[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

fitmuhendisce fitmuhendisce

1621 posts   45018 followers   136 followings

Canan  Mühendis, çalışan R.ŞEKERSİZ❌R.GIDASIZ❌ÇOĞU GLUTENSİZ❌FERMENTE ÜRÜNLÜ SAĞLIKLI MUTFAĞININ TARİFLERİ ve BESLENMESİ 🚩yenilmiş tip-2 diyabet 🚩-19 kg

Yoğun güne, pratik seçenek..sarımsaklı yoğurtlu ızgara patlıcan,biber . 🍆 🌶 .
.

yaz demek, kabak, biber, patlıcan kızartmasıydı, bir zamanlar ..uzun süreli takip edenler bilir artık yaz demek patlıcan, biber, kabak ızgara demek..😍
.
Sebzeleri, sarmısak, tuz, karabiber karıştırılmış zeytinyağıyla, fırça ile söyle bir sürüp, tost makinasında ızgarada pişirmekten ibaret..
.
Bu arada, Hepinize mutlu bayramlar 🤗

Paylaşmanın güzelliğini bilen insanlar var olsun.🙏Günümüzde karşılıksız hiç birşey vermeyen insanlara inat, hayat karşılıksız verenlerle güzel. Şu İg'de beğeni butonuna bile anlam yükleyen, altı üstü bir butona basmayı " benim beğenim kıymetli" diyerek boş butonu sahiplenen zihniyetler varken, bu güzel insanların karşılıksız vermesi, çabası örnek olsun. .
Kombu kardeşliğine yine destek geldi. 4 güzel kalp @gulenozturk @fatimehayrioglu @gulhanpervan @yenilmez1ozlem 😍kombu mayası gönderebileceklerini yazınca bana, Yeni eşleştirmeler..buyrunnn 😁
.
İlk yazılan isimler @gulhanpervan 'a adres bilgilerini yazsınlar lütfen.
1- @nildeng ➡️ @guner1960
2- @canakural ➡️ @elifnihall
3- @flzkececi ➡️ @nilgunokten
4- @ctnkybanu ➡️ @periadl .
.

Altta ilk başta isimleri olanlar @fatimehayrioglu 'na dm'den adres bilgilerini göndersinler lütfen
1- @sevilandic3686 ➡️ @doganaytasdemirr
2- @ysrilhn ➡️ @ozgealtass
3- @tsngnl ➡️ @sewall_ipk
4- @nesekaradagg ➡️ @sevdaozatan
5- @semitzcn ➡️ @harf2212
6- @birankaradeniz ➡️ @maskeli_rakun
7- @pkdurmaz ➡️ @rutherfordiyum
8- @bny_dmn ➡️ @dogumsokagi .
.

Allta ilk başta yazılan isimler @gulenozturk Hanımdan alıyor mayalarını
1- @pelinevcimen ➡️ @begum_ss
2- @siyargungorbizati ➡️ @pdbayrak
3- @elifacikgozsimsek ➡️ @yesimkocc_
4- @08nisan10defne ➡️ @yznrk
5- @ycrglc ➡️ @dusunursematlayamam
6- @atiyebasaran ➡️ @as8123214 .
.

Altta ismi olan ise @yenilmez1ozlem Hanımla dm'den irtibata geçebilir.. .
1- @mrlkocaman ➡️ @ecselvi
.
LÜTFEN YORUMLARA İSİM YAZMAYIN ŞİMDİLİK. ZİNCİRİN 2 HALKASI MAYA ALMALI, ÇOĞALTMALI Kİ YENİ MAYA OLSUN GÖNDERMEK İÇİN.LİSTEDE BEKLEYEN ÇOK VAR VE ELİMİZDE ŞU AN MAYA YOK

Bu akşamın gözdesi, Ramazan ayının klasiği, Pastırmalı kuru fasulye..yenmeden, Ramazan bitmez bizde..iftar için eşimin özel isteğiydi.böyle özel isteklere can feda.. yapımı kolay, sağlıklı ve lezzetli..
.
kuru fasulye, içindeki fitik asit, minimize oldun diye, 12 saattten biraz fazla, 1-2 kaşık kefir ilave edilmiş suda bekletildi tabi..hatta hava sıcak diye su değişimi yine tabiki ..
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#diyet #diyetteyiz#diyetgünlügü#diyettarifler #fitfood #fit #paleo #cleaneating #saglikliyasam #sagliklibeslenme #foodpics #food #foodsgram #saglikliyemek #sagliklitarifler #mutfakgram #healthyfood #hayatburada#paleo#healthydiet#sagliklitarifler #kurufasulyeyemegi #healthy #eatclean #healthylifestyles#yemek#tarif#sagliklisecimler

Kombucha maya kardeşliğine kombu mayası göndererek katkıda bulunan, emeğini, vaktini, başka insanlar için esirgemeyen gönlü güzel insanlar var.. @tugi2013 Begüm hanım onlardan biri...çalışan, 2 çocuklu anne olarak, sorumluluklarının yüküne rağmen tam 12 kişiye kombu mayalarını, hazırlayıp gönderecek. alt kısımda onların göndereceği mayalar için eşleştirme yapacağım. .
.

