dr.ansari121 dr.ansari121

23 posts   51 followers   398 followings

 

اکنون در لبنان ملت به مالیات گیری دولت معترضانه تظاهرات می کنند ولی در ایران اگر ملت جیک بزنند منافق به حساب می ایند و یزید حکم تیر بر انان صادر می کند!!!
ایران مظلوم است یا لبنان که اموال ایران به بهانه فلسطین و سوریه و عراق و یمن به لبنان می رود؟!!!
#لبنانية
#لبنان
#مظاهرات
#احتراف
#احتفال
#انتحار
#سرکوب
#شکنجه
#فرعون
#فراق
#عشق
#غروب
#حب
#الحب
#ضحك
#خنده
#خندوانه
#خنده_دار
#گریه
ابو حنيفه دوباره مدتي را ساكت ماند و سر به زير افكند و گفت : به برادرت بگو : اين مكان نه براي آن دو نفر و نه براي رسول خدا بلكه با توجّه به حقي كه حفصه و عائشه در اين زمين داشتند در اين زمين دفن گرديده اند .
فضال به ابو حنيفه گفت : ( اتفاقا َ) من همين مطلب را نيز به برادرم گفته ام اما او در پاسخ من گفت : تو مي داني كه وقتي رسول خدا صلي الله عليه وآله وسلم از دنيا رفت صاحب نه همسر بود و در حالي كه هر يك از آن نه نفر نسبت به آن مكان يك هشتم بيشتر سهم الارث نداشته در نتيجه براي هر كدام يك وجب در يك وجب مسافت جا بيشتر نمي ماند . آن وقت چگونه آن دو نفر اين مقدار مكان اضافه را اشغال و غصب نموده اند ؟
و آن گاه از سوي ديگر چه شده است كه فاطمه زهرا سلام الله عليها دختر رسول خدا صلي الله عليه وآله وسلم از پدرش ارث نمي  برد ؟ ( و ابوبكر به اين بهانه كه پيامبران از خود ارث به جا نمي گذارند حضرت فاطمه سلام الله عليها را از فدك محروم مي كند ) امّا عائشه و حفصه كه همسران آن حضرت بودند ارث مي برند .
ابو حنيفه چون اين مطالب را شنيد به اطرافيانش گفت : او را از من دور سازيد كه او خود رافضي خبيث مي‌باشد
الفصول المختاره ، سيّد مرتضي ، ص74 ، كنز الفوائد ، ابو الفتوح كراجكي ، ص 135 - احتجاج طبرسي ج2 ص149 و ...

#دزد
سال فشار و تحمل ملت هیپنوتیزم شده!!!! فأطرق أبو حنيفة #ساعة ثم قال له : لم يكن له ولا لهما خاصة ، ولكنهما نظرا في #حق عايشة وحفصة فاستحقا الدفن في ذلك الموضع  بحقوق ابنتيهما .
 فقال له فضال : قد قلت له ذلك فقال : أنت تعلم أن النبي مات عن تسع نساء ، ونظرنا فإذا لكل واحدة منهن تسع الثمن ، ثم نظرنا في تسع الثمن فإذا هو شبر في شبر ، فكيف يستحق الرجلان أكثر من ذلك ، وبعد فما بال عائشة وحفصة ترثان #رسول الله صلى الله عليه وآله وفاطمة بنته تمنع الميراث ؟ !
فقال أبو حنيفة : يا #قوم نحوه عني فإنه رافضي خبيث .
روزي فضّال بن #حسن فضال كوفي به همراه يكي از دوستانش با ابوحنيفه برخورد نمود درحالي كه  جمع كثيري از شاگردانش در فقه و حديث گرداگرد او را گرفته بودند .
فضّال به دوست همراهش گفت : والله دست از سر او بر  نمي دارم مگر اين كه جلو رفته و او را سر افكنده نمايم . دوستش به او گفت : تو كه ابو حنيفه را مي‌شناسي و از جايگاه و منزلت علمي و توان احتجاج او با خبري .
فضّال گفت : ساكت شو ! هيچ ديده اي حجت گمراهي برحجت مومن برتري و علوّ پيدا كند؟
فضّال جلو رفت و #سلام كرد ، جمعيّت حاضر نيز همه جواب سلام او را دادند .
فضّال رو به ابو حنيفه كرد و گفت : خدا رحمتت كند ! من برادري دارم كه مي گويد : بهترين خلق بعد از رسول خدا صلي الله عليه وآله وسلم علي بن ابي طالب عليه السلام است امّا من به او مي گويم : اين گونه نيست بلكه بهترين مردم بعد از رسول خدا صلي الله عليه وآله وسلم ابو بكر و بعد از او عمر است . شما نظرتان چيست ؟
ابو حنيفه اندكي تامل كرد و سپس سر بلند كرد و گفت : ( به او بگو) در مكانت و منزلت و افتخار براي ابو بكر و عمر همين بس كه آن دونفر در كنار قبر رسول #خدا صلي الله عليه وآله وسلم مدفونند ( در حالي كه علي بن ابي طالب فرسنگ ها دور تر در #نجف خاك شده است) آيا  حجت و دليل بر افضليت و برتري آن دو بر علي از اين بهتر ؟
فضّال گفت : من همين نكته را به او گفته ام امّا او در پاسخ من گفته : والله ! اگر براي حقانيّت و منزلت آن دو به مكان دفنشان در كنار قبر پيامبر حجت مي آوري بايد بگويم : كه آنها با دفن شدنشان در مكاني كه هيچ حقي نسبت به آن نداشته اند در حقيقت به رسول خدا صلي الله عليه وآله وسلم ظلم نموده اند ، چرا كه اگر آن مكان از خود ابوبكر وعمر بوده و آن را به رسول خدا هبه و #هديه نموده اند پس با دفن شدنشان در آن مكان كار خيلي زشتي كردند چون با اين #كار هديه اي را كه به آن حضرت بخشيدند را پس گرفتند و در آن تصرف نموده اند و اين در #حقيقت نوعي خلف وعده و شكستن پيمان محسوب مي گردد .

