cellmyn cellmyn

1271 posts   1215 followers   1255 followings

Selmin Tuncel  Part time worker  📱✨ Full time traveller ⛵🐬📷 Forever designer 🎨🌻👗🍰 All photos taken&edited by iPhone

Anneler ve kızları, hep birbirine benzer. Her kız, içinde, yüreğinde annesinin izlerini taşır. Onun özüyle mayalanmıştır ruhu, onun kokusu geçmiştir tenine, onun bakışları parlar gözlerinde, onun elleri can bulur kendi ellerinde..
Annesinden bilinçli olarak hiç bir şeyi öğrenmeye çaba göstermemiş bile olsa, yıllar sonra hiç tahmin etmediği bir anda, bir çiçeği vazoya yerleştirirken mesela, kendisinde annesini görür kız..
Ellerinin bir hareketinde, aynada farkettiği bir bakışında, vücudunun bir duruşunda annesini yansıtır.
İnkar etmeye çalışması ya da kabullenmesi pek bir şeyi değiştirmez, her kız, annesinin kızıdır.
🌸🌸🌸🌸
Bugün sensiz demeye dilim varmıyor, sen yanımızda olmadan geçen ilk anneler günüydü canım benim.. İyi ki senin kızın olmuşum, iyi ki kendimde seni, sende kendimi bulmuşum.. Mutluköy'deki ağacın altında tekrar buluşana kadar hep kalbimde olacaksın... 🙏💕

..sinirlenince "seni doğuracağıma taş doğursaydım" diyen annelerin, çorap lokasyonu bildirirken "en son nerede çıkardıysan oradadır" diyen annelerin, güdümlü terliğini tek seferde üç çocuğuna da isabet edecek şekilde fırlatabilen annelerin, gün be gün annesi gibi bir anneye dönüştüğünü fark edenlerin, biyolojik annelik de neymiş en kral anne ben olacağım diye evlat edinenlerin, "hepsi benim evladım" deyip kanadını kocaman açanların, köpeğini kedisini iguanasini "annesi kurban olsun" diye sevenlerin, doğurdum doğuracağım diyenlerin ve doğurmasam da içimde bir anne yatıyor diyenlerin, hepinizin anneler günü kutlu olsun!

Annesi azıcık uyusun, bu gece bebekle ben ilgilenirim diyen baba! Senin de anneler günün kutlu olsun!

Uykudan yeni uyanmış lokum bu.. 🙏👶💕

Yeme de yanında yat bu popiklerin...

Dışarıda ıslanmış toprak kokusuna karışmış yasemin kokusu ve şıkır şıkır yağan bir bahar yağmuru, içeride mis gibi anne usulü bamya.. küçük şeylerden büyük keyifler alabilen halime şükürler olsun... 🙏💜🙋

1 Mayıs kahvaltımız böyleydi.. 🙏💕🏡🦋🌸

Most Popular Instagram Hashtags