ازمایش نیروی هوایی اعلام کرد به این طرح نیازی ندارد حتی برای صادرات. دلیل نیروی هوایی این بود که بیشترین سرعت ان 156 اف تنها 1.5 ماخ بود و از نظر نیروی هوایی یک جنگنده کند پرواز  بود.ولی زمانی که کندی در سال 1962 پیروز انتخابات شد و مقابله با کمونیست و یاری رساندن  به متحدان را اغاز کرد دوباره طرح ان 156 اف جان گرفت و رسما اف5 نامیده شد. جنگنده جدید بسیار مناسب کشور های کم درامد بود زیرا تنها یک سوم فانتوم هزینه تعمیر و نگهداری داشت. اف5 لقب فریدام فایتر یا جنگنده ازادی را به خود گرفت که دلیل ان صادرات ان به کشور های  بود که قرار بود از ازادی خود در برابر کمونیست دفاع کنند.
ادامه دارد
با تشکر از @jangaavaran1390
#killer_eagle
#Northrop #T38 #T_38 #Talon #T38Talon

.
The operational fighters of each country
تعداد جنگنده‌های عملیاتی هر کشور ، خیلی جالب بود مخصوصا آمریکا .
#killer_eagle

.
Royal Australian Air Force (RAAF) Airbus A330 Multi Role Tanker Transport (MRTT) & United States Air Force LockheedMartin F-22 Raptor
ایرباس ۳۳۰ مولتی رول تانکر-حمل و نقل موسوم به ام‌آر‌تی‌تی نیروی هوایی سلطنتی استرالیا در کنار فرمانده آسمان ، اف-۲۲ رپتور نیروی هوایی آمریکا
به این می‌گند یه اتحاد قدرتمند
به علاوه اینکه می‌تونید تعدادی بمب‌افکن استراتژیک بی-۵۲ استراتوفورترس را هم داخل پایگاه ببینید
.
#killer_eagle
#RoyalAustralianAirForce #Royal_Australian_AirForce #RAAF #Airbus #Airbus330 #Airbus_330 #MRTT #UnitedStatesAirForce #United_States_AirForce #USAF #LockheedMartin #Lockheed_Martin #F22 #F_22 #Raptor #F22Raptor

.
‏IRIAF HESA Azarakhsh
‏‎نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران
‏‎قسمت ۴۹ :
نیروی هوایی ارتش ایران در نهایت پروژه مهندسی معکوس جنگندهٔ اف-۵ئی را رها کرد در حالی که صنایع اوج و دانشگاه شهید ستاری هم جنگندهٔ مشابهی را با نام صاعقهٔ-۸۰ ساخته و در سال ۱۳۸۳ اولین پرواز آزمایشی آن را انجام دادند. صاعقهٔ-۸۰ بعداً به آذرخش-۲ و سپس به جنگنده صاعقه معروف شد. طراحی هواپیمای آذرخش بر مبنای هواپیمای اف-۵ و بدون تغییرات قابل توجه انجام شد. سابقهٔ طراحی هواپیمای جنگنده در ایران به بعد از انقلاب می‌رسد و طراحی این گونه هواپیماها کاملاً ایرانی و بومی بوده‌است. اولین بار پروژه طراحی و ساخت این هواپیماهای جنگنده توسط سرلشکر منصور ستاری فرمانده فقید نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی به صورت جدی و عملیاتی پیگیری و آغاز شد، هرچند تا پایان عمر او به اتمام نرسید ولی در سال 1376 رهبر با اعطا نشان درجه یک هنر به سورنا ستاری فرزند سرلشکر منصور ستاری از او تقدیر و تجلیل کرد.متخصصین ایرانی طراح این هواپیماها استادان دانشگاه هوایی شهید ستاری و متخصصین صنایع دفاع از جمله سید مرتضی (سعید) ثنایی هستند.
.
تجهیزات راداری و الکترونیک پرواز و نمایشگرها نیز برگرفته از F-5 هستند. این هواپیما نیز مانند اف-۵ فاقد قابلیت سوختگیری هوایی است. هواپیمای آذرخش را می‌توان یک جنگنده اف-۵ دانست که در آن مساحت بال‌ها کمی افزایش یافته‌است. بارزترین تغییرات در سکان عمودی آن پدید آمده که می‌توان از آن‌ها به عنوان عوامل کنترل‌کنندهٔ مانورپذیری بسیار و بعضاً خارج از کنترل اف-۵ دانست. وزن این جنگنده در حالت عادی حدود ۸ تن و در حالت بیشینه میان ۱۵ تا ۱۸ تن است و می‌تواند ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ کیلوگرم مهمات با خود حمل کند و حداکثر سرعت آن ۱٫۶ ماخ است. در مقام مقایسه وزن جنگنده اف-۵ئی ۴٬۳۱ کیلوگرم و حداکثر وزن آن ۱۱٬۲۱۳ کیلوگرم است. توانایی حمل ۲۳۰۰ کیلوگرم مهمات (انواع موشک، راکت، بمب و سوخت اضافی) را دارد و حداکثر سرعت آن هم ۱٬۶ ماخ (حدود ۱۷۰۰ کیلومتر بر ساعت) است.
ادامه دارد...
#Killer_Eagle
#Iranairforce #iran_airforce #iran_air_force #IRIAF #HESA #Azarakhsh #HESA_Azarakhsh

