[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

cermodern cermodern

1211 posts   23096 followers   234 followings

CerModern 

http://www.cermodern.org/

CerModern bünyesinde faaliyet yürüten CafeModern’de düzenlenen ‘‘Mutfak Kitaplığı’’ etkinlikleri dizisinde 28 Şubat Çarşamba günü CafeModern Şefi Ali Keser ve Meri Çevik Simyonidis'in hazırladığı ‘‘Rum Yemekleri ’’ teması var. CafeModern Şefi Ali Keser’in sunumuyla ‘‘Kişnişli Patlıcan Çorbasıı’’ ile başlayacak gecede ‘‘Rum Mezeleri eşliğinde, isteğe bağlı Ahtapot Bayıldı veya Ayvalı Et yemeği‘‘ servis edilecek.
CafeModern’de 28 Şubat Çarşamba günü Saat 20:00’de gerçekleşecek Mutfak Kitaplığı etkinliği için ayrıntılı bilgi yada rezervasyon yapmak için 0312 310 00 00/140 numaralı telefondan iletişime geçilebilir.

RUM MUTFAĞI
MENÜSÜ
******
- Kişnişli Patlıcan Çorbası
- Rum Usulü Kaşıkta Fasülye Pilaki
- Rum Usulü Kaşıkta Mücver
- Rum Usulü Kaşıkta Kuru Bezelye Favası
- Rum Usulü Kaşıkta Girit Lokumu
- Greek Salata
*Ana Yemek ( Seçmeli )
1- Rum Usülü Ayvalı Et Yemeği
2- Ahtapot Bayıldı
Sütlü Balkabağı Tatlısı
******
80 TL * Lütfen Ana Yemek tercihinizi rezervasyon esnasında belirtiniz.
*Etkinlik Ücreti yemek menüsü dahil 80,00 TL’dir. *Etkinlikle ilgili detaylı bilgiye 0312-310 00 00 / 140 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. #cafemodern #mutfakkitaplığı #cermodern #gastronomi #etkinlikankara

İkinci Fransız İmparatorluğu döneminin en önemli portre fotoğrafçıları arasında yer alalan, Gaspard-Félix Tournachon, nam-ı diğer Nadar'ın CerModern'de gerçekleşen ''Nadar'ın Büyük Portreleri'' sergisini ziyaret etmek için son iki gün... Nadar; Delacroix, George Sand, Baudelaire, Victor Hugo, Sarah Bernhardt gibi farklı ünlülerin, sanatçıların, bilginlerin, siyasetçilerin çehrelerini sıradışı ruhbilimsel bir incelikle fotoğraflamayı başarmıştır.
#nadarınbüyükportreleri #nadarsgreatportraits #lesgrandsportraitsdenadar #georgesand #sergi #exhibition #exposition #photoexibition #nadar #etkinlikankara #ankara

Galip Emre Dance Company Beyaz Oda dans permans gösterisi.... #galipemredancecompany #beyazoda #whiteroom #danceperformance #cermodern

Korkular ve baskılarla şekillenen hayatlar, sanal bir havucun peşinde tavşan deliğinde kaybolan fikirler, sade insanların karmakarışık ilintili ruhları.. Beyaz oda bu defa zamanın derinlerine iniyor ve bambaşka bir dünyaya açılıyor.

Bir üçlemenin ilk bölümü olan ‘Beyaz Oda I - Karakter Analizi’nde bir metronomun tik tak sesleriyle yankılanan uçsuz bucaksız beyaz bir odada uyanan karakterlerimiz, bu kez birbirlerinin hayatlarına dokunan geçmişlerini, gelecekten yansımaları ve yalnizca anda varolan duygu dönüşümlerini keşfediyorlar.
Galip Emre Dance Company tarafından sahnelenen, ‘Beyaz Oda II - Karmaşık İlişkiler’, The Dance Company yapımıclığında bu akşam 19:30'da CerModern'de seyircisiyle buluşuyor.
Biletler Biletinial ve Cermodern’de.
#whiteroom #beyazoda #cermodern #galipemredancecompany #moderndance #dans #etkinlikankara

‘’Dizelerin Renkleri’’ sergisini 25 Mart’a kadar Cermodern’de ziyaret edebilirsiniz. #habibaydoğdu #ilhanberk #colorsofverses #cermodern

Galip Emre Dance Company tarafından sahnelenen, ‘Beyaz Oda II - Karmaşık İlişkiler’, The Dance Company yapımıclığında 17 Şubat Cumartesi günü 19:30'da CerModern'de seyircisiyle buluşuyor.
Biletler Biletinial ve CerModern’de.

Korkular ve baskılarla şekillenen hayatlar, sanal bir havucun peşinde tavşan deliğinde kaybolan fikirler, sade insanların karmakarışık ilintili ruhları.. Beyaz oda bu defa zamanın derinlerine iniyor ve bambaşka bir dünyaya açılıyor.

