elifkarl elifkarl

6936 posts   120172 followers   702 followings

Elif Karlı  Elif Karlı🎼🎶🎵🎤❤anne,eş,dost,inancım yüreğim..insanım işte😉✌🍀Fazla kurcalamayın hayatı vicdanınız temizse yüreginiz güzelse yaşayın gitsin işte❤

Geçmiş...gecmiştir...o kadar✔
#2004#tbt #elifkarlı#elifkarli#throwbackthursday

@aysuniita cancağızim kuzenimin sayfasından,kendisi tercume edip bizimle paylaşmış bende sizinle paylasmak istedim..... "Hadi iyisiniz, tercüme edesim geldi ;) demis bir de😉😊 Bir Afrikalı toplum prensibi olan UBUNTU, yani "BİZ varsak BEN varım" deyimi, içinde bulunduğumuz ilişkiler vesilesiyle büyüyüp gelişebilmek için yaratıldığımızı anlatan, aynı zamanda insanlığın da en temel prensibidir.
Evet bazen kendi düşüncelerimizle yanlız kalıp ormanda yürümek, deniz kenarında koşmak ya da çay içerken kitap okumak iyi gelir. Fakat tek başımıza gelişemeyiz. İlişkiler, büyümemiz ve gelişebilmemiz için gereklidirler.
Her birey, hayatımıza belli bir amaç ve özel bir misyonla girer. Bazıları bizi severek, cesaretlendirerek, diğerleri ise içimizde bir şeyleri tetikleyerek bize yardımcı olurlar.
Onlar sadece kendilerine göre davranıyorlardır. Ama bize yansıyan davranışları bizde bir şeyler tetikler. Biz de bu davranışlara üzülerek, sevinerek, öfkelenerek vs. şekillerde tepkiler veririz.
Onların davranışlarına verdiğimiz bu tepkilerin onlarla ilgisi ve alakası olmayıp, sadece ve sadece bizim içimizdeki iyileşmemiş yaraları yansıtma görevi görürler. Duygu ve düşüncelerimiz sadece ve sadece bizimle ve içimizde olup bitenlerle ilgilidirler.
Ailesel ve sosyal programlamalardan edindiğimiz korkular ve kısıtlayıcı bir çok inanç, başkalarının bizi tetikleyen davranışları ile açığa çıkıp, bize artık neye/nelere inanmayı bırakıp tam potansiyelimize, azametimize ve gerçek benliğimize adım atmamıza yardımcı olurlar.
Bu nedenle hayatınıza giren herkese minnet duyun. Öz benliğinizin onlarla bir anlaşması olduğunu hatırlayın.
Birileri tarafından üzüldüğünüzü ya da öfkelendirildiğinizi sandığınızda bi durup düşünün. Almanız gereken dersleri düşünün , iyileştirmeniz gereken yaraları bulun ve hayata daha güçlü, daha mutlu devam edin.

UBUNTU - I AM Because WE ARE - BİZ varsak, BEN varım"

O geceyi yaşayan ve halâ hayatta olanlar içinde korkunç bir geceydi..sanki kıyamet gibi hayatını ve çok yakınlarını kaybedenler içinse daha...daha da korkunç.. Allah'dan rahmet diliyorum..⚘Allah hepimizi korusun🙏#17agustos1999

Lugatında ne kadar çok kelime olursa olsun.kendini anlatmak için bazen sessizliği secersin..✔

Yağmur yağ ve bereketinle gel ama daha fazlasıyla zarar verme lutfen❤☔Gunaydınnnn..💦💙

Oyle güzel umursamam ki..acaba yokmuyum dersin ki edam🤔😉

🎼🎵🎶

Neyi yansıtırsan sana geri döner..Hayat bir ayna🕊☔Tunaydınn🕊

Lâle devri çocuklarıyız biz⚘❤🎵

Güzel haftalar🕊🌼🍀

"Konuşmak ihtiyaç olabilir..Ama susmak bir sanattır".. Goethe....
😉☝❤

Most Popular Instagram Hashtags