dargazonline dargazonline

260 posts   3188 followers   2233 followings

@Dargaz درگز  کانال تلگرامی درگز آنلاین Telgeram.me/Dargaz

http://Telgeram.me/Dargaz

‍ آتش سوزی بیش از 500 میلیون ریال به روستای خاخیان خسارت وارد کرد
#درگز – مقصودی
براثر آتش سوزی در بسته های کاه د رحاشیه روستای #خاخیان و سپس سرایت به چند منزل بیش از 500 میلیون ریال خسارت مالی به این اهالی وارد نمود.
آقای صفر رضی دهیار روستای خاخیان د راین رابطه گفت : مقارن ساعت یک عصر روز جاری 96/4/31بطور غیره منتظره ای اهالی شاهد اتش گرفتن بسته های کاه متعلق به یکی از اهالی روستا شدند ،که بلافاصله آتش نشانی درگز در جریان امر قرارگرفت و درحداقل زمان ممکن نیروهای آتش نشانی #درگزو سپس نوخندان در صحنه حضور یافتند.
وی افزود : وجود باد، آتش سوزی به چند منزل و انبار کاه نیز سرایت نمود که با تلاش های فراوان نیروهای آتش نشانی پس از 5 ساعت تلاش آتش سوزی مهارشد.
آقای نور پور مسئول آتش نشانی #درگز نیزگفت: آتش سوزی خیلی گسترده بود ،که با انجام یکسری اقدامات لازم از جمله با انتقال خاک و ماسه و ریختن آن روی بسته های کاه موفق به مهار آتش سوزی شدیم .
وی از عدم همکاری بعضی از نیروهای مرتبط با اطفاء حریق انتقاد کرد و افزود:به رغم مصوب بود، نحوه اطفاء حریق بعضی از نیروهایی که مسئولیت کاری دارند دراین آتش سوزی همکاری خوبی به عمل نیاوردندو درطول آتش سوزی بی نظمی چشمگیری برکارحاکم گردید و به همین دلیل آتش سوزی به طول انجامید.
وی افزود: در نتیجه این آتش سوزی یکدستگاه پیکان سواری و حداقل 8 هزاربسته کاه از بین رفته است و هنوز علت آتش سوزی نامشخص است .

تغییر در راه است ....

تصادف اتوبوس و تریلی ساعت ۱۷:۳۵ جاده ی درگز و قوچان
خوشبختانه حادثه هیچ مصدومی ندارد ارسالی از سعدآبادی
@Dargaz

به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در روز شنبه، ذوالفقار سلحشور گفت: این متخلفان در سرکشی و بازدید از پرنده فروشی های سطح شهر توسط ماموران یکان حفاظت شهرستان، شناسایی و تخلف آنان مبنی بر صید و خرید و فروش غیرمجاز پرندگان وحشی کشف شده بود.
وی با اشاره دستگیری و معرفی این سه متخلف به مراجع قضایی، گفت: از این افراد 27 قطعه جوجه مینای وحشی، 9 قطعه سهره و یک عدد پرنده زردپر کشف و ضبط شد.
سلحشور گفت: بر اساس رای مراجع قضایی هر یک از این متخلفان موظف شدند که به مدت سه ماه روزانه 2 ساعت نسبت به تیمار و غذادهی به پرندگان اقدام کنند. 
وی اظهار کرد: علاوه بر این هر سه متخلف باید مبلغ ضرر و زیان وارده به محیط زیست را که بر اساس مصوبه شماره 380 شورای عالی محیط زیست جمعا 54 میلیون ریال است، پرداخت کنند.
20 درصد از مساحت 117 هزار و 769 کیلومترمربعی خراسان رضوی زیر پوشش حفاظت محیط زیست قرار دارد و مساحت زیستگاههای این استان 2 میلیون و 500 هزار هکتار است که به ازای هر 25 هزار هکتار یک محیط بان دارد.
خراسان رضوی دارای 41 منطقه چهارگانه و شکارممنوع شامل 28 اثر ملی طبیعی، پارک ملی، پناهگاه حیات وحش، مناطق حفاظت شده و 13 منطقه شکار ممنوع است. 
هم اکنون 80 گونه پستاندار، 287 گونه پرنده، 2 گونه دوزیست، 68 گونه خزنده و 24 گونه ماهی در خراسان رضوی زیست می کنند

ترافيك جاده #درگز ساعت ١ ظهر

@Dargaz

💫تصویر فوق العاده زیبا از دشت #درگز درشب(ارتفاعات #الله_اکبر)/ثبت :میلاد مقدم *دواستاپ نوردهی
@Dargaz

‍ مغایرت خطوط خط کشی شده میانی جاده با علامات حاشیه ای جاده ، اینجا کیلومتر پنج تیوان به سمت چویلی و قوچان بوده و این علامت نشان دهنده پایان سبقت ممنوع می باشد یعنی می توان از اینجا به بعد سبقت گرفت که متاسفانه خطوط میانی بصورت ممتدد بوده و اجازه سبقت را نمیدهد ،کیلومتر پنج تیوان به سمت چویلی بسنده
امید است راهور محترم نسبت به اصلاح این چنین موارد سریعا" اقدام نماید و تمرکز خود را تنها به جریمه و برخورد با رانندگان متخلف منعطف ننماید .
@Dargaz

مطالب و تصاویر جذاب خود را برای ما ارسال کنید

سال 48 #درگز هتل حقیقی( خ امام مقابل بانک رفاه فعلی ) خاطرات گذشته خود را با دیگران به اشتراک بگذارید
تصاویر قدیمی را برای ما ارسال کنید
@irin1 👈👈 @Dargaz

در صورت تمایل خود را به همشهریان معرفی کنید

نان سنتی درگز (خَنَکی چُرَی)
نظرات فراموش نشود
@Dargaz

Most Popular Instagram Hashtags