eat_pray_law eat_pray_law

18 posts   165 followers   63 followings

Яна К.  ✨ Невиправний оптиміст; ✨ Живу в Німеччині; ✨ Пишу про еміграцію та інтеграцію з гумором, що іноді перетікає в цинічний сарказм.

Наступив момент істини. Мене як юриста дуже порадувало, що всі знали, що в Україні заборонене подвійне громадянство, хоча реалії такі, що із-за колізій із законодавством інших країн іноді можна мати два, три і більше паспорти, в тому числі український, просто Україна не бере до уваги громадянства інших країн. У нас є норма, яка каже, що українське громадянство втрачається при набутті іншого, але механізму втрати не прописано.
.
І так, ніхто правильно не вгадав, що було брехнею. А брехнею були 3️⃣ подвійне громадянство 7️⃣що я писатиму наступної весни штаатсекзамен і 9️⃣ що я пишу дисертацію з кримінального права. Все інше - правда!)
.
З громадянством ми розібралися. Наступної весни я тільки за хороших розкладів буду scheinfrei - зможу розпочати підготовку до іспиту. А дисертацію я пишу з енергетичного права та порівняльного правознавства з економічною складовою. Хоча кримінальне право - це моя пристрасть.
.
@valeriia_green майже вгадала @svetipulechka - аргумент «не було в інстаграмі» - дуже сильний! Пришліть мені свої адреси в директ, я відправлю вам листівки ☺️☺️☺️
.

Я тут придумала для нас розважальну програму. Ну як придумала, скопіпастила в когось ідею, бо навіщо ж придумувати ровер, коли це хтось вже зробив до тебе. Суть розваги: я пишу десять фактів про себе. Три з них брехня. Ви вгадуєте, які факти брехня з обґрунтуванням. Хто перший вгадає, той отримає від мене листівку. А хто не вгадає, але у кого буде найвеселіше як на мене обґрунтування, отримає другу листівку від мене. Поїхали:
1️⃣ Я тим чи іншим чином вивчала щонайменше вісім мов.
2️⃣ Я вмію водити мотоцикл.
3️⃣ У мене подвійне громадянство.
4️⃣ Я працювала з віл-позитивними людьми.
5️⃣ Мені не зарахували в Німеччині жодного предмету з тих, що я вивчала в юракадемії.
6️⃣ Я маю п‘ятий кю з айкідо та третій кю з айкібудо.
7️⃣ Наступної весни я писатиму Staatsexamen - державний іспит з права в Німеччині.
8️⃣ В мені стільки ж української крові скільки литовської.
9️⃣ Я пишу дисертацію з кримінального права.
1️⃣0️⃣ Цього року буде три роки як я переїхала до Німеччини. .
Згоряю від нетерпіння, чи взагалі хтось візьме участь у моїй забавці.

Виходиш з бібліотеки і думаєш: «Боже, невже вже почали удобрювати поля?», а потім принюхуєшся і розумієш, що пахне морем. У нас тут іноді пахне морем, особливо після дощу. І одразу таке радісне відчуття від того, що я живу біля моря 🌊 бо, ну ви ж знаєте, треба жить у моря, мама. .
Тиждень шостого семестру минув. Польот нормальний. Щоб одазу попередити всі питання на тему, скільки мені ще вчитися, відповім одразу - багато. Ну ви ж знаєте, «вєк живі, вєк учісь». .
Ну і трохи про життя без інстаграму в телефоні - рівень прокрастинації значно зменшився, бо я тут лише з браузера. А в браузері обмежено більшість функцій. .
Про що вам розказати наступного разу? Киньте мені ідею.

Ранок суботи не може бути поганим, якщо він починається з покупки нового парфюму та шампанського. Є серед вас такі ж аромато-залежні люди, які мають шалену колекцію різних парфюмів? Може, ми з вами мінятися почнемо? .
Спонсор шампанського - #douglas

Добре, коли середньовіччя та соціалізм переплітаються на вулицях, а не в головах. .
Три дні семестру - польот нормальний, якби тільки ще потеплішало. Бо в нас з +22 градусів раптово опустилася температура до +4, а шквали вітру, без перебільшення, учора ледь не вирвали телефон з рук. Розкажіть, як там у вас погода, справи?

П‘ємо за весну, за новий семестр, за нові цілі і за нові досягнення. In diesem Sinne Prost!
.
Ну а всіх, хто святкує сьогодні Великдень, щиро вітаю і бажаю щоденних перемог добра над злом, світла над темрявою, віри над зневір‘ям.

