ephesusyayinlari ephesusyayinlari

8,944 posts   179,710 followers   54 followings

Ephesus Yayınları 

Ellerimi iki yana açıp omuzlarımı silktim. "İstediğine inan, beni ilgilendirmez. Adım Lydia. Ayrıca hakkımda anlatmaya değer pek bir şey de yok."
Gülümsedi. "Ah bundan şüpheliyim. Senin gibilerin her zaman anlatacak şeyleri olur."
Dobra dobra. "Benden ne istiyorsun?"diye sordum.
"Henüz emin değilim..." deyip bir kez daha etrafımda dolaştı. Beni tepeden tırnağa inceliyordu. "Eğer sahtekârın tekiysen, işime yaramazsın. Ama eğer umduğum gibi biriysen... her şeyi isterim."
LYDIA | J.A. REDMERSKI
📷: @shopsever
#ephesusyayınları #bookish #yabooks #reading #goodreads #ilovebooks #totalbooknerd #bookwithme #bookworms #bookphoto #greatreads #alwaysreading #ephesusyayinlari #katillercetesi #jaredmerski #inthecompanyofkillers #thespidersingrove #victorfaust

Millet ev arkadaşını markete yollardı, benimkisi ise beni nalbura yolluyordu. Üstelik evin tamir işlerini erkek tarafı yapmaz mıydı ya? Ne demeye 'ben hallederim' deyip bizi malzeme almaya yollardı? Aslında düşününce evin tamir işlerini ben de yapamazdım. Anlamazdım ki bu işlerden, anca anlayan birini çağırırdım. Sonuçta bu işleri meslek olarak yapan insanların ekmeğiyle oynamaya gerek yoktu, değil mi? Lanet kadın, durduk yere kendim yetersiz hissetmeme neden olmuştu.
PARALEL ODALAR TEORİSİ | AYŞENUR NAZLI
📷: @aysenurnazli
#ephesusyayınları #ayşenurnazlı #paralelodalarteorisi #kitap #kitapkurdu #book #bookshelf #reader #kütüphane #like4follow

“Bundan sonra yanımdan ayrılmayacaksın."
Kuzey yeniden odun kimliğine bürünürken, Masal resmen onun kaslarındaki gerginliği hissedebiliyordu. Adam kesinlikle ciddiydi. Ama Masal da ciddiydi.
"Bana normal bir insan gibi davranırsan olur."
Kuzey soran gözlerle bakınca, Masal kendini açıklamak zorunda hissetti ve ellerini kaldırıp saymaya başladı.
"Beni kedi gibi taşımak yok, bağırmak yok, sinir bozucu emirler vermek yok."
KUZEY MASALI | ZELİHA EREN
📷: @dreamwhite_s
@zelisceee
#ephesusyayınları #kitap #kitapkurdu #zelihaeren #kuzeymasalı #like4follow #reader #book #bookshelf

"Her anahtar her kapıyı açmaz. Herkes için belirli bir anahtar vardır ve ikisi eşleşirse bir daha birbirinden kopamaz."
ROMA, BEN GELDİM | PINAR GENCAL
📷: @maviyorum
@pinargencal
#ephesusyayınları #pınargencal #romabengeldim #kitap #kütüphane #kitapkurdu #book #bookshelf #bookstagram #like4follow #reader

“Herkes bize bakıyor."
"Farkındayım."
Farkındaydı ve halinden hiç şikayetçi gibi değildi. Oysa kaçırdığı küçük bir ayrıntı söz konusuydu.
"Tek dans eden ikili biziz de ondan!" diye çemkirdiğimde boşluğunu fırsat bilerek kollarından çıkmak istedim ama gözlerimin içine öyle bir baktı ki tek bir adım dahi geriye atamadım.
"Bakıyorlar çünkü beni ilk defa bir kızla dans ederken görüyorlar."
Benimle dalga mı geçiyordu, yoksa gayet ciddi miydi çözemiyordum ama kulağa hiç de inandırıcı gelmiyordu söyledikleri.
"Neden? Daha önce erkeklerle mi dans ediyordun?" diyerek onunla alay ettiğimde tıpkı biraz önceki gibi gülümsemesini serbest bıraktı ama bu kez o gülümseme kahkaya dönüştü.
"Şuna da bak! Pek bir espriliyiz!"
KUTUP YILDIZI | MEHTAP FIRAT 📷: @gizembookss
@missfirat
#bookstagram #bookish #yabooks #reading #goodreads #ilovebooks #totalbooknerd #bookwithme #bookworms #bookphoto #greatreads #alwaysreading #ephesusyayınları #mehtapfırat #kutupyıldızı

