ehsan_shadmani ehsan_shadmani

126 posts   767 followers   701 followings

Ehsan Shadmani 

🎬 کانون سینما دانشگاه کمال الملک برگزار می کند.
اکران مجموعه فیلم های کوتاه (مجموعه۱)
نمایش فیلم: مانیکور (آرمان فیاض)، بالین (احسان شادمانی)، پناه (ابولفضل حسینی پور)، بچه وقتی بچه بود (آناهیتا قزوینی زاده)
زمان: سه شنبه ۲۷ آذر ساعت ۱۱
چهارشنبه ۲۸ آذر ساعت ۱۱
مکان: سالن نمایش دانشگاه کمال الملک

سپاس از فردین قدیری عزیز برای انتخاب‌ش
#فیلم_کوتاه_بالین
#کاریزفیلم

احوال تئاتر در شیراز بی‌شک خوش نیست! اما این اثر متفاوت است از این لحاظ که تولید شرافت‌پیشه‌گان تئاتر شهرمان است. با شناختی که از عوامل‌ش دارم می‌دانم که با دقت، وسواس و شناخت، این تولید به اجرا می‌رسد. پس دور از شلوغ‌کاری مد و مرسوم که با هر ترفندی می‌خواهد تنها تماشاگر را به خرید بلیت راغب کند، برخی آثار خلاف جهت، تئاتر واقعی را بدون سلبریتی‌گری، رانت و عکس‌های مسخره‌ی یادگاری فریاد می‌کنند. طعم تئاترواقعی هرچند با کمبودامکانات از این جهت که اخلاق‌مند است، چشیدنی‌ست.
#تئاتر_واقعی
#بی‌_هوازی

حقیقتِ رفتن، شنیدن، دیدن، آمدن، گرفتن، دادن، بودن، شدن... یادداشت، تنها بر #نمایشنامه‌_فعل و نه اجرای آن

کاتبِ متفکر، معلم جدید وارد مدرسه‌ی دحترانه‌ی فروغ می‌شود. جهان غریب و تجربه نشده برای او. همچون معلم رگباربیضایی تنها و عاشق!!! و سر در جامعه‌ی اکنون و مشاهده‌ی تنزل ارتباط در آن به سطحِ اشاره. مکانِ جدید (مدرسه) در حکم کشف بهتر تفکرِ جدیدِ آقای معلم ظاهر به یک قدیس که سر در خورشید می‌کند هم نیاز دارد تا بافت تراژیک کامل شود؛ (( لیلا)) او برعکس دیگر شخصیت‌ها حقیقتاً عاشقِ فرهاد می‌شود و هم قربانیِ طرحِ مسئله‌ی آقای معلم. این درست است که فرهاد از دریچه‌ی کار بر روی پایان‌نامه‌اش طرحِ مسئله می‌کند (که همین هم در نوع خود کمی کلیشه است) اما نویسنده از بند این کلیشه رها و به شکلی درست و درخورِ توجه بارِ تحمل و به منثه‌ی ظهور و روشنایی بخشیدن به تئوری دردمندانه‌ی فرهاد را به دوش شخصیت دومِ نمایشنامه یعنی لیلا می‌گذارد. لیلا فعل را به حقیقت بدل می‌کند و این همان نقصِ اصلیِ فرهاد است که از انجام آن عاجز است. پس فعلِ اصلی درام(لیلا) در کشاکش این دست‌یابی به این تئوری، خورشید را می‌ببیند، لمس می‌کند و البته مرثیه را آغاز!!! در تاروپودِ این نمایشنامه شخصیتی که اهل عمل خلق شده تاوان را می‌دهد و دلدادگان دیگرِ فرهاد همه در اطراف هی و حاضر و خنثی. از مدیر مدرسه که پنهان می‌کند تا شیوا. مدرسه اما هیچ تغییر و کنشی از خود برجای نمی‌گذارد. همان مدرسه‌ی عبوس همیشگی، که فعلِ نسل‌هامان غمگنانه در آن رخ داد. ساختار زمانیِ نمایشنامه که البته در ارتباط خلاق با چرخه‌ی مضمونیِ اثر است. اکنون/گذشته/آینده و درونیاتِ کاراکترها را همزمان پیش روی خواننده قرار می‌دهد و دقیقاً وجه تمایز و تاثیر نمایشنامه‌ی ((فعل)) هم از همین تکنیک خلاقانه سرچشمه می‌گیرد. .ادامه در کامنت...
#خوانش‌_های_شبانه
#نمایشنامه_فعل
#محمد_رضایی_راد

