ehsan_shadmani ehsan_shadmani

108 posts   1,448 followers   637 followings

Ehsan Shadmani  -Filmmaker -Screenwriter -Playwriter -Kaarizfilm Company Maneger دانش‌آموخته سینما‌—دانشگاه‌سوره دانشجوی کارشناسی‌ارشد ادبیات‌نمایشی دانشگاه‌هنر

اكران اينترنتي مستند "دارالسلام" در مرجع فيلم مستقل وديو “vodio”
لينك نمايش:www.vodio.ir/movie/40
#مستند_دارالسلام
#گورستان_دارالسلام
#کاریزفیلم

نوروز و ملاتِ دلهره
چرتکه می‌ندازیم برای سالِ جدید. تویِ این دیگِ بزرگِ هفت‌جوش، چرتکه‌مون تااااب می‌خوره و پایین می‌ره. انگاری هیچ حسابی از این دیگِ لعنتی درست ازآب درنمیاد. خیلی امیدوار شکم‌گردی می‌کنیم. سیرِ سیر آروغ می‌زنیم به سالی که گذروندیم. انگارنه‌انگار این همه اتفاقو، تلخی‌رو، حادثه و غصه‌رو! یه ملاته توی این دیگ. ملاتِ ملال! خشت‌به‌خشت، مهره‌به‌مهره؛ رسانه، اخبار، روزنامه، فرهنگِ به شهر ((گا)) رفته. وحشی‌گریِ عیان تو خیابون. اخبار سلبریتی‌ها. بی‌خبرتر می‌شیم و ادامه. بی‌خبرتر می‌شیم و ادامه. به نظرِ همه‌مون این وضع خیلی طبیعیِ!!! مبارکه.
#گا
#نوروز
#خیابان_سی_تیر
#احسان_شادمانی
عکس در حاشیه‌ی تولید مستند تلویزیونی ((کاشته‌ها))

آیین پایانی نخستین جشنواره‌ی منطقه‌ای فیلم کهگیلویه‌وبویراحمد امشب بیست‌ویکم اسفندماه؛ مستند ((دارالسلام)) برنده‌ی تندیس بهترین پژوهش. نامزد بهترین فیلم‌مستتد و بهترین کارگردانی. تبریک به عوامل عزیز این فیلم بخصوص حمید صادقی و لیلای عزیزم. و سپاس از رفقایی که به نمایندگی در جشنواره حضور پیدا کردند.
#گورستان‌_دارالسلام
#فیلم_مستند
#کاریزفیلم
@kaarizfilm

در حاشیه تولید مستندبلند ((کاشته‌ها))
((مستندی با موضوع ورود بذرهای کشاورزی عقیم‌شده و تراژنه به کشور))
کارگردانی و تدوین؛ #احسان_شادمانی
تهیه‌کننده؛ روح‌الله رفیعی
محصول خانه‌فرهنگ‌و رسانه ثائر
به سفارش شبکه مستندسیما و شبکه‌افق
#مستند
#مستند_تلویزیونی
#بذر
#کشاورزی‌_ایران
#کاریزفیلم

باوقار، با شعور، زیبا و محترم، وفادار، قدرتمند و جنگنده، سریع و نجات‌بخش در وقت بلایِ نازل. وقتِ هوارِ آوار یک بوکِشِ قدیس.
ای خانواده‌دوست! مرا در آغوش بگیر. خیال کن من توله‌ سگِ گرسنه‌ی توام. شهر را با همین احساس در نازکِ دندان نگاه‌دار. از تمام این کثافاتِ نزدیک و اطراف صورت‌م را با لیسِ بزرگ بلیس. قلمرو‌ات را با شاش‌ِ محترم‌ات افزون کن. بعد در آن دایره‌ی شاش‌شکل بر قله‌ی قلمرو بایست و در ماهِ کامل زوزه کن؛ عوووووو عوووووو منِ مسموم، با این بغض سنگین در آستانه‌ی عقِ هرچه گذرانده‌ام، چه کسی برایم آدم‌تر از تو!!!
#سگ‌
#محترم

