[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

canary.behnam canary.behnam

863 posts   13361 followers   185 followings

قناری بهنام  كانال تلگرام : www.telegram.me/canarybehnam

ياعلي

درمان چشم درد
4 گرم تریکو پلاس و 2 عدد قرص میترانیتازول رو با هم مخلوط کرده و در 3 لیتر آب مخلوط میکنیم
دوره درمان
3 روز
1 روز استراحت
3 روز
اگر در این دوره پرنده درمان نشد
دوباره این دوره رو تکرار کنید
فقط توجه داشته باشید بعد از دوره درمان از مغز بادام و ب کمپلکس حتما استفاده کنید چون پرنده ضعیف میشه... ٩٦/٥/٢٦

یاعلی

ادامه مبحث رنگ قنارى

نر سبز(حامل ژن شتری) * ماده آهویی = 25 درصد نرهای سبز و طوسی(حامل ژن شتری)25 درصد نرهای آهویی و  شتری 50 درصد ماده های سبز،طوسی،شتری،آهویی

مبحث رنگ

در جفت کردن دو قناری با رنگهای مختلف تعدادی از جوجه های حاصله بر خلاف رنگ ظاهری خود از والدین یا اجداد خود رنگ دیگری نیز به صورت نهفته میگیرند  که آن را می توانند به نسل بعدی انتقال دهند. که به آن ها حامل می گوییم.مانند : قناری سبز رنگی که حامل ژن شتری می باشد.

سفید : قناری سفید به دو دسته سفید غالب و سفید مغلوب تقسیم میشود.

سفید غالب : به قناری سفیدی گفته میشود که در بالها اثر خفیفی از رنگ زرد را دارد که در واقع همین رنگ زرد است که مغلوب نیست.

سفید مغلوب : به قناری سفیدی گفته میشود که هیچ اثری از رنگ زرد در آن وجود ندارد.و معمولا سفید مغلوب را با هم نوع خود جفت میکنند.

زرد: که خود شامل سه نوع لیمویی،زرد و طلایی می باشد و در جفت کردن قناری زرد بهتر است که جفت ها کمی اختلاف داشته باشند (سیر و روشن باشند)

رنگ های قرمز و نژادهای رنگی (موزاییک،....)بهتر است با هم نوع خود جفت شوند.

آهویی : حاصل جفت کردن قناری شتری و سفید غالب است.که در شتری تم زرد و آهویی تم سفید موجود می باشد.

قناری طوسی :حاصل جفت کردن قناری سفید غالب و سبز است.و تم سفید دارد و سبز تم زرد.

پس:آهویی و طوسی دارای تم سفید ،،و شتری و سبز دارای تم زرد می باشند.

شتری و جوجه هایی که شامل ژن شتری هستند دارای خصیصه چشم قرمز می باشند که در جوجه گی تا 30 روزگی به راحتی قابل تشخیص می باشند..در ضمن برای ارتقای پرورش رنگ شتری بهتر است در انتخاب جفت نرها شتری باشند یا نرهایی انتخاب شود که حامل این ژن باشند.
درصورت جفت کردن قناری های رنگ روشن با تیره تعدادی از جوجه به صورت دورنگ یا ابلق میشوند که همواره توانایی انتقال هردورنگ را به نسل های بعدی دارند مانند :سبز*زرد .

توصیه میشود سفید و یا قناری هایی که تم سفید دارند با هم جفت نشوند مانند :سفید با طوسی سفید یا طوسی چرا که هردو قناری به دارای تم سفید هستند و مستعد به وجود آمدن ژن کشنده و جوجه های ناقص میباشند.
٩٦/٥/٢٥

یاعلی

حاصل جفت رنگ قنارى

سفید غالب * سفیدغالب = 25درصد مرگ ومیر جوجه ها(به دلیل وجود ژن کشنده سفید)50درصد سفیدغالب 25درصد زرد یا لیمویی (توصیه نمی شود)

سفید غالب*زرد = 50درصد سفید غالب 50 درصد زرد

سفید مغلوب * سفید مغلوب = 100 درصد سفید مغلوب

سفید مغلوب * زرد = 100 درصد زرد (حامل ژن سفید مغلوب)

زرد(حامل ژن سفید مغلوب)* زرد(حامل ژن سفید مغلوب) = 25 درصد زرد 50 درصد زرد(حامل ژن سفید مغلوب) 25درصد سفید مغلوب

لیمویی * لیمویی = 100 درصد لیمویی (جنس پر به شدت نرم می شود و جوجه ها مستعد توده پر می شوند)توصیه نمیشود.