سن ازدواج در حکومت علوی برای پسران 18 سال است ولی در حکومت یزید 36 سال به بالا و به گور و گورستان است !!!
فبای الاء ربكما تكذبان ؟!!!
هنوز مى خواهيد تكذيب كنيد ...؟!!!!
كى مى خواهيد آدم شويد اى....
اين همه ظلم و ستم و قتل و .... و باز مدافع يزيد و عائشه هستيد!!!!
#يزيد
#معاويه
#معاوية
#عمرة
#عمري
#عمره
#حج
#الإسلام
#الاسلام
#المسلمين
#المنامه
#بحر
#بحرين
#فلسطيني
پيامبر را نمود و حکومت نيز آن را پذيرفته و دختر رسول خدا و حضرت علي را از خلع يد نمود و اين در حالي است که حجره عائشه در منزل اختصاصي خود ودر جهت ديگر مسجد يعني جهت قبله مسجد بوده است .
و دليل سکوت اميرالمومنين علي ابن ابي طالب عليهما السلام  و اهل بيت عليهم السلام  از تحريک مردم عليه حکومت در خصوص اين موضوع دقيقا همان موضعي است که در باره اصل خلافت و حکومت داشتند يعني امر به صبر از جانب رسول خدا تا زماني که فرزند قائمشان حجه بن الحسن عليه السلام ظهور فرمايد و از آنچه که بر اجداد طاهرينشان رفته  کشف اسرار نمايد .
مناظره فضّال با ابو حنيفه :

شايد بتوان يكي از ظريف ترين و در عين حال جامع ترين كلمات را در خصوص موضوع مورد بحث گفتگو و مناظره زير كه بين فضّال از شاگردان مكتب امام صادق عليه السلام و ابو حنيفه صورت گرفته دانست كه در آن به بهترين شكل بر غصبي بودن مكان دفن عمر و ابوبكر اشاره شده است :
وروي : أنه مر فضال بن الحسن بن فضال الكوفي بأبي حنيفة وهو في جمع كثير ، يملي عليهم شيئا من فقهه وحديثه .
 فقال - لصاحب كان معه - : والله لا أبرح حتى أخجل أبا حنيفة . فقال صاحبه الذي كان معه : إن أبا حنيفة ممن قد علت حاله ، وظهرت حجته .
 قال : صه ! هل رأيت حجة ضال علت علي حجة مؤمن ؟ ! ثم دنا منه فسلم عليه ، فرد ورد القوم السلام بأجمعهم .
 فقال : يا أبا حنيفة أن أخا لي يقول : أن خير الناس بعد رسول الله علي بن أبي طالب عليه السلام ، وأنا أقول أبو بكر خير الناس وبعده عمر فما تقول أنت رحمك الله ؟
 فأطرق مليا ثم رفع رأسه فقال : كفى بمكانهما من رسول الله صلى الله عليه وآله كرما وفخرا ، أما علمت أنهما ضجيعاه في قبره ، فأي حجة تريد أوضح من هذا ؟
 فقال له فضال : إني قد قلت ذلك لأخي فقال : والله لئن كان الموضع لرسول الله صلى الله عليه وآله دونهما فقد ظلما بدفنهما في موضع ليس لهما حق فيه ، وإن كان الموضع لهما فوهباه لرسول الله صلى الله عليه وآله لقد أساءا وما أحسنا ، إذ رجعا في هبتهما ، ونسيا عهدهما .
 فأطرق أبو حنيفة ساعة ثم قال له : لم يكن له ولا لهما خاصة ، ولكنهما نظرا في حق عايشة وحفصة فاستحقا الدفن في ذلك الموض

