byndas byndas

415 posts   2,295 followers   623 followings

Зоряна Биндас  🔺Бігаю на довгі дистанції: #биндас_біг 🔺Працюю на TV та радіо 🔺Вегетаріанка 🔺У жовтні біжу 60-км горами В stories — я👩🏻‍💻, коти😻😼, робота📺, біг🏃🏻‍♀️

Я добре вмію контролювати емоції, але цей тиждень дасть мені ого-який майстер-клас. Вчусь приборкувати найменші прояви хвилювання, тупо тратити на це енергію.
Отже...
🍒Вчора тільки з Києва. Виспалась — пробігла гірками 21 кілометр. Попрацювала.
🍒Нині працюю, дивлюсь два вебінари, роблю д/з. Готуюсь до завтрашньої лекції, яку проведу в Чорткові. Лекція буде про комунікацію та нові медіа. Ще — тренуюсь. Про якусь роботу по дому — мовчу😂.
🍒Завтра в 7 ранку вже маю бути на ефірі, мої колеги з @faynyyranok запросили поговорити про Суспільне. Далі мене чекають завали роботи. Допишу тези для лекції, а о 18.00 проводжу заняття в Чорткові. Десь вночі я звідти вернусь. Є тут хтось з Чорткова?😉.
🍒Середа — робота і тренування. Зібрати спорядження на Нічний Чорногірський марафон.
🍒Четвер — робота і тренування. Крім того, проведу на одному публічному заході лекцію про комунікацію громад та медіа.
🍒П’ятниця. Робота. Виїзд в гори. Вночі починається забіг на 60 кілометрів. Триватиме він 24 години. Не знаю поки, чого чекати від себе, але принаймні спробую. Надіюсь, погода сприятиме.
🍒В підсумку. Проведу цього тижня 2 лекції, маю один ефір, три тренування, один гірський марафон на 60 кілометрів, і, звісно, щодня я маю ще працювати.
Головне — зберігати спокій😊. І, звісно, потримайте там за мене кулачки, якщо що😊, позитивна енергія точно не завадить😉.
#біг #таймменеджмент #тренування #графік #плани #організація #мотивація #енергія #емоції #сила #гори #трейл #нічнийчорногірськиймарафон #марафон #забіг #пробіг #спокій #nature #lakes #sunset #sky #beauty #ukraine

«Різдвяний кролик»
.
***Не знаю, чи сприймуться тут такі тексти, тож це проба***
.
Коли сестрі було вісім, а мені на чотири більше, ми щоліта брали у діда з бабцею кролика. Тримали в клітці надворі, інколи випускали на траву погратися. Надивилися тоді мультика про Вінні-Пуха, нам хотілося мати свого зайчика.

Назвали його КрОля і щодня ходили годувати. Пригощати довговухого було чим, ми особливо не заморочувалися: трави рясніли у саду, в малині, попід хату. А на городі стирчали зі землі морква та буряк, які слід було проривати. Словом, у Кролі було вітамінне літо. Ми навідували вухастика вранці та ввечері, говорили до нього, гралися. Те, що в нас живе Кроля, розповідали друзям і навіть приводили показувати його.

Наприкінці літа Кролю — вгодованого, великого і задоволеного життям — тато відвозив машиною назад дідові. Вухатого ніхто не питав, що він про це думає, але ми щиро вірили, що зробили йому чудові канікули. — Ви так розгодували свого друга, що він мені в клітку не влізе: найбільший і наймоцніший кріль тепер! — казав нам дідо.

Ми неохоче прощалися з другом Кролею наприкінці літа, але що ж поробиш: нас чекало навчання, тож приділяти увагу тваринці не було б часу.

А напередодні Різдвяних свят бабця передала «гостинці». — Я вам там кролика спакувала, мама стушкує його з морквою та цибулею, але ж смачно буде. Дідо вибрав вам на Різдво найбільшого і наймоцнішого кріля.
.
***Думаю, чи варто тут робити рубрику #тексти, тож по вашій реакції подивлюсь, чи сприйматимуться такі есейки. Кілька тижнів тому виклала історію про діда та грушки, вона зібрала стільки повідомлень, як не збирав жоден пост чи stories. Тож я вирішила спробувати. Якщо вважаєте, що варто тут таке писати — кажіть. Інакше я не витрачатиму на це час. Тексти не всі сумні😉, але від більшості таки можна трохи «зависнути». .
.
.
.
.
.

