domi_domi domi_domi

1,732 posts   1,119 followers   978 followings

🍃Dominika Domińska🍃  Nature and architecture. Still between dream and reality. Happy. Fullfilled. Wrocław, Poland [Samsung S9. Sony Next 5. Mostly mobile]

Standardowo niektórzy mają wylane i po prostu potrafią odpoczywać. I nie pozostaje nic innego jak tylko uczyć się od pieska. Ale to po tym jak jak już poodhaczam wszystkie sprawy do załatwienia :) Dobrego weekendu!
#wroclovers
#piesek #kochampsy #dogstagram #dogslove #zzyciapsa #psiefoto #hund #liebehundeüberalles #liebehunde #psiesucharki #piesekleszek #piesel

[nie rób tego sobie]
Po prostu nie rób, nie pakuj każdego banana w Lidlu w osobną plastikową zrywkę, nie pakuj w nie tych pomarańczy, cutryn i cebuli. Jeśli możesz kupić gdzie indziej nie bierz zafoliowanej cukinii i brokuła z Biedronki. Nie kupuj ubranych i ugotowanych buraków w folli, pokrojonych pieczarek na plastikowej tacce. Zamiast kupić wloszczyzne w opakowaniu kup sobie osobno, na wagę tę pietruszkę, marchew i seler. Nie rób tego sobie.
I naprawdę nie musisz być radykalną ekolożką, używać wielorazowych podpasek (choć nad kubeczkiem już się możesz zastanowić) i prać w orzechach. Ale każdego dnia MOŻESZ PODJĄĆ JEDEN DOBRY WYBÓR, choć jeden. Przeczytać tego posta. Załadować zakupy do własnej torby, chleb w papierową torebkę a nie zrywkę. Możesz kupić warzywa na targu. Możesz nie pić tej lury ze Starbaka w tym okropnym kubku (na szczęście ludzie już zaczynają kumać bazę i po instagramie widać, że selfie z plastikowym kubkiem z kawą to już straszny obciach jest) a jeśli lubisz - zainwestuj we własny, wielorazowy. Możesz kupić jakiś naturalny płyn do mycia zamiast żelu z kulkami - drobinkami plastiku, które pływają sobie potem radośnie po morzach i oceanach. Możesz być pewna - ryb z tego nie będzie. Możesz mieć zwykły filtr do wody w dzbanku i ograniczyć choć trochę kupowanie wody w butelkach pet. Możesz kupić mydło w @ministerstwo dobrego mydła i wesprzeć świadomą, etyczną i lokalną produkcję. Nie musisz być vege, ale jeden dzień w tygodniu odpuść sobie jedzenie zwierząt - wyjdzie Ci na zdrowie a i ślad węglowy będzie mniejszy (produkcja mięsa jest bowiem wielce niszcząca zasoby i środowisko). Możesz kupić inne jajko, niż to z numerem 2 i 3. Możesz myć zęby szczotką z bambusa i używać bambusowych patyczków (4zl na Ali). Możesz pojechać po jabłka do lokalnego sadu. Przestać karmić ptaki pieczywem i lać wodę gdy myjesz zęby. Możesz. NAPRAWDĘ WSZYSTKO MOŻESZ.
#mimochodem_eko #mimochodem_lesswaste #mimochodem_wszystkomozesz

W sumie czemu nie? Leżały dwie takie samotne od dawna... Dobrego piątku!
#ifeelgood #dobryhumor #noicotam #jestdobrze #parazniepary #nalajcie

Most Popular Instagram Hashtags