13% از دریای خزر برای فریب ایرانیا تقدیم ایران گشت یعنی ساحل دریا فقط برای ایران است که 80% ان در چپاول فراعنه است برای خوشگذرانی و ... و تسبح و عمامه را در هنگام خروج بر سر یزید و معاویه قرار می دهند و خطبه می خوانند و ملت گریه می کنند و دستمال می کشند...
آرميده اند لذا رسول خدا مجدداّ از در حجره عائشه به در حجره اختصاصي خود باز مي گردند و آن گاه است که آيه حجاب نازل مي شود که اي اهل ايمان ... هنگامي که براي ميهماني به منزل رسول خدا دعوت شديد اجابت کرده و پس از تناول طعام خارج شده و به منزل خود برويد .( احزاب/ 52)
فَمَشَى رَسُولُ اللَّهِ - صلى الله عليه وسلم - وَمَشَيْتُ مَعَهُ حَتَّى جَاءَ عَتَبَةَ حُجْرَةِ عَائِشَةَ ، ثُمَّ ظَنَّ رَسُولُ اللَّهِ - صلى الله عليه وسلم - أَنَّهُمْ خَرَجُوا فَرَجَعَ وَرَجَعْتُ مَعَهُ ، حَتَّى دَخَلَ عَلَى زَيْنَبَ فَإِذَا هُمْ جُلُوسٌ لَمْ يَتَفَرَّقُوا ، فَرَجَعَ رَسُولُ اللَّهِ - صلى الله عليه وسلم - وَرَجَعْتُ مَعَهُ ، حَتَّى بَلَغَ عَتَبَةَ حُجْرَةِ عَائِشَةَ ، فَظَنَّ أَنْ قَدْ خَرَجُوا ، فَرَجَعَ وَرَجَعْتُ مَعَهُ ، فَإِذَا هُمْ قَدْ خَرَجُوا ، فَأُنْزِلَ آيَةُ الْحِجَابِ ، فَضَرَبَ بَيْنِى وَبَيْنَهُ سِتْرًا
پس رسول خدا صلي الله عليه وآله وسلم رفت و من هم با او رفتم تا اين كه به آستانه  حجره عائشه رسيديم...
صحيح بخاري ، ج 6 ، ص 26 ، ح 6238 و مسند أحمد ، ج 3 ، ص 168 و الطبقات الکبري ، ج 8 ، ص 104
ثامنا َ: عائشه بعد از وفات رسول خدا حجره خود را به معاويه فروخت لذا حجره محل دفن رسول خدا نمي تواند همان حجره عائشه که به فروش رسيده است باشد .
واشترى ( معاوية ) من عائشة منزلها ، يقولون بمائة وثمانين ألف درهم ويقال بمائتي ألف درهم وشرط لها سكناها حياتها
معاويه منزل عائشه را به صد و هشتاد هزار درهم و بعضي گفته اند به دويست هزار درهم خريداري نمود مشروط به اين كه عائشه تا آخر عمر در آنجا سكونت داشته باشد
الطبقات الکبري ، ج 8 ، ص 165
نتيجه گيري نظر :

نتيجه اين که منزل رسول خدا که در متون فوق آمده همان حجره اي است که در خانه اختصاصي حضرت بوده و حضرت در آن وفات نموده است و معناي آن اين است که بعدها حکومت همان گونه که روي مسجد النبي تسلط پيدا نمود و روي آن دست گذاشت تا بني هاشم نتوانند در پناه آن به ترويج اهداف خود دست يازند . بلکه در اين بين دختر رئيس حکومت ( عائشه ) ادعاي تسلط و مالکيت حجره پيامبر را نمود و حکومت نيز آن را پذيرفته و دختر رسول خدا و حضرت علي را از خلع يد نمود و اين در حالي است که حجره عائشه در منزل اختصاصي خود ودر جهت

