decorantik_lady decorantik_lady

392 posts   1798 followers   325 followings

Ruhu 15. yy'a ait dönem insanı  🖼↩Gotik, 🏰↩Barok ve🏛 ↩Rönesans ' a dair her parçayı çooook sever. Home sweet home📌 🇹🇷❤my home🏠 my world🌏 Satış sayfası değildir⛔

(Alıntı)Yazıya uygun amaçlı giriş kısım➡️🤗 Evinizin giriş kısmı, giriş holü genellikle bir ayakkabılıktan, bir vestiyerden veya bir anahtarlıktan ibaret olur. Bu kısım eve girdiğimiz ilk yer olduğu için pek dikkat çekmez ve bu nedenle ev dekorasyonlarında yenileme işlemlerinde çok ilgi görmez. Ancak evin giriş kısmı evinize gelen misafirler için evinizin kimliği gibidir. Misafirleriniz girerken çok şık ve zarif bir girişten geçtiklerinde pozitif düşünceye sahip olurlar. Bu nedenlerden dolayı evinizin girişini süslemeli, estetik bir kaygı ile dekore etmelisiniz. Evin giriş bölümü için çok farklı konseptler tercih edebilir evinizin genel dekorasyonu ile uyumlu bir giriş bölümü oluşturabilir veya  çok aykırı dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

🙋‍♀️➡️Bir mektup, üç satır yazı, Gönlümün karası" Diye başlar şair, mektup üzerine yazdığı şiirine. Teknoloji çağına adım attığımız 85'li yıllarda önce televizyonlarımız da kanal artışı oldu, sonra da renkler.. Otomatiğe bağlandı telefonlar, artık santral memuresi kızımızın" bir süre sonra aradığınız numaraya bağlanıyorum efendim." diyen nazik sesini duyamaz olduk. Şehirlerarası,uluslar arası derken birkaç saniyede kolayca aradığımız insana ulaşabildik. Kısa haber almalar nedeni ile artık o eski zevkimiz olan mektup yazma alışkanlığımızı kaybetmeye başladık. Artık ne askere, ne ailemize ne dostlarımıza, ne de sevgililerimize yazamaz olduk. Birkaç dakikaya sığan"Alo! nasılsın, bir sesini duyayım dedim, özlemişim seni,ne haber" gibilerinden birkaç kuru söze alışır olduk.
Hele cep telefonlarının ilkokul çağındaki çocuğa bile indiği günümüz yaşantısında mesajlara takılır olduk.(Alıntı)

🙋‍♀️➡️"Sevgili anacağım, kıymetli babacağım!’’ başlıklarıyla başlayıp ‘‘hasretle ve hürmetle ellerinizden öperim’’ ifadeleriyle son bulan mektupların o buram buram kokan yerini bugün telefonlar, bilgisayarlar ve internetler almış olsa da bizim mazimizde yer alan mektup ve kartpostallarını yerini alamaz belki de dolduramaz. Mektup; asırlar boyu devam edegelen milli bir kültürdür. O kültür teknolojiye feda edilmemelidir.#still_life_gallery_ #antiq_r_us #vintage #vintagedecor #vibtagedesign #lucky_antique #be_one_vintage #türkkahvesi #turkshcoffee #kahvesunumu #kahvesizolmaz #turkkahvesikeyfi

Amber kokusu 👌

#iyiakşamlar #goodnight #mesaulhayr #gutertag #buonpomeriggio #buonestardes #bonjorno 🙋‍♀️"Başkaları ne der düşüncesi asla sizi yapacaklarınızdan alıkoymasın. Memnun etmeye çalıştığınız o insanlar bir gün kendi yollarına giderler ve siz, onlardan onay alacağım diye veda ettiğiniz hayallerinize uzaktan bakar, hayal kırıklıklarınızla baş başa kalırsınız.
Audrey Hepburn

Most Popular Instagram Hashtags