crossactionkidsbodrum crossactionkidsbodrum

89 posts   1936 followers   917 followings

CrossActionKidsBodrum 

http://www.crossaction.com.tr/

Kampanyalı fiyatlar için son 2 hafta.Kaçırmak istemiyorsanız kayıt için bekliyoruz.
#bodrumluculuk #bodrumdayaşam#bodrumunanneleri #çocuklariçinspor#spor#etkinlik#zumba#yoga#crossfit#bitez #bodrum

Hep ders hep ders olur mu😊

Biraz da kendimiz için birşeyler yapalım.Hayatın stresinden,olumsuz düşüncelerden,negatif enerjiden arınalım...🙏🙏
#bodrumluculuk #bodrumdayasam #bodrumunanneleri #bitez#bodrum #crossactionkidsbodrum

Hasretle beklenen bebekle ilk karşılaşma anlatılmaz ancak yaşanır.Zamanla bebeklik dönemi ilerler ve yürümeye başlayan bebek için ebeveynler düz mü eğri mi basıyor endişelerine başlar.En sık da yürümeye başlayan bebeklere ortopedik bot ve bunların ilk adım ayakkabısı olarak sunulduğunu görürüz.

Ancak bebek ilk yürümeye başladığında yeri tanımaya ve gücünün neye yettiğini yeni öğrenmeye başlamıştır.Yürüme çabasında içe,dışa basma umurunda değildir.

Başlar ortopedik botlar devri.Her kafadan bir ses çıkar.Ama bebeği dinleyen yoktur.Halbuki bebek yürümeyi başardığı için mutludur.Bilir ki fizyolojik gelişim içinde eğri basmak ve düz basmak vardır.Elbetteki doğumsal anormallikleri ve çok az da olsa tedavi gerektiren durumları bunun dışında tutuyoruz.

Konumuz çokça karşılaşılan gevşek düz tabanlık ve içe basma.Bunun fizyolojik ve ilerleyen zamanda kendiliğinden düzeleceğini bilmek ve tedavi gerektirmeyen durum olduğunu bilmek anne babaları sanırım rahatlatır.Bunun için gerekli olansa kolay.Spor ve doğal yaşam.

Bebek büyüdükçe şişman ayak kendiliğinden incelir ve yağlar atrofiye olur.Bağ gevşekliği kendiliğinden düzelir ve bağlar daha sıkı hale gelir.Bu da gevşek düztabanlığın gereksizliği sonucunu doğurur.Bu da implant ve ortez üreticileri için ciddi kaygı sebebidir.Çünkü ortopedik bot kullanılmıyan ülkelerde klinik belirti veren deformitelerin gelişmediği görülmekte.

Bebeklerimize bu dönemdeki katkımız, yürüme ve aşil germe egzersizleri yapmalarını oyun içinde onları üzmeden ve ısrarla zorlamadan sağlamaktır.

Crossaction Kids ailesi büyüyor :) #Repost @pnouma21 (@get_repost)
・・・
Cocuklarla Bodrum tatili tam gaz :) bu arada Bodrum'a cocuklar icin cok guzel bir crossfit salonu acmislar, cok basarili 👍 @crossactionkidsbodrum #noahnouma ❤️#elmanouma

Most Popular Instagram Hashtags