صادرات نفت و ... 2 برابر شد و ملت 20 برابر فقیر تر شده اند زیرا فراعنه بر ایران حاکمند .
دلیل دیگر دارید بیاورید ملت گوش می کنند!!!
ملت جهاد اقتصادی و مقاومتی بکنند و فراعنه بخورند و بخوابند و ب....
جهل فقط مربوط به اعراب نیست بلکه دامن ایران را فرا گرفته.
#انقلابی ها بت پرست شده اند و حامی ظالمان !!!
پس نتیجه ....
قَالُوا كَيْفَ نُصَلِّي عَلَيْهِ قَالَ ادْخُلُوا أَرْسَالًا أَرْسَالًا قَالَ فَكَانُوا يَدْخُلُونَ مِنْ هَذَا الْبَابِ فَيُصَلُّونَ عَلَيْهِ ثُمَّ يَخْرُجُونَ مِنْ الْبَابِ الْآخَر .
و چون رسول خدا قبض روح گرديد گروهي گفتند : چگونه بر آن حضرت نماز گذاريم ؟ در جواب گفتند : گروه گروه از اين در وارد شده و نماز گذارده و از درب ديگر خارج شوند.
 مسند أحمد ، ج 5 ، ص 81 ، ح 19838 و تاريخ دمشق ، ج 4 ، ص 296 ، أسد الغابة ، ج 5 ، ص 254 .
هيثمي بعد از نقل روايت مي‌گويد :
ورجاله رجال الصحيح .
مجمع الزوائد ، ج 9 ، ص 37 .
سادسا َ: حجره عائشه به خلاف خانه رسول خدا  يك در داشته آن هم در جهت مواجه با شام يعني  درب آن در مقابل جهت شام بوده است ( يعني در ضلع جنوبي مسجد و طرف قبله كه درب آن به سوي مسجد باز مي شده است)
 فسألته عن بيت عائشة فقال : كان بابه من وجهة الشام فقلت : مصراعا كان أو مصراعين ؟ قال : كان بابا واحدا . قلت : من أي شئ كان ؟ قال : من عرعر أو ساج .
از او در باره خانه عائشه سئوال کردم گفت : يک در بيشتر ندارد و آن هم مواجه با شام است ...
الأدب المفرد للبخاري ، ص 168  و إمتاع الأسماع ، ج 10 ص 92 و سبل الهدى ، ج 3 ،ص 349 و سمط النجوم العوالي ، ص 218 .
از کلام فوق به چند مطلب ديگر نيز مي توان پي برد :
الف : آن بخش از حديث که مي گويد : « در باره مکان حجره عائشه سئوال نمودم » دلالت بر اين مطلب دارد که سائل يقين داشته که حجره عائشه همين مکاني که امروزه به عنوان مدفن پيامبر مي شناسند نمي‌باشد فلذا از مکان حجره عائشه سئوال مي کند .
ب : از روايت مشخص مي شود که جهت شامي مسجد همان جهت شمالي مسجد مي‌باشد.
سابعاً : مطلبي را که بخاري و احمد و طبقات از انس بن مالک خادم رسول خدا نقل کرده اند و در آن وليمه و ميهماني منزل رسول خدا به مناسبت ازدواج حضرت با زينب بنت جحش را توصيف مي کند که از آن استفاده مي شود فاصله مکان پذيرائي در حجره اختصاصي رسول خدا از ميهمانان و خانه عائشه فاصله نسبتاّ قابل توجهي بوده و خانه عائشه خارج از مسجد قرار داشته است که بعد از صرف غذا حضرت به طرف خانه عائشه مي روند اما بعد متوجه مي شوند که هنوز بعضي از ميهمانان سنگين شده و در حجره رسول خدا آرميده

پس استفاده مي شود که خانه حضرت علي عليه السلام و حضرت فاطمه سلام الله عليها نزديک ترين خانه به خانه پيامبر اکرم صلي الله عليه وآله وسلم بوده
و البته براي حضرت فاطمه سلام الله عليها در خانه رسول خدا صلي الله عليه وآله وسلم نيز حجره اي جدا گانه وجود داشته که همچنان تا امروز به اسم آن حضرت در مسجد النبي باقي مانده است .
ثالثا ّ: با استناد به مصادر اهل سنّت  وفات رسول خدا در حجره اختصاصي و در منزل خود آن حضرت بوده است :
 در حديث عمر راجع به مکاني که پيامبر در آن قبض روح گرديد آمده است :
فبينما نحن في منزل رسول الله إذا رجل ينادي من وراء الجدار أن أخرج إليّ يا ابن الخطاب . . . فإن الأنصار اجتمعوا في سقيفة بني ساعدة ، فأدركوهم قبل أن يحدثوا أمرا ... .
در حالي که ما در خانه رسول خدا بوديم شخصي از پشت ديوار خانه حضرت صدا زد : اي عمر بن خطاب ! خارج شو ... که انصار در سقيفه بني ساعده گرد هم آمده اند ، به آنها بپيوند قبل از آن که اتفاقي بيافتد ... فتح الباري ،  ج 7 ، ص 23 ، تاريخ دمشق ، ج 30 ، ص 282 ، وفي رواية ابن حبان ، ج2 ، ص 155

رابعا َ : اعتراف عائشه بر مطلبي که دلالت مي نمايد وفات رسول خدا در حجره او نبوده است :
« لقد نزلت آية الرجم ورضاعة الكبير عشرا ولقد كانت في صحيفة تحت سريري ، فلما مات رسول الله وتشاغلنا بموته دخل داجن فأكلها ! »
آيه رجم وايجاد رضاع به ده بار شير دادن نازل شد و من آن را در صحفه کاغذي زير تخت خود نگه داري مي کردم اما در روزي که مشغول امورات مربوط به وفات رسول خدا بود يم گوسفندي داخل حجره شد و آن را خورد .
سنن ابن ماجة ، ج1 ، ص 625 ،أوسط الطبراني ، ج 8 ،ص 12 ، مسند أبي يعلى، ج 8 ،ص 64 ، المحلى ، ج11 ،ص 236 ، وقال : هذا حديث صحيح . وفي لسان العرب ، ج  7 ، ص 33 ، ونهاية ابن الأثير ، ج 2 ، ص 87 .
 که از متن فوق استفاده مي شود که اگر بيماري حضرت و وفات رسول خدا  در حجره عائشه اتفاق افتاده بود ديگر امکان نداشت در همان روزي که حجره او مملوّ از جمعيت است گوسفندي داخل حجره شده و آن صفحه کاغذ را بخورد .
خامساً: متون مختلفي بر اين مطلب شهادت مي‌دهد که حجره رسول خدا دو در داشته  که وقتي مسلمانان مي خواستند بر پيکر مطهر رسول خدا نماز گذارند گروه گروه از يک در داخل و از در ديگر خارج مي شدند در حالي كه همان گونه كه در دليل بعد معلوم مي گردد خانه عائشه فقط يك در داشته آن هم در جهتي غير از جهتي كه خانه مستقل حضرت قرار داشته است
قَالُوا كَيْفَ نُصَلِّي عَلَيْهِ قَالَ ادْخُلُوا أَرْسَالًا أَرْسَالًا قَالَ فَكَانُوا يَدْخُلُونَ مِنْ هَذَا الْبَابِ فَيُصَلُّون

