botimepegi botimepegi

627 posts   2,881 followers   859 followings

Botime Pegi  Adresa: Rr. Elbasanit, Tiranë. E-mail: botimepegi@botimepegi.al Facebook: ShtepiaBotuese.BotimePegi. Twitter: BotimePegi

Kur @elia.zaharia.zogu rekomandon një nga klasikët më të bukur. 😊 #faleminderit #feelingwonderful #botimepegi #moshaepafajsisë #edithwharton #theageofinnocence •••
@elia.zaharia.zogu Udhetim ne New York-un e viteve 800 #njeliberperty

#Repost @botimepegikids (@get_repost)
・・・
Sot në Parkun Rinia festojmë së bashku prindër dhe fëmijë ardhjen e festave. 😊🎄 #botimepegikids #gezuarfestat #botimepegi

Një thriller që do t'ju mbajë të mbërthyer gjatë. 😊
#femija44 #child44 #tomrobsmith #thriller

#Repost @klubi_i_librit_thebookclub (@get_repost)
・・・
Viti i Ri erdhi heret! Faleminderit #botimepegi per dhuratat e bukura! Me zor pres ti lexoj te gjithe. Kam kaq shume mundesi zgjedhjeje. Nga cili mendoni te filloj ? #kazuoishiguro #DitaEMbetur #nobelprize #jpdelaney #vajzaeDikurshme #tomrobsmith #femija44 #danielpennac #ditariinjetrupi #klubiilibrit #bookworm #bookstagram

Ju urojmë një fillim jave të qetë dhe të bukur si një përrallë. 😊☀️ #botimepegi #negjurmetenjeperralle #janphilippsendker #theartofhearingheartbeats #dasherzenhören

#Repost @libratezemres (@get_repost)
・・・
Ayn Rand ~ Burimi i jetës 📚
__________________________________
Jo më kot në sfond të fotos ndodhet heroi ynë kombëtar Skëndërbeu.
Hauard Rork, personazhi kryesor i këtij romani, i qëndron stoik parimeve të tija në jetë, pa bërë asnjë kompromis me atë që është e shenjtë për të, arkitekturën.
Në këtë roman do të zbuloni se talenti dhe aftësitë ndonjëherë nuk janë të mjaftueshme për të patur sukses në jetë.
Janë marrëdhëniet ndërpersonale, kompromiset e bëra në këmbim të vetes, ato që të çojnë drejt qëllimit, edhe nëse nuk je i zoti mjaftueshëm.
Mes rreshtash do të mund të zbuloni se sa e dhunshme është shoqëria ndaj atyre që i kanë të shenjta parimet e tyre dhe nuk e kapërdijnë dot mediokritetin. Sa do t'iu duhet të sakrifikoni nëse nuk pranoni të bëheni pre e thirrjeve tunduese të turmës që kërkon t'iu asimilojë, e t'iu bëjë një nga ata, të zakonshmit.

Mos e humbisni këtë libër, veçanërisht ju që nuk e pranoni servilizmin, kompromisin, shitjen e vetes suaj!

Për të gjithë revolucionarët!
@botimepegi @loretaberham
______________________________________
#aynrand #libratezemres #books #book #art #ego #light #life #architecture #love #principles #fight #revolution #dream #libra #theatre #instagood #nature #feelings #work #creative #ideas

#Repost @bookforlifee (@get_repost)
・・・
《Une nuk jam zog dhe nuk ka rrjete qe te me zere ne gracke. Une jam nje qenie njerezore e lire, me vullnet te pavarur...》
~Charlotte Brontë~Jane Eyre~

#charlottebrontë #charlottebronte #janeyre #classic #theclassics #classicbook #englishliterature #rose #statue #quotelover #ilovebooks #ilovebooks📚 #lovebooksforever #ilovebooksmorethanpeople #bokstory #classicloversclubishlove #botimepegi

#Repost @bookphrenia (@get_repost)
・・・
finished this one yesterday! and OMG it was so addicting, couldn’t keep my mind out of it even when i wasn’t reading!
#botimepegi #vajzaedikurshme #jpdelaney

Blerjet e @sonja.lila në panairin e librit. 🤗🤗 #botimepegi #vajzaedikurshme #mrekullia #rjpalacio #jpdelaney

Mbrëmë u zhvillua ceremonia e çmimeve "Kult", organizuar nga Akademia Kult. Nga gjashtë përkthyesit e kandiduar për Përkthimin e Vitit, tre prej tyre janë botimet tona: kryeredaktorja jonë, Aida Baro, me romanin e Primo Levi-t, "Armëpushimi", prof. Edmond Tupja me romanin "Sharlota" të David Foenkinos-ë dhe Mimoza Hysa me përmbledhjen poetike "Rastet" të Eugenio Montale-s, i nderuar me çmimin Nobel në vitin 1975.
Jemi të lumtur, që çmimi mbeti në shtëpinë tonë me Mimoza Hysën dhe "Rastet" e Montale-s! Urime të përzemërta për Mozën dhe shpresojmë që lexuesit t'i kthejnë sytë sa më shumë nga poezia e mirë.
#botimepegi #cmimetkult #rastet #sharlota #armepushimi

Most Popular Instagram Hashtags