Ви знаєте, мені в якийсь момент захотілося змінити щось у своєму житті, стати продуктивнішою, зменшити свою прокрастинацію та рівень стресу. І тому вибір пав на видалення інстаграму. .
🎠 Але ж, блін, я так добре знаю себе. Мені захочеться колись знову завести тут сторінку, а мій прекрасний нікнейм, який я так сильно люблю, який настільки глибоко віддзеркалює мій внутрішній світ, вкраде якийсь інший юрист-недоучка, і всьо - для мене буде горе вселенського масштабу. Саме тому я вирішила, що видаляти інстаграм - не варіант. Варіант - заблокувати його і не заходити сюди.
.
🎠Зайшла подивитися, чи справді заблокувався. Тепер ще тиждень не можна блокувати свій профіль. Ну бо ніхто не попереджував, що логін розблоковує акаунт. .
🎠А за цей час, що я зекономила, не заходячи сюди, ви не уявляєте, скільки усього я встигла зробити! Тому план тепер такий: заходити раз на тиждень, перевіряти, що і як, писати щось цікаве і знову іти в інформаційний детокс. Бо у мене все серйозно. У мене починається повільна підготовка до штаатсекзамену. Побажайте мені успіху.
.
До нових зустрічей у віртуальному світі. Цьомки-бомки, ваша Я.

На мене підписалося сьогодні агенство закордонних справ Полтави. Я аж підофігєла, перейшла на профіль і побачила, що це - «міжнародна шлюбна агенція». Дипломатія Ярослава Мудрого, блін! Особливо заінтригував мене опис профілю: «створюємо міцну родину з закордонними чоловіками». Шозанах. На війні за достойного чоловіка звісно усі методи годяться, у тому числі і шлюбні агентури з сумнівними послугами. Але я їх не визнаю, і розкажу вам чому. Маленький дісклеймер одразу: я нічого не маю проти стандартних сайтів знайомств типу elitenparrtner, та й не тільки. Це хоча і не моя ніша, але знаю багатьох людей, які знайшли на таких сайтах якщо і не кохання усього життя, то принаймні супутника на певний проміжок життєвого шляху. Наприклад, для людей, які багато часу проводять на роботі, узагалі нєзамєнімая вєщь. Так само не маю нічого проти tinder, в кінці-кінців теж усе чесно. Кожен знає, що він там шукає.
.
.
Але «міжнародні шлюбні агенства» вище усякого мого розуміння. От розкажіть мені, як там усе проходить? Жіночки ідуть туди прям як на полювання? Чи просто напівлегальний виїзд закордон? Бо я собі уявляю між знайомством та рішенням про укладення шлюбу принаймні доволі тривалий проміжок часу - від декількох місяців (в українських реаліях) до декількох років в реаліях європейських. А так, щоб іти на дейт з «майбутнім чоловіком із закордону», бачивши його тільки по фотографії з каталогу - це пєчаль, як на мене. .
.
Окремі питання у мене до «закордонного чоловіка». Як запитала сьогодні моя подружка: «А Нєхотєєвка - це вже закордон?». .
.
Ну і окремо передаю привіт тим, хто думає, що я #виййшлазаміжзаіноземця і тепер просто не хочу ділитися щастям зі співвітчизницями. Камон гайз. Усе по розрахунку. .
.
Розкажіть, де ви познайомилися зі своїм партнером/ своєю партнеркою?

Погода цього року ще та жартівниця - на Великдень подарувала нам Різдво. Ну нічо. Ми і без ялинки нормально посиділи. Єдине, що видавало квітень - це те, що о восьмій вечора ще світло.
.
.
Але Добро завжди перемагає Зло, Світло - Темряву, весна - зиму, незалежно від того, чи святкуєте ви Вербну неділю, Песах чи Великдень.
.
.
Я бажаю вам не шукати того, що нас роз‘єднує, а навпаки - єднатися незалежно від віросповідання, кольору шкіри та політичних поглядів. Хай усе в вас буде добре. Prost! Христос Восхрес!

Я спочатку сумнівалася, чи залишу цей профіль, але мені тут з вами так комфортно, що без будь-яких вагань видалю завтра старий. А ще ви так хвалите мою українську, що у мене мотивації писати вагон і маленька тєлєжка.
.
.
Як же ви мабуть по моїй геолокації помітили, я була тиждень тому в Потсдамі, придивлялася так би мовити до міста, бо розглядаю його як один з варіантів для переїзду. І можу вам порекомендувати без вагань декілька класних містечок. Зберігайте, щоб не загубити.
.
.
Де зупинитися? Можу порекомендувати вам маленький затишний сімейний готель Schlossgarten Hotel am Park von Sanssouci. Він поруч зі славнозвісним парком, і хоча у ньому усього три зірки, але обслуговування було на висоті. Усі кімнати різні і зроблені з душею. Кімната на двох за ніч обійдеться від 80 євро. Сніданок ще плюс 10 євро за особу. .
.
Де поїсти? Тут у мене цілих три рекомендації. Усі вони нецентральні, але якщо ви з автівкою - то вони того варті! .
.
Mylia Vietnamese Fusion Grill - це в’єтнамське кафе із затишною атмосферою і сучасним некічевим стилем, як то рідко буває в азіатських кафешках в Німеччині. Свіжі інгредієнти, ніяких заготовлених порцій навіть на обідні пропозиції. Середній чек на одну людину з напоями 12 -15 євро.
.
.
Ресторан грецької кухні Athos. Мені взагалі подобаються майже усі грецькі ресторани в Німеччині. Але у цьому ще й атмосфера затишна, узо ллється рікою. Так ллється, що я наступного дня ледь відірвала голову від подушки. Що не раджу там замовляти - просеко апероль, бо для мене як для фаната апероль шпріца пити його з маленьких бокалів для шампанського маленькими порціями було якось так собі. А от ті бокали мені б завтра не завадили на моєму домашньому бранчі 🤔. Середній чек з напоями за людину 25 євро.
.
.
Продовження в коментарях 🔽🔽🔽