2 . نظر شيعه :

نظر  برخي از محققان شيعه  اين است  که حضرت رسول در حجره عائشه دفن نگرديده است ؛چون :
اولا ّ: هر گاه گفته مي شود : بيت النبي ، حجرة النبي ، دار النبي ، مقصود خانه و حجره اختصاصي حضرت مي‌باشد و الا آن را به اسم يکي از همسران مثلا َ خانه عائشه يا خانه ام سلمه وغيره مي ناميده اند.
أَنَّ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ كَانَ يُصَلِّي ذَاتَ لَيْلَةٍ فِي حُجْرَتِهِ فَجَاءَ أُنَاسٌ فَصَلَّوْا بِصَلَاتِهِ فَخَفَّفَ فَدَخَلَ الْبَيْتَ
 شبي رسول اکرم در حجره خود نماز ميخواند كه گروهي آمدند وپشت سر حضرت اقتدا نمودند از اينرو حضرت نماز خود را سريعتر خواند و داخل خانه خود گرديد .
 مسند أحمد ،ج 3، ص 103 ، ح 11567
عن ربيعة بن كعب الأسلمي : كنت أبيت عند حجرة النبي فكنت أسمعه إذا قام من الليل يقول : سبحان الله رب العالمين .
ربيعه مي‌گويد : شبي را در حجره رسول اکرم سپري کردم ... سنن النسائي ، ج 3 ص 209
ثانيا ّ: نزديک ترين خانه ها به خانه رسول خدا صلي الله عليه وآله وسلم خانه حضرت علي عليه السلام بوده که درب آن در کنار خانه رسول خدا صلي الله عليه وآله وسلم قرار داشته است.
جاء رجل إلى ابن عمر فسأله عن عثمان ... ثُمَّ سَأَلَهُ عَنْ عَلِىٍّ ، فَذَكَرَ مَحَاسِنَ عَمَلِهِ قَالَ هُوَ ذَاكَ ، بَيْتُهُ أَوْسَطُ بُيُوتِ النَّبِىِّ - صلى الله عليه وسلم - . ثُمَّ قَالَ لَعَلَّ ذَاكَ يَسُوؤُكَ . قَالَ أَجَلْ . قَالَ فَأَرْغَمَ اللَّهُ بِأَنْفِكَ ، انْطَلِقْ فَاجْهَدْ عَلَىَّ جَهْدَكَ .
شخصي نزد ابن عمر آمد و راجع به عثمان سئوال كرد ، سپس در باره علي  از او سئوال نمود و او از محاسن و نيکي اعمال علي سخن گفت و افزود : خانه علي نزديک ترين خانه ها به خانه پيامبر است . واز او سئوال کرد : شايد اين مطلب چندان خوشايند تو نباشد ؟ گفت : آري . گفت : ولي علي رغم ميل باطني تو اين چنين است .
صحيح بخاري ، ج4 ، ص 208 ، ح3704
رواية العلاء بن عيزار قال : سالت ابن عمر عن علي . فقال : انظر الي منزله من نبي الله ليس في المسجد غير بيته .
علاء بن عيزار مي گويد :از فرزند عمر در باره علي سئوال کردم گفت :به منزل علي نسبت به منزل رسول خدا بنگر که هيچ منزلي به نزديکي منزل او به رسول خدا نيست .
فتح الباري ج 7 ، ص 59
ثمّ قال الا احدّثک عن علي ؟ هذا بيت رسول الله في المسجد و هذا بيت علي ّ. اين خانه رسول خدا و اين هم خانه علي
مستدرک حاکم نيشابوري ، ج3 ، ص 51
پس استفاده مي شود که خانه حضرت علي عليه السلام و حضرت فاطمه سلام الله عليها نزديک ترين خانه به خانه پيامبر اکرم صلي الله عليه وآله

