dehgardi dehgardi

2,073 posts   78,464 followers   44 followings

دهگردی | dehgardi  ‌رزرو اینترنتیِ خانه روستایی🏡🌱 ‌#گلستان #گیلان #مازندران #سمنان اینجا همه چی بوی کاهگل میده؛ بوی نمِ باران؛ بوی جنگل؛ بوی آتیش و بوی نابِ چای آتیشی


صبحانه هالیدشت مهیاست. سفره ای از جنس طبیعت؛ ظرفی پر از خامه با طعم ابر، یک فنجان چای ذغالی با طعم عشق و نان داغ. اینجا بهتر از هر جایی به شما پیوستن رویا به حقیقت را آموزش می دهد. سفر مسئولانه را به بکرترین نقطه ی خطه ی گیلان آغاز کنید. بیاییم یاد بگیریم چطور در این طبیعت بکر و زیبا چیزی جز رد پا از خودمان به جا نگذاریم.
.
.
. 📷@morteza_nezhadabbasi
.
.
.

ییلاق #هالیدشت
#گیلان | #املش
#ارتفاعات #ابر #کوه #سفر #گردش #مسافرت #گردشگری #گردشگری_روستایی #دهگردی #ییلاق #روستا #روستا_گردی #اقیانوس_ابر


زندگی زیباست و تماشایی...
چرا ما به تماشای این همه زیبایی ننشینیم؟! برویم در گوشه امن با یک فنجان چای دارچینی به مشکلات لبخند بزنیم.
طبیعت شگفت انگیز اتاقور یا اطاقور از توابع شهرستان لنگرود در استان زیبای گیلان که با داشتن دو پارک جنگلی بنامهای خرما و بلوردکان جاذب گردشگران و طبیعت گردان است.
.
.
.
📷@morteza_nezhadabbasi
.
.
.
#گیلان #ایران #سفر #روستا #روستاگردی #جنگل #پاییز #طبیعت_پاییزی #طبیعت_گردی #گردش #گردشگری #دهگردی #اتاقور #اطاقور #لنگرود


دودوزن چیزی بیشتر از یک کلبه ی روستایی است. به منزله ی یک راهنمای تور طبیعت گردی شما را از بین درختان گردو عبور می دهد. همینطور که از آواز گنجشکان لذت میبرید درحال پیاده روی در دل جنگل هستید و به تماشای رودخانه ای که از آبشار دودوزن سرچشمه میگیرد میپردازید و از شرشر آن رهایی می آموزید. ناگهان به ساعت خود مینگرید و میبینید که یک روز شگفت انگیز و آسوده خاطر را به پایان رسانده اید.
با فراغ بال به رختخواب بروید و برای ساختن فردایی رویایی بیندیشید.

کلبه دودوزن
کلبه اقامتی دهگردی
#گیلان | شفت | سیامزگی

برای کسب اطلاعات بیشتر کلبه دودوزن کد ۱۲۱۰۱۵ را در وبسایت دهگردی جستجو کنید یا از لینک موجود در استوری کمک بگیرید.


بافت پلکانی با خانه های کاهگلی، کوچه های باریک و فرش شده با سنگ، مردم مهمان نواز و پرتلاش در دل کویر، از ویژگی های بارز روستای قلعه بالا در استان سمنان است که در این فصل با نم باران، بوی کاهگل قطعا شما را عاشق خواهد کرد. از جاذبه های کم نظیر که در نزدیکی این روستا قرار دارد، میتوان به پارک ملی توران زیستگاه جانوران کم یاب ایرانی اشاره کرد. سفری رویایی در دل دشت و کویر، چشم انداز فوق العاده همراه با غذاهای خوشمزه ی خاص و سنتی این روستا را، در این فصل از دست ندهید.

#سمنان #قلعه_بالا #کاهگلی #کاهگل #کویر #دشت #پارک_ملی_توران #سفر #گردش #گردشگری #گردشگری_روستایی #طبیعت #طبیعت_گردی #روستا #دهگردی


آرامش روستایی نقش اصلی را در این کلبه بازی میکند.جایی که قیل و قال های شهری درآن جایی ندارند. شما میتوانید از این صندلی ها برای آسودن خیال، تماشای رفت و آمد ابرها و ارتفاعات اطراف استفاده کنید. با موسیقی طبیعت و چای تازه دم از تمامی اتفاقاتی که کامتان را تلخ کرده است، رهایی یابید. بعد از گشت و گذار در روستا، تماشای تکاپوی روستائیان و چشمه های روان روستا برای شام یک سفره ی رنگین از غذاهای محلی، خوش عطر ارگانیک در انتظارتان است تا روز بیادماندنی خود را تکمیل کنید.

