cliche.shkoder cliche.shkoder

1336 posts   5887 followers   5911 followings

Cliché  Bistro & Bar Adresa: Pedonale, pranë Prefekturës, Shkodër, Albania. Tel: +355 69 566 0575

http://www.cliche.al/

- Një kafe turke, të lutem.
😍

Tartar toni
😍👌

Cliché është piadineria e vetme në Shkodër.
Brumi i piadinave merr disa orë kohë për t'u përgatitur, pra është i mundimshëm, ndaj dhe është aq i shijshëm.
Klienti mund ta marrë piadinen me mbushje sipas menysë, por edhe sipas preferencës.
Piadina në foto është me kremviçe, sallam pikant, sallatë jeshile dhe djathë guda.
... dhe është shije perfekte!
😋👌

- Smoothie me fruta pylli vs arrë kokosi
Pijet fantastike që na vijnë në ndihmë në këto ditë të nxehta...
😍👌

Një nga pijet më perfekte të barit tonë: - Ice Cream Sandwich

Një kombinim i shkëlqyer mes akullores dhe biskotës Oreo
😍👌

Një pjatë plot shije në Cliché Velipojë:
- Pulpe gaforresh & karkaleca sipas stilit tonë
😊👌

Cliché-ja në Velipojë, si rezultat i specialistëve të kuzhinës, anon më shumë nga restoranti.
Ndaj dhe pjatat e restorantit janë të kuruara deri në detaje...
Cliché Summer është një vend ideal për ata që duan të kalojnë dreka/darka të këndshme, me pjata të përgatitura me kujdes dhe me cilësinë më të lartë të produkteve.
😊👌

- Krepë me fruta të freskëta dhe me qumësht të kondensuar
😍👌

Një nga pikat e forta të Cliché-së është shumëllojshmëria e produkteve.
Një klient ka plot opsione pijesh të freskëta apo të ngrohta për të zgjedhur. Të cilat, që të gjitha i përgatisim vetë, jo me koncentrate, ngjyrues apo bustina... që të gjitha të freskëta dhe me përbërës cilësorë.
😊👌

Darkat nisin heret pranë detit...
- Fileto viçi me kërpudha dhe salcë tartufi në Cliché Velipojë
😋👌

- Tost me kotolet pule, perime zgare, sallam viçi pikant, sallatë jeshile, djathë grana...
Mmm... një mbushje perfekte! 😍👌

"Akoma probleme me energjinë elektrike Shqipëria? Menduam se do kishte ndryshuar dicka..." - klithën një çift i huaj që sapo erdhi tek lokali, ndërkohë që ne kishim gjithë shqetësimin e pajisjeve të dëmtuara nga vajtja e ardhja e energjisë dhe firot e produkteve të shkrira...

Most Popular Instagram Hashtags