Lütfen sizde bu yaptığım postları okuyun. Okumadan, dm'den benden kendinize özel maya istemeyin..Böyle bir maya topluluğu yok elimde ama burda gördüğünüz kocaman bir çabam var. Dm'den gelen listeye eklenme talep'lerini burada listedeki insanlara haksızlık olmasın diye dikkate almayacağım. Bir zincir kuruluyor..veren ve alan.. bu zincirin kurulup kurulamaması artık sizin elinizde..postu yoruma kapatıyorum. İsim yazılmasın diye.ilk sonuçlar gelsin, bir görelim. Bakalım maya alanlar, gönderecek mi..ona göre ilerleriz..
.

Satırdaki ilk isimler dm'den @tugi2013 e adres, tel vs. Bilgilerini yazsınlar. Karşısındaki isimler maya yavruladığında, gönderecekleri maya kardeşleri .
1- @ahsen_kimil ➡️ @faziletozp
2- @maiipek ➡️ @edaakaynak
3- @liz_liz17 ➡️ @sevilandic3686
4- @gulayorr ➡️ @pkdurmaz
5- @saadeta4010 ➡️ @serayustas
6- @esintuylu ➡️ @gamzeluli
7- @canbanucan ➡️ @ozget52
8- @seda.arar ➡️ @emine_sahin_autism_teacher
9- @semrardic ➡️ @hnifegulelce
10- @cigdemdoglu ➡️ @oykuyavasal
11- @milomarsik ➡️ @gackelli
12- @mervenyavuz ➡️ @jalettoneri .
.

İlk baştaki isimler @tugi2013 e dm'den isim yazdırmayı unutmayın

Kombu kardeşliğine bir katkı geldi.. sevgili @sonnndiyet özverili şekilde tam 20 kişiye kombu mayası gönderecek..sağolsun..öyle kıymetli ki bu yaptığı, emek ve zaman harcayacak sizler için..
.
ama bu halkanın ilerleyebilmesi artık sizlerin elinde..başlatıldı, Mayayı alanlar eşleştirme yapılanlara göndermekle mükellef..ben organizasyonu seve, seve yapacağım ama sonrası mayayı alan kişilerin, mayayı verme işine, özen gösterirse, ilerleyecek..eğer herkes bu konuda duyarlı davranıp, paylaşımın yaparsa kısa sürede kombu mayaları listedeki isimlere ulaşır . şimdi yine eşleştirme zamanı..satırların başındaki ilk isimler dm'den @sonnndiyet e ulaşsın ve adres, tel, ad, soyad bilgilerinizi iletin lütfen .,
1- @aysebiroltas ➡️ @edaakaynak
2- @yesilyasam_80 ➡️ @gulsenpeker
3- @sabriyeutebay ➡️ @ebruuces
4- @eathealty_behappy ➡️ @hudagah
5- @minezeytun ➡️ @eminerhan87
6- @emine_dur_ ➡️ @justdreamandpray
7- @spozanti ➡️ @semakgt
8- @ysmnblgm ➡️ @a.yavuz_damar
9- @umurorkmez ➡️ @meltmgk
10- @gulluceee ➡️ @zuleyhakantos
11- @csibelkahya ➡️ @ccinici
12- @repeatafter_me ➡️ @prncssmononoke
13- @sevalmisra ➡️ @fbekime
14- @ozgemutlu ➡️ @hokkbra
15- @zeynepdortboluk ➡️ @aybikemaybikem
16- @gulbenn72 ➡️ @svdgly
17- @fatamorgana3507 ➡️ @suledevecelsayar
18- @ilkinyyasaroglu ➡️ @zelihayldz_krmn
19- @baranfatma ➡️ @gulnazgulbahar
20- @mavikelebekveannesi ➡️ @tijensofu .
.