.
‏IRIAF HESA Azarakhsh
‏‎نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران
‏‎قسمت ۴۸ :
آذَرَخش نامیست که در ایران برای دست‌کم سه و شاید چهار نوع طرح هواپیمای متفاوت استفاده شده‌است که هیچ‌یک از آن‌ها به مرحله تولید انبوه نرسیده‌اند. کاربرد بی قاعده نام آذرخش برای طرح‌های متفاوت و سیاست ایران در مورد اعلام نکردن مشخصات سلاح‌های خود باعث ابهامات زیادی در مورد جنگنده آذرخش شده‌است. در بهار ۱۳۷۶ سرتیپ آراسته جانشین رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی اعلام کرد که ایران نخستین جنگندهٔ خود را طراحی، تولید و آزمایش کرده‌است. بر اساس یک فرضیه این هواپیما با کنار هم قرار دادن قطعات جنگنده‌های مختلف ساخته شده و تقریباً نوعی اف-۵ اصلاح‌شده بوده‌است. از نظر ظاهری دماغهٔ آذرخش ۱۷ سانتی‌متر طویل‌تر شده بود تا با رادار جدیدی که برای آن تولید شده بود مطابقت داشته باشد. این رادار از قطعات و تکنولوژی ایرانی استفاده کرده و بر اساس رادار روسی Kopjo طراحی شده بود. این هواپیما در واقع برای اثبات فرضیهٔ طراحی و نمایش توانایی مهندسی معکوس ساخته شده بود و نه به عنوان یک هواپیمای عملیاتی. سرتیپ آراسته در آن زمان اعلام کرده بود که تولید انبوه جنگندهٔ آذرخش در آینده نزدیک شروع خواهد شد. مقامات ایرانی هم در شهریور ۷۶ از تولید انبوه نخستین جنگنده-بمب‌افکن تولید داخل خبر دادند.
.
در زمستان ۱۳۷۷ هم سرتیپ حبیب بقایی در گزارشی در مورد توانایی‌های نظامی ایران ساخت جنگندهٔ آذرخش و هواپیمای آموزشی تندر را از دستاوردهای نیروی هوایی ایران برشمرد.
در سال ۱۳۷۸ مجدداً خبر آغاز تولید انبوه آذرخش اعلام شد اما در سال ۱۳۷۹ اعلام شد تولید انبوه در سال ۱۳۸۰ آغاز خواهد شد. در میانه‌های سال ۱۳۸۰ اعلام شد که آزمایش‌های عملیاتی بر روی چهار فروند هواپیما در حال انجام است و قرار است سالانه ده فروند جنگنده آذرخش و در مجموع ۳۰ تا ۵۰ فروند تولید شود. در سال ۱۳۸۰ گزارش شد که ۶ فروند از این هواپیما تولید شده و قرار است در سه سال آینده ۳۰ فروند دیگر تولید شود. این اتفاق نیفتاد و ۶ تا ۹ فروند آذرخش تولید شدند که وضعیت کاربرد عملیاتی آن‌ها روشن نیست. در سال ۱۳۸۷ هم سه فروند جنگندهٔ آذرخش (که احتمالاً از همان ۶ فروند تولید شده تا سال ۱۳۸۰ بودند) در تهران به نمایش گذاشته شدند.
ادامه دارد...
#Killer_Eagle
#Iranairforce #iran_airforce #iran_air_force #IRIAF #HESA #Azarakhsh #HESA_Azarakhsh

