cocuk.dergileri cocuk.dergileri

44 posts   1,031 followers   36 followings

Çocuk Dergileri  @rabiagulcankardas Çocuklar için hangi dergiler var, içinde neler var? Çocuk edebiyatı kitapları için @cocuklarokuyor #çocukdergileri

Haziran sayılarını yeni elime alıyorum :)) Haziran çok yoğun geçti galiba 🤔
.
Bu sayıda arkadaşım #FatmaNurYilmaz in mini kitabı hediye edildi. Bayılıyorum bu seriye 😋 Balık ve Babalık da pek şirin bir hikaye.
.
Dergi "baba" konulu... El öpmelik ;)
.
@minikago.dergi #çocukdergileri

Ohoo bu Mayıs ayının dergisi, neredeyse Haziran bitti demeyin. Ancak fırsat bulabildim. Siz de dergiyi kitapçılarda hala bulabilirsiniz bence. Neredeyse 100 sayfa @bilgecocukdergisi . Oku oku daliyorsun içine.
Mayıs sayısı uzaya çıkarmış okuyucuyu. Ben en çok şu #acayipicatlar ve #sormagirmahallesi için almıştım dergiyi. Liseli yeğenim 'çocuk dergilerini' okumaz elbet ama çizgi romanları görünce okudu ve baya iyi yapmışlar dedi. Lütfen çizgi romanlar dergide kalmasın, kitap olsun sayın #osmanturhan :) Dergide hikayeler, şiirler, oyunlar, etkinlikler, İngilizce sayfalar, yeni gözde kodlama oyunları vs gerçekten dolu dolu bir içerik var. İnsan her ay böyle bir sürü güzel dergiyi almak, size de anlatmak istiyor. Ama olmuyor 😁 inşallah dergiler sesimizi duyar, halimizi anlar, abone sorumlusunu arar ;) Şimdiden iyi okumalar.

Bugün kapımı #sevgibirkuş dergisi çaldı. Kapı çalınca kitap gelsin, dergi gelsin... Mutlu olmam için yeter :) @sevgibirkus dergisi 3 aylık ve bu sayı çok #baba bir sayı olmuş. Evet hem konu "baba", malum babalar günü yeni geçti daha, hem de iyi bir içerik var okuyucu için... Babalığın farklı yönlerini gösteriyor bize hem hikayeler, hem röportajlar... Eğlence de var, bilgi de... Hediye de 😊 Derginin 3 hediyesi var bu sayıda: uçurtma tarihi posteri, kitap ayracı ve bir resimlik... Dergi de hediyelerini de pek güzel. Yaz günlerinde okumak için iyi bir alternatif 😉
.
#cocukdergisi
#çocukdergileri
#ailevesosyalpolitikalarbakanligi

#Repost @bilgecocukdergisi with @instatoolsapp ・・・
“Geldi mi Nisan neşe dolar insan!” demiş atalarımız. Hangi atalarımız mı? Canım onun şimdi ne önemi var? İşte Nisan gelmedi mi? Geldi de neşe dolmadınız mı?
Dolmadınız mı?

O zaman çiçekli miçekli tepelere, mis kokulu kırlara atıverin kendinizi daha da geç kalmadan! Gelinler gibi süslenmiş püslenmiş elma ağaçlarının, kiraz ağaçlarının pespembe şeftali ağaçlarının kollarına koşun!
Tombul tüylü bal arılarının altın kalpli papatyalardan, keven ve kekik çiçeklerinden, yoncalardan, üçgül ve adaçaylarından neşe içinde nektar ve polen toplamaları gibi sizler de çiçek basmış dallardan neşe toplayın! Aman geç kalmayın!
Bu ay ki sayımızda biz de sizler için çiçeklerden bir demet hazırladık ama öyle parklarda bahçelerde göreceğiniz burnunuzu dibine kadar yaklaştırıp misssss gibi kokularını içinize çekeceğiniz çiçekler değil bunlar. Hatta burnunuzu bu işe hiç karıştırmasanız iyi olur! Çünkü konumuz CANAVAR ÇİÇEKLER!

Canavar çiçekler, evet! Yeryüzünün bu en acayip bitkileri bildiğiniz o altın kalpli papatyalara, güllere menekşelere hiç benzemiyorlar çünkü böceklerle besleniyorlar. Hatta aralarında minik kurbağaları ve evden izinsiz uzaklaşmış fareleri bile götüreni var! **** Bu kadar mı? Elbette değil. Derginin içeriğinde çizgi hikayeler, mizah dolu hikayeler, çok ilginizi çekecek haberler, atölyeler çook eğlenceli etkinlikler de sizi bekliyor.
Bitti mi?
Hayır!

Derginin yanında bir de Mu Torere zeka oyunu hazırladık sizlere. Çok basit görünen ama çok dikkat gerektiren, zekânızı gıdıklayan bir oyundur kendileri. Bizden demesi.. E daha ne duruyorsunuz, haydin.. Haydin..
😊😊😊

#Repost @camlicacocukdergisi with @instatoolsapp ・・・
Bu ay, arıların balı nasıl yaptıklarını araştırdık. Sen de arıları merak ediyorsan nisan sayımızı mutlaka incelemelisin.
Çamlıca Çocuk Dergisi, Geliştir Kendini!
#cocuk #dergi #cocukdergisi #camlicacocukdergisi #gelistirkendini #yenisayi #nisan #arılar

#Repost @bilgeminik with @instatoolsapp ・・・
Güneş bize gülümsüyor. Havalar ısınıyor. Bitkiler çiçek açıyor. Kelebekler uçuşuyor.

E biz de nisan sayımızda başka ne işleyebilirdik ki?

Evet sevgili minikler ve değerli ebeveynler! Dergimiz ve hediyeleri, miniklerle çoktaaan buluştu. Hâlâ almadiysaniz bizden söylemesi... 😊😊

#Repost @bilgecocukdergisi with @instatoolsapp ・・・
Mart sayımızda sizlere hem dinozorları tanıtacak hem de çok eğleneceginiz bir oyun hazırladık. Hâlâ almayan var ise duyrulur.😊 Dergimiz tabii ki her zaman ki gibi çooook dolu ve eğlenceli oldu.

#Repost @bilgeminik with @instatoolsapp ・・・
Mart sayımızı hâlâ almayan var mııı?😊

#Repost @minikago.dergi with @instatoolsapp ・・・
“Ağaç Nedir?” başlığı altında kısaca ağaçlar hakkında bilgileniyoruz ve tohum filizlendirmeyi öğreniyoruz. Bu ayki denemelerde ise ağaçlarla arkadaş olmak nasıl bir şey, onu okuyoruz. 🌳🌍👦🏼👧🏽#minika #minikago #minikagodergisi #turkuvazmedya #dergi #mart #edebiyat #bulmaca #cocuk #oyun #ucanvosvos #resim #masal #tostlutest #benolsam #gezginsezgin #van #neselimikrofon #minesoysal #şiir #cocukedebiyati #ağaç #kitap #bahar #kodlama #kart #çocukdergisi #cocukdergisi

Most Popular Instagram Hashtags