İlk başta adı yer alan kişiler dm'den @sonnndiyet e adres bilgilerini verecekler. Mayalarını alıp yavruladığında, maya kardeşlerine yollacaklar..1 ay sonra bu sefer, sondaki adı olanlar Yenieşleşme ile maya kardeşliği organizasyonunda onlar maya gönderecekler.herkes kardeşine sahip çıksın, sonra şikayet dinlemem 😂😂

İÇ BAKLALI, 🥕 ENGİNAR.,
Karaciğer dostu, sayılmayacak kadar yararlı ama aynı zamanda çok lezzetli enginarı pişirmeyide, yemeyide çok seviyorum. Benim ufaklık'da bayılıyor ya enginara, ben daha çok pişirmek istiyorum 😁 .
enfes lezzetli yemek, bu akşamın gözdesiydi.. Baklanın da sağlık açısından hakkını yememek gerekiyor ya.,sayfada iç baklalı enginarı nasıl pişirdiğimi tariflediğimden, yeniden yazmıyorum. Aynı şekilde, yine pratik sadece havuç ilaveli .,2 fotoğraf paylaşımda 👈👈 sola doğru
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#diyetteyim #saglikliyasam #yemektarifleri #sagliklibeslenme#tarif #diyettarifler #diyetyemekleri #sagliklitarifler #sagliklibeslenme #sagliklizayiflama #yemek #diyetgunlugu #saglikliyemek #saglikliyasam #yemektarifleri #sebze #sebzeyemekleri #enginar #bakla #icbaklalienginar #sugarfree #sekersiz #sekersizhayat #diyetteyiz #diyet#zayıflama#temizbeslenme #temizyemek#tarif

Buz gibi buzdolabında çıkan kombucha çayı konu mankeni..😁 asıl yazacaklarım da kombu mantarı ile ilgili olunca çabucak fotoğrafladım. .
Dün içinizden tam 11 kişiye kombu mantarı gönderiminde bulundum ve bunuda paylaştım. Gönderdiğim 11 kişi daha önce talep eden ve benim söz verdiğim arkadaşlardı. Mayalarım çoğalınca, sözümü yerine getirdim. Dm'den öyle çok mesaj geldi ki kombu mayası isteyen. Keşke herkese yetebilsem ve gönderebilsem..şu an zaten imkansız, çünkü elimde gönderecek maya kalmadı. Kombu çaylarımdaki mantarlar yavrulayacak ki yedek maya olsun. Bu kadar talebi karşılamam mümkün değil haliyle..ve çok kişiye hazırlamak, göndermek bayağı bir zahmetli.. ama gönlümde her isteyenin bir kombu mayası olsun istiyor. Bende ig'den arkadaşımdan almıştım @gulenozturk sağolsun..paylaştıkça hayat daha güzel ve kıymetli..
.
Benim herkese maya göndermeyeceğim malum. İçinizden bir arkadaşımın önerisi ile ki bayıldım bu öneriye; benim yolladığım 11 kişi , mayası çoğaldığında , dm'den ilk yazarak kombu mayası isteyen 11 kişiye maya yolluyor. Bunun eşleşmesini yaptım ve paylaşacağım alt kısımda.. sonraki 11 kişi maya çoğaldığında, maya isteyen 11 kişiye yolluyor.. hatta o vakte kadar ilk grubda yer alanların artık mayaları iyice çoğaldığından, onlardan da destek isteriz . Böylece kombu mayası kardeşliği kuruluyor., Veren el, alan el'den değerlidir diyor ve ben toplu olarak 11 kişiye gönderdiğimin yanında, sizin sadece 1 kişiye göndererek bu halkaya güç katmanızı rica ediyorum. Bana teşekkür ediyorsunuz ya, teşekkürünüzü mayanızı paylaşarak gösterin. Bu konuda duyarlı olacağınıza inanıyorum çünkü sizler adına karşınızdaki kişilere söz verilmiş oluyor. 💁

İlk Eşleştirmeler şöyle..
1- @denizyildizisera ➡️ @kadifekutu
2-@simanurfelah➡️ @sayesteningunlugu
3- @herseysaglik ➡️. @nili.i
4- @nyhlkgn ➡️
@glyznkubeli
5- @kakulengland ➡️ @belg_in
6- @esra_kirogluu ➡️
@gayebarik
7- @gulcan.tufekci ➡️ @cuebbyy
8- @ulkaya80 ➡️ @sidikabozkurt
9- @skargz ➡️ @acrhll34
10- @duruidil ➡️ @h.a.y.r.i.y.e
11- @inanyasdiman ➡️ @sunamervesen
.
Hadi hayırlı olsun kombu kardeşliği 🙏🤗 Lütfen bana dm'den yazmayın.dikkate alamayacağım. Buradaki adları yazılı arkadaşları dikkate alacağım.