Bir üçlemenin ilk bölümü olan ‘Beyaz Oda I - Karakter Analizi’nde bir metronomun tik tak sesleriyle yankılanan uçsuz bucaksız beyaz bir odada uyanan karakterlerimiz, bu kez birbirlerinin hayatlarına dokunan geçmişlerini, gelecekten yansımaları ve yalnizca anda varolan duygu dönüşümlerini keşfediyorlar.
#whiteroom #beyazoda #galipemredancecompany #moderndance #dancetheater #cermodern #etkinlikankara @galipemredancecompany

Şahin Demir // Dokudan sergisi 4 Mart tarihine kadar @hubartspace CerModern’de.... Dokudan, 130x320 cm, tuval üzerine akrilik boya, 2018

TRT World muhabiri Elif Bereketli, CerModern Sanat Yönetmeni Zihni Tümer ile '' d Grubu…Yeniden” sergisi hakkında konuştu. Sergi, 25 Mart 2018 tarihine kadar görülebilir.
Elif Bereketli, TRT World reporter, talked with Zihni Tümer, the Art Director of CerModern, about the '' d Group...Again” exhibition. The exhibition can be seen till the 25th of March, 2018.
#dgrubu #dgrubuyeniden #dgrubuyenidensergi̇si̇ #dgroup #dgroupagain #sabriberkel #abidindino #nurullahberk #elifnaci #cemaltollu #fahrelnissazeid #leopoldlevy #turgutzaim #bedrirahmieyüboğlu #sergi #exhibition #kültürsanat #ankara #ankaraetkinlik #cermodern

Cer Modern‘de 8 hafta süreli sanat tarihi seminer programında, geleneksel sanattan güncel sanata ikonik eserler üzerinden üslup özellikleri, sanatın işlevi ve estetik beğeninin kültürel coğrafya – tarih – sosyal dinamiklere göre değişerek gelişen süreç irdelenecek.

Güncel sanatı okuyabilmek için geleneksel sanatın kodlarını estetik ve teknik açıdan analiz etmek gerekir. Bu bağlamda, kronolojik sürece bağlı kalarak Mısır–Antik Yunan–Rönesans’la birlikte bedenin keşfi ve güzellik anlayışının akımlar ve öncü sanatçılarıyla karşılaştırmalı olarak analiz edilecek. Bir kadın portresinde Dürer‘i çizgisel üslupla Rembrand’ı gölgesel üslupta yorumlamaya iten güzellik anlayışı ve estetik beğeninin akımlar boyunca nasıl değişerek zenginleştiğini birlikte keşfedeceğiz.

DADA ile sanat tarihi bir yol ayrımına giren sanat tarihinin bir tarafta Duchamp‘la ready made-enstalasyon ve avangart sanat işleri, diğer yanda Bacon, Gerhard Richter, Neo Rauch resmini nasıl okumalıyız sorusu seminerimizin ikinci bölümünü oluşturacak.

Sekiz hafta süreli seminer programının konu başlıkları aşağıda belirtilmiş olup , sekizinci hafta da Bienaller ve Cer Modern ‘de açılmış olan sergiler üzerine bir değerlendirme yapılacak.

Atölye Tarihleri
17 Şubat 2018 - 7 Nisan 2018
Her Cumartesi 14:00-17:00

Atölye Yürütücüsü
Prof. Türkan Erdem

Son kayıt tarihi: 15 Şubat 2018

Atölye katılım bedeli:
600 TL + KDV
Başvuru için ve ön kayıt için:
Selim Akgül - 0 312 310 00 00 / 131 / 13
selim.akgul@cermodern.org
PROGRAM:

1.HAFTA
Sanat nedir? Yansıtmacı ve anlatımcı kurama göre sanatın işlevi nedir? Mısır Heykel Sanatı ve Antik Yunan heykel sanatı (arkaik–klasik-Helenistik-Rönesans) dönemi heykel sanatı.

2. HAFTA
Rönesans (erken–yüksek) dönemi resim ve Barok dönemi resminin üslup özellikleri açısından karşılaştırılarak ikonik resimler üzerinden incelenmesi.

3.HAFTA
Romantizm -Realizm-Empresyonizm-Ekspresyonizm‘in çıkış nedeni ve genel özelliklerinin karşılaştırlmalı olarak incelenmesi.

4.HAFTA
Sürrealizm-Kübizm-Dada

5- HAFTA
1945 ve 1960 sonrası sanat bağlamında Soyut Ekspresyonizm-Pop Art

6.HAFTA
‘Kavramsal Sanat ve ‘Güncel Sanatı' nasıl okumalıyız?

7.HAFTA
Performans ve Video

Prof. Dr. Türkan Erdem rehberliğinde d grubu...yeniden sergi turu 15:00’de de tekrarlanacaktır. #cermodern #sergituru #guidedexhibitiontour #dgrubuyenidensergi̇si̇

REHBERLİ SERGİ TURU
d Grubu...yeniden
Prof.Dr. Türkan Erdem anlatımıyla bugün, 11 Şubat Pazar saat 14:00 ve 15:00 saatlerinde gerçekleştirilecektir. /// Nusret Suman 70x46 cm Karton üzeri guaj boya #cermodern #sergi #dgrubuyenidensergi̇si̇ #nusretsuman #exhibition #sergituru

Most Popular Instagram Hashtags