evinizdeterapi evinizdeterapi

537 posts   776 followers   53 followings

Klinik Psikolog Şehnaz Tuna  "Evinizde Terapi" sizlere kendi ortamınızda, online psikoterapi ve psikolojik danışmanlık hizmetleri sağlayan bir web sitesidir.

http://www.evinizdeterapi.com/

Kaygı/anksiyete bozukluğunun en ayırt edici tanılarından biri de fazla düşünmektir (Overthinking). Herşeyi, sürekli ve en ince detayına kadar düşünen kişi bir süre sonra kendini çözülmesi zor bir olumsuzluklar zinciri ile bağlanmış hisseder. Zincir kırılmadıkça bu davranış şekli aynı şekilde devam eder ve kişi sürekli artan bir kaygı durumuna yenik düşer. Kaygı Bozukluğu'nun Bilişsel Davranışçı terapi ile tedavisinde düşünce üzerinde çalışılarak kişinin bu kısırdöngüden ve buna bağlı olarak kaygıdan kurtulması sağlanır.
Kl. Psk. Şehnaz Tuna. www.evinizdeterapi.com
#evinizdeterapi #onlineterapi #psikolog #terapist #psikoterapist #onlinepsikolog #onlineterapist #onlinepsikoterapist #terapi #psikoterapi #onlinepsikoterapi #psikoloji #kaygı #endişe #anksiyete #kaygıbozukluğu #anksiyetebozukluğu #panik #panikatak #panikbozukluk

Hepimizin içinde kimseyle paylaşmadığımız/paylaşamadığımız, gerek kendimize gerekse başkalarına ait sırlar mevcuttur. Kesin olan birşey şu ki, sır saklamak gerçekten bir meziyettir. Hatta bir noktaya kadar tatlı bir heyecan bile verir. Fakat, bazı kimseler aşırı ketumluklarıyla adeta birer sır küpü gibidirler ve bu durum çoğu zaman onlar için dezavantaj yaratır.

Santa Clara Üniversite’sinden Dale Larson’ın meta-analiz çalışmasının sonucunda "sır küpü" olarak nitelendirdiğimiz bu tarz insanların çok daha depresif, utanç duymaya yatkın, endişeli, eleştiriye hassas ve bu özelliklerinden dolayı sıkı ağızlı ve hastalıklara karşı savunmasız kişiler oldukları görülmüş. Bu kişiler sırlarının açığa çıkmaması için son derece yoğun bir çaba gösteren, duygularını fonksiyonel olmayan biçimde bastıran kişiler. Sahip oldukları sırrı açıklayıp açıklamama arasında yaşadıkları git-gelin yarattığı daimi gerilim ise bedenlerinin stres karşısındaki tepki kabiliyetini değiştirerek fiziksel problemlere yol açıyor.
Sonuç olarak herşeyin fazlasında zarar olduğu gibi sır tutmanın, sır küpü olmanın da bir noktadan sonra zarar verdiğini unutmayalım!

www.evinizdeterapi.com #evinizdeterapi #onlineterapi #psikolog #terapist #psikoterapist #onlinepsikolog #onlineterapist #onlinepsikoterapist #terapi #psikoterapi #onlinepsikoterapi #psikoloji

Most Popular Instagram Hashtags