dinamikanne dinamikanne

3411 posts   23490 followers   2615 followings

TUĞBA BAŞYİĞİT BABAOĞLU  👩‍👧‍👧Blogger 📝AnneBebek dergisi& Minionmag yazarı 🏰Şile Yönder Koleji Kurucu Ortak (Orman Okulu modeli & PYP sistemi) 📩tugba.basyigit@gmail.com

http://www.dinamikanne.com/romantik-komedi-tadinda-tanisma-hikayemiz/

12 yıl önce iyi ki...#happyanniversary

Bugün 17 Ağustos.
Hem üzüntüyü hem de her şeyin başlangıç noktası olan sonsuz sevinci yaşadığım gün.
Bugün çiçekli pantolon giyme günü. Tanışma hikayenizi 2 yıl önce yazmıştım. Yazı profildeki linkte.
Not: Susan Miller hayat değiştirir.

Nereye baksam aşk.💜
@basaksayan'ın tatlı bebekleri nasıl güzeller. Milan neşeli, Ares duygusal. Yabancılamaya bile başladı 💜
#aresvardal #milanvardal

Bugün cebime pek çok şey koyarak çıktım sevgili @gizemalav ile yaptığımız "ebeveynlikte öfkeyle baş etmek" çalışmasından. Enerjisi çok yüksek bir grup İle açtık kendimizi ve çok keyifli bir çalışma yaptık.
Detaylar storyde. Yeni workshop Eylül'de olacak. @aileicisefkatliiletisim 'den takip edebilirsiniz. #siddetsiziletisim #ebeveynlikteofkeylebasetmek

Öfkeyle nasıl baş ediyorsunuz?
Şu bakış "anneaaağ ama onunla ben oynuyorduuuum, Ela ver onuuu" bakışı. Ve sonra bilindik şeyler.
Çok çocuklu olduğunda süreci yönetmek daha fazla sabır gerektirebiliyor.
Zaman zaman öfkeleniyorsun ki bu çok normal bir şey. Kendinizi suçlu hissetmeyin. Önemli olan o öfkeyi nasıl kontrol altına aldığınız.
Kendi yöntemlerim vardı benim;
-derin nefes alıp vermek
-pozitif çapalama yapmak (onun doğduğu anı düşünmek gibi)
-kendini bir odaya kapatmak ve 10'a kadar saymak. 10 saniye yalnız kalabilirler ama değil mi. -alanı değiştirmek, ilgiyi kaydırmak -kendimi acındırmak (nadir olarak yapmaya çalışıyorum. Ben sizin için saçımı süpürge ettim kısmına gelmesem de alttan alttan birlikte çok mutlu olduğumuzu, böyle olunca üzüldüğümü söylüyorum. )
-ve elbette müziğin ve dansın iyileştirici, şifalandırıcı gücü. Sevdiğiniz bir şarkıyı açın ve hep birlikte dans edin.
Bunlar benim kendi bulduğum yollar, bakalım bugün alanında uzman @gizemalav İle neler konuşacağız. Sayfayı kaydırın ve bugünkü workshop'un detaylarını görün. Kendiniz için de bir iyilik yapın ve bu workshop'a katılın😜💫 @aileicisefkatliiletisim

Nasıl bir ebeveynsin deseler doğal ebeveynim derim.
Sevgili @dronaran Aslıhan Onaran İle @minion_mag için öyle dolu dolu bir röpörtaj yaptık ki bu röpörtajı okuyun ve kendi ebeveynliğinize bir bakın. Sizi iyileştirecek pek çok şey bulacaksınız. Aslıhan'cım iyi ki varsın. Çalışmalarını hep çok büyük keyifle ve ilham alarak takip edeceğim. Link profilde.
http://www.minionmag.com/miniroportaj-dr-aslihan-tokgoz-onaran/

Bir gün yine 35 kişi pilates yapıyoruz 🤗 @sertsariprivatetrainingstudio #senyeterkiiste

