erils erils

1938 posts   915 followers   891 followings

eril serbetci  Guilty Pleasures

http://erils.tumblr.com/

Hoşçakal #bodrum . Was nice to see you. #büyülüdereotu

#noreason #doodling itina ile id oyalanır

Dün, çok özlediğim iki arkadaşımı gördüm. Yaşasın #akyaka yaşasın #dostluk

Lisedeydim. Sabahları Zeynep'le bazen Tunalı'da , bazen Karum'un önünde buluşur okula yürürdük. Bir sabah elimde kitap Karum'un önünde yine Zeynep'i bekliyorum. Biraz ötede simitçi var, başının üstünde koca tepsisi. Hızla sabah yürüyüşünü yapan tombul teyze bir yanda, Karum'un otoparkına girmek üzere yaklaşan bir araba ise diğer yanda. Simitçi bu kesisim kümesinin içinde tepsisini olduğu gibi düşürüyor, tüm simitler yere dağılıyor. Sessizce mırıldanarak simitleri teker teker tepsisine geri dizmeye başlayınca tombul teyze hızını alamayıp başlıyor söylenmeye. Vay efendim o simitler yere düştü de, onları nasıl satarsın da... Sabahın köründe bağır bağır nereye kadar. Arabanın şoförü durup kadını sakinleştirmeye çalışıyor. Şoförün Tayfun Bey olduğunu gören kadın şaşkınlıktan ne yapacağını bilemiyor. Ay, hök, mök. Ben öyle kızmak istemedim aslında vik vik.. Kadını sakinleştirip yoluna koyduktan sonra simitçiden bir simit alıyor, talihsiz gününe siftah yapıyor ki şansı açılsın..
O zamanlar Sabah gazetesi ve Atv bugünki gibi degil, ofis Karum'da , Tayfun Bey de orda çalışıyor. Tam otoparka girecekken elinde kitap, durgun, olan biteni izleyen beni görünce durdu. Önce okudugum kitabın adını, sonra adımı sordu. Adıma şaşırdı, kitap okumamı da takdir etti. Simitten bir parça koparıp verdi.
Gözünün önünde yere düşünce kirli, tepsideyken temiz bilen teyze yediği simitleri beline dizmis, ne kadar yürüse eritemez.
O sabah bir simidi paylaşırken Tayfun Bey, simitçiyle bana Tayfun Abi oldu. Ankara'nın fakir pirzolasını paylaştığım iyi insan, ışıklar içinde uyu.. #tayfuntalipoğlu

Seni tüylü şey seni

İlk aşkım #gelincik

Ulu #zeytin ağacı

Keep it lit

Be inspired by #nature - be a better human

Let there be light

All blue, all sunny

Kadikoy-Karakoy motorunda #dusuncenincagrisi ile Kant-Schopenhauer-Heidegger okuyan amca, #umudumuzsun 👊🏻

Most Popular Instagram Hashtags