همیشه چندروز که از ملاقات با یک اثر می‌گذرد بهتر می‌شود درباره‌اش اندیشید! ملاقات با تئاتر#نامبرده
متن کامل این یادداشت را می‌توانید در پایگاه خبری‌تحلیلی تئاتر مطالعه کنید.
رنج‌های کارگردان، منتفی شدن اجرای اثرش در روسیه، فروپاشیِ عصبی او و حالابازخوانی‌وخودنگاری‌،نوعی ساختمانِ نمایشی بنا می‌‌شود که اتاقِ تشریح آن در این‌کلینیک ایده‌ها، سفرنامه‌ی‌اجرای‌روسیه و مصیبت‌زدگیِ حاصل از آن، استیصال در غربت و حدیثِ نفسِ کارگردان را به بهترین شکل کالبد‌شکافی می‌کند. تیغ جراحی متوسل شدن به تکنیک‌های خلاق در نمایشِ ایرانی‌ست تا با استفاده از آن کالبدِ اثر تشریح و دردِ مدفون استخراج شود. تیغی عیان که بر کالبد مرده‌ی اثری شکل‌نگرفته فرود می‌آید و اهلِ مجلس با این تعزیه‌ی مدرن ارتباطی خاص برقرار می‌کنند. ما دراتاق کالبدشکافیِ این کلینیک و نزدیک به میزِ تشریح حضور داریم، نه از پشتِ پنجره‌های آن تنها نظاره‌گر گزارش آن.دشتی اندام‌واره‌ی عریانِ سرگذشت‌ش را عیناً جلوی روی ما و در فاصله‌‌ای نزدیک از هم می‌درد. یک خوددرمان‌گریِ دیوانه‌وار و حزن‌انگیز.
واقعه‌خوانی در خیالِ تئاترِ کوچک تهران نمود می‌کند. شبیه‌خوانی یک کارگردان از اتفاقی درباره‌ی خودش.
معین‌البکاء: خیلی از ما فکر می‌کنیم که یک اتفاق تنها برای یک نفر دیگر، بجز ما رخ می‌دهد.
شکستِ ایده‌ها و خلع‌سلاح کارگردان آرام و خلصه‌وار پیش چشم ما رخ می‌دهد. روش حذف، جایگزینی ظالمانه‌ی یک هنرمند، ایجاد بن‌بست و این جمله هراس‌آور که ممکن است پروژه تعطیل بشود!!! همان مفهومی که نگار جواهریان می‌گوید ده سال است که می‌خواهد درباره‌اش یک مونولوگ بنویسد. تناظرسازی تا جایی دیوانه‌وار ادامه پیدا می‌کند که دشتی فروپاشیِ عصبی/کاریِ خود را در روسیه با فروپاشیِ گورباچف یکی می‌داند و از آن به شکلی مستقیم یاد می‌کند. این مصیبت‌نامه‌ی اجرانشدن تئاترِ کارگردان ایرانی‌ست. اما #نامبرده به جز ارتباط اولیه‌ای که با تماشاگران برقرار می‌کند، در زیرمتن و تعمیم اثر به جهان‌های شبیه به خودش و اتفاقات اینچنینی گسترش پیدا نمی‌کند. مفاهیمی مثل رنجِ خلقِ یک اثر توسط هنرمند/به یغما رفتن ایده‌ها و... زمینه برای گسترش ابعاد طرح شده مهیاست اما از مثله‌خوانی، کلینیک و تشریح نمی‌تواند فراتر برود.
#تئاتر_نامبرده
#علی‌_اصغر_دشتی

اکران #فیلم‌_کوتاه_بالین در #سی_و_پنجمین_جشنواره_بین_المللی_فیلم_کوتاه_تهران
اکران اول/ جمعه هجدهم آبان/پردیس سینمایی ملت/سالن سه/ ساعت هفده تا نوزده
اکران دوم/ شنبه نوزدهم آبان/ پردیس سینمایی ملت/ سالن سه/ ساعت سیزده تا چهارده‌وسی
برنده تندیس بهترین فیلم تجربی/ کاندیدای بهترین فیلمبرداری و بهترین صداگذاری‌وصدابرداری از شصتمین جشنواره‌منطقه‌ای سینمای‌جوان/ منتخب بخش مسابقه در سی‌وپنجمین‌جشنواره‌فیلم‌کوتاه‌تهران
@leila_dokohaki
@alireza.tavakol_
@masouddelkhah
@kaarizfilm
@amin.aramiyan
@hamid_sadeghi743
@_aminbagheri
@sumunshahamat
@hesam.t.rahmani
@rezatashakor
@imandabiri
@zavoshtaghvaie5982
@pardis_shiravani
@marzbanesmaeil
@farmanimostafa
@iz__farnaz

#فیلم_کوتاه_بالین در بخش مسابقه‌ی سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
هیئت انتخاب بخش تجربی از میان دویست‌ونه فیلم ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، پانزده فیلم را برای شرکت در بخش تجربی سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران انتخاب کردند؛
–بالین/ احسان شادمانی/ شیراز/ برگزیده تندیس شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان
Www.iycs.ir متن کامل خبر در سایت
@kaarizfilm
@leila_dokohaki
@_aminbagheri
@hamid_sadeghi743
@sumunshahamat
@imandabiri
@pardis_shiravani
@amin.aramiyan
@farmanimostafa
@marzbaniesmaeil
@zavoshtaghvaie5982
@rezatashakor
@iz__farnaz
@bolandnazar_ali
شادباش به همه‌ی دوستان و عوامل خلاق این فیلم
پ.ن ویدئو پشت‌صحنه‌، موسیقی از مصطفی فرمانی

