demirkazik demirkazik

139 posts   477 followers   462 followings

Güven Kızılöz  ben ne güzel işerim sabah güneşe karşı, önümde medreseler, ardımda uzun çarşı. . .

günün anlam ve önemine dair bir mani ile günü kapatalım; "gürül gürül akar niyagara şelalesi,
görmeyeli çok değişti nazlı yarin sosyal hayat çehresi."
.
.
#niagarafalls #niagara #niagarafallsny #niagaraparks #photography #travelphotography #traveler #travelgram #photooftheday #usa #canada

Carl Sagan hocam, 1996 yılında, 62 yaşındayken, miyelodisplazi hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti.

Ezberletilen şeylere başkaldırmayı, soru sormayı, merak etmeyi bir ölçüde ondan öğrendim. Kişiliğimin oluşumu, zihnimin gelişmesi ve algımın derinleşmesine sağladığı katkılardan ötürü kendisine minnettarım. Kozmos, tozlarını güzel yerlere savursun.. Duydum ki, darbeci generallerin postalını yalayan, insanlık onuru ile bağdaşmayacak işkencelerin savunucusu bir profesör, Sagan hocama 'sahtekar' demiş. Yurdumun bilim insanlarının seviyesine –ya da seviyesizliğine– şahit oldukça söyleyecek söz bulamıyorum bazen. Söylediğinin hiçbir değeri yok bana sorarsanız, ancak yine de bir sahtekar bulunacaksa aynaya baksın muhterem.
.
.
photocredit: @whydontyoushootmew
#carlsagan #carledwardsagan #ithaca #newyork #cemetery #lakeview #photography #photooftheday #respect #travelling #travelphotography

Hindistan zamanlarının güzel bir anısı.. Bu huysuz ve iyi kalpli ihtiyarlarla, kaldırımda gerçekleştirdiğim uzunca bir söyleşinin ardından fotoğraflarını çekmeme izin verdiler –ki normal şartlarda pek olumlu yaklaşmıyorlar.
.
.
#india #pushkar #goodolddays #tbt #travelphotography #travelling #photography #photooftheday #instagood #instadaily

Uzun yıllar Hollanda kolonisi olarak yaşamış Doğu Java’nın büyük kentlerinden biri olan Malang'da tanıştığım bir kaset satıcısı.

3 metrekarelik dükkanında adeta bir hazine gizli: 70'lerin Led Zeppelin'inden 90'ların Metallica'sına değin geniş bir yelpazede, bir dünya kaset! (Şapkadaki Iron Maiden ayrıntısını gözden kaçırmayalım lütfen.)
.
.
#indonesia #java #javaisland #malang #travelphotography #longliverocknroll

Most Popular Instagram Hashtags