...
Özge’ye herkes diyormuş ki; “deli misin, o kadar okudun ne işin var motelde!”. Özge de diyor ki; “sen yapmazsan ben yapmazsan kim yapacak bu işleri?” Kışları kendime bir şeyler buluyorum diyor, yazın da buradayım diye ekliyor. Bu kış İstanbul’da mutfak sanatlarında kek&pasta kursları almış, 5 çayına bekleriz diyor… Bu yıl da İtalya’ya gidiyorum diyor…
Her şeyin bir hikayesi var diyor. Bu Ilgın ağaçları var ya; bunları babam kendi eliyle dikmiş, şimdi büyüdüler ve gölgesine yatmak için insanlar başka yerlerden geliyor diyor… Nasıl bırakayım… Ben de dedim ki; kimseye kulak asma, sen en güzelini yapıyorsun.
Plaza hayatlarında çalışıp, 40’ına geldiğinde Bodrum’a yerleşmek herkesin hayali…Sen erken yaşta, herkesin hayalini yaşıyorsun.
...... Yazının devamı profilde.
Bodrum da Ilgın ağaçlarını sahilde narin görebileceğiniz yerlerden. Bugün bir arkadasım oradaydı, biz de 2 yıl önce gitmiştik bir Güney "road trip" yolculuğunda. Çok etkilendiğim bir yerdi. Yazısı profilde. Burada da kısa bir alıntı.

Günaydın, bizim Pazar eşlikçimiz bu güzellerdi bugün. Spor yaparken herkesin hedefi farklı, benim ki özgürce yiyebilmek sanırım. Antrenörüm bunu duymasın ama bunları pişirirken öyle düşündüm.
Ekmek üzerinde pratik bir tarif;
Yumurta, maydonoz, domates, peynir isteğe göre biber, sucuk, zeytin de eklenebilir. Harç yaptıktan sonra ekmeklerin üzerine sürün, üzerine minik tereyağı dilimleri koyun ve 180 derece de 15 dakika fırınlayın. Her fırının şahsına münhasır olduğunu düşünürsek siz bilirsiniz ne zaman piştiğini. 😋 olsun. #pratiktarif

En keyif aldığım şey onlarla pek çok yeri deneyimlemek ve sanatın içinde alan yaratmak. Bugün Kuzguncuk'u gezdik, en sevdiğimiz semtlerden biridir. Bostanından, fırınına, evlerinden, kafelerine ve sanat merkezlerine iki çocuktan fırsat bulabildiğim kadarı İle çektim. Storyde. Yarın ne yapsam diye düşünen ve Kuzguncuk'u keşfetmemiş ya da tekrar keşfetmek isteyenler için bir göz atın.

Şehrin içinde keyifli vakit geçirilebilecek yerlerden biri @bahceee.ist Kurucuları @figenekin ve @zelalyalcin iki farklı arkadaşımın arkadaşı. KıZlar beni arayıp bak böyle bir yer var tam senlik, bir uğra dediler. Bugün uğradık. 1+ yaş çocuk başına 10 TL ücret alınıyor, atıştırmalık ve ev yapımı içecek ve kek& börek çeşitleri var. Sağlıklı menüler çıkartıyorlar. Aynı zamanda kapalı davetler de organize ediyorlar. Yeri Kuzguncuk ile İcadiye arasında. Yokuşta konumlandığı için arabasız çıkmak yorucu olabilir. Ben deneyimledim. İmkansız değil tabi ki ama yorucu olabilir, iki çocuk ve bebek arabası İle 🙀 Fiyatlar ortalama, misafirperverlik ve sohbet üst seviyede. Tavsiyem olsun #dinamikanneilegeziyoruz

Ah ki ne ah.
Eren, Trabzon'da Maçka'daki teroristlerin yerini güvenlik güçlerine gösterirken şehit düşüyor.
Hayatının baharında henüz.
Ve bizler hepimiz normal hayatlarımıza yine devam ediyoruz.
O annenin yüreğinin acısı anlamak mümkün mü?
Başımız sağolsun.
Sen duy olur mu, tüm Türkiye söylüyor. İyi ki varsın Eren! #iyikivarsınEren

Most Popular Instagram Hashtags