dehgardi dehgardi

1,970 posts   63,962 followers   37 followings

دهگردی | dehgardi  ‌🏡 رزرو اینترنتیِ خانه روستایی💚 ‌ اینجا همه چی بوی کاهگل میده؛ بوی نمِ باران؛ بوی جنگل؛ بوی چوب؛ بوی آتیش و بوی نابِ چای آتیشی... 🏡🌳🌧🔥🍵


یک سفر به اندازه یک بازگشت به آنچه برای ما اهمیت دارد می تواند مهم باشد. بازگشت به زیبایی و آرامش! شاید تنها راه واقعی درک این موضوع این است که مستقیم به منبع برویم. در واقع در این خانه با روشنایی زیبا و رنگ آمیزی خلاق، طبقات چوبی، میزها و صندلی ها منحصربفرد طراحی شده است که الهام گرفته شده از هنر و اصالت بر پایه آرامش است و راهی واقعی برای بازگشت به آنچه برای ما اهمیت دارد باز می کند. در اطراف چند ویژگی کلیدی وجود دارد : غذای خوب، جاذبه های تاریخی و از آن مهمتر یک میزبان خوش ذوق!
‌‌‌‌
کلبه نارون (اقامتگاه مریم گُلِی)
#گیلان | طاهرگوراب | روستای جاده کنار
‌‌
برای مشاهده اطلاعات بیشتر این کلبه از لینک موجود در آخرین استوری پیج کمک بگیرید و یا در وبسایت کد 327 رو جستجو کنید.

‌‌‌
یاب، 26 ساله از کره جنوبی هشت ماهه که با دوچرخه سفر میکنه. در بین راه از گیلان به گلستان سری به رنگین خانه زد و با دوچرخه ش در مسیر مزرعه چای که مسیری اختصاصی برای دوچرخه سواریه رکاب زد. یاب معتقده که #سفر یعنی اینکه تو مسیر باشی، تو جاده بودن یعنی سفر. پس وقتی میری سفر، به این فک نکن که کِی میرسی. این خیلی مهمه! رنگین خانه یه جایی تو مسیر زندگی ماهاست! جایی برای انسان هایی با رنگای متنوع، حس های متنوع، گاهی تو مسیرِ دوچرخه سواراست، گاهی تو مسیر یه سفرِ چند روزست به شمال، گاهی حتی تو راهِ برگشتن از تعطیلات، یا تو مسیرِ برگشتن به اصلِمون...

اقامتگاه بومگردی رنگین خانه
#مازندران | #تنکابن | روستای شعیب کلایه


‌🏡‌‌‌‌www.dehgardi.com/resodences/1012
☎️0911-422-9399


فرار از تمدن و آرام گرفتن در این رویای کوچک چوبی برای برقراری صلح با خویش! با طبیعت مجدداً ارتباط برقرار کنید و از تکنولوژی محلی در دورافتاده ترین نقطه در کوه استفاده کنید. به زمان دورهمی های حقیقی بجای دورهمی های مجازی برگردید! در نظر داشته باشید این کلبه به راحتی پیدا نمی شود اما به راحتی می تواند آرامش را به شما برگرداند.

کلبه چَرکِم
کلبه اقامتی #دهگردی در بهشهر

برای مشاهده اطلاعات بیشتر این کلبه کد 408 را در وبسایت دهگردی جستجو کنید و یا از لینک موجود در آخرین استوری پیج کمک بگیرید.


در سفر ما به سوادکوه ما در روستایی دنج و کوچک به این مکان زیبا برخورد کردیم. این در دام طبیعت قرار داشت! خیلی سبز، خیلی تازه! می توانستیم احساس کنیم که به راحتی نفس می کشیم. هوا خیلی پاک بود. ما با کمک راهنمای محلی که ساکن روستا بود به رودخانه پائین دست سر زدیم و او از خاطرات کودکی اش در کنار پدربزرگ در زمین های شالیزار توضیح داد و هنگام شام با یک سفره رنگی که غذای اصلی آن مرغ شکم پر محلی بود از ما پذیرایی کرد. این یک برنامه کامل در سفر بود که ما تجربه می کردیم. ترکیبی از طبیعت گردی و ارتباط با جامعه محلی.

📸 @rabino.zanganeh

‌‌‌‌‌
مهمان ما در مورد اینجا اینطور روایت می کند : من هرگز فراموش نمی کنم شروع روز از روی این تراس را. دورهمی های بعد از صبحانه، پیاده روی ها در جنگل های بکر و نوشیدن آب از چشمه های صاف و زلال. هر روز سر زدن به بزها و گوسفندان و یا چیدن مواد خوراکی برای ناهار از باغ اختصاصی. این اتفاقات برای من خاطرات ویژه ای در زندگی بوده و من هرگز نمیتوانم جایی این تجربیات را بدست بیاورم.

خاطره ویژه شما از سفر چیه؟
‌‌‌
‌اقامتگاه دهگردیِ ریگ چشمه
#گلستان | علی آبادکتول | روستای ریگ چشمه
‌‌‌‌‌‌‌
برای مشاهده اطلاعات بیشتر این مجموعه در وبسایت #دهگردی کدهای 140 و 141 را جستجو کنید یا از لینک موجود در هایلایت استوری ریگ چشمه در قسمت بیوی پیج کمک بگیرید.


ما در حال شمارش روزهای آینده برای رسیدن به مقصد هستیم و هیچ راهی برای توقف این مسیر نداریم در صورتی که می دانیم بیست سال بعد از راهی که آمدیم پشیمانیم. بدون شک مسافرت یکی از بهترین چیزهایی ست که در قایق پرتلاطم دنیا وجود دارد و به راحتی می تواند برای ما آرامش درونی برای ادامه مسیر بوجود بیاورد. بنابراین از بندرگاه امن خود بیرون بروید و بدنبال جزیره ای سبز در حوالی خود باشید. این یک رویاست. پس کاوش کنید...

