[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

dargazonline dargazonline

286 posts   4194 followers   2189 followings

@Dargaz درگز  کانال تلگرامی درگز آنلاین Telgeram.me/Dargaz

http://Telgeram.me/Dargaz

عکس ها را ورق بزنید ‍ ‍ ‍ معرفی و آموزش پخت #یخنی پلو (غذای محلی #درگز)
خورش یخنی، #یخنی_پلو، یخنی گوشت و مرغ یا بطور کلی یخنی یکی از غذاهای محلی شمال خراسان و منتسب به شهر درگز است. در خطه خراسان انواع و اقسامی خوراک‌هایی با گوشت تهیه می‌شود که چلوگوشت مشهد و یخنی درگزی از معروف‌ترین آن‌ها می‌باشند. همچنین یخنی درگزی خوراک ثابت مجالس و مراسم در درگز و آبادی‌های اطراف می‌باشد.
یخنی در اصل کلمه‌ای پهلوی به معنای پخته یا گوشت پخته شده است، از این رو در نواحی مختلف ایران و افغانستان انواع مختلفی از یخنی همانند : آبگوشت یخنی، یخنی نخود، یخنی کلم و یخنی بادمجان تهیه و طبخ می‌شود.
در اکثر فرهنگ‌های لغت از یخنی به عنوان گوشت پخته شده (در مقابل خام) استفاده می‌کنند و معمولا یخنی کردن گوشت را به معنای پختن آن می‌آورند. البته تلفظ کلمه یخنی در گویش‌های مختلف متفاوت است، بطور مثال در جنوب کشور و شهرهای همانند بوشهر به آن یاخنی نیز گفته می‌شود.
یخنی درگزی خوراکی بسیار لذیذ با دستور تهیه تقریبا آسان است، اما نکاتی در پخت این غذا وجود دارد که رعایت نکردن آن باعث خوب نشدن یخنی شما می‌شود. یخنی درگز متشکل از گوشت ران یا سردست گوسفند، پیاز فراوان، نمک و زردچوبه و روغن حیوانی یا کره است. در این خوراک پیازها کاملا کاراملی می‌شود و به جز زردچوبه و نمک از اودیه دیگری استفاده نمی‌شود. گاهی اوقات نیز از کمی دنبه گوسفند در طبخ این غذا استفاده می‌شود.
@Dargaz

مراسم دوسالگی کانال درگز آنلاین با حضور مسولین و ادمین ها
@Dargaz

ایران/خراسان رضوی/#درگز/#پارک ملی #تندوره/#کل(پازن)
درحفظ این منابع خدادادی کوشا باشیم.
عکاس طبیعت:علی سیف الدین
@Dargaz

🎁روز جهانی کودک مبارک
عضویت در کانال درگز آنلاین 👇👇👇 https://telegram.me/joinchat/A8VNsTwqXkaaa7klXOnUBA

فوری
آقای مهندس رمضان یزدان پناه بعنوان #شهردار درگز انتخاب گردید
روابط عمومی شورای اسلامی شهر #درگز
@Dargaz

گواهی نامه دوچرخه توسط شهربانی کل کشور در سال 1350 برای شهروند #لطف_آبادی (#درگزی)
@Dargaz

تولد ۲ سالگی درگز آنلاین
مسابقه خلاقیت بمناسبت
۲سالگی درگز آنلاین

نمونه آثار 👆👆👆
مهلت اسال آثار تا ۱۶ مهرماه
نمایش آثار در کانال ۱۶ مهر تا ۱۷ مهر (۲۴ساعت )
عکسی که بیشترین لایک ❤️ را دریافت کند.
برنده مسابقه است

اسپانسر طلاجات بهمنی
@talajat_bahmani

دوره زنجیر روستای رمضان قلعه
لازم به ذکر است نوحه مربوط به این نوع زنجیر زنی منحصر به شهرستان درگز میباشد
@Dargaz

رژه یگان هنگ نیروی #انتظامی شهرستان #درگز
@Dargaz

‍ انتخاب شهرداردرگز درابهام
نظر شما ؟
درگز – مقصودی
با اینکه مدت زمان چشمگیری از آغازبکار اعضای شورای اسلامی جدید درگز می گذرد و اولین هدف و اقدام انان انتخاب شهردارتلقی می شد متاسفانه به رغم انتظارات بی وقفه و لحظه شماری مردم برای تعیین شهردار جدید تاکنون اقدامی صورت نگرفته و این موضوع همچنان درپرده ابهام قراردارد. با اینکه تعداد 24 نفر از افراد متخصص و علاقه مند به خدمت در سمت شهرداری با فراخوان عمومی اعضای شورای شهر ثبت نام نمودند ولی انتخاب یکی ازاین افراد بعنوان شهردار هنوز عملی نگردیده است . با توجه به اینکه شهر درگزاز نظر زیباسازی و مبلمان شهری تاحدودی از غافله عقب مانده مردم توقع دارند اعضای شورای اسلامی شهر درگز همت بیشتری به خرج دهند و به مشکلات مختلف شهرداری یکی پس از دیگری سرو سامان دهند و شهرو شهرداری را ازحالت بلاتکلیفی خارج نمایند . با این حال ضرور ی است اعضای شورای اسلامی وقت بیشتری را به این موضوع اختصاص دهند و با توانایی و اعتمادی که دراین عزیزان وجود دارد یقین داریم بهترین انتخاب را انجام خواهند داد و بیش از این مردم رامنتظر نخواهند گذاشت چراکه زمان به سرعت د رحال گذر است و تاچشم باز می کنی روزها یکی پس ازدیگری سپری می شوند و از آن طرف بر عقب ماندگیهای شهر افزوده خواهدشد
با یقین و اعتمادمی توان گفت : اگر د رهرکاری تمام توان خود را بکار ببریم نتیجه مطلوب وموثری خواهیم گرفت و امیدواریم اعضای محترم شورای شهر تمام توان خود رابرای این امر مهم معطوف نمایندتاشاهد شهری آباد و پسندیده مردم باشیم انشاءالله @Dargaz

نظر شما ؟
حضور خبرنگار صدا و سیما در بیمارستان 1396/06/22
موضوع نبود و یا کمبود
پزشک متخصص
و سونو گرافی
@Dargaz

Most Popular Instagram Hashtags