کلبه چناشک
کلبه اقامتی دهگردی
#گلستان | مینودشت | ده چناشک

برای کسب اطلاعات بیشتر کلبه چناشک کد۱۰۱۰۴۷ را در وبسایت #دهگردی جستجو کنید یا از لینک موجود در استوری پیج کمک بگیرید.


اینجا روستاست. روستای ماهیان(مایان در زبان محلی) که در بدو ورود شما به گلستان در دهنه ی محمدآبادکتول جلوه نمایی میکند. گورستان قدیمی و باستانی، خانه هایی با نقش و نگارهای کهن و هنرمندی مردم روستا، مدفن امامزادگان سیدرضی و سیدیحیی، آبشارهای زیبای جن کلو ویژگی های منحصر بفردش است که بوقت میزبانی، با آنها از شما دلبری میکند.

#روستا #روستا_گردی #گلستان #گردشگر #گردشگری_روستایی #دهگردی #گلستان #کوه #ییلاقی #گردشگری #طبیعت #طبیعت_زیبا #طبیعت_گردی #سفر #گردش #مسافرت #بریم_روستا


میانکاله متشکل از شبهِ‌جزیره میانکاله و تالاب میانکاله در منتهی‌إلیهِ جنوبِ شرقیِ دریای خزر، در دوازده‌کیلومتریِ شمالِ شهرِ بهشهر در استان مازندران واقع شده است. میانکاله از سال ۱۳۴۸ به عنوان «منطقه حفاظت‌شده» تعیین شد و هم اکنون با عناوین پناهگاه حیات وحش، تالاب بین‌المللی و ذخیره‌گاه زیست‌کره تحت مدیریت و حفاظت اداره کل محیط زیست مازندران ،اداره محیط زیست بهشهر قرار دارد.
از دیگر دلایل اهمیتش وضعیت دست نخورده ی آن نسبت به تمام سواحل جنوبی دریای خزر است .متاسفانه تمامی سواحل دیگر به طور جدی و گسترده با تحت تاثیر ساخت‌وسازهای انسانی همچون جاده، شهر و روستا و کارخانه‌ها دگرگون شده‌اند. از طرف دیگر این تالاب ها محل تخم‌گذاری و زیستگاه اصلی بسیاری از ماهیان دریای خزر نیز است. قسمتهای غربی این تالاب را زادگاه اصلی کپور و کفال و ماهیان خاویاری دریای خزر است . نزدیک به نیمی از خاویار ایران از آب‌های تالاب میانکاله صید می‌شود که اهمیت بسیاری در حفظ سلامتی کل دریای خزر دارد. سلامتی نسبی میانکاله موجب شده تا تالاب‌ها و سواحل این منطقه بصورت خاص میزبان بیش از 260 گونه ارزشمند پرنده در جنوب شرق دریای خزر باشد .این در حالی است که کل پرندگان بومی و مهاجر ایران به رقمی حدود 520 گونه رسیده و بیش از نیمی از این پرندگان در میانکاله در فصول مختلف مهاجرت دیده میشوند .
امروز میتوان با کمک مردم، دانش میزبانی و خدمات اکوتوریسم را در منطقه توسعه داد تا معیشت مردم در گروه حضور پرندگان و سلامت حیات وحش باشد . آنوقت است که مردم نه تنها تهدیدی برای منطقه محسوب نمیشوند بلکه بعنوان بهره بردارانی خردمند بیش از هر کسی بر حفظ اکولوژی منطقه که همانا سرمایه اصلی آنها در کسب در آمد پایدار است اصرار میورزند.

عکس و متن:
@dideban_miankaleh

#شبه_جزیره_میانکاله #گردشگری #جزیره #تالاب #دریا #جنگل #جاذبه_گردشگری #دهگردی #پرنده_نگری #پرندگان #خاویار #مازندران #بهشهر #طبیعت #اکوتوریسم #حیات_وحش #دریای_خزر


بالاچلی نام روستایی خوش آب و هوا در منطقه ی محمدآباد کتول (استان گلستان) است که با وجود ارتفاع ۱۲۵۰ متری از سطح دریا روزگارانی میزبان خان ها و خان زادگان بوده است. اکنون مردم این روستا فقط از طریق دامداری و گله داری به گذران زندگی میپردازند و زمین های کشاورزی جای خود را به جنگل دادند.
از میوه های پرخاصیت این فصل در این روستا میتوان به ولیک، کندس، به، فندق و گردو اشاره کرد. از میوه ی کندس عصاره ای تهیه می شود که در زبان محلی به آن کندسو می گویند و این عصاره سرشار از خواص درمانی برای تنظیم فشارخون است.
یکی از جاذبه های اطراف این روستا ارتفاعات اشکِ کوه نام دارد. روایت شده این ارتفاعات محل سکونت و قلعه های اشکانیان بوده و بهمین دلیل این نام را برای آن برگزیدند.
دیگر جاذبه، آبشاری است که در نزدیکی روستای بالاچلی قرار دارد و دیدن آن برای دوستان طبیعت خالی از لطف نخواهد بود.