بت پرستان را نیز خوب بشناسیم!!
معاویه نیز مدعی اسلام بود و قربونش می رفتند!!!
علی علیه السلام در نزد عائشه منفور بود زيرا علي حق بود و باطل را رسوا مى كرد لذا اسم علي را بر زبان نمى آورد!!!
عائشة تستنكف من ذكر علي لانهوا حق و عائشة باطل (الجمل)
عائشة همان طور كه خوانديد مجرم و قاتل است و از بر حق خنجر مى كشد!!!
ام المؤمنين قاتل و جنايت كار مى باشد!!!!!!
ولايت لا فقيه ايران حامى جنايتكاران و اختلاس گران و دزدان است و بر ضد مستضعفان ایران قانون مالیات وضع می کند و برای ساکت کردنشان دستور قتلشان را در خیابان و تظاهرات و گور صادر می کند.
دستفروشان را کتک می زنند و اموالشان را مصادره می کنند.
ارث ملت را به بهانه هاى مختلف بالا مى كشند!!!!
مخالفان را #ترور مى كنند.
دانشمندان هسته اى را در آغوش مى گیرند و سپس #اعدام می کنند و #خانواده هایشان را #یتیم می کنند!!!
#اسلام یزیدی است نه محمدی و علوی ای #ملت بی هوش هیپنوتیزم شده بیت لا فقیه من در اوردی!!!
صحيح بخاري ، ج1 ، ص162 ، ح 665 .
وچون پيامبر احساس سنگيني نمود و درد آن حضرت شدت يافت از ديگر همسرانش اجازه خواست تا ايام بيماريش را در #منزل من سپري نمايد و آنان نيز اجازه دادند ، آنگاه در حالي که #دست بر شانه عباس و #شخص ديگري داشت و پاهايش بر زمين کشيده مي شد خارج شد .
عبد الله ابن عباس مي گويد وقتي مطلب  عائشه را براي ابن عباس نقل کردم به من گفت مي داني آن شخصي که عائشه نام او را ذکر نکرد چه کسي است ؟ گفتم : نه . گفت : او علي بن ابي طالب است .
البته بخاري اين مطلب را در چند جاي صحيح خود تکرار نموده است که تماما َ از عائشه نقل شده و براي اثبات ادعايش  تفصيلاتي را ذکر نموده که از لا به لاي آنها مي توان به تناقضاتي پي برد که خود قرينه اي براي تضعيف مطلب محسوب مي شود که اکنون مجال بحث آن نيست . 
همين جا لازم است از متن روايت فوق اکراه معنا دار عائشه از بردن نام امير #المومنين علي ابن ابي طالب عليه افضل #صلوات المصلين را متذکر شويم ؛ همانگونه  که
احمد بن حنبل نقل كرده:
هُوَ عَلِيٌّ وَلَكِنَّ عَائِشَةَ لَا تَطِيبُ لَهُ نَفْسًا .
آن شخص( كه در روايت عائشه به نام آن اشاره نمي شود ) علي بن ابي طالب است كه عائشه خوش نداشته نام او را ذکر نمايد .
مسند أحمد حنبل ، ج6 ، ص 228 .
وهم چنين ابن سعد در طبقات آورده:
هو علي ، إن عائشة لا تطيب له نفسا بخير .
آن شخص( كه در روايت عائشه به نام آن اشاره نمي شود ) علي بن ابي طالب است لکن عائشه خوش نداشته نام او را به نيکي ياد کند.
الطبقات الکبري ، ج 2 ، ص 232 .
#ولایت_فقیه
#رهبر
#رهبری
#رهبرم

اهل سقیفه در #جهل نمادی از #عکس فوق شده اند.
گروه نبوت
#سؤال كننده : سيد سجاد
پاسخ اجمالي :
1 .در خصوص محل دفن پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله وسلم اختلاف نظر وجود دارد .
2 . اهل سنت بر اين عقيده است كه آن #حضرت در حجره عائشه دفن گرديده است .
3 . امّا برخي از محققان شيعه بر اين اعتقاد هستند كه به شهادت اسناد معتبر از كتب اهل سنت آنچه كه قدر متيقن است اين كه آن حضرت در حجره عائشه دفن نگرديده است و در اين راستا ادلّه اي را ارائه مي كند كه در پاسخ تفصيلي به آن اشاره مي شود .
4 . مناظره زيبائي كه بين فضّال شاگرد #مكتب #امام صادق با ابو حنيفه صورت گرفته است و در آن به غصبي بودن #مكان دفن #عمر و #ابوبكر اشاره گرديده .
#پاسخ تفصيلي :

در خصوص #محل #دفن نبي اکرم صلّي الله عليه و آله وسلّم اختلاف نظر وجود دارد :
1 . نظر اهل سنت :
آنچه که در نزد اهل سنت مشهور است اين مطلب است که آن حضرت در حجره عائشه دفن گرديده و براي %اثبات ادعاي خويش به نقل #بخاري از عائشه استناد مي کنند که :
قَالَتْ عَائِشَةُ لَمَّا ثَقُلَ النَّبِىُّ - صلى الله عليه وسلم - وَاشْتَدَّ وَجَعُهُ اسْتَأْذَنَ أَزْوَاجَهُ أَنْ يُمَرَّضَ فِى بَيْتِى فَأَذِنَّ لَهُ ، فَخَرَجَ بَيْنَ رَجُلَيْنِ تَخُطُّ رِجْلاَهُ الأَرْضَ ، وَكَانَ بَيْنَ الْعَبَّاسِ وَرَجُلٍ آخَرَ . قَالَ عُبَيْدُ اللَّهِ فَذَكَرْتُ ذَلِكَ لاِبْنِ عَبَّاسٍ مَا قَالَتْ عَائِشَةُ فَقَالَ لِى وَهَلْ تَدْرِى مَنِ الرَّجُلُ الَّذِى لَمْ تُسَمِّ عَائِشَةُ قُلْتُ لاَ . قَالَ هُوَ عَلِىُّ بْنُ أَبِى طَالِبٍ .
#روايات
#رواية
#جمال
#عربی
#سودان
#ماليزيا
#حجاب
#حجابي
#بیرجند
#سیستان
#خرمشهر
#اهواز
#ابادان
#خرم_آباد
#کرمان

