gamas20 gamas20

424 posts   20350 followers   3 followings

👥گروه مشاوره گاماس 20  👥 بیش از 40نفر مشاور رتبه برتر 📋برنامه ریزی هفتگی نظارت پیوسته 🚩بهترین تضمین نتایج سال ها گذشته 🌏Www.Gamas20.ir کانال گاماس20👇

http://t.me/joinchat/B6-4DDw5Up7oiYzITI5iFA

زیست : خلاصه نویسی؟ نکته برداری؟

خلاصه نویسی تکنیک مهم و پر ارزشیه و اگر به صورت درست انجام بشه کمک زیادی در ذخیره کردن زمان به ما میکنه اما درس زیست شناسی کنکور در چند سال اخیر به این شکل در اومده که هر کس یک نگاه به سوالاتش بکنه به این موضوع آگاه میشه که برای جواب دادن به سوالات زیست شناسی باید کلمه به کلمه ی کتاب رو خونده باشه و به اون ها تسلط داشته باشه . در چنین شرایطی تکنیکی مثل خلاصه نویسی زیاد کاربردی به نظر نمیاد! وقتی تک تک کلمه ها اهمیت داره خب پس چطور مطلبی رو خلاصه کنیم طوری که ازش کم نشه؟! به نظر منطقی نمیاد... به جای اون میتونید از تکنیک مهم نکته برداری استفاده کنید . خیلی از ما ها علاوه بر کتاب درسی درسنامه یا جزوه ی استاد رو هم مطالعه میکنیم . برای اینکه دفعه ی بعد نیاز نباشه علاوه بر تایمی که برای خوندن دقیق کتاب میذاریم اونا رو هم مطالعه کنیم ، میتونیم از اونها نکته برداری کنیم ! نکاتی رو که به نظرمون مهم و غیر تکراری میاد از اونها برمیداریم و به متن کتاب اضافه میکنیم . حالا این اضافه کردن میتونه در یک دفترچه ی جدا یا در کتاب یا برگه های استیکر باشه ولی باید به این نکته توجه کنید که کتابتون رو سیاه و شلوغ نکنید تا دفعه ی بعد هم تمایل به خوندنش داشته باشین و همچنین نکته ای از زیر دستتون‌ در نره . یک کار جالب دیگه هم اضافه کردن صفحه های سفید بین صفحه های کتاب و بعد فنربندی کردن اونه ! در اون صورت میتونیم نکته های مربوط به هر صفحه رو در نزدیکی اون بنویسیم و یک کتاب کامل داشته باشیم .
علاوه بر اون میتونیم نکات خیلی مهم و پر تکراری رو که از تست ها یاد گرفتیم یا حتی به تعداد کم تست های جالب رو در این نکته برداری ها وارد کنیم .

🎈🎈منتظر عکس سلفی من با این لباس باشید👩‍⚕️😍😍😍
👥گروه مشاوره گاماس ۲۰
@gamas20 🍀🍀🍀🍀 #مشاوره
#مشاوره_کنکور
#انگیزشی
#گاماس۲۰
#کنکور۹۷
#تجربی
#پزشکی#دندانپزشکی #داروسازی
#قلمچی#سنجش
#زیست #شیمی #فیزیک

داروسازی تعهد:
حتما در مورد رشته های دارای تعهد خدمت شنیده اید که در اکثر استان های کشور در سه رشته ی پرشکی و دندان پزشکی و داروسازی برای خدمت در مناطق محروم دانشجو پذیرش میکند ؛البته در بعضی استان ها در رشته هایی مانند پرستاری و اتاق عمل و .... کد رشته ارائه کرده است .
در این پست میخواهیم در مورد رشته داروسازی تعهد صحبت کنیم .
دانشجویان داروسازی تعهد با دوره های روزانه هم کلاسی خواهند شد و همچنین مانند آن ها بایستی در امتحان 180 واحدی داروسازی شرکت کنند و اگر موفق به کسب درصد 50 شوند به ادامه تحصیل در دوره دکتری عمومی میپردازند .
فارغ التحصیلان داروسازی تعهد به مناطق مندرج در دفترچه انتخاب رشته مربوط به کد رشته محل عازم میشوند و در این مناطق در بخش داروخانه های بیمارستان های دولتی یا بررسی پرونده های دارویی بیماران در مراکز بهداشتی یا بخش اداری نظام پزشکی مانند تظارت بر درمان شهرستان ها یا روستاها مشغول به کار میشوند (ساعت اداری 8 تا 2) و دارای حقوق و مزایای خوب از طرف وزارتخانه میباشند.
این فارغ التحصیلان همچنین در ساعات ازاد خود میتوانند به عنوان قائم مقام در داروخانه های خصوصی به مشاوره دارویی بیماران بپردازند؛ البته این افراد حق تاسیس داروخانه و اخذ مجوز را تا سه برابر طول مدت تحصیل (16سال و نیم) نخواهند داشت
توجه کنید که فارغ التحصیلان تعهد حق شرکت در ازمون تخصص بعد از 16 سال و نیم را دارند (در صورت کسب نمره 50 در ازمون 180 واحدی و همچنین معدل کل بالای 15)
مزیت این رشته نسبت به پزشکی یا دندان تعهد کم تر بودن طول تعهد خدمت و همچنین سبک تر بودن برنامه کاری در طول دوره تعهد و عدم داشتن شیفت های شبانه روز مداوم میباشد.
با تشکر میلاد روشن دل دانشجوی داروسازی

#معرفی_رشته
#بینایی_سنجی
در کانال تلگرام
@gamas20
🎈🎈🎈🎈

قبول ها #سهمیه_ایثارگران سال 95
با توجه اطلاعات کمی وجوده داره این پست قرار دادیم ✳️جهت عضویت کانال گاماس20👇
لینک در بیو

Most Popular Instagram Hashtags