[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

borusansanat borusansanat

553 posts   40371 followers   17 followings

Borusan Sanat  Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Borusan Müzik Evi, Borusan Quartet Adres:İstiklal Cad. 160A , 34433 Beyoğlu İstanbul Türkiye

http://bit.ly/2017_18_biletix

Bugün, BİFO'nun sezon boyunca etkinlikleriyle ilgili öncelik ve ayrıcalık sahibi olmak ister misiniz?
.
BİFOKART Klasik sahibi olanlar sezonun seri biletlerini genel satışa sunulmadan önce satın alabiliyor, sezon boyunca BİFO, Borusan Quartet ve Borusan Müzik Evi için çeşitli oranlarda indirim hakkına sahip oluyor; üstelik BİFOKART Klasik ücretsiz. Kart sahibi olacaklar için %20 indirimli seri bilet satışı, 23–28 Eylül tarihlerinde BİLETİX’te, bu fırsatı kaçırmayın!
.

BİFOKART Klasik sahibi olmak için profilde yer alan #Biletix linkini tıklayınız.

BİFO 'nun keman virtüözü Nemanja Radulović 'e eşlik ettiği "Tchaikovsky: Violin Concerto; Rococo Variations" adlı CD kaydı, Deutsche Grammophon etiketiyle satışa sunuldu.
https://dg.lnk.to/RadulovicTchaikovsky

Borusan Quartet'in yeni kayıt çalışması "Company" dinleyicilerle buluştu.
.
Saygun, Aykal, Erkin adlı CD’leri 2013’te Lila Müzik’ten, İdil Biret’le birlikte kaydettikleri Schumann’ın Piyanolu Beşli’si 2014’te Naxos’a bağlı IBA’dan, Mozart & Verdi ise 2016’da Lila Müzik etiketiyle yayımlanan ve tüm kayıtları beğeniyle karşılanan Borusan Quartet gerçekleştirdiği son CD çalışması Company’nin lasmanını 20 Eylül’de Berlin’de gerçekleştirdi.
.
Klasik dönemden modern döneme uzanan geniş repertuvarıyla tanınan Borusan Quartet, Company adlı albüm çalışmasında çağdaş repertuvara odaklanıyor.
.
Borusan Quartet, bu CD çalışmasında Philip Glass’ın “Company” başlıklı 2. Yaylı Çalgılar Dörtlüsü’nü; Peteris Vasks’ın 4. Yaylı Çalgılar Dörtlüsü’nü; Arvo Pärt’in Summa’sının yanı sıra Hasan Uçarsu’nun “Söylenmemiş” başlığını taşıyan 2. Yaylı Çalgılar Dörtlüsü’nü ustalıkla seslendirdi.
.
Çağdaş repertuvara getirdiği yenilikçi yaklaşımla klasik müzikte sıradışı bir etki yaratan Glass, Borusan Quartet’in seslendirdiği “Company” başlıklı yapıtını başta Samuel Beckett’in Eşlik (Company) adlı kısa romanının sahne uyarlaması için yazdı; ancak daha sonra yapıt klasik müzik repertuvarının vazgeçilmezleri arasında girdi. Dört bölümden oluşan “Company”de Glass, minimal ve dramatik etkileri harmanlıyor.
.
Letonyalı besteci, Cannes Klasik dahil pek çok ödülün sahibi olan Peteris Vasks, Avrupa çağdaş bestecileri arasında yerini sağlamlaştırmış bir isim. Arvo Pärt, yaşayan en büyük bestecilerden biri… Klasik müziğe yepyeni bir boyut kazandırarak, kendi dinleyicisini yaratan, bestelerinde Şostakoviç ve Prokofyev gibi ustaların etkisi derinden hissedilen Pärt, modern minimalist akımın en büyük temsilcisi. Albümün son yapıtı, başarılı ve son derece üretken besteci Hasan Uçarsu’nun “Söylenmemiş” başlığını taşıyan 2. Yaylı Çalgılar Dörtlüsü.
.
Borusan Quartet’in Onyx etiketini taşıyan Company adlı çalışması hem yerli hem de yabancı basında oldukça konuşulacak bir kayıt.
.
Videonun tamamını izlemek için https://vimeo.com/232205529 #vimeo linkini tıklayınız.
.
Borusan Quartet "Company"
https://bit.ly/BorusanQuartet_Company