FİT KANDİL SİMİTİ
İş yerindeyim ama günün önemine binaen bu paylaşım. Her taraf kandil simitleri ile dolu iken, belki yapmak isteyen olur diye hatırlatma..
.
Fit Kandil simitini deneyen çok oldu içinizden ve hep çok beğenildi.. kıyır, kıyır.. üstelik içindeki az malzemeye rağmen.. un seçimi size kalmış ..glutensiz unlarla çok başarılı.bir çok un çeşiti ile denedim, denendi..
.
Kadir gecesinde dualarınızın kabul bulması dileğiyle 🙏
.
#Repost @fitmuhendisce (@get_repost)
・・・ içindeki az malzemeye ve diğer simitlerle kıyaslandığındaki haklı masumiyetine rağmen bu güzel simiti denemek isteyenler için son yaptığım şekliyle.
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
✔️️1 yumurta ( sarısı içine, beyazı üstüne )
✔️1 çay bardağı sızma zeytinyağı
✔️1 çay bardağı sirkeli su(yarısı ev yapımı elma sirkesi, yarısı su)
➖ev yapımı sirkeniz yoksa limon ve hazır elma sirkesi karıştırın
✔️ 1/2 çay bardağı tahin
✔️ 1 kabartma tozu
✔️ 1 çay kaşığı mahlep( olmasada olur)
✔️ orjinal tarifte un ölçüsü ajda bardak ölçüsüyle 4 çay bardağı.. Bu sefer yulaf unu kullandım ve un ölçüsü farklılık gösterdi.
5 çay bardağı yulaf unu kullandım baktım yine istiyor sonrasında ekledim ama ölçemedim. Sizde yumuşak hamur olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. (#siyezunu #nohutunu, #mercimekunu, #tambugday, #kinoa unu ..hangi unu isterseniz onunla olur ancak un çeşitine göre miktarını ayarlamanız en doğrusudur)
✔️ 1 çay kaşığı kadar Kaya tuzu

Malzemeleri yoğurun.. Yumuşak hamur olması gerekiyor.Simit şeklini verin.. Önce yumurta akına sonra susam veya çörekotuna batırın., bir büyük tepsi çıkıyor .
〰〰〰〰〰〰〰
〰〰〰〰〰〰〰〰〰
#kandilsimidi #sahanelezzetler #saglikliyasam #sagliklitarifler #diyettarifler #fittarifler #fitfood #diyetyemekleri #diyetkurabiye #fitmuhendiscetarifi #saglikliyasam #sekersizhayat #diyetteyiz #healthyfood#healthydiet #sagliklitarifler #sagliklibeslenme #temizbeslenme#foodsgram #diyet#tarif#yemek#diyetteyim#anayemekler#yemek#tarif #lezzetrium#kandilsimiti

MANTARLI BEZELYE ÇORBASI .
Pratik, besleyici ve lezzetli, sağlıklı ön başlangıç, bezelye ve mantarla güçlenmiş halde.. .
.

Bezelyeyi su ile biraz haşlıyorum. Üzerine mantarları ilave edip birlikte pişiriyorum . Ayrı bir yerde 1 çorba kaşığı organik #karabugdayunu 1 yumurta sarısı, 1 çay bardağı kadar süt, ( istediğiniz çeşit) çırpıyorum. Bezelyeli, mantarlı karışıma ekleyip , birlikte pişirirken tereyağı, biraz limon, zerdeçal, karabiber ekliyorum. Görüntüsünü tam vermesede, lezzeti yerinde, besleyici, sağlıklı çorba olarak bizde seviliyor., glutensiz un kullanarak da gayet leziz çorba oluyor..
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#diyetteyim #saglikliyasam #yemektarifleri #sagliklibeslenme#tarif #diyettarifler #diyetyemekleri #sagliklitarifler #sagliklibeslenme #sagliklizayiflama #yemek #diyetgunlugu #saglikliyemek #saglikliyasam #yemektarifleri #sebze #sebzeyemekleri #mantar #bezelye #corba #sugarfree #sekersiz #sekersizhayat #diyetteyiz #diyet#zayıflama#temizbeslenme #temizyemek#tarif#yemek