کلبه نگین کوهپایه
کلبه اقامتی #دهگردی | کد 310
#گیلان | #رودبار | روستای حلیمه جان
‌‌
‌ ‌‌🏡 www.dehgardi.com/cottages/310
☎️ 0911-755-9500

📸 Photo : @sararavanshad

‌‌
همانطور که مسیر نشان می دهد دسترسی به این کلبه بسیار آسان است اما این دلیل بر شلوغی مسیر آن نیست! این کلبه در یگانه ترین نقطه بالای کوه در حالتی تنها، آرام و باشکوه ایستاده است. حیاطش جنگل انبوه، دستگاه خنک کننده اش باد و نگهبانانش پرندگان. اینجا بهتر از هرجایی در فصل تابستان میزبانی شما را خواهد کرد.
‌‌
کلبه باباجان
کلبه اقامتی دهگردی | کد ۱۰۶
#مازندران | #بهشهر | جاده پاسند
‌‌‌‌
🏡 www.dehgardi.com/cottages/106
📞 0911-755-9500


فکر کن دراز کشیدی و میخوای بخوابی و این تصویر روبروته! شبیه رویاست. نه؟ اما یه رویایی که قبل از بستن چشمهاتون به سراغتون اومده! 🌿😴

عمارت یاورخان
عمارت اقامتی #دهگردی | کد 163
#مازندران | #ساری | بخش #دودانگه

برای مشاهده اطلاعات بیشتر این عمارت نام آن را در وبسایت دهگردی جستجو کنید و یا از لینک موجود در استوریِ هایلایت کلبه های مازندران کمک بگیرید.

‌‌
این ویلای کوهستانی در یکی از جالبترین مناطق استان گلستان واقع شده است. اگر برای فصل تابستان به دنبال نقطه ای خنک باشید این یک گزینه عالی به شمار می رود. تنها چالش اینجا این است که تصمیم گیری برای شما کمی سخت است که : پیاده روی در مسیر آبشار را انتخاب کنید؟ سوار بر ماشین به جاده بزنید یا این مبل ها را برای نشستن تمام روز بر روی بالکن رو جنگل و گوش دادن به اسرارهای طبیعت بعنوان اصلی ترین گزینه رزرو کنید. ‌

ویلای جینگو
ویلای اقامتی دهگردی| کد 150
گلستان | علی آبادکتول | دهکده چجا
‌‌‌
برای مشاهده اطلاعات بیشتر از این ویلا کد 150 را وبسایت دهگردی جستجو کنید و یا از لینک موجود در هایلایت استوری کلبه های گلستان کمک بگیرید.


به راحتی پیدا نمی شود اما به راحتی می تواند بهترین نقطه برای سفر در فصل تابستان باشد. این خانه در یکی از هزارتکه ی بهشت هزارجریب در بهشهر یک میزبان اصیل است. بعد از خوردن آخرین چای صبحانه محلی برای دیدن برخی جاذبه های اطراف، راه خود را به سمت جنگل ببرید. از میزبان برای دیدن درخت بلوط ۱۵۰۰ ساله کمک بگیرید و یا راه خود را به سمت آب ببرید و در کنار دریاچه سد گلور اتراق کنید.

کلبه بلوط کهن
کلبه اقامتی دهگردی | کد 405
#مازندران | #بهشهر | جیربند

برای مشاهده اطلاعات بیشتر این کلبه کد 405 را در وبسایت دهگردی جستجو کنید و یا از لینک موجود در استوری هایلایت کلبه های مازندران کمک بگیرید.

‌‌‌‌‌
در مورد غروب های طولانی در یک بالکن درخشان در بالای کوه تعاریف و توضیحات بسیار است. اما مهمترین تعریف این است : در این لحظات غروب است که برای ما طبیعت احساس خنثی بوجود می آورد و این می تواند بعنوان یک جلسه کامل یوگا باشد. ما همیشه سفر را برای یادگیری، رشد، تجربه و احساسِ وجود خود انتخاب می کنیم پس نیاز به جایی برای تمرین این چهار اصل داریم. این اقامتگاه به بهترین شکل می تواند میزبان ما برای تمرین باشد.
‌‌‌
‌اقامتگاه دهگردیِ ریگ چشمه
#گلستان | علی آبادکتول | روستای ریگ چشمه
‌‌‌‌‌‌‌
برای مشاهده اطلاعات بیشتر این مجموعه در وبسایت #دهگردی کدهای 140 و 141 را جستجو کنید یا از لینک موجود در آخرین استوری پیج کمک بگیرید.


این کلبه کوچک و نقلی در کنار جنگل های پونل معنای جدیدی برای سفر داره. در واقع اینجا به خوبی شما رو وارد یه برنامه کودک قدیمی و نوستالژیک میکنه و یک سناریوی جذاب برای سفر شما برنامه ریزی میکنه. اینجا همون "خونه مادربزرگه" ست که هزار تا قصه داره. اینجا میتونین مخمل رو ببینین، به گل باقالی خانم، نوک سیاه و نوک طلا دونه بدید و یا به آواز هاپوکومار گوش بدید. ‌
‌‌
شما برنامه خونه مادربزرگه رو یادتونه؟
کدوم‌شخصیتش رو دوست داشتین؟ ‌


برای مشاهده اطلاعات این کلبه کد 319 را در سایت #دهگردی جستجو کنید و یا از لینک موجود در آخرین استوری کمک بگیرید.

📸 @rabino.zanganeh

Most Popular Instagram Hashtags