Hayatında yaşamadığın bir anıyı hayal ettin mi? Ya da olmayan birini kafanda çizip aklında “şöyle olsaydı” diye bir senaryo oluşturdun mu? İlham seni nerede ve nasıl yakalayacağı belli olmayan bir olgu. Bu kitaba ilk nasıl başladın diye sorduğumda “arabayla gidiyorduk aniden bir kızın kaçtığını hayal ettim” demişti Tuğba. Ve şimdi o anlık ilham bir Lacivert hayranlığına kavuşmuş. Sana niçin bunu anlatıyorum diye sorarsan eğer ilk kaçan bir kızı tanıyoruz bu hikayede. Şiddet görüp ailesinin göz yumduğu bir kızın evden kaçıp şans eseri ajanımız James ile karşılaşmasıyla hikaye değişiyor. Öyle beklediğin Brezilya pembe dizi kuşağı havasında gelişmiyor. Bilim kurgu boyutuna yani James’in soluksuz ajanlık hikayelerini dinlemeye başlıyoruz. Beren bizim gözümüz kulağımız olurken onunla korkup onunla bu eşsiz teknolojiye ayak uydurmaya çaba harcıyoruz. Onunla öğrendikçe bazen hiç sevilmiyor bazen çok iyi dost ediniyoruz. Bazı düşmanlarımız olurken ummadık bir zamanda James’in yani Lacivert’in kalbini çaldığımızı fark ediyoruz. Haliyle biz de sırılsıklam aşık oluyor ama inadımızı bir an olsun bırakmıyoruz. Güçlü bir erkek karakter ile kabul etmeliyim ilk başlarda fazla safken daha sonra beni şaşırtan bir kadın karakterin maceralarını okudum. Siz henüz Lacivetle tanışmadınız, özellikle onun yapabilecekleri böylesine bir teknolojide sizi hayran bırakıyor. Tebrik ederim arkadaşım hayal gücün bize James’i kazandırdı. Ne zaman lacivert rengini görsem aklıma kusursuz adamın koskoca altın yüreği geliyor. Film olsa ne izlenir biliyor musun? Okur, okumaya çekiniyorsan bil ki kitaba başlayıp bitirmen bir olacak. Zerre pişmanlık duymayacaksın. Son bir şey okursan Mike’a selam söyle ve onu çok sevdiğimi bilmesini sağla. O mu kim? O Tuğba’ya zorla Mike için kitap yaz dediğim şahane muzip karakter. Tavsiyemdir bilin isterim.
LACİVERT SAFİR | T.Y. MAZER
📷: @postityorumlar
@t.y.mazer
#ephesusyayınları #tymazer #lacivertsafir #kitapkurdu #kitap #book #reader #like4follow #bookshelf

İnan çocuğunu ya kendi çocukluğundan korumak istermiş ya da aynı çocukluğu ona da yaşatmak.
ANNE | CAROLINE LEAVITT
📷: @bir_dunya_okumak
#ephesusyayınları #carolineleavitt #anne #kitap #book #alıntı #like4follow #reader

Soluksuz okuyacağınız bir kitap arıyorsanız Son Raunt, tam aradığınız kitap!

Son Raunt'un yazarı Liv Constantin olarak görünse de aslında iki kız kardeşin takma adıyla yazdığı psikolojik gerilim romanı. Kitabı bu kadar beğenmemin sebebi yazarların kadın olması  olabilir diye düşünüyorum. Kadın psikolojisini okura çok iyi aktarmışlar. Soluksuz ve bir çırpıda okunan kitaplardan biriydi. İlk kısımda heyecanla kitabı okurken, itiraf ediyorum ikinci kısımda ters köşe oldum! Kitapta nefret edeceğiniz karakterler bolca mevcut. Amacı uğruna her şeyi göze almış bir kadının neler yapabileceğini tüm gerçekliğiyle soluksuz okudum. Aşk, nefret ve entrika; kitaptan kopamayacağınız ve her saniye kitabı düşüneceğiniz kadar güzel işlenmişti. Kitap üç bölümden oluşuyor ve üç bölümde birbirinden farklı duygular yaşadım. İlk bölümde sinirden ölüyordum. Bir insan nasıl bu kadar bencil ve kötü olabilir diye kafayı yedim. İkinci bölümde ise bir anda farklı bakış açısıyla okumaya başladım. Farklı bakış açısıyla okumaya başladığım an, ters köşe oldum. Ters köşe olmamla birlikte sayfaları nasıl çevirdiğimi inanın hatırlamıyorum. Üçüncü bölüme geldiğimde ise beklediğim ve istediğim olayların gerçekleşmesini büyük bir haz ile okudum. Bu kitapta şunu bir daha anladım ki kimse göründüğü gibi değildir. Toz pembe görünen hayatının dışında gerçekte bambaşka biri olabilir.

