druzynaszpiku druzynaszpiku

173 posts   3965 followers   40 followings

Drużyna Szpiku  Drużyna Szpiku to platforma, na której spotykają się wszyscy chętni do pomocy chorym, słabym i przerażonym ale walczącym o swoje zdrowie i życie.

http://darszpiku.pl/

Pyrkon to nie tylko Święto Fantastyki, ale także POMAGANIA.
Dziś i jutro na Pyrkonie działać będą KREWNI PYRKONU, czyli krwiodawcy i potencjalni dawcy szpiku.
Połączcie przyjemne z pożytecznym.
Zrób coś dobrego - masz to we krwi

od dziś do niedzieli czekamy na Was na Międzynarodowe Targi Poznańskie

Ale czad!
Oto wiersz napisany przez dziadka naszego walczącego, małego przyjaciela Antosia!
Dziękujemy, ale nam miło i cudownie!

NEVER GIVE UP! /Nigdy się nie poddawaj!/ Wszyscy w napięciu tutaj czekają…
Może to z bajek jacyś królowie?
Ważnych dziś gości w szpitalu mają
Wielcy Ci mali bohaterowie.

To „tylko” dzielna Szpiku Drużyna!
Niezwykła zwykłość… wciąż ciężką walkę,
Bitwę o uśmiech tutaj zaczyna.
Przybędzie dzisiaj z samego ranka.

Szpitalny korytarz albo świetlica,
Wokoło znowu będzie się działo!
Owej Drużyny to nawałnica
Lecz walki o uśmiech im ciągle mało!

O jeden jedyny promyk na twarzy…
Jedna jaskółka oznaką wiosny -
Każdy z Drużyny po cichu tak marzy.
Tu najważniejszy uśmiech radosny!

Uśmiech ów lekiem, co bardzo pomaga.
Choć jesteś dorosły - ciężko i Tobie.
Wiele wysiłku od nas wymaga.
Pomagając dzieciom – pomagasz też sobie.

Znów będą rozgrywki, będą zabawy,
Tuzin tu zadań jest dla każdego,
Więc każdy maluch bardzo ciekawy
Jaka atrakcja czeka na niego.

Worek zabawek na dzieci czeka,
Wszyscy dostaną dziś po prezencie.
A czas jak zawsze szybko ucieka
Zwłaszcza gdy człowiek jest na zakręcie.

Nierzadko bywa, że nad przepaścią
Lecz gdy przybędzie taka Drużyna,
Choć proza życia nie jest tu baśnią,
Człek się podnosi i iść zaczyna.

Najskrytsze marzenia też się spełniają
A wiara od wieków wciąż czyni cuda!
Ogromną siłę gdzieś w sobie mają
Głęboko wierząc, że znów się uda!

DZIĘKUJEMY!!! Autor: Ryszard Szala, Napachanie
Dziadek Antosia Sroczyńskiego, pacjenta oddziału III

3 Kolory Mózgu «Structogram»

Nasi wolontariusze brali udział w wyjątkowych warsztatach prowadzonych przez Anna Urbańską, specjalistę od struktury mózgu.
To był niesamowity czas, uczyliśmy się o emocjach, odczuciach i uczuciach, o tym jacy jesteśmy i dlaczego. I w końcu jak budować dobre i prawdziwe relacje.
W naszej drużynowej pracy to coś naprawdę ważnego.
Zajrzyjcie na strone ani 3 Kolory Mózgu «Structogram». Anuś dziękujemy! @3kolorymozgu

Są takie biegi, które szczególnie lubimy i za którymi szczególnie tęsknimy. Smochowicki bieg po zdrowie to jedna z takich imprez

Już po raz V, 10 czerwca 2017r. odbędzie się Smochowicki Bieg Po Zdrowie. Organizatorami są Zespół Szkół nr 1, im. Józefa Kostrzewskiego. Nasze wydarzenie jest organizowane przy wsparciu Rady Rodziców ZS nr 1 oraz Rady Osiedla Krzyżowniki-Smochowice. W poprzednich latach impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i uznaniem zarówno wśród uczestników, jak i mieszkańców osiedla. Ideą biegu jest promowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie mieszkańców Smochowic oraz całego Poznania do czynnego uprawiania sportu, a także integrację lokalnej społeczności. Celem jest, by Smochowicki Bieg Po Zdrowie w kolejnych latach był wydarzeniem cyklicznym i na stałe zagościł w kalendarzu ważnych wydarzeń osiedla, będąc jednocześnie znakiem rozpoznawczym Smochowic, elementem promującym dzielnicę. Imprez ma charakter rodzinny. W czasie, której odbywają się występy artystyczne uczniów, pokazy tańca, konkursy dla dzieci i dorosłych, loteria fantowa, dmuchany zamek, malowanie twarzy, warsztaty robienia biżuterii z wolontariuszką z Madagaskaru, punkt masażu. W tym dniu swoje działania edukacyjne będzie prowadzić Drużyna Szpiku, która zachęci nas do bycia dawcą szpiku. Do tej pory w Biegu Po Zdrowie brało udział około 2000 biegaczy. 10 czerwca odbędą się biegi: - dla dzieci najmłodszych na 200m, 400m i 600m,
- dla młodzieży na 2500m i 5 km,
- dla dorosłych na 5 i 10 km.
Ważnym elementem biegu jest fakt, iż poprzez bieganie pomagamy chorym dzieciom. W tym roku biegniemy dla podopiecznych Drużyny Szpiku. Dla których będziemy zbierać pieniądze na dalsze Ich leczenie i rehabilitacje.
Organizatorom udało się pozyskać sympatyków i sponsorów biegu. Wśród nich są firmy, które swoje siedziby mają na terenie Smochowic i Poznania.
Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal oraz pakiet startowy (napój energetyczny, owoce, słodycze, drożdżówkę), a biegnące dzieci i młodzież – koszulkę biegową.
Na zwycięzców czekają również nagrody: karnety upominkowe do Klinki Estetyki Ciała, kosmetyki firmy