.
‏IRIAF HESA Azarakhsh
‏‎نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران
‏‎قسمت ۴۷ :
در سال 1376 ایران خبر از ساخت یک جت جنگی جدید با نام اذرخش داد و حتی در یک مانور عمومی پیش از این با حضور رهبر دست به پرتاب بمب نیز زد ولی تصاویری از ان به نمایش در نیامد . تا مدتها اینکه جنگنده ای با نام اذرخش چه جنگنده ای است بحث های زیادی مطرح بود ولی عملا تا سال های میانی دهه 80 شمسی کسی این هواپیما را ندیده بود .‌ در مارس ۲۰۰۰ هفته‌نامهٔ جینز دیفنس گزارش داد که جنگندهٔ آذرخش که در گذشته تصور می‌شد با سر هم بندی قطعات جنگنده‌های روسی و چینی موجود در ایران ساخته شده باشد در واقع یک نمونهٔ بزرگتر شدهٔ اف-۵اف نورثروپ گرومان با اویونیک روسی است. به گزارش این هفته‌نامه به نقل از منابع ایرانی خود این جنگندهٔ دوسرنشینهٔ چندمنظوره ۱۰ تا ۱۵ درصد بزرگتر از اف-۵اف است و در درجهٔ اول برای مأموریت‌های هوابه‌زمین ساخته شده است. به نوشتهٔ این هفته‌نامه تا آن زمان فقط چهار نمونه از این جنگنده تولید شده بود. بر اساس این گزارش‌ها این جنگنده از یک رادار ایرانی استفاده کرده که به نظر می‌رسد مدل بهینه‌شده‌ای از رادار ان-۱۰۹ توپاز باشد. نیروی آن نیز با استفاده از دو موتور روسی آردی۳۳ کلیموف (مشابه موتور میگ-۲۹) تأمین می‌شود.
.
هفته‌نامه جینز دیفنس این گزارش را داده است امروزه همه ما اذرخش را دیده ایم و بارها در نمایشگاه های هوایی مختلف ان را از نزدیک دیده‌ایم و میدانیم گزارش بالا گفته شده به هزار یک دلیل درست نیست ولی نکته مسخره ماجرا این است  که هنوز در فضای مجازی این گزارش جینز را در مورد اذرخش میخوانیم و گهگاه حتی در مورد صاعقه. به گفته برخی منابع ایران واقعا چنین طرحی را داشته ولی از مرحله کاغذ فراتر نرفت است. امروز مشخص  است که اذرخش  همان اف5 است که البته ارتقائاتی روی ان انجام شده است که شامل نصب رادار گریفو  با برد 93 کیلومتر و توان درگیر با 2 هدف در یک زمان نصب  یک اچ یو دی  به جای مگسک  الکترونیکی و هشدار دهنده راداری است ولی بقیه چیزها مشابه همان اف5 است.این پروژه  با نام جاده ابریشم 2 با کمک چین انجام شد و رادار هم از چین امد زیرا چین این رادار را روی جنگندهای صادراتی خود نصب میکرد ولی اونیک و سیستمهای الکترونیک از اروپا بود. در نهایت چین تحت فشار امریکا از برنامه خارج شد و برنامه متوقف شد.
ادامه دارد...
#Killer_Eagle
#Iranairforce #iran_airforce #iran_air_force #IRIAF #HESA #Azarakhsh #HESA_Azarakhsh

