[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

elvantk elvantk

422 posts   279 followers   472 followings

Elvan Tayhani  Toronto, ON "Travel is fatal to prejudice, bigotry, and narrow-mindedness and many of our people need it sorely on these accounts."Mark Twain

Yakinlardan #tbt Arkadaslar iyi ki varlar❤️#bday #friends #saturdaynight #noonewritestothecolonel

#Repost @saffetemretonguc (@get_repost)
・・・
"Hayır dönmeyeceğiz çocuk. Validene ve kardeşlerine veda et, dönmeyeceğiz..."
🛳🛳🛳
Atatürk bu sözleri 1919 yılınının mayıs ayında söylemiş; Samsun'a çıkmadan birkaç gün önce. Emir subayı olan Muzaffer Kılıç yolculuk hazırlıklarını yapmak için "Paşam çok kalacak mısınız yoksa teftişin ardından dönecek misiniz?" diye sorduğunda almış bu yanıtı.
🛳🛳🛳
Gerçekten Samsun'a hareket edişinden tam 8 yıl sonra dönmüş İstanbul'a. 1 Temmuz 1927'de; artık Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra.
🛳🛳🛳
Bu kararlılık, bu ardına bakma hesabı yapmama hali Kurtuluş Savaşı'nın tüm aşamalarında var. O yüzden kağıt üzerinde yapılan hesapların tutmadığı bir tarih okuruz. Bu cesaretin karşısında saygıyla eğilmemek, böyle büyük bir umut ışığından gözlerimizin kamaşmaması mümkün mü?
🛳🛳🛳
Atatürk'e ve onunla aynı umudu, aynı cesareti paylaşan yol arkadaşlarına ne çok şey borçlu olduğumuzu hatırlamak için bence bugünden düne değil dünden bugüne bakmak gerek. Bir zaman makinasına binmiş gibi 98 yıl öncesine gitmek; o günün gerçeklerini, imkanlarını ve imkansızlarını düşünmek gerek...
🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Ve kalbimizde biriken teşekkürle, sevgiyle anmak gerek yeniden.
🇹🇷🇹🇷🇹🇷
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız, Cumhuriyet sevgisiyle yaşlanmayan tüm gençlere kutlu olsun!
#19mayıs #gençlikvesporbayramı #mustafakemalatatürk #samsun #bandırmavapuru

Most Popular Instagram Hashtags