Kitabın konusunda bahsedecek olursak;
Amber'in şuan bir amacı vardır ve amacı uğruna yapmayacağı şey yoktur. Amber şuan istediği tek şey ise Daphe'nin hayatıdır. Daphe'nin hayatına aniden girmesiyle planlarını uygulamaya başlar. Planlarını uygulamak ve zaferine ulaşmak için onu hiç kimse engelleyemez.

Kısacası; psikolojik gerilim severlerin bir solukta okuyacağı harika bir kitaptı.

Psikolojik gerilim sevmiyorsanız bile inanın kitabı elinizde aldıktan sonra bırakamayacaksınız.

Kahvenizi alın ve sayfaları hızla çevirmeye hazır olun!
SON RAUNT | LIV CONSTANTINE 📷: @svgfyvzbook
#sonraunt #livconstantine #ephesusyayinlari #kitap #book #bookstagram #reader #kitapkurdu #like4follow

#okudumbitti ve kalemini çok sevdiğim, hikayelerine, yarattığı karakterlere ama en çok da betimlemelerine bayıldığım Fatma Erdek'in bütün kitaplarını okumuş, finali de yine yüreğime dokunan bir kitapla yapmış oldum.
Kara Kış Beyaz Düş hüzünlendiren, kızdıran ve hayatın tam içinden bir hikaye.
Bu hikayeden etkilenmemek, Zeynep ve Akgül'ün üvey babalarının cehenneme çevirdikleri hayatları için üzüntü duymamak mümkün değil.
Ben bir sonraki sayfada olabileceklerin telaşı ve akmayı bekleyen gözyaşları ile okudum. Bu yaşanılanların gerçek hayatta da kadınların başına geldiğini bilmek yaşadığım hüznü arttırdı.
Yine birçok duyguyu yaşadım kitabı okurken. Bazı noktalarda Zeynep'e kızsam da yaşadıklarına inat ayakta kalma azmine şapka çıkarttım. Beni en çok üzen de Zeynep'in annesinin davranış şekli oldu. Keşke sadece kadın değil aynı zamanda bir anne olduğunu unutmasaydı 😔
Neyse sonuç olarak beni çok etkileyen bir kitap okumuş oldum.
Yazarın diğer kitapları gibi, Kara Kış Beyaz Düş'ü de okumanızı kesinlikle tavsiye ederim. .
#
Dolaştığım köylerde, yöreyi çevreleyen yüksek dağlar kadar aşılmaz gerçeklerle yüzleşmiş, oralarda, sert ve acımasız olan tek şeyin iklim şartları olmadığını öğrenmiştim. Buralarda kadın için karakış, dört mevsimdi. Her gün bir öncekinden çetindi. .
KARA KIŞ BEYAZ DÜŞ | FATMA ERDEK
📷: @emelin.kutuphanesi
@fatmaerdek
#ephesusyayınları #fatmaerdek #karakışbeyazdüş #kitap #kitapkurdu #book #reader

Murat ikinci kez “Verda!” diye bağırdı.
Cevap olarak sadece saçlarımı savurdum.
“Hey, güzel kadın!”
Cevap vermek artık zorunluluk haline gelmişti. Başkası üstüne alınmasın diye gırtlağımı yırtarcasına bağırdım. “Ne?”
“Benimle evlenir misin?”
Adımlarım sendeledi, ayakkabılarım beceriksiz bir dansçı olup ritmini bulamadı, beynim tahterevallide gibi sallanırken kalbim tekledi. Yolun diğer tarafında benimle aynı hizada yürüyen Murat’a şaşkınlıkla bakakaldım. Durdu ve bir elini saçlarına geçirip oflayarak geriye iteledi. Buna rağmen yüzünde piç kurusu gülüşü vardı.
“Ne dedin sen?” diye bağırdım. Üzerimize yağmur yağıyor, aramızdan arabalar geçiyor, insanlar tuhaf tuhaf bize bakıyordu.
“Benimle evlenir misin? diye sordum.”
Herhalde yine dalga geçiyordu. Başımı dikleştirdim ve bağırdım. “Hayır!”
Murat öfke içinde “Teklifimi ret mi ediyorsun?” diye kükredi.
Ben de ürkek bir ceylan gibi sekerek bir adım yola yaklaştım ve “Evet, reddediyorum! Çok mu şaşırdın?” dedim açıkça gülerek. Onun o alaycı bakışını yüzüme yerleştirdim.
“Ama beni seviyorsun?”
Yüzüm hızla kızardı. “Olabilir.”
Gülümsedi. “Sevdiğin adamla evlenme şansın var. Neden sadece evet deyip kollarıma atlamıyorsun, güzelim?”
“Çünkü…” Çünkü senin de beni sevmeni istiyorum. Hayır, bunu ona söyleyemezdim.
BABAM İFLAS EDİNCE | ASUDE
📷: @deasude
#ephesusyayınları #asude #babamiflasedince #kitap #book #alıntı #reader #kitapkurdu #like4follow