لیمویی * زرد = 50 درصد نر وماده لیمویی 50 درصد نرو ماده زرد

زرد*زرد = 50درصد زرد 25درصد لیمویی 25درصد طلایی (جنس پر ریزو سخت میشود و پیشنهاد نمیشود)

طلایی * لیمویی = 100درصد زرد (بدون طلایی)

نرسبز* ماده سبز = 100 درصد سبز

نر سبز * ماده شتری = 100درصد سبز (جوجه های نر حامل ژن شتری )

نرسبز(حامل ژن شتری) *‌ماده سبز = 25درصد نرهای سبز (حامل ژن شتری)25 درصدنرهای سبز 25 درصد ماده های شتری 25 درصد ماده های سبز

نرسبز(حامل ژن شتری) * ماده شتری = 25درصدنرهای حامل ژن شتری 25درصد نرهای شتری 25درصدماده های سبز 25 درصد ماده های شتری

نر شتری * ماده سبز = نرهای سبز ( حامل ژن شتری) ماده ها شتری

شتری*شتری = 100درصد شتری

نر طوسی *‌ماده شتری = 50 درصد نرهای سبز و طوسی(حامل ژن شتری)  50 درصد ماده های سبز و طوسی

نر شتری* ماده طوسی = 50 درصد نرهای سبزو طوسی (حامل ژن شتری) 25 درصد ماده های آهویی 25 درصد ماده های شتری

نر طوسی (حامل ژن شتری)* ماده شتری = 25 درصد نرهای سبز و طوسی(حامل ژن شتری)25 درصد نرهای آهویی و  شتری 50 درصد ماده های سبز،طوسی،شتری،آهویی

نر طوسی (حامل ژن شتری) *‌ ماده سبز = 25 درصد نرهای سبز و طوسی(حامل ژن شتری)25 درصد نرهای سبز وطوسی 50 درصد ماده های سبز،طوسی،شتری،آهویی

نر آهویی * ماده شتری = 50 درصد نرهای شتری و آهویی. 50 درصد ماده های شتری و آهویی

نر شتری * ماده آهویی = 50 درصد نرهای شتری و آهویی. 50 درصد ماده های شتری و آهویی

نرآهویی * ماده سبز = 50 درصد نرهای سبز و طوسی ( حامل ژن شتری) 50 درصد ماده های شتری و آهویی

ادامه دارد،،،،،،
٩٦/٥/٢٥

یاعلی
@

ساعات اولیه تولد
@
جوجه های قناری بخصوص سه روز اول از دقایق حیاتی محسوب می شوند. چون جوجه ها معمولا در روز چهاردهم از تخم در می آیند ، عصر روز سیزدهم با کمی غذای تخم مرغی یا همطراز آن قناری ماده تغذیه شود تا برای غذا دادن به جوجه ها آمادگی لازم را داشته باشد .
در سه روز اول مصرف غذای نرم ( تخم مرغی ) کمتر میباشد و برای نژادهای سنگین در حد یک قاشق مرباخوری برای هر جوجه قناری کفایت دارد . و پس از گذشت سه روز مصرف غذای نرم برای هرجوجه قناری از نژاد سنگین در حد یک جای تخم مرغی خواهد بود . برای نزاد های سبک مصرف غذای نرم قدری کمتر از این خواهد بود .
چنانچه مشاهده شد که ماده قناری در تغذیه جوجه ها کوتاهی می کند باید او را بوسیله تغذیه با برگ نازک کاهو و همچنین ایجاد فرصت برای آبتنی تحریک و تشویق نمود.
دانه اصلی قناری شامل تخم کتان و ارزن و تخم شلغم بهمراه هفت تخم در طول دوران رشد جوجه ها در اختیار قرار گیرد . از روز سوم میتوان به جیره غذایی قناری شاهدانه خرد شده اضافه کرد اما قبل از آنکه جوجه ها لانه را ترک کنند و ماده قناری شروع به ساختن لانه ی جدید نماید ، باید قطع شود.شاهدانه پوست شکسته یکی از غذاهای مورد علاقه قناریها است. شاهدانه بر رشد بدنی و چاقی جوجه ها موثر است. البته باید از مرغوب بودن دانه ها اطمینان حاصل کرد.
غذای تخم مرغی باید تازه به تازه به قناری داده شود. بهتر است روزی سه مرتبه عوض شود تا از تولید باسیل کنه قناری در غذای تخم مرغی و ظرف آن جلوگیری شود.
برای تغذیه جوجه ها و همچنین قناری تکه های سیب و همچنین هویج رنده شده غذای مکمل مناسبی میباشد
موقعی که جوجه قناریها تازه از تخم درآمده اند همواره باید به آنها توجه داشت. بسیار اتفاق می افتد که جوجه ای از لانه به کف قفس می افتد . در این مواقع باید سریعا آن را در میان دستان خود قرار داده و با نفس گرم به آن بدمید تا بدنش گرم شده و سپس آن را در لانه قرار دهید. در صورت مردن جوجه در لانه قبل از فاسد شدن ‌ آن را از لانه خارج سازید.
١٣٩٦/٠٢/٠١٩
@