فیلم‌کوتاه خاکسترنشین منتخب چهارمین دوره‌ی جشنواره فیلم مریدا. مکزیک.
Mérida Film Festival
FECIME // FESTIVAL CINEMATOGRÁFICO DE MÉRIDA
4th edition
Feb 08 - Feb 11, 2018
MÉRIDA, Mexic
در یک روستای دور افتاده، مردی کارگر یک کارگاه تولید زغال است، هر روز بعد از ساعات سختِ کاری‌اش در اتاقِ عجیبِ خانه‌ با یک جغد ملاقات می‌کند. مرد آرام آرام به وجود و حضور جغد در زندگی‌اش عادت می‌کند تا اینکه نویسنده‌ای از راه می‌رسد و ادعا می‌کند که جغد متعلق به قصه‌ی رمانِ اوست.
In a remote village, a man is a worker of a charcoal production workshop. He meets an owl every day after his hard work hours in his strange room. The man gets used to the presence and existence of the owl in his life until a writer comes and claims that the owl is the character of his novel. The writer says, she has escaped from his story and…
#ash_dweller
#kaarizfilm

دوستانی عزیزی که در شیراز سوال می‌کردن چطور میتونن مستند((دارالسلام)) رو ببینن. تشریف بیاورید.
نمایش ویژه مستند بلند"دارالسلام" در هفدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز
دوشنبه شانزدهم بهمن96. پردیسِ سینمایی گلستان. سالن3 ساعت16
پژوهش،کارگردانی‌وتدوین:احسان‌شادمانی. فیلمبردار:حمید دالوند. آهنگساز:عباس سرافراز.گوینده‌گفتارمتن:لیلا دوکوهکی.صداگذار:مجید یوسفی.تصحیح رنگ:سامان مجد وفایی. کارشناس:غلامحسین فرزانه.مجری‌طرح و برنامه‌ریز:لیلادوکوهکی. تهیه کننده:حمید صادقی. محصولِ کاریزفیلم.
خلاصه داستان؛ مستندِ "دارالسلام"روایتی سه ساله در یکی از قدیمی‌ترین گورستان‌های مسلمانان در شهر شیراز و جستجوی خرافه‌ها و باورهای خانواده ها درباره این گورستان است. خرافاتی درباره ازدواج، جوانان، بستن زن یا مرد و ... کشف و شهود این خرافات در این گورستان در مقایسه ای با کتاب"کلثوم ننه"اثر آقاجمال خوانساری‌ صورت گرفته که به عقاید خرافاتی زنان در عهد صفویه و قاجاریه می پردازد.
منتخب بخش بین‌الملل چهل‌وششمین جشنواره فیلم رشد. تندیس بهترین فیلم بلند چهارمین جشنواره ملی فیلم وقف.
کاندیدای بهترین مستند سیزدهمین دوره جشنواره Action on film امریکا. منتخب نخستین جشنواره ملی فیلم آیات.تندیس بهترین کارگردانی مستند نخستین جشنواره ملی فیلم تدبیر.
#مستند_دارالسلام
#کاریز_فیلم
#گورستان_دارالسلام_شیراز