Z wizytą edukacyjną w firmie Nesperta

Zarząd firmy Nesperta, która jest właścicielem marki Semilac, zaprosił nas do siebie, byśmy porozmawiali z jej pracownikami, czym na co dzień zajmuje się Drużyna Szpiku. Na czym polega oddanie szpiku, kto może zostać dawcą oraz jak ważne jest świadome rejestrowanie się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Na spotkaniu pojawili się Joanna Archaniołowicz, Krzysztof Flisiak i Stanisław Furmaniak. Aby dotrzeć do ludzi najlepiej pokazać na swoim przykładzie, że warto pomagać. Krzysztof dwukrotnie oddał szpik. Jest jednym z nielicznych w kraju, który to uczynił. Jeżeli chodzi o Joannę, to gdyby nie jej siostra, kobiety mogłoby nie być wśród nas, gdyż lekarze dawali jej około sześciu miesięcy życia. To właśnie siostra dwukrotnie oddała Joannie szpik – pierwszy raz w 2013 roku, drugi w 2016. Opowiedzieliśmy także historie kilkorga dzieci – tych, którym udało się wygrać z białaczką i o tych, które z nią przegrali. Jak wygląda codzienna rzeczywistość na oddziale onkologicznym, gdzie rodzice tygodniami a nawet miesiącami śpią na podłodze, towarzysząc dziecku każdego dnia w walce z chorobą. Zachęcaliśmy pracowników nie tylko do świadomego i odpowiedzialnego rejestrowania się w bazie, ale również do oddawania krwi, która jest bardzo potrzebna w codziennym leczeniu dzieci. Zasygnalizowaliśmy mężczyznom, którzy uczestniczyli w spotkaniu, by oni także się badali, m.in. pod kątem raka jądra, który dotyka młodych mężczyzn pomiędzy 15. a 35. rokiem życia. Podczas ponad godzinnego spotkania pracownicy mogli obejrzeć także filmik z udziałem Mateusza Smolenia i zobaczyć jak wygląda oddanie szpiku oraz posłuchać piosenki, która została specjalnie napisana na potrzeby Drużyny Szpiku, a teledysk do niej został nakręcony na oddziale onkologicznym Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, w którym wystąpili aktorzy, piosenkarze, sportowcy, czyli ambasadorowie Drużyny Szpiku. Takimi ambasadorami mogą zostać także pracownicy firmy Nesperta, którzy będą zachęcali swoje rodziny i znajomych do rejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku oraz do oddawania krwi.

Mila Szpiku

To już siódma edycja biegu promującego "dzielenie się szpikiem" w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie, szósta z DRUŻYNĄ SZPIKU.
Bieg poprzedza zawsze spotkanie edukacyjne i REJESTRACJA DAWCÓW SZPIKU.
Tym razem bohaterami spotkania była
Ola Fornalczyk z Kalisza, czternastolatka , która kolejny raz rozpoczęła walkę z białaczką i czeka na dawcę szpiku , i to właśnie jej zadedykowaliśmy bieg i rejestrację dawców ( zarejestrowało się 17 uczniów ) , a także
Staszek Maćkowiak , młody koszykarz z pobliskiej Rydzyny,którego czeka poważna operacja i będzie potrzebował krwi.
Opowiedzieliśmy historię trzyletniej Oleńki Kaczmarek, która zdrowieje po przeszczepie nerki i niesamowitego Adama Adam Krych, siedemnastolatka, który nie zna granic , wygrał z nowotworem, a z niepełnosprawnością walczy stawiając sobie wyzwanie - bieg Wings For Life !
Była też okazja do zaprezentowania DRUŻYNY SZPIKU Leszno - Kamili Kamila Bilska, Anity i Kamila Kamil Głowacki.
Panu Łukaszowi Złotkowskiemu ( nasz człowiek w Nietążkowie ) dziękujemy za zaproszenie ! Do zobaczenia za rok !
Maria

Cudowne spotkanie po latach!
Zespół Dżem i Maciej Balcar i nasza Aleksandra Gref.