#قناري #بهنام #کوکیژه #ghanari#canary#canarios#canarysofinstagram#bird#birds#white#yellow#قناری#کناری#قناری_ایرانی#گلاستر#جیبوس#جیبر#قناری_رسمی

ياعلى
@

نکاتی در خصوص تخم مرغ
@
تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین، ویتامینها و املاح ضروری بدن است و میتواند به عنوان یک ماده غذایی مهم در زمان جوجه کشی استفاده گردد.
پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مانند لبنیات، گوشت و حبوبات غنی تر است،همچنین پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسید آمینه های ضروری برای سلامتی بدن است و باعث تکمیل ارزش پروتئینی غذای مصرفی میگردد.
تخم مرغ دارای 90 درصد کلسیم است.
سرشار از ویتامینهای. B2 که باعث میشود بدن مواد غذایی را به انرژی تبدیل کند و برای رشد پرنده مفید میباشد.
ویتامین B12 که برای تولید گلوبولهای قرمز ضروریست.
شامل ویتامین. A که قوه بینایی را تقویت میکند.
حاوی ویتامینهای. E و D.
سرشار از مواد معدنی ضروری مانند آهن، روی،فسفر، کلسیم و سلینم که بدن پرنده به آنها نیاز دارد.
روی یا همان زینک یکی از عناصر ضروری که سلامت سیستم بدن را تضمین میکند و باعث میشود بدن مواد غذایی مصرفی را به انرژی تبدیل کند.
فسفر موجود در آن نیز نقش کلیدی در تامین سلامت استخوان جوجه ها را دارد.
تخم مرغ مقدار کمی کربوهیدرات دارد و فاقد فیبر غذایی است.

تقریبا نصف پروتئین تخم مرغ در سفیده آن است و چربیها بیشتر در زرده آن موجود است. کلسترول و لسیتین مواد چرب زرده تخم مرغ هستند و برای ساختمان و عملکرد سلولهای بدن تا حدودی ضروری هستند.

با توجه به خواص و فواید مورد اشاره در تخم مرغ و ضرورت مصرف این ماده غذایی در تغذیه جوجه ها و مصرف آن جهت تامین نیازهای عمومی قناریها، به دلیل مصرف برخی از داروهای شیمیایی در تغذیه مرغ مادر و همچنین به دلیل چربی بالا و جذب داروها در زرده تخم مرغ صدماتی به دستگاه گوارش، کبد و کلیه پرنده وارد میگردد که باعث تحلیل و آسیب پرنده میگردد.
بهترین راهکار جهت حل این مشکل مصرف تخم مرغ محلی است ولی اگر شرایط تهیه آن میسر نیست در خرید تخم مرغ بیشتر دقت نمایید سعی کنیم در صورت امکان از شرکتهای مرغ تخم گذار شهر خود تحقیق و سالمترین تخم مرغ را از شرکت تولیدی تهیه نمایید.
@
جهت مصرف خوراکهای تخم مرغی سعی گردد زرده آن حذف و یا به حداقل برسد و جهت هر 5 تخم مرغ 2 عدد تخم بلدرچین با توجه به خواص دارویی موجود در آن و متابولیسم بهینه در سلولها و بهرمندی از خواص غنی پروتئین ها و ویتامینهای آن اضافه و مصرف گردد.
همچنین جهت شستشو دستگاه گوارش و کبد پرنده هر 10 روز یکبار از سرکه سیب ( 10 سی سی در لیتر آب)
روز یکبار از سرکه سیب ( 10 سی سی در لیتر آب)
@
مقاله از جناب اقاى محمد رضا خوشنيانى
١٣٩٦/٠٢/١٩