ZEYTİNYAĞLI BİBER DOLMA ve YAPRAK SARMA.,
Bildiğiniz usul..pirinçli..hiç bir değiştirme yok geleneksel usülden..nadiren yaparım , evdekilerin özel isteği üzerine..o zamanda tam usulüyle pişiririm..6 ay önce yapmıştım sarmayı büyük kızım için, şimdi ufaklığım için.. arada mutlu etmek lazım ev halkını.. üstelik dolma, sarma kararında yendiğinde, gayet sağlıklı da..çalışan kadın olduğumdan, işten gelip yapmadım tabii. Pazar günü hazırladım.. dün iftar dışarı olduğundan bugüne hazır geldi.. ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#diyetteyim #saglikliyasam #yemektarifleri #sagliklibeslenme#tarif #diyettarifler #diyetyemekleri #sagliklitarifler #sagliklibeslenme #sagliklizayiflama #yemek #diyetgunlugu #saglikliyemek #saglikliyasam #yemektarifleri #sebze #sebzeyemekleri #zeytinyagliyapraksarma #zeytinyaglidolma #sugarfree #sekersiz #sekersizhayat #diyetteyiz #diyet#zayıflama#temizbeslenme #temizyemek#tarif#yemek

Hani bazen canınız hamur çeker ya.şöyle sadece karbonhidrat.çekmez demeyin bana hiç, çekiyor arada işte..😉birkaç gün önce öyle bir canım istedi ki..🙈ama çabucak olmalıydı..öyle fırınla falan uğraşmak hiç istemedim.. gördüğünüzü yaptım..
.
TAVADA HİNDİSTAN CEVİZİ UNLU KURABİYE 🍪 olsun adı.. .
✔️1 dolu kaşık #hindistanceviziunu ✔️toplayacak kadar su, bir çimdik tuz.. hepsi bu .. evet, evet başka bir şey Yok içinde..
.
hamur yaptım.elimi hafifçe Hindistan cevizi yağı ile yağladım ki hamur yapışmasın diye.. sonra azıcık #hindistanceviziyagi ile yağladığım tavada alt üst pişirdim..alt kısmı pişerken üst kısma 1 kare % 55 kakao oranlı damak çikolata bıraktım. O arada, eridi çikolata..yarısı bile beni kesti..diğer yarısını benim ufaklık yemiş. Nasıl buldun dediğimde "hiç fena değil..çikolatasını biraz daha fazla eklesen daha güzel olurdu " cevabını verdi..😂 o bunu söylediyse tamamdır deyip sizinle paylaştım. Yoksa çok paylaşmaya kayda değer, aman aman bir tarif değil.. hafif un kurabiyesini andırıyor..yine ağız tadımı kandırmaca anlayacağınız..
.
Yanlız pişirmek biraz dikkat ve sabır istiyor. Bilen bilir, bilmeyene hatırlatma olsun. Hindistan cevizi unu, özellikle bağlayıcı birşey yoksa içinde dağılandır, toparlanması zordur. Tavaya ekledikten sonra spatula ile yanlarını düzelterek şekil verdim. Çok kısık ateşte pişirdim. Alt kısmı tavadan kurtulunca, çok dikkatlice çevirdim.diğer tarafıda pişince, tavadan alırken o kadar dikkat etmeme rağmen, yine ortadan kırıldı. Bunuda dip not olarak buraya düşeyim..
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#glutensiz #glutenfree #glutensiztarifler#glutensizhayat#fit #diyetteyim #diyet #diyetyemekleri #diyetteyiz #diyetkardesligi ##sekersiz #sekersizhayat #zayıflama #zayiflatantarifler #sagliklitarifler #saglikliyemek #saglikliyasam #foodporn #healthfood #healthy#nosugar#tarif#yemek#tarif#unsuz #sekersiztarifler

TAZE NANELİ ORMAN KEBABI veya etli bezelye de denebilir.. bu akşamın ana yemeği..yemek piştikten sonra, en son ekleyeceğiniz taze nane fark yaratıyor, bilginize..hepinizin bildiği yemek olduğundan nasıl yaptığımı eklemiyorum. .
.

Bahar'ın güzel sebzelerinden bezelyenin son zamanları..2 ci fotoğraf'da özellikle bezelyenin fotoğrafını ekledim.dondurucuya bezelye yerleştireceklere , hatırlatma olsun diye..bende işlem tamam 🤗
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#diyetteyim #saglikliyasam #yemektarifleri #sagliklibeslenme#tarif #diyettarifler #diyetyemekleri #sagliklitarifler #sagliklibeslenme #sagliklizayiflama #yemek #diyetgunlugu #saglikliyemek #saglikliyasam #yemektarifleri #sebze #sebzeyemekleri#sugarfree #sekersiz #sekersizhayat #diyetteyiz #bezelye#diyet#zayıflama#temizbeslenme #temizyemek#tarif#bezelye

Most Popular Instagram Hashtags