#биндас_тексти #пишу #есе #творчість #література #кролик #вегетаріанство #історії #історія #дитинство #спогади #друзі #тварини #чому_я_не_їм_м‘яса #vegan #vegetarian #streetlooks #romania

На холоді лапи, зараза, відчуваються в рази сильніше😊, я згадала про все, що боліло мене протягом літа. Це і ахілл, і камбалоподібний м‘яз, який 2 місяці не давав спокійно бігати😂, і коліно, і... Так буває, недавно @yana_fitness_ теж розповідала, що зараз посилились больові відчуття. Тому розминка і розтяжка — обов’язкові, не забувайте😉.
.
Що я роблю, коли мене щось заболіло? Зберігаю спокій і продовжую тренуватись в звичайному режимі. Якщо через дрібниці зупинятись, так можна ніколи не ввійти в нормальний ритм, бо завжди буде якийсь якась фігня. Питання в тому, чи заслуховує той дискомфорт нашої уваги. Я вирішила, що ні, тому все лікую бігом😂.
.
До холоду теж треба адаптуватись, тому ще трохи, і ці всі больові відчуття пройдуть. Взагалі я починала бігати взимку, тож зараз легка прохолода не заважає.
.
Одна бігова приятелька, зараз вже переможниця багатьох марафонів, наголошує, що ні в якому разі не можна себе шкодувати. Вона теж бігає через біль, а її життєва історія заслуговує не просто окремої статті в газеті чи програми на ТБ, а цілої книжки. Колись я таки напишу про неї більше. Звісно, не йдеться про серйозні травми, бо є моменти, що справді треба час на тривалу реабілітацію, тут я говорю про дрібні проблеми. От, скажімо, на правій нозі ніготь, який я відтовкла на якомусь з забігів, відслоївся, відтопирився, але ніяк не відпаде😂. На довгих дистанціях він знову товчеться об кросівок і це добряче болить. Ну, не припиняти ж тренування через якийсь дурний ніготь чи його відсутність?🤣
.
А бачили сюжет про круту білоруску? На чемпіонаті Європи з легкої атлетики вона перемогла у марафоні, хоч її в буквальному сенсі заливало власною кров‘ю. Сильна кровотеча з носа, попри очікування, не зупинила її. Це ж яку треба мати впертість)).
.
#осінь #холод #тренування #пробіжки #зимно #біг #дискомфорт #травма #мязи #мотивація #ціль #мета #перемога #півмарафон #halfmarathon #running #runninggirl #runners #motivation #apple #macbook #autumn #office #mywork

«Ти» чи «ви»? Є в мене така хвороба: до людей, які мені подобаються, можу мимовільно «тикати», незалежно від того, скільки їм років. Людям, від яких хочеться дистанціюватись, кажу «ви».
.
Колись давно писала, що оце «на ви» мені дуже асоціюється з висловом Святослава Ігоровича, яким він попереджав ворогів — «Іду на ви». Тому з приємними людьми я стараюсь відразу «затичитись»😀. А от незнайомим хамам, які «тикають» в громадському транспорті чи в магазинах, роблю зауваження. На «ти» — лише з друзями.
.
Колись мене запросили провести лекцію про регіональну радіостанцію в Католицькому університеті. Мене приємно здивували вільні стосунки студентів та викладачів. Вони звертались до них по імені та на ти. Після того в мене були десятки тренінгів у школах, я взяла собі це за приклад. Учні звертались просто Зоряна. І це відразу зближувало, ми приятелювали. «Ви» — не завжди означає повагу, а «ти» — зневагу. Я не ставила своїм учням оцінок, але вони приходили на заняття та виконували завдання. Не з примусу, а тому, що їм було цікаво і не напряжно.
.
Точно так відбулось і на ТРК, де я почала працювати минулої зими: відразу попросила звертатись на «ти» і без по-батькові. На щастя, всі мої колеги — приємні люди, тому відмежовуватись від них вербальними мурами не хочеться😊.
.
Словом, якщо я вам «тикну» випадково, пробачте, ви просто мені подобаєтесь😀.
.
Як до вас звертатись: ви, ти? Хочу знати, раптом хтось це сприйме за хамство). І як ви зазвичай звертаєтесь до людей?
П.С.
Шматок фото з акції за тварин, поцупила його в @ana.standret, тут зі мною талановита колега @martokk 😊
.
.
.