Northrop T-38 Talon
از تالون تا الماس سیاه :
قسمت اول : نورثروپ ، یک طراح بی‌نظیر
ساخت اف5 به اواسط دهه1950 برمیگردد . نورث روپ شرکت سازنده هواپیما جنگی برای ارتش امریکا خود در طراحی برخی از پیچیده ترین هواپیماهای ان زمان مانند اف89 نقش داشت. مسئله این بود برخی از هواپیماهای شکاری طراحی شده در دهه 1950 برای ارتش امریکا برای سرنگونی ویا مقابله با  بمب افکن های اتمی شوروی ساخته شده بود که بسیار پیچیده و حتی خود ارتش امریکا نیز برای نگهداری ان نیاز به متخصصان خاص داشتند . با در نظر  گرفتن اینکه در اواخر دهه 1950 نیاز به جایگزینی جت های چون اف86 و اف84 برای دیگر ملل بود، نروث روپ به این نتیجه رسید که بخشی از جت های جنگی در دست ارتش امریکا برای متحدین  این کشور بسیار پیچیده و گران می باشد و نیاز به طراحی جنگنده ای ساده تر بود.جنگنده ای که به پیچیدگی  اف102 و یا اف106 نباشد و کاربران خارجی برای نگهداری انها مشکلی زیادی نداشته باشند. نروث روپ دست به تحقیقاتی در مورد نیاز دیگر کشورهای به جت جنگی اینده زده و بررسی کرد که انها چه نیازمندی هایی دارند.
.
بیشتر این کشورها نیاز به جنگنده ای ارزان، کم خرج با پیچیدگی کم و توان پرواز در روز را داشتند که چالاکی لازم را نیز داشته باشد و بتوان از ان در دو نقش دفاع هوایی و تهاجم زمینی استفاده کرد. نروثروپ با در نظر گرفتن این نتایج دست به کار شد و شروع به کار روی طرحی با نام ان102 زد . این هواپیما دو موتور و سبک بود و از یک  موتور جنرال الکترونیک جی79 بهره می برد که در دهه 1950 بر روی جنگنده های چون اف104 و اف4 نصب شده بود و دارای بالی دلتا بود. این طرح به دلیل افزایش وزن لغو شد. بعد از ان نروث روپ به سراغ طرح ان156 رفت  یک طرح متفاوت با بالی معمولی  و یک موتور جنرال الکترونیک جی85. جی 85 بسیار کوچک و کم توان تر بود ولی سبک و ارزان. نسخه اولیه فاقد پس سوز بود و تنها 2100 پوند نیرو فراهم می کرد ولی به زودی نسخه پس سوز دار با قدرت 3750 پاوند نیز ساخته شد. با وجود کارایی خوب و مصرف پایین ولی با مطالعات زیاد معلوم شد با یک موتور با این توان سرعت صوت به دست نمی اید و مقدورات لازم نیز دست پیدا نخواهد کرد.
ادامه دارد ...
با تشکر از @jangaavaran1390
#killer_eagle
#Northrop #T38 #T_38 #Talon #T38Talon

