cafe_bikhabi2 cafe_bikhabi2

60 posts   2,138 followers   1,805 followings

Cafe bikhabi 2 کافه بی خوابی  کیلومتر۵جاده تهران.جنب فروشگاه البسه آفام.کافه بی خوابی مدیریت:مجید فرجی تاسیس:بهار۱۳۸۹ جای پارک عالی ویو جاده ای دستگاه:جیمبالی wifi :free از۳عصر

لطف میکنید ک کپشن رو میخونید
.
یه چیزی از این شخصیت دیدم ک هیچ وقت فراموش نمیکنم.
زلزله هولناک بم،سال۱۳۸۲
کمکهای مردمی از سراسر ایران
عزت اله انتظامی به بازار تهران میرود و درخواست کمک میکند از کسبه.
صحنه ای ک توی بازار تهران قدم برمیداشت وبا صاحب حجره گپ گفت میکرد رو هیچ وقت از یاد نمیبرم.
روحت شاد مرد باغیرت هموطن دوست

***ماسالا***
چای ماسالا یک چای اصالتا هندی است که از ترکیب چای، شیر و چندین ادویه تهیه می شود. این چای مناسب برای عصرانه در روزهای سرد زمستانی و یا رفع خستگی می باشد.
تاریخچه چای ماسالا به 5000 هزار سال (یا 9000 هزار سال) پیش در آسیای جنوبی بازمی گردد. زمانی که پادشاهان این چای را به عنوان نوشیدنی که خاصیت دارویی درمانی داشت استفاده می کردند. در آن زمان چای ماسالا هم به صورت سرد و هم گرم سرو می شد و از انواع ادویه ها در تهیه آن استفاده می شد. در واقع طرز تهیه آن در مناطق مختلف متفاوت بود.
سالها بعد در سال 1835 وقتی که بریتانیا شروع به کشت چای سیاه در ¬ايالت‌ آسام‌ (شمال‌ شرقى‌ كشور هندوستان‌) کرد، صنعت چای در هندوستان رشد چشمگیری پیدا کرد و تنوع در تهیه چای نیز آغاز شد. چای ماسالا که امروزه ما آن را می شناسیم در همین دوران به وجود آمد.
در حال حاضر این چای در قسمتهای زیادی در دنیا شناخته شده است و تنوع زیادی در طرز تهیه آن وجود دارد تقریبا می توان گفت که دستورالعمل ثابتی برای تهیه این چای وجود ندارد ولی چای، شیر و ادویه زنجبیل در تمام دستورالعمل ها به کار گرفته شده است. اخیرا چای لاته و چای ماسالا در کشورهای اروپایی و خصوصا آمریکایی طرفداران بسیار ریادی پیدا کرده است.

Most Popular Instagram Hashtags