Avrupa turnesine 1 ay kaldı.
BİFO'nun geçmiş turnelerine dair kayıt altına alınmış tüm deneyimleri ve gelecek turne ile ilgili bilgilerini #tumblr üzerinden ve bifoturnede.com adresinden takip edebilirsiniz.

Borusan Müzik Evi'nde Hayat Var!
.
Açıldığı günden bu yana klasik, yeni müzik, caz ve dünya müziği etkinlikleriyle, İstanbul’un kalbi İstiklal Caddesi’nin kültür yaşamına taze bir soluk getiren Borusan Müzik Evi, 2017–2018 sezonunda çok özel ve seçkin projelere ev sahipliği yapıyor.
.
Bu sezon Borusan Müzik Evi’nin programında yer alacak konserler için http://bit.ly/BME_biletix linkini tıklayınız.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın sezon boyunca etkinlikleriyle ilgili öncelik ve ayrıcalık sahibi olmak ister misiniz?
.
BİFOKART Klasik sahibi olanlar sezonun seri biletlerini genel satışa sunulmadan önce satın alabiliyor, sezon boyunca BİFO, Borusan Quartet ve Borusan Müzik Evi için çeşitli oranlarda indirim hakkına sahip oluyor; üstelik BİFOKART Klasik ücretsiz.
.
Pek çok öncelik ve avantajdan faydalanan BİFOKART Klasik sahibi izleyicilerimiz, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın yıldız sanatçılarla renklenen yeni sezonunun seri biletlerini %20 indirimle yarından itibaren BİLETİX perakende satış noktaları ve BİLETİX Çağrı Merkezi +90 (216) 556 9800 üzerinden alabilir.
9 Eylül’de başlayan satışlarımız, 21 Eylül’de sora eriyor.
.
BİFOKART Klasik sahibi olmak isteyen izleyicilerimiz için %20 indirimli seri bilet satışı, 23–28 Eylül tarihleri arasında BİLETİX’te, bu fırsatı kaçırmayın!
.
Sezon programı ve bilet için http://bit.ly/2017_18_biletix adresini tıklayınız.

Türkiye'nin tek klasik müzik radyosu Borusan Klasik'de ayın yorumcusu #BorusanQuartet , ayın bestecisi #IgorStravinsky .
Dinlemek için
http://karnaval.com/borusanklasik

Borusan Quartet, Onyx’ten çıkan yeni kaydı “Company” ile sezona hızlı bir başlangıç yapıyor.
Borusan Quartet’in heyecan verici yeni albümü ve ilk uluslararası CD kaydı “Company” 22 Eylül'den itibaren yurtiçinde ve dışında satışa sunuluyor. Klasik dönemden modern döneme uzanan geniş repertuvarıyla tanınan Borusan Quartet, bu albüm çalışmasında Glass, Vasks, Pärt’in yanı sıra Uçarsu’nun yapıtını ustalıkla seslendiriyor. “Company”de Philip Glass’ın çağdaş repertuvara getirdiği yeni soluk ve Arvo Pärt’in minimalizmi, Peteris Vasks’ın Rus kimliğinin ağır bastığı kültürel tınılarıyla bütünleşiyor; Hasan Uçarsu’nun “Söylenmemiş” başlıklı yapıtıyla birlikte Anadolu’ya götürüyor dinleyenleri. “Company” (Eşlik) adını Samuel Beckett’in aynı adlı seçkisinden alan bir kayıt; gördüklerimizