[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

elcinkeles elcinkeles

561 posts   2196 followers   226 followings

Elçin Keleş  Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi 📚🖱️ Blogger 📝 YouTuber 💄📹 #crueltyfree 🐰 Kitap 📖 Film 🎬 Dizi 💭 ➡️@ladyingilterede Yeni Video⬇️

https://youtu.be/cq2wRT8Ziag

"Bu hücrede yattığım yerden gökyüzünü, yalnız onu görüyorum. Bütün günlerim, gündüzü geceye karıştıran renk değişmelerini onun çehresinde seyretmekle geçiyor. Yatıyorum, ellerimi başımın altına koyarak bekliyorum.
Bu amansız mekanizmadan kurtulmuş, idamdan önce kaybolmuş, polis kordonunu yarmış idam mahkumları var mıdır diye kim bilir kaç defa sordum kendi kendime. O zaman, idam hikayelerine yeter derecede dikkat etmemiş olduğum için hayıflanıyordum. İnsan bu konularla her zaman ilgilenmeli. İnsanın başına ne geleceği hiç belli olmaz.
Herkes gibi, ben de gazetelerde bu tür haberler okumuştum. Ama elbette, özel birtakım eserler vardı, ama ben hiçbir zaman bunları incelemek merakını göstermemiştim. O kitaplarda, belki kaçma hikayeleri de bulacaktım.
Hiç olmazsa belki bir seferinde çarkın durduğunu, bu karşı durulmaz gidişte şansla rastlantının yalnız bir defa, bir şeyi değiştirebildiklerini öğrenecektim. Bir tek defa! Bir bakıma da bu, bana yetecekti galiba. Geri kalanını da kalbim yapacaktı.
Gazeteler sık sık, topluma olan borçtan bahsediyorlardı. Onlara göre bu borcu ödemek lazımdı. Fakat bu, hayal gücüne hitap eden bir şey değil. Asıl önemli olan bir kaçma imkanı, değişmez ve şaşmaz bir gidişatın dışına atlayış, umudun bütün şanslarını taşıyan delice bir koşuştu.
Tabii umut, koşup giderken bir sokağın köşesinde daha kurşun havadayken vurulup ölmekti. Fakat iyi düşünülürse, hiçbir şey bana bu kadar talihli olabileceğimi umdurmuyor, aksine her şey bunu engelliyor, mekanizma beni sımsıkı kavrıyordu." 👁️
.
.
.
.
.
.
.
#yabancı #letranger #stranger #canroman #canyayınları #canyayinlari #albertcamus #samihtiryakioğlu #newbook #yenikitap #books #instagood #instadaily #instalike #instabook #bookstagram #kitap #book #kitapaşkı #bookaddict #booklover #elcinilekitap #kitapkurdu #bookworm #kitapoku #kitaplariyikivar #kitapsever #kitapsevgisi #kitaptavsiyesi #kitapkokusu

Most Popular Instagram Hashtags