ياعلى مدد
@
بسيزده از رجب آن بيقرين
عيان شد از غيب خفا بر زمين

ظهور حق شد بچنين ماه و روز
منت خدا را بظهورى چنين

نصر من الله و فتح قريب
فتوح و نصرى كه ندارد قرين
@
در تهنيت ولادت با سعادت حضرت شاه ولايت (ع)
@
بر گرفته از ديوان قصائد و غزليات حضرت صفى عليشاه
٩٦/٠١/٢٢
@
#صفى #صفيعليشاه#عارف #درويش #خانقاه #قرآن #فال #حافظ #فالنامه #حضرت #تهران #دین #الله #عشق #روزه #نماز #تسبیح #تصوف #محمد #انبیا#ذكر#مي #کشکول #عرفان

ياعلي
@
یا مقلب القلوب و الابصار
یا مدبرالیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال
حول حالنا الی احسن الحال❤️ و انتهای این قصه‌ سرد و سفید
همیشه سبز خواهد بود🌹

تشكر براي بودن تان در سالي كه گذشت.🌷 و آرزو براي داشتن تان در سال آينده.🌺 ناب ترين دعاهايمان را بر تار خورشيد و عرش كبريايي به وديعه مي گذاريم، تا هماي سعادت بر زندگيتان لانه كند...🌻 ازخداوند چيزي را برايتان ميخواهيم ، كه جز در خاطر خدا، در باور هيچ كس نمي گنجد...💐 سال نو برشما و خانواده
معززتان مبارك...🌹
ارادتمند هميشگى شما
بهنام كوكيژه

ياعلى
@
زبان قاصر است از اينهمه رنج و غم

ياعلي

نور پردازهاي ريسه اي
Smd

ياعلي

ادامه مبحث روش نوين پردازش نور با ريسه هاي
Smd

@ ●اندازه قفس طول.عرض.ارتفاع
که حتما باید استاندارد باشه. بنده روی قفس های به اصطلاح قاتری اجرا کردم که ابعاد مناسب دارند. ●نوع رنگ روشنایی و تراکم اون
نوع لامپ های استفاده شده ریسه smd مدل 30 14 (سی چهارده ) هست با نور یخی.
نکته اینکه دوستانی که نور وسط سالنشون زرد باشه میتونند از رنگ سفید این مدل smd هم استفاده کنند.این ترکیب رنگ و نوع روشنایی کاملا حساب شده و تحقیق شده هست لذا خواهشمندم از انواع دیگر روشنایی جهت این کار بدون تحقیق استفاده نکنید چون باعث آسیب زدن به چشم پرنده میگردد. ●هزینه سیستم
هزینه نور پردازی برای 2 دست قفس 8 خان حدود 50 هزار تومان شده با بهترین لوازم که علاقمندان میتونند از اکثر فروشندگان لوازم برقی (الکتریکی ها)این لوازم رو تهیه و خودشون نصب کنند. ●نصب سیستم
نصب خیلی راحت هست بر روی قفس ها به این شکل که ریسه به طور طولی روی سقف قفس قرار میگیره و به وسیله بست کمربندی یا همون تایرپ به سقف قفس نصب میشه.به نحوی که محل اتصال اون به برق خارج از فضای قفس هست.که توسط 1 فیش انجام میشه به این صورت که برق وردی روی دیوار های سالن قرار گرفته و فقط توسط یک فیش به قفس ها متصل میشه. ●شستشو و جابجایی
هنگام شستشو میشه خیلی راحت فیش رو جدا کرد و قفس روبرای شستشو به محل دیگری برد این ریسه ها کاملا ضد آب هستند.فقط کافی 2 سر اون رو مقداری چسب برق یا چسب شیشه ای بزنید مواقع شستشو برای اطمینان.وگرنه ضد آب هستن. ★★نکته خیلی جالب و کارامد این مدل لامپ ها این هست که به دلیل طول موج و نوع نوری که دارند دشمن تمام حشرات از قبیل شپشک.کنه و...... هستند و به هیچ عنوان زمانی که از این سیستم استفاده میکنید این موجودات وارد قفس های شما نمیشن.
@
به امید موفقیت های بیشتر در این صنعت
شاد و پیروز باشید
مقاله از دوست عزيز و محترم
آقاي محمد رضا سیفی

٩٥/١٠/١٨
@

Most Popular Instagram Hashtags