burakakyuz_ burakakyuz_

433 posts   684 followers   441 followings

Burak Akyüz  •Yazar •Dramaturg •Eğitmen 📍"Bella" , NoktaKitap yayınlarından çikti .Orhan Veli ve platonik aşkı "Bella" üzerine sürükleyici bir hikaye

Arkadasım bugün bu fotoğrafı bana 'senin memleketin ' yazarak gönderdi. Fotoyu çekip yollayan Emrah'a teşekkür . İzmirli değilim ama izmir aşığıyım; ))

Yine Chaplin 'İ gördüm ve an'ı andım. ..

2005 - 2018
Yıllar sonra aynı yerde denklemi; )

Kemeraltı'ndaki tarihi sinagog

İzmir seferinde Son durak. Mission comlpleted. On beş yıl sonra aynı mekan, aynı kişiyle. Mekanın sahibi, 'bir dahaki gelişinde yine bir şiir istiyoruz' demesi ve 2003 ve 2018 yılında sadece iki kere geldiğim mekanla kurduğum tuhaf ilişki . Burayı istanbul 'dan 'takip' etmek de öyle.

Dostlarla izmir.

Antalya lı dostum erdem 'le izmir 'de karşılaştık .

Yaşamın ona kendinizi eklediğiniz yerlerini sevdim en çok.

alsancak' da bir kafede rastgele bir kitabı seçtim ve arasından bu NOT çıktı . Aynı zamanda bu yalnızlığa 'ayraç' olan . 2015 yılında notlamış biri: 'Yalnızım '
Bunca acı tek bir sözcüğe nasıl sığabiliyordu ?

Alsancak'da bir mekan. 2. Dünya Savaşı'nda daha iyi iş yapardı!

18 yıl önce izmir' de ilk buluşmaya/görüşmeye gidişimde, 'sor birine sevinç'i kesin gösterir. Ordan devam edeceksin' diye cümleye konu olan mekan. İstikamet muzaffer izgü sokağıydı. 'Kime sorsan gösterir sevinç' in önünden geçtim sevinç değil hüzünle . Bu arada , la casa de papel, 'nostalji, Zayıflatır' diyor.

Most Popular Instagram Hashtags