1390/09/09, 11:56 قبل از #ظهر
از #جمله موارد مورد اختلاف بین شیعه و سنی جایگاه جناب #عائشه #دختر ابوبکر و یکی از همسران پیامبر اکرم ص است
اهل سنت مقام وی را به حدی بالا می برند که با وجود لغزشهای توجیه ناپذیری که گاه از او سر زده و عناد و دشمنی که با برخی #صحابه به خصوص امیر المومنین و امام مجتبی ع داشته ، همه را نادیده گرفته و وی را ام المومنین می نامند و نقل هر گونه انحرافی از ایشان را جسارت به ساحت #مقدس پیامبر دانسته و فرد منتقد را کافر می شمرند ؟
شیعه نیز در عین حال که وی را #همسر پیامبر و مورد احترام می داند و سب و لعن وی را حرام می شمرد ، قائل است که وی در زندگی خود دچار لغزشها و انحرافات بزرگی بوده است که شایسته مقام کسی که ام المومنین است نیست بلکه شایسته مقام کسی که همسر پیامبر است نمی باشد

حال بدون هیچ گونه عناد و تعصبی در این جا پرونده اعمال وی را به #نقل از کتب خود اهل سنت باز می کنیم تا حقیقت امر بر همگان روشن شود :
1- سیره عایشه در برده داری :

نووی یکی از علمای #اهل سنت در این باره می نویسد : ..... عایشه دست یکی از بردگانش را قطع کرد و حفصه ( دختر عمر و همسر دیگر پیامبر ) نیز یکی از کنیزانش را به گمان اینکه او سحر کرده به #قتل رسانید

المجموع 20/ص39

چند سوال :

آیا به صرف گمان می توان کسی را به قتل رسانید ؟
آیا اجرای حدود تنها وظیفه حاکم یا قاضی نیست ؟
آیا حکم فقهی سحر کردن ، کشتن ساحر است ؟
آیا زن می تواند قاضی یا مجری حکم باشد ؟
آیا در قرآن نیامده که اگر همسران پیامبر خطایی کنند عذابشان مضاعف است ؟
آیا با وجود پیامب زن می تواند بدون مشورت وی چنین اعمالی مرتکب شود ؟
آیا همسران پیامبر #الگوی دیگران نبودند ؟

ان شاء #الله در پستهای بعد با صفحات دیگری از پرونده وی آشنا می شوید
ادامه دارد ...........
#مکه
#المدينه_المنوره
#المدينة_المنورة
#الیمن
#الریاض
#الجديد
#المنامة
#الأحساء
#الاحساء

ابن مسعود روايت كرده است ابن مطلب را تاييد مي كند، و آن چنين است: إن ابن مسعود صلي اربعاً فقيل له ((عبت علي عثمان ثم صليت اربعاً)) فقال: ((الخلاف شر)) يعني ابن مسعود چهار ركعت مي خواند. از او سوال شد: چهار ركعت عثمان را نكوهش كردي و خودت چهار ركعت مي خواني؟ ابن مسعود در جواب گفت: اختلاف پديده بدي است. در روايت بيهقي جواب ابن مسعود چنين نقل شده است: ((إني لأكره الخلاف)) من اختلاف را دوست ندارم. امام احمد از ابوذر رضي الله عنه مانند حديث اول نقل كرده است. همه ي اين روايات دليل روشني هستند بر اينكه او معتقد به فرض بودن قصر نبود. همان گونه كه نظر علماي احناف است. قاضي اسماعيل از علماي مالكي نيز بر همين عقيده است و يك روايت از امام مالك و امام احمد نيز چنين آمده است. قال ابن قدامه: المشهور عن احمد انه علي الاختيار والقصر عنده افضل)) يعني مسافر ميان شكسته و كامل خواندن نماز، مختار است البته قصر بهتر است و همين است قول جمهور صحابه و تابعين. و اگر از حديث حضرت عايشه رضي الله عنه كه فرمود: ((الصلاه اول ما فرضت ركعتين . . . الخ)) استدلال شود كه فرضت به معني ((قلدت)) است يعني نماز در ابتدا دو ركعت بود و بعد دو ركعت اضافه شد، آنگاه اين حديث، تاويل حضرت عايشه رضي الله عنه ، داير بر اتمام نماز را مشخص مي كند. 5- آري، از مجموع دلايل ياد شده چنين بر مي آيد كه قصر يا شكسته خواندن در سفر فرض نيست بلكه رخصت و اجازت است و انسان اختيار دارد كه بر اين رخصت عمل كند، شكسته بخواند يا آن را ترك كند و كامل بخواند. هم چنين ورشكستگي و آوارگي ذهني و فكري آقاي تيجاني داير بر ادعايش كه صحابه نمازها را تغيير داده اند نيز بر همگان روشن مي گردد. زيرا اگر ادعاي او اندكي صحت مي داشت، آنگاه چرا صحابه نماز ((فجر)) را از دو ركعت به چهار ركعت يا نماز مغرب را از سه3 ركعت به يك ركعت تغيير ندادند؟! آري، روشن است كه جناب تيجاني حتي به مدت يك روز هم سني نبوده است و اين واقعيت دارد. زيرا هر سني اين مساله فقهي را مي داند. و هر سني مي داند كه هيچ صحابي قطعاً خلاف قول و فعل پيامبر صلي الله عليه وسلم كه عزيمت باشد عمل نمي كند. 6- اينك مي پردازيم به تاويل حضرت عثمان و حضرت عايشه رضي الله عنه بسياري از علما و دانشمندان بر اين عقيده اند كه آن دو بزرگوار بر اين باور بودند كه رسول اكرم صلي الله عليه و