#ви #ти #повага #люди #тренінги #знайомі #звертання #етикет #ідунави #колеги #робота #колектив #people #street #streetstyle #autumn #ternopil

У мене ніколи в житті не було шуби. І ніколи не буде.
.
Колись, як я ще не усвідомлювала, що хутро не росте на деревах, мої батьки не могли мені інколи купити простеньку зимову куртку, не те, щоб шубу. Доводилось зашивати, купувати на виріст, але то інша історія. Я рада, що так складалось. Зараз я можу купувати дорогі речі, натомість шукаю етичне взуття зі штучних матеріалів, про хутро й мови нема, а гроші, які б могла витратити на шмаття, щомісяця віддаю на допомогу тваринам.
.
У мене ніколи не буде породистого кота чи собаки. Якби на планеті закінчились бездомні тварини, то я, звісно, не проти завести мейн-куна та лякати ним людей😂. Та поки на вулицях помирають бездомні тварини, мені совість не дозволить купити собі породисту тварину заради... До речі, а заради чого там купують породистих?😉
.
Зараз зі мною живе руденький Девін, якого викинули ще сліпеньким з братом та сестрою, а також Біллі, який народився в підвалі. І що з того, що вони не британці? Дякую тим чудовим людям, яким до дупи порода😉, які забирають тварин з вулиць та з притулків, не досліджуючи їхній родовід.
.
Нині в Тернополі відбувся марш за тварин. Кілька років тому ми вперше вийшли на марш проти хутра. Зібралось 10 чи 15 людей. А нині на вулиці міста вийшли вже десятки тернополян❤️. Величезна вдячність організаторам та учасникам.
#тварини #маршзатварин #тернопіль #коти #собаки #хутро #зоозахист #циркбезтварин #заборонахутра #cat #cats #animals #uanimals #mimimi #cute #cutecat

— Всі люди — як люди, а біля моєї продюсерки — пес🤣, — жартувала @luda_pyrig.
На фото не просто пес, це наш біговий собака, який є майже на всіх змаганнях в Тернополі. .
На вихідні хочу тиші та спокою, а насправді знову тренуюсь чи маю забіги, мільйон справ і трохи роботи😂. Завтра вранці біжу 20 кілометрів. Після того швидко в душ і на марш за тварин. А по тому — вчитись і працювати.
.
За що ми йдемо на марш? Вимог кілька, якщо коротко: зупинити використання тварин в цирках та дельфінаріях, заборонити хутряні ферми, евтаназію та інше. І просто щоб нагадати, тварини — живі істоти, які відчувають біль і страх, точно як і ми.
.
Хто мене довше знає, той в курсі, що я ставлюсь до тварин, як до рівних😉. Ви теж балакаєте з котами і собаками? 😂 А я ще з птахами, білками, коровами... Словом, мені вже нічого не допоможе😂😂😂. Виходити з дому і казати вороні «Доброго ранку». 🤷🏻‍♀️
.
Марш стартує завтра о 12.00 на Театральному майдані в Тернополі, якби раптом — приєднуйтесь.
#біг #тварини #зоозахист #собаки #коти #вегетаріанство #веганство #забіг #тренування #змагання #тернопіль #маршзатварин #коли_вже_я_відпочину #run #running #runningman #runninggirl #sport #sportgirl #sportgirls #runners #runner #fun #activelife #ukraine

Цієї осені перестала відчувати холод. Ну, як, відчуваю, звісно, але тепер, здається, вмію давати з ним раду. Бачу людей в пуховиках, шапках і рукавицях, а сама бігаю у футболці. І жодної теплої речі свідомо не брала в столицю: футболки і блузки.
.
А назустріч перехожі: іноді з мокрими очима, іноді з порожнечею всередині... Осінь така осінь. Мене ж довести до сліз може хіба вітер. Або цибуля😂. Іноді мої родичі та друзі щиро не розуміють такої твердості.
— Зоряна, та ти скеля, — жартував якось знайомий.
Словом, хай буде тепло😉, на осінь можна просто забити.
А ще скучила за Тернополем, але й з Києва їхати не хотілось.
П.С.
Цей пост без змісту, просто думки😉
#осінь #тепло #горня #кава #чай #коти #холод #тепло #київтернопіль #робота #емоції #autumn #cup #cupoftea #coffee #warm #cats

День туризму, тож розкажу про те, як я сказилась😂. Почала бігати лише через гори. То була єдина причина: захотіла в Гімалаї, тому пішла в зал і паралельно почала мотати кілометри, розуміючи, що не вийду на 5400 м, якщо не попрацюю. Це кардинально змінило і мене, і моє життя. Я просто не змогла зупинитись.
.
Це сталось вже після того, як мені виповнилось 30 років, але краще пізно, ага😀. До того, звісно, я ходила в гори, але це було мукою: дихалка була ніяка, я постійно зупинялась і мучилась😆. А потім захотілось все вище і складніше.
.
Лише в травні цього року я усвідомила, що біг може бути самодостатньою розвагою😀, а не просто підготовкою до походів. От тоді все й почалось, вирішила регулярно тренуватись для участі вже конкретно у забігах.
.
Але у всьому винні гори. Це однозначно. І цей рік я мучусь вже не через важкість походів, а через те, що не можу взяти участь в серйозних сходженнях. Наступного року, як тільки буде нагода — рвану кудись високо-високо, ох і відірвусь.
.
А поки: з Днем туризму вас всіх😉.
#туризм #гори #карпати #гімалаї #похід #мандрівка #розвага #спорт #трекінг #вершини #біг #забіги #півмарафон #природа #mountains #carpathians #nature #activelife #fun #adventuretime #ukraine

Нарешті обіцяний рецепт кокосового молока. Зберігайте, використовуйте, не дурно ж я витратила кілька годин?😉
.
Все детально у відео, воно в каруселі. Інстаграм чуть обрізає, то виставлю потім на YouTube. Додам, що насправді штука чудесна — і стружку, і молоко можна додавати в каші, можна на цьому пекти або робити млинці, можна робити десерти, морозиво, використовувати замість вершкового масла чи сметани. І при цьому — не страждають ні корови, ні люди. В Тернополі ціла проблема з веганськими продуктами, тому вирішила трохи побавитись, інколи щось готуватиму. Почала з молока, бо люблю лате, а від тваринного хочу відмовитись.

П.С. Якщо у відео щось незрозуміло, питайте. Думаю, у пості потім детально розпишу, що й за чим робила. То буде спеціально для таких, як була я 2 роки тому: я не сприймала відео😂.
#молоко #веган #веганство #кокос #горіхи #корисно #рецепт #веганам #вегрецепт #вегани #молочка #корисно #veglife #vegan #veganfood #vegetarian #food #healthyfood #coconut #coconuts #myfood #milk #veganmilk

Отак я буду бігти в неділю з Івано-Франківська до Києва😂. В мене, як завжди, розписано все до хвилинки, але іноді я стараюсь впихнути навіть невпихуєме.
.
Півмарафон у Франківську вранці. Хто з вас там буде?😉 Ввечері того ж дня я б мала бути вже в Києві. А перед тим якось вернутись в Тернопіль. Як? Поки я думала, розібрали квитки на потяги, тому, схоже, їхатиму інтерсіті аж вранці, запізнюсь на 1,5 години.🤦🏻‍♀️
.
В Тернопіль мала вертатись у п‘ятницю, та тут намалювався тренінг для команд суспільно-політичного мовлення, тепер думаю шукати житло ще на день і лишатись до неділі. А 30 вже мушу бути вдома, щоб сходити в Тернополі на «Марш за тварин». Хто йде?😉
.
Весь тиждень у Києві будуть заняття з 9.00 до вечора, а ще треба тренуватись (коли?🤔). І бігати мені тепер доведеться частіше і більше. Словом, знову не встигаю зустрітись з купою кльових людей. Пробачте😉.
.
Божечки, часом в мене від самої себе голова крутиться🤣🤣🤣. П.С. То хто тут з вас побіжить півмарафон у Франківську? Є такі?))
.
.
.
Фото: @roman.krih
#біг #тренування #пробіжка #графік #робота #поїздки #спорт #активнежиття #бігуни #sport #activelifestyle #sportgirl #sportlife #running #run #runninggirl #runner #runrunrun #runlife #runners #win #sportday #sporty #fitness #fitnessgirl #motivation #positivity #fun #nature

Як вам цей вінтаж?)) Це місце, де я працюю, між іншим😉. На фото — сцена з кліпу😀.
.
В спадок від державної ТРК нам лишились камери на касети, пульти з 1986 року😂, стільці з 60-х і табличка «Інститут марксизму і ленінізму». Повний сюр, так. Взимку, коли я перемогла в конкурсі та взялась оглядати «добро», то реготала, то дивувалась. В цих умовах треба робити достойний контент. І в нас виходить😉. Навіть не питайте як, то інша історія. .
Потрібно було зняти смішний ролик про філію, а з гумором в моїх колег — все ок. А що лишається? Лише жартувати з цього всього, виконувати свою роботу і чекати кращих часів, коли можна буде купити техніку, зробити нові студії та ремонт в приміщенні. А ще ліпше — знести будівлю і звести нову😂.
.
Словом режисерка, звукорежисер, монтажник та інші загорілись та взялись реалізовувати ідею, виходить круто. Реально кайфую від цих ініціативних людей і того, що в них виходить.
.
А нині знімали вже серйозний промоційний ролик. Все в останні дні. В понеділок вже все добро везу в Київ, де буду тиждень😊. Хочу багато встигнути, але знаю точно, що нічого з цього не вийде, як завжди😂.
#суспільне #робота #вінтаж #жигуль #жигулі #тб #телебачення #радіо #трк #ттб #журналістика #режисер #смішно #зйомки #команда #vintage #tv #funny #street #mywork

Коли ви останній раз реготали, щоб аж сльози текли? Я нині)).
Прийшов нині до мене на роботу @mike.onyshkiv з моїми лосінами😱. Не в них, зауважте, а з ними!
Звідки вони в нього? Оооо, то гарна історія.
🎈Словом, зустрілись ми якось днями і стало так гаряче, що мені довелось на ходу знімати з себе речі. Бігали ми з ним. Бігали! А що ви подумали?)) Просто вибігала дуже зранку, з дурі одягнулась в лосіни і вітрівку. Пробігла два кілометри і пірнула в найближчі корчі, щоб зняти зайві речі. Цікаво, як то виглядало збоку🤔. Добре, що на лосінках були шорти😀. Більше таких помилок не робитиму: навіть взимку, бувало, бігала на короткий рукав, а тут...
🎈Міша був з маленьким трейловим рюкзаком, тож мої речі з ним так і пробігали 28 кілометрів. Але суть не в цьому. Про одяг я забула. А Міша згадав. Уявіть обличчя моїх колег, коли Майк приносить на роботу мої майже майтки🤣🤣🤣. Словом, на мене поглядали трохи косо, а я реготала, аж схлипувала.
🎈Біг — це весело. Ніколи не знаєш, де опинишся ти, а де твої лосіни😆.
#тренування #біг #пробіжка #тренажери #смішно #історія #фітнес #весело #ржака #лосіни #шорти #парк #спорт #спортзал #спорт💪 #трейл #довгадистанція #sport #sportlife #sportgirl #sportgirls #sportstyle #running #runniggirl #run #fitness #fitnessgirl

Most Popular Instagram Hashtags