[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

formoolyek formoolyek

1525 posts   128118 followers   21 followings

برنامه فرمول يك  «فرمول یک» برنامه عصرگاهی شبکه یک سیما با اجرای سیدعلی ضیاء شنبه تا چهارشنبه ساعت ⏰ ۱۸ ربات برنامه:formoolyekbot@ ارتباط باادمین: formool_yek@

http://t.me/formoolyek

علیرضا قزوه، شاعر:

به مردم نجیبمان در کرمانشاه عرض سلام و تسلیت دارم و امیدوارم این روزهای سخت هم به خوبی بگذرد و مردم کرمانشاه این امتحانشان را هم به خوبی پس بدهند.

خدا به من توفیق داده و امسال چهارمین سالی بود که به زیارت کربلا رفتم. کسانی که در این مسیر می روند نمی توانند آن را کنار بگذارند.

من سال گذشته حال بدی داشتم و فکر می کردم شاید امسال نتوانم در مراسم شرکت کنم اما خدارا شکر این اتفاق نیفتاد. البته یک روز در مسیر راهپیمایی کردم.

این حس را باید در مسیر کربلا تجربه کرد که در آن شاهد لحظات قشنگی هستیم.

در یک سفر شاهد حضور خانواده افغانی بودم که فرزندشان هنوز راه نیفتاده بود و یک قدم برمیداشت و می افتاد زمین! اما پدر و مادرش او را آورده بودند تا اولین قدم های زندگی اش در اربعین و در مسیر پیاده روی کربلا باشد.

یک بار با آقای مومنی شریف رییس حوزه هنری به سفر رفته بودم و به خاطر حال بد او به ماشین اکتفا نکردند و او را با هزینه خودشان با آمبولانس به بیمارستان بردند و درمان کردند و برگرداندند.

در روزگاری که هنوز صدام بود اما قدرت کامل نداشت در بصره شاهد شعرخوانی شاعران برای حضرت امام بود. گویی امام از خودشان است.

گویی عراق خانه دوم ما و ایران خانه دوم آنهاست. اگر این جنگها نبود، ما با سوریه هم این رابطه را داشتیم.

در مسیر کربلا در عراق دو سه سال پیش شاهد موکب داری بوداییان بودم! اهل سنت را هم دیده ام و... شاعران قبل از زلزله هم در کرمانشاه بودند! سعید بیابانکی و عبدالجبار کاکایی زلزله را هم درک کردند. شاعران دیگری مثل حامد عسکری هم تندیس خود را به حراج گذاشته و دیگر شاعران هم حضور فعالی دارند.

یک کار مهم را آقای کیانوش رستمی انجام داده و مدال طلایش را به حراج گذاشته است. این کار ارزشمندی است و به نظرم هرکسی این مدال را خرید باید دوباره آن را به رستمی پس بدهد.

ما کشوری هستیم که ۴۰ سال است این سختی ها را کشیده ایم و ای کاش صرفا روی کاستی ها دست نگذاریم و همه چیز را قشنگ و زیبا ببینیم.

فضای مذهبی برای من و شعرهایم اصیل تر است تا فضای سیاسی. به نهضت امام حسین کنید؛ حرکت او سیاسی بود و اگر ملاک ما او باشد نمی توانیم افرادی را در مقامهای بالای کشور بنشانیم که نه آن فسق و فجور خلفای دوران اهل بیت ولی جلوه های دیگری از آن را دارند‌. کسی که ویلا دارد و سفره رنگین می اندازد نباید حاکم این مردم باشد که مشکلات بسیاری دارند، جوان هایشان ازدواج نکرده اند و... مرحوم طاهره صفارزاده یا شعرایی چون زنده یاد قیصر و سلمان هراتی هم در این فضا شعر می گفتند و من گزید

شعرخوانی علیرضا قزوه شاعر آیینی درباره زلزله کرمانشاه

سقف ها واژگون شد و شانه ها واژگون نشد...
#فصل_سوم#برنامه۳۰#علیرضاقزوه#شاعر#علی_ضیا#فرمول_یک

پدربزرگ من خدا رحمتشان کند همیشه می گفت این ایام آخر صفر زیاد صدقه بدهید، چون قلبتان سنگین می شود اما وقتی در مجالس روضه می نشینیم گریه می کنیم و سبک می شویم

به مردم نجیبمان در کرمانشاه عرض سلام و تسلیت دارم و امیدوارم این روزهای سخت هم به خوبی بگذرد
#فصل_سوم#برنامه۳۰#علی_ضیا#فرمول_یک

علی طاهری، استاد دانشگاه

از نیروهایی که خالصانه در این راستا کمک کردند از جمله ارتش، سپاه و بسیج که با دست خالی به مردم یاری رساندند تشکر می کنم.

ما مدیریت بحران داریم اما اکنون مدیریت ما دچار بحران زدگی است!

در ژاپن زلزله های 7و 8 ریشتر رخ می دهد اما هیچ مشکلی ایجاد نمی شود و این به خاطر مدیریت و برنامه ریزی دقیق است.

اینکه بیمارستانی با قدمت 1 ساله فرو می ریزد، آیا ناشی از برنامه ریزی و نظارت است؟! مدیریت و برنامه ریزی ما و همچنین نظارت ما بسیار ضعیف است. تقویت این ساختارها و همچنین بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا می تواند ما را یاری کند.