بدها ماندند لكن عدل خدا و عذاب سخت منتظرشان است.
خوانديد، گناهي بر شما نيست. اگر احتمال ضرر و زيان از طرف كفار وجود داشته باشد. همانا كفار، دشمن سر سخت و آشكار شما هستند. امام مسلم حديثي را از يعلي بن اميه نيز چنين آورده است: يعلي بن اميه مي گويد: از حضرت عمر بن خطاب پرسيدم: خداوند مي فرمايد: اگر احتمال حمله دشمن وجود دارد، مانعي ندارد در اينكه نمازها را شكسته بخوانيد و اكنون مردم از حمله دشمن در امن و امان هستند؟ حضرت عمر رضي الله عنه در جواب فرمود: همين آيه براي من نيز منشا سوال بود و من از رسول اكرم صلي الله عليه وسلم سوال كردم. پيامبر صلي الله عليه وسلم فرمود: ((صدقه تصدق الله بها عليكم فاقبلوا صدقته)) اين صدقه خداوند است (يعني شكسته خواندن) در حق شما، آن را بپذيريد. امام شافعي رحمه الله بر عدم وجوب قصر نماز چنين استدلال كرده است، مي فرمايد: اگر شخص مسافر به مقيم اقتداء كند، به اتفاق همه بايد نماز را كامل بخواند. اگر قصر و شكسته خواندن در سفر فرض مي بود، مسافر پشت سر امام مقيم آن را كامل و غير شكسته نمي خواند. اما استدلال آقاي تيجاني از حديث ابن مسعود كه بخاري آن را تخريج كرده است و حديث از اين قرار است: قال: ((صلي بنا عثمان بن عفان رضي الله عنه بمني اربع ركعات، فقيل ذالك لعبدالله بن مسعود رضي الله عنه فاسترجع ثم قال: صليت مع رسول الله صلي الله عليه وسلم و ابي بكر رضي الله عنه و عمر بن خطاب رضي الله عنه ركعتان بمني فليت حظي من اربع ركعات، ركعتان متقبلتان.)) (حضرت عثمان رضي الله عنه در مني چهار ركعت نماز خواند اين مطلب به عبدالله بن مسعود گفته شد. عبدالله بن مسعود إنا لله وإنا إليه راجعون گفت و فرمود: من با رسول الله صلي الله عليه وسلم ، حضرت ابوبكر و حضرت عمر رضي الله عنه در مني دو ركعت خواندم اي كاش بجاي چهار ركعت، دو ركعت پذيرفته شود.) عرض شود كه ((فليت حظي من اربع ركعات ركعتان)) اين ((من)) از لحاظ قوانين نحوي، من ((بدليه)) است. مانند همان كلمه ((من)) كه در اين آيه . . . ((راضيتم بالحياه الدنيا من الآخره)) يعني آيا بجاي آخرت به زندگي دنيا راضي شديد. وارد شده است اين قول ((فليت حظي من اربع ركعات . . . الخ) ابن مسعود، دليل واضح و روشني است بر اينكه او معتقد به جواز چهار ركعت در سفر بود و گر نه او چگونه از چهار ركعت حظي (سهمي) داشت؟ زيرا در غير اين صورت هر چهار ركعت باطل مي بود. و استرجاع (خواندن إنا لله وإنا إليه راجعون) او از جهت اين بود كه بنابر عقيده او ((خلاف اولي)) عمل شده بود. روايتي كه ابوداود از خود ابن مسعود روايت كرده است ابن مطلب را تاييد مي كند،

Most Popular Instagram Hashtags