.
Bell AH-1 SeaCobra / SuperCobra
پس از موفقیت نمونه تک موتوره بالگرد تهاجمی کبرا ، نمونه دوموتوره آن موسوم به ای‌اچ-۱جی و نمونه ارتقا یافته ای‌اچ-۱تی طراحی و ساخته شدند که معروف به سی‌کبرا (کبرا دریایی) شد ، سپس نمونه صادراتی آن ای‌اچ-۱جی پدید آمد که خود دارای دو نسخه با قابلیت نصب و شلیک موشک تاو (تاو) و نمونه دیگر بدون این آپشن بود (نان‌تاو یا بدون تاو) ، نیروی هوانیروز ارتش شاهنشاهی ایران از نخستین کاربران هر دو نمونه این بالگرد بود ، ۱۶۰ فروند مدل نان‌تاو و ۶۲ فروند مدل تاو . بعدها نمونه ارتقا یافته سی‌کبرا با نام ای‌اچ-۱دبلیو آمد که سوپرکبرا نام گرفت و همچنان دارای دو‌ملخ بود .
.
اما از سال ۲۰۰۰ کمپانی بل با یک ارتقا سنگین بر روی سوپرکبرا مدل ای‌اچ-۱ زد را معرفی کرد ، این مدل از سال ۲۰۱۲ تا امروز درحال خدمت است و ملقب به زولوکبرا شده(نام اصلی آن وایپر است اما با توجه به حروف انگلیسی آخر نام هر کبرایی که معرفی شده و در اینجا زد هست به آن زولو هم می‌گویند) بهای هر فروند آن ۳۷میلیون دلار و تنها ۵۲ فروند ساخته شده که به تازگی بحرین کوچک ۱۲ فروند از آن را سفارش داده . در یک نگاه ساده برای تمایز از سوپرکبرا میتوان فهمید مدل وایپر دارای ۴ ملخ است که خود یک مزیت بزرگ به شمار می‌رود (فقط نمیدونم چرا این ۴ ملخه کردنش زودتر به فکرشون نرسید ؟؟؟؟؟حیف این همه استعدادهای من 😅)
.
#killer_eagle
#Bell #AH1 #AH_1 #SeaCobra #Sea_Cobra #SuperCobra #Super_Cobra #AH1SeaCobra #AH1SuperCobra #AttackHelicopter #Attack_Helicopter

.
Northrop T-38 Talon
و‌سرانجام آغاز سری پست‌های
از تالون تا الماس سیاه
در این سری پست‌ها ابتدا هواپیمای آموزشی نورثروپ تی-۳۸ تالون را بررسی میکنیم و خواهیم دید که معروف‌ترین جت آموزشی تاریخ هوانوردی نظامی آمریکا کار خودش را از کجا شروع کرده و به کجا ختم میکنه ، همچنین مناقصه نیروی هوایی آمریکا برای نسل بعدی جت‌های آموزشی را تحلیل میکنیم و تک تک شرکت کننده‌ها را معرفی و بررسی میکنیم . در نهایت هم الماس سیاه بوئینگ برنده نهایی این مناقصه را به بحث میذاریم و در مورد آینده ناوگان آموزشی نیروی هوایی آمریکا به جمع‌بندی میرسیم .
( همه افعال متن را جمع بستم که شما هم با کامنت‌ها و نظراتتون جدای از لایک‌هایی میکنید در این سری پست نقش موثری داشته باشید 😅 )
.
#killer_eagle
#Northrop #T38 #T_38 #Talon #T38Talon

.
Northrop Grumman X-47B Flying over Edwards Air Force Base
By @instawarplanes .
اولین هواپیمای بدون سرنشین جنگی که برنامه توسعه دارپا ( مرکز تحقیقاتی و فناوری زیر نظر وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا است. این سازمان مسئولیت توسعه و ساخت فناوری‌های نوین را برای استفاده ارتش آمریکا به عهده دارد ) میباشد که به کمک هوش مصنوعی به عملیات میپردازد ، این دسته تحت عنوان UCAS-D شناخته شده که سیستم هوایی بدون سرنشین است و‌شامل چند هواپیمای بدون سرنشین عملا خود مختار میباشد که ایکس-۴۷ بی برترین آنهاست . ایکس-۴۷ بی تنها نیاز به برنامه‌ریزی و راه‌اندازی دارد و‌بعد از آن به صورت خودکار اقدام به تیک‌آف ، لندینگ ، سوخت‌گیری هوایی و انهدام اهداف زمینی میکند .
پرسش اصلی اینجاست که آیا روزی همین هوش مصنوعی علیه بشریت خواهد جنگید یا نه ؟ سوالی که امروزه بیش از پیش داستان فیلم‌هایی چون ترمیناتور را تبدیل به واقعیت میکند .
.
#Killer_Eagle
#NorthropGrumman #Northrop_Grumman #X47B #X_47B #EdwardsAirBase #Edwards_Air_Base

Most Popular Instagram Hashtags