بالین
ویدیو پشت‌صحنه

فیلمنامه؛ لیلا دوکوهکی، احسان شادمانی
کارگردان؛ احسان شادمانی
بازیگران؛ زاوش تقوایی، پردیس شیروانی، لیلا دوکوهکی، ایمان دبیری، اسماعیل مرزبان
مدیرفیلمبرداری؛ امین باقری
مدیرتولید و مجری طرح؛ حمید صادقی
دستیارکارگردان و برنامه‌ریز؛ امین آرامیان
گروه فیلمبرداری؛ بهنام خراسانی، وهاب فریدونی، محمد ناصری
صدابردار؛ علی بلند‌نظر
طراح صحنه و لباس؛ فرناز ایزدی
گریم؛ فریده زارع، نرگس عظیمی
عکاس، فیلم‌پشت صحنه؛ محمد ناصری
گروه کارگردانی؛ حسین خوشنودی، محسن دانشور، نیلوفر سرایی
تهیه‌کننده؛ لیلا دوکوهکی
محصول انجمن سینمای جوانان استان فارس
تهیه شده در شرکت فیلمسازی کاریزفیلم
خلاصه داستان؛ دو فرشته از جزیره‌ای زیبا به یک بیمارستانِ متروکه و عجیب می‌آیند تا پیرمردِ فیلمساز را از بیمارستان و آخرین عملِ جراحی نجات بدهند
#کاریز_فیلم
#فیلم_کوتاه_بالین
@kaarizfilm

شایا: بابام کارگر همین سد بود. یه شب خبری ازش نشد. نیومد خونه، چندماهِ پیش جنازشو پیدا کردن... جسدش از تو کانالای آب رفته بود تا پای زمینِ کشتِ یه کشاورز، خیلی دورتر از اینجا. فرستادن دنبال میترا که بابام رو تحویل بگیره. وقتی جسد رو نشونش میدن، باد کرده بود، له شده بود، شبیه یه ماهی گندیده! میترا به سختی فهمیده اون بادکرده همون بابامه. بعدم بهش یه نامه دادن که دلیلِ مرگ سهل‌انگاری کارگر حینِ انجام کار بوده. من اون نامه رو دارم.
یحیی: با ساختن این سد همه‌رو بیچاره کردن! مامانت نباید همه‌ی این چیزارو واسه تو تعریف کنه.
شایا: دقیقاً همین جمله رو به مسئول کالبدشکافیِ بیمارستان گفته؛ ((با ساختن این سد همه‌رو بیچاره کردین.)) هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که به جای شوهرت بهت یه نامه بدن!!! مثلا فک کنین همسرتون رو از شما بگیرن و به جاش به شما یه نامه‌‌ی طولانی
بدن...
از متن #نمایشنامه اخیر#آدم_های_آبزی
کارگردان؛ رسول صحت
به زودی...

روزویژه‌ها، مکان‌ویژه‌ها، سالگردها چقدر با اهمیت و ناباورانه هستند. بغض‌آلود، مه‌آلود و هرچه از آن دور می‌شوی نامشخص‌ و عزیزتر! هر سال چهارم دی‌ماه! برای ما عزیزترین روز سال است. حتی اگر اطراف‌ش پر از بدبیاری و امر مقدسِ ((نه)) باشد. عجیب، به هر سالگرد که می‌رسی سال‌های قبل را یاد می‌کنی. جمله‌هایی که با ((هِی)) و ((آخ)) شروع و با ((گذشت)) تمام می‌شود! انگارنه‌انگار که همین حالا و چهارمین روز زمستان از تمام قبلی‌ها مهم‌تر است. پس به خودمان می‌گوییم اینسال برای خودمان یک ویژه داشته باشیم؛ مثلاً به جای اینکه در خانه فیلم ببینیم برویم سینما! یا دوتا نان‌خامه‌ای بخریم. یا قدم بزنیم. تمام این‌ها اهمیت‌ش در این است که امروز چهارمین روز زمستان است.
#سالگرد

جمیع جهات در بالین
رفقا دمتون گرم و خسته نباشین!
عکس؛ محمد ناصری
#فیلم_کوتاه_بالین
#کاریز_فیلم
@kaarizfilm

با فیلمبردار خوش‌اخلاق، کاربلد و بی‌نظیر امین باقری عزیزم سرصحنه‌ی "بالین" شیراز.
عکس از؛ محمد ناصری
#بالین
#کاریز_فیلم
@kaarizfilm

Most Popular Instagram Hashtags