Багато хто думає, що раз я переїхала в Німеччину зі знанням мови, то мені було тут одразу як вдома. Нє, ну якщо не враховувати німецького паспорта, який мені одразу видали в аеропорті по прильоту, бо всім же одразу дають, легко напочатку не було (про паспорт - це сарказм якщо шо). Знання мови звісно полегшує життя, але не на стільки, щоб прям ващє гладко і без факапів. До лікарів я досі ходжу, наприклад, із заздалегідь підготовленою лексикою, бо треба ж якось розумітися. От буквально учора дзвоню в невідкладну допомогу і кажу «у мене сміття в оці», ну соринка тобто. Я так і переклала її як Müll, але німці так не кажуть. Тому звісно, що на іншому кінці дроту подумали, що у мене якісь побутові відходи в оці, сказали терміново їхати до них. Я примчала. Там піщинка виявилася, дістали. Сказали, що піщинка є, побутових відходів немає. Заспокоїли.
.
.
А ще у мене раніше була приватна страховка - це такий вид страхування, де я спочатку сама оплачую рахунок, а мені потім повертає моя страхова гроші. Тому коли я прийшла до лікаря, мене запитали, чи я хочу, щоб мене головний лікар обслуговував. Це багатьох приватних пацієнтів питають. Ну я подумала, що лікар просто себе невпевнено почуває, не знає, що зі мною робити, думаю: «Бідося, ну тягни сюди вже свого головного лікаря». Підписала всі папери, бо все одно нічого не розуміла в усіх юридичних термінах тоді, прівєт моїй університетській учительці німецької 👋🏽👋🏽. Здається, хвороба відступила сама, коли я рахунок побачила за головного лікаря. .
.
Ще я пам’ятаю як у мене вперше зламався змішувач у ванній. Подзвонила хаусмайстеру, попросила прийти поремонтувати душ 🛁. Душ - це таке широке поняття виявилося. Він запитав, що саме треба відремонтувати. Пообіцяла передзвонити за десять хвилин. Переклала собі усі частини душу, передзвонила, поговорили. Він був вражений тим, як я добре розбираюся в складових душу. Я теж. .
.
Теорію водіння я здавала німецькою, і вважаю це правильним рішенням. Переклала собі 427 слів, вивчила десь 100. Усі технічні питання завчила зоровою пам’яттю. Бо я жодною мовою не розумію, що таке, наприклад, гальмівна колодка 🤦🏽‍♀️. Продовження в коментарях 🔽🔽🔽

Знаєте, я по життю оптиміст. Я проповідувала і буду проповідувати одну просту істину - від нашого світосприйняття залежить якщо не все, то принаймні 90% усього навколо нас. @_leratan влаштувала флешмоб #причинылюбитьгерманию, до якого я теж приєднаюся. Одразу попереджаю, що мої пункти можуть не співпадати з вашими - і це абсолютно нормально. .
.
.
🇩🇪Я люблю Німеччину за її медицину, з чим більшість з емігрантів, які живуть в Німеччині можуть не погодитися. Так, у мене був тут і негативний досвід, але позитив перекриває негатив. Уся моя українська родина лікує, наприклад, за порадами мого німецького домашнього лікаря - ніяких фуфлоцифлінів, тільки багато теплої рідини і ліжечко. .
.
.
🇩🇪Я люблю Німеччину за її природу, Тут як і в Україні є і гори, і два моря, і безліч озер. А ще німці дуже бережуть природу. Тут можна зустріти тварин дикої природи, які живуть пліч-о-пліч з людьми. Я не одноразово бачила оленів в парках на відстані витягнутої долоні. .
.
.
🇩🇪Я люблю німецький менталітет - мені дуже імпонує німецька пунктуальність, прямота і стиль ведення бізнесу. Я люблю їх впорядкованість, хоча тут і не існує німецького порядку в тому вигляді, в якому ми собі звикли його уявляти.
.
.

Перелік, за що я люблю Німеччину, насправді, набагато довший. Але більшість з вас читала інші пункти в моєму старому акаунті.
Причин любити Німеччину дуже багато. Історії інших людей ви можете прочитати за тегом #причинылюбитьгерманию. .
.

Ну і давайте поговоримо. За що ви любите країну свого проживання або перебування?

Most Popular Instagram Hashtags