جستجو برای یک جای آرام. گمان هم نکنم رنگ‌ش را ببینیم! تا زمانی که از فیلترشخصی به هم نگاه کنیم کورسوی آرام‌بودن فقط در تنهابودن خلاصه می‌شود و نه در جمع. خب البته که نوسان در رفتار آدم‌ها از نوسان ارز و طومار مخارج‌وبدبختی‌ها پیش افتاده، بازار اولی بدجوری سکه است. روز‌به‌روز ارزش آدم‌فروشی، لاشخورصفتی و دروغ در بورس و حاشیه‌ی بازار با رقم بالاتری دست‌به‌دست می‌شود. هزارافسوس که این‌همه نابسامانی نتیجه مستقیم همان صفت ارج‌دیده‌ی لاشخور‌ی‌ست.
#آدم_بودن
#لاشخور_نبودن

ای پنهان؛ ادامه بده. نامریی نادیدنی و آرام از میان سیم‌های خاردار رد شو و به مقصد برس. در مه عبور کن، از جاده‌ی خاکی. همه این‌جا منتظرند! خودت را برسان.

اختامیه شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان. امشب در ملایر همدان. تبریک به عوامل و رفقای #فیلم_کوتاه_بالین دو کاندیداتوری در بخش فیلمبرداری و صدا و تندیس بهترین فیلم تجربی جشنواره. همچنین راهیابی مستقیم به جشنواره فیلم کوتاه تهران.
تبریک به امین باقری عزیزم برای فیلمبرداری‌اش. سامان شهامت، محمدرضا مکی و علی بلندنظر برای صدای فیلم. لیلای عزیز که خیلی برای تهیه این فیلم زحمت کشید. حمید صادقی،امین آرامیان، ایمان دبیری، زاوش خان تقوایی، پردیس شیروانی، فرناز ایزدی، رضا تشکر، مصطفی فرمانی، حسام رحمانی عزیز و همه‌ی بچه‌های گروه، و استاد عزیزم #مسعود_دلخواه دست‌بوس زحماتشان. همچنین سپاس ویژه از علی‌رضا توکل عزیز مسئول انجمن سینمای جوان شیراز به خاطر همه‌ی حمایت‌هایشان برای ساخت این فیلم.
بخش تصویربرداری
از میان پنج نامزد: – مجتبی اسپنانی برای فیلم اَلَست – امین باقری برای فیلم بالین – محمدرضا جهان پناه برای فیلم یک شب – مسلم تهرانی برای فیلم کاور – محمدصادق داوری برای فیلم فنگ‌شویی وارونه

با تقدیر از محمدرضا جهان‌پناه برای فیلم‌برداری فیلم «یک شب»، تندیس جشنواره به محمدصادق داوری برای فیلم داستانی «فنگ‌شویی وارونه» از اصفهان اهدا شد.
بخش صدا
از میان ۵ نامزد: – علی بلندنظر، سامان شهامت و محمدرضا مکی برای فیلم بالین – وحید رضویان و بهمن اردلان برای فیلم تاول – علی کاظمی‌نژاد و علیرضا نکولعل برای فیلم ۱۳۷۶۹ – ارسلان ثابت و مهسا غفارزادگان برای فیلم اَلَست – حمید سلمان و بهروز شهامت برای فیلم ساکنین طبقه آخر

تندیس جشنواره برای علی کاظمی‌نژاد و علیرضا نکولعل برای صدای فیلم داستانی «۱۳۷۶۹» از اصفهان از آن خود کردند.
بخش بهترین فیلم تجربی

از میان ۳ کاندیدا: – احسان شادمانی برای فیلم بالین – محدثه تیموری برای فیلم تراداد – علیرضا ربیع‌مقدم برای فیلم دخمه
تندیس جشنواره به #احسان_شادمانی برای فیلم «بالین» از شیراز اهدا شد.
#کاریزفیلم
@leila_dokohaki
@_aminbagheri
@sumunshahamat
@mackiofficial
@hamid_sadeghi743
@amin.aramiyan

اختتامیه #چهارمین_هفته_تئاتر_باران
#علاالدین_و_رویای_پراید_پرنده برگزیده اول بهترین نقش‌خوان زن در بخش نمایشنامه‌خوانی #لیلا_دوکوهکی و برگزیده اول بهترین نمایشنامه در بخش نمایشنامه‌نویسی #احسان_شادمانی
سپاس بی‌کران از اسماعیل مرزبان عزیز که زحمت جاده‌ها رو به جان خرید تا به روز اجرا رسید و حمید صادقی، امین آرامیان، یوسف موسوی که در تمام لحظات و روزها در کنار این کار ایستادند؛ تبریک به همه‌ی بچه‌های گروه. ماچ از راه دور.
#گروه_تئاتر_بارامانت
#تئاتر_باران
#جشنواره_تئاتر_باران
#نشر_افراز

درخت خواهر انسان است. #ابن_عربی
عکاسی و مه‌گردی در #ییلاق #اولسبلنگاه #پیشنهاد_سفر

#canon7dmarkii

Most Popular Instagram Hashtags