برای حضور مردم باید فرهنگسازی شود تا حضورشان اثربخش و کارا باشد، نه اینکه شاهد حضوری شبیه حادثه پلاسکو باشیم...
#علی_طاهری#استاددانشگاه#علی_ضیا#فرمول_يك#زلزله#کرمانشاه

سید علی مفاخریان، کارشناس زمین شناسی:

کشور ما روی کمربند لرزه خیزی است و این حادثه ساعت 9 و نیم شب رخ داد و 150 میلیون نفر زلزله را حس کردند. به این دلیل که فاصله کانونی این زلزله نسبت به سطح زمین کم بود و ارتشاعات آن در سطح زمین گسترش زیادی داشت، به همین خاطر تخریب زیادی نیز به همراه داشت.

در دنیا هنوز روش علمی برای پیش بینی زلزله پیدا نشده است.

سرعت و شدت امواجی که در این زلزله اتفاق افتاد باعث شد زمین لرزه تا تهران هم احساس شود.

اینکه ما ساختمان ها را از ترس نابودی در زلزله نسازیم یک اشتباه است. بلکه باید بحثهای مقاوم سازی و آیین نامه های زلزله را رعایت کنیم.

ما باید حریم گسلها را مواظبت کنیم و در ساخت و سازها از اصول مهندسی بهره ببریم.

در زلزله بم مردم بدون آموزش اقدام به ییرون کشیدن هموطنان از زیر آوار کردند که منجر به تعداد زیادی قطع نخاع شد که حتی از تعداد افراد قطع نخاع شده در جنگ تحمیلی هم بیشتر بود!
#فصل_سوم#برنامه۲۹#سیدعلی_مفاخریان#کارشناس_زمین_شناسی#علی_ضیا#فرمول_یک

این روزها همه از زلزله غرب کشور ناگواریم، عکسها و فیلمهایی از این واقعه منتشر شده که حال تک تکمان را خراب می کرده و من فکر کردم هموطنان کرد زبانمان که به غیرت می شناسیمشان، دچار یک آسیب و امتحان شده اند، از خدا برای همه مان به ویژه بازماندگان زلزله صبر می خواهیم...

.
مرگ می آید، دیگر تو به من سخت نگیر
زندگی را دو سه روز از من خوشبخت نگیر

زیر آوار به آغوش تو دل می بندم
این خوشی را دو سه روز از من سرسخت نگیر... خوانش شعری از احمد امیرخلیلی به مناسبت زلزله کرمانشاه
#فصل_سوم#برنامه۲۸#کرمانشاه#احمدمیرخلیلی#علی_ضیا#فرمول_یک

.
طیبه سیاوشی عنایتی، نماینده مجلس

در زمینه ازدواج عوامل فرهنگی و اجتماعی هم دخیل هستند اما در کشور ما بیشتر این موضوع را به عوامل اقتصادی ربط می دهند.

در امر تشکیل خانواده صرفا قرار نیست دولت و مجلس را دخیل بدانیم.

اگر همین 10 میلیون تومان وام ازدواج هم به درستی در اختیار کسی که می خواهد ازدواج کند قرار بگیرد، ما به اهدافمان نزدیک شده ایم.

باید بسترسازی شود تا امر ازدواج بهتر شود و صرفا زیرسازی اقتصادی مسئله نیست.

از دوران نوجوانی باید در مدارس آموزش داده شود و حتی تا 5 سال پس از ازدواج هم این آموزش ها ادامه پیدا کند تا شاهد روابط پایدار باشیم چون آمار طلاق ها خیلی بالا است.

همواره فراموش می کنیم که جامعه ما در حال حرکت از سنت به مدرنیته است و در این برزخ ما باید قوانین هماهنگی داشته باشیم.

از قانون تسهیل ازدواج سال 84، فقط روز ازدواج در تقویم باقی مانده است.

ما خودمان با شرایط حداقلی ازدواج کردیم اما جوان امروز چنین چیزی را نمی پذیرد. پس این مشکل فرهنگی است.

صدا و سیما باید در راستای ترویج ازدواج ساده بکوشد.

زمان ما فرهنگی حاکم بود که وقتی دو نفر به این نتیجه می رسیدند که می توانند با هم زندگی کنند، مرد مسئولیت را می پذیرفت. اما در شرایط فعلی از مردان و زنان کمتر این ویژگی را می بینیم.

الگوسازی در حوزه ازدواج و نقش زن و شوهری بر مبنای فرهنگی ایرانی و اسلامی شکل نگرفته است.

.
دانشجوی 30 ساله مدیریت بازرگانی که شرایط ازدواج را ندارد امروز در مقابل یک نماینده مجلس در «فرمول یک» قرار گرفته و دلیل این مشکلات را از او جویا می شود.
#ازدواج#فرمول_يك#

.
علی اصغر، کودک کار:

شبانه روز در کوره آجرپزی کار می کنم و ماهی 35 هزار تومان درآمد دارم.

۴ تا بچه ایم که از بینشان فقط من کار می کنم. یکی عقد کرده، دیگری سرباز است و آن یکی هم کار نمی کند. پدرم بیمار است و دیسک کمر دارد. زندگی مان با ۳۵ هزار تومان من اداره می شود.

تا به حال پیتزا نخورده ام و آخرین بار دو هفته پیش گوشت خوردم.
#فصل_سوم#برنامه۲۷#علی_اصغر#کدوک_کار#علی_ضیا#فرمول_یک

Most Popular Instagram Hashtags