Ola to dla nas ktoś bardzo ważny, pierwsza ambasadorka i szpikowa przyjaciółka. Pierwszy raz spotkała Dżemiaków ponad 9 lat temu, kiedy zdrowiała, dziś to przepiękna, zdrowa nastolatka.

Dziś bawiliśmy się na dżemowym koncercie. Było pięknie i wzruszająco, a Do kołyski "rozłożyło" chyba wszystkich drużynowców.

Czekamy na "Dżem"

UWAGA KREWNI PYRKONU!!! Podajemy dwie ważne informacje.
Obie dobre.

Pierwsza informacja to obiecana prezentacja przygotowanych gratisów do odbioru po oddaniu krwi przez każdego dawcę. Zestaw składa się ze standardowego pakietu kalorycznego w postaci ośmiu czekolad i soczku w kartonie oraz, specjalnie dla Was, koszulki i kubeczka. Koszulka występuje w dwóch wersjach graficznych.

Druga wiadomość to mała zmiana organizacyjna wprowadzona w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie akcją. Polega ona na zastąpieniu trzech krwiobusów jednym namiotem o takiej samej ilości stanowisk z jedną kolejką do rejestracji. Zapewni on Wam dużo większy komfort niż krwiobusy.

Reszta pozostaje bez zmian.
Pamiętajcie, że jeżeli macie bilet kupiony w preakredytacji, to możecie wejść na teren festiwalu już od godziny 10:00 w piątek i ruszać prosto do namiotu Krewnych Pyrkonu.

Szukajcie WIELKIEGO KREWNEGO.
I pamiętajcie o zabraniu dokumentu ze zdjęciem.

Przypominam szczegóły akcji:

Czas:
piątek, 28 kwietnia – 10:00-17:00
sobota, 29 kwietnia – 10:00-17:00
niedziela, 30 kwietnia – 10:00-17:00
Miejsce:
plac Marka między halą 3 i 11, blisko hali 11, szukajcie WIELKIEGO KREWNEGO
Cel główny:
zebrać 300 litrów czystej krwi
Cel poboczny:
zarejestrować 600 potencjalnych dawców szpiku

Wszelkie potrzebne informacje na temat wymagań oraz warunków, jakie trzeba spełnić, znajdziecie na stronach naszych partnerów: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz Drużyny Szpiku.
Pomoc w rekrutacji oraz propagowaniu akcji zapewnia poznański oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Poznań

Zdjęcia wykonane przez:
Magdalena Matuszewska Złodzieje Dusz
W pomieszczeniach udostępnionych przez:
Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

Zapraszamy.

Szukamy dawcy szpiku dla Oli

Ola to pogodna, pełna życia 14 - latka Kocha ludzi i jest typem społecznika. Ma wiele pasji: harcerstwo, gra na gitarze i czytanie książek. To dziewczyna, która lubi wędrówki po górach i spacery brzegiem morza.
Jej radosne, młodzieńcze życie w połowie grudnia ubiegłego roku zostało przewrócone do góry nogami. Po 4,5 roku od zakończenia leczenia wróciła ostra białaczka limfoblastyczna.
Długie pobyty na onkologii, bolesne nakłucia i komplikacje po chemioterapii stały się smutną codziennością. W takiej sytuacji niejeden dorosły poddałby się bez walki, ale nie Ola.
Każdy dzień wita uśmiechem, zarażając nim wszystkich dokoła. Czas spędza m.in. na nauce, która sprawia jej wiele radości. W czasie pobytu w szpitalu została laureatką olimpiady polonistycznej.
W wolnych chwilach robi bransoletki z koralików, pisze wiersze, prowadzi bloga i wspiera akcję charytatywną na rzecz dzieci z ubogich rodzin.
Ma tyle planów i pomysłów na życie, że mogłaby nimi obdzielić innych. Do tego jednak potrzebuje zdrowia.
Ostatnio dowiedziała się, że szansą na całkowite wyleczenie jest przeszczep szpiku. Niestety, żaden z członków rodziny nie może zostać dawcą ze względu na niską zgodność genetyczną. Potrzebny jest więc szpik od dawcy niespokrewnionego.
Dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich ludzi o wielkich sercach:
Zarejestrujcie się w bazie dawców szpiku i pomóżcie Oli spełnić marzenia!
Pamiętajcie, że dobro powraca :). Zajrzyjcie
www.darszpiku.pl
www.rckik.poznan.pl
www.poltransplant.pl

Poznajecie
Oto Ola Gref, nasza pierwsza ambasadorka, od ktorej i Drużyna się zaczynała. Kiefy stanęła na naszej drodze była małą, łysiuteńką kilkulatką. Teraz to piękna młoda dziewczyna, ktôra właśnie obcięła włosy i przekazała na perukę dla chorych.
Brawo Ola.
BIBIUTI Studio Fryzur i Urody Kupiec Poznański IIp jak zawsze dziękujemy!

follow this page in feedly

Most Popular Instagram Hashtags