گلستان | علی آبادکتول | روستای بالاچلی

#گلستان #گلستان_گردی #مه #ابر #جنگل #کوه #ارتفاعات #روستا #روستا_گردی #طبیعت #گردشگری #گردشگری_روستایی #گردشگر #پاییز #دهگردی #طبیعت_گردی


در گوشه ای دنج از جهان، روستایی زیبا و باصفا بنام خاک پیرزن قرار دارد. جنگل های انبوه و سرسبز که از گشت و گذار در آنها پر از شور و شعف خواهید شد. کوچه باغ های این روستا پر از سکوت و آرامش است. مردمان مهربان و زحمتکشی دارد که با تولید محصولات محلی زندگی خود را تامین میکنند و کل شبانه روز در تکاپوی این کار هستند.
شما میتوانید با خرید این محصولات محلی و ارگانیک از این مردم با معرفت مراتب تقدیر را به عمل بیاورید.

#گلستان | علی آباد کتول | روستای خاک پیرزن

#روستاگردی #طبیعت_گردی #طبیعت #گردش #تفریح #گردشگری #دهگردی #روستا #جنگل #کوه #دشت #آرامش #باغ


روی این تراس تزیین شده با نردهای چوبیِ آبی رنگ کمی لم دهید و با نوشیدن چای داغ آتیشی و خوش عطر و طعم گیلانی تمام دلسردی هایتان را به آتش بسپارید تا حسابی دلگرمتان کند. کلبه سرای قهرمان مهربانی مردمان سرزمین گیلان را به زیبایی هرچه تمام تر برایتان به نمایش خواهد گذاشت.کفش هایتان را بپوشید و در این سرزمین قدم بزنید و بیندیشید زندگی همین لحظه است برای آرامش ذهن...بی معطلی لذت ببرید.

کلبه سرای قهرمان
#گیلان | رودبار | اسطلخ جان

برای کسب اطلاعات بیشتر سرای قهرمان کد ۱۲۱۰۰۸را در وبسایت #دهگردی جست و جو کنید یا از لینک موجود در آخرین استوری کمک بگیرید.


بافت تاریخی و منحصر به فرد گرگان نمای تاریخی از دوران قاجاری و معماری آن زمان است که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. گرگان دارای شش محله ی بزرگ سرپیر، دربنو، سرچشمه، میخچه گران، نعلبندان، سبزه مشهد، میدان و محله های فرعی پاسرو، میرکریم، دوشنبه ای، شیرکش، باغ شاه، دباغان و شاهزاده قاسم است که همگی قدمتشان به دوران قاجار برمی گردد.
خانه های منحصر بفرد با حیاط های تو در تو ویژگی خانه های گرگانی است که از جمله آنها میتوان به خانه ی باقری، شیرنگی، امیرلطیفی، تقوی، دارویی ها و خراسانی ها را نام برد که یادگاری با ارزش از آن دوران هستند.

#گرگان #گرگانیها #گلستان #جاذبه_تاریخی #معماری_قاجاری #خانه_تقوی #خانه_باقری #موزه_امیرلطیفی #گردشگری


آرامش، میزبان شما در این کلبه است.صدای گنجشک ها، موسیقی باد، حرکت ابرها، درختان تو در تو همراهان همیشگی آرامش این کلبه بوده اند. دست در دست درختان انجیلی، گشت و گذار در اطراف این کلبه را آغاز کنید و چشمانتان را با دیدن مناظر رویایی شگفت زده کنید. سپس غم هایتان را به چشمه های جوشان کلبه بسپارید تا با خود ببرند. کافیست همه چیز را به طبیعت بسپارید تا ببینید چگونه مملو از انرژی خواهید شد.

کلبه چشمه سار خلیندره
کلبه اقامتی دهگردی
#گلستان | علی آبادکتول | روستای خلیندره

برای کسب اطلاعات بیشتر کلبه چشمه سار خلیندره کد۱۰۱۰۰۱ را در وبسایت #دهگردی جست و جو کنید.

Most Popular Instagram Hashtags