Sevgili Güneş Demirel’in bir güzel kitabıyla daha karşınızdayım. Ve sanırım okuduğum ve en çok etkilendiğim kitabı da an itibarı ile Sen Yokken oldu. Konusu o kadar güzel bir kitaptı ve yazar öyle güzel anlatmıştı ki okurken hissettim bütün duyguları. İpek ve Cemal’in zıtlaşmaları ve bir türlü rayına sokamadıkları didişmeleri yer yer tebessüm ettirdi yer yer sinirlendirdi. Kitap kanser olan Çiçek’in kafasını dağıtmak için gittiği Türkiye’den hamile olarak dönmesi ve bebeğini en yakını canı kadar sevdiği İpek’e emanet etmesi ile başlıyor. Sonrasında bebeğin varlığından sonradan haberi olan Cemal’in de bebeğini istemesi üzerine İpek ve Cemal’in Duygu için çırpınmaları ve bu çırpınışların arasında birbirlerine karşı engelleyemedikleri hisler içinde kendilerini bulmaları ile devam ediyor. Fakat hissettikleri duygulardan kaçarlarken birbirlerine yansıttıkları mutluluk mu yoksa acı mı getirecek…

İpek çok naif, kırılgan, inatçı ve sevdikleri için tam bir amazon bir karakter. İpek’in en çok anneliğini sevdim kitap boyunca kendi kanından olmayan bir çocuğa anne olabilmek için o kadar çok çabaladı ki içim eridi. Bir de yaşadığı aşka karşı duruşu çok güzeldi.

Cemal’e gelirsem eğer kitap boyunca bol bol senin derdin ne yahu diyerek onu hırpalamak istedim itiraf ediyorum. Ama ne kadar hissettiremese de onun iç seslerini okumak güzeldi. Özellikle aklının başına gelmesi durumu çok iyiydi.

İçinizi hem burkacak hem de sıcacık yapacak bir kitap okumak istiyorsanız bu kitabı öneriyorum.
________________________________
“İpek, birlikte büyüdüğü Çiçek için bunu yapabilecek kalbe sahipti.
Lakin kendisine bırakılan emanet öyle kıymetli ve büyüktü ki
Bunun için cemal’le savaşması gerekiyordu.
Savaştıkça dengeler değişecek,
Aşk büyüyüp hem cemal’i hem ipek’i tüm gücüyle örseleyecekti.

Farklı yönlere savrulmak çözüm olsa da
İnsan tüm kalbini dolduran bir özleme ne kadar dayanabilirdi?
Gurur, aşktan daha mı kuvvetliydi?
O aslında çoğu zaman, mutsuzluğun kapılarını kuvvetle aralayan bir duygudan başka bir şey değildi.” SEN YOKKEN | GÜNEŞ DEMİREL
📷: @nevininkitapligi
@gunes.demirel
#senyokken #güneşdemirel #kitap #ephesusyayınları #book #reader #like4follow #kitapkurdu

Bu zamana kadar polisiye - gerilim tarzı pek okumamıştım. Okuduklarım bir elin parmağını geçmez bile. Ama 21. Yaş bu tarzda açık ara en sevdiğim kitap oldu.
Konusundan bahsedecek olursak
Atakan komiser İstanbul'a bir cinayet vakası için çağrılıyor. Ve bu vaka Azra'nın 21. yaş gününde ortadan kaybolması ile ilgili.
Başlarda sıradan bir vaka gibi görülse de olaylar çok daha karmaşık bir hale geliyor. Çünkü Azra gibi daha birçok genç esrarengiz bir şekilde 21. yaş gününde kaybolmuştur.
Kitabın ilerleyen bölümlerinde gün yüzüne çıkan gerçeklerle bu cinayet vakası bambaşka yerlere çıkıyor.
Kitabı okurken sonu hakkında birkaç tahminde bulunmuştum ama yazar öyle ters köşeler yapmıştı ki gözlerim fal taşı gibi açıldı. Hatta son sayfaları tekrar tekrar okudum.
Kitap çok akıcıydı ne zaman başladım ne zaman bitti anlayamadım bile. Ayrıca yazarın betimlemeleri oldukça başarılıydı.
Neyse lafı fazla uzatmıyorum. Benim gibi polisiye tarzı okumayanlar için güzel bir başlangıç. Ve polisiye tutkunları sizler zaten 21. Yaş'a bayılacaksınız. .
21.YAŞ | MEHMET KOÇYİĞİT
📷: @denizin_kutuphanesi
@kcygtmehmet
#ephesusyayınları #21yaş #mehmetkoçyiğit #kitap #book #kitapkurdu #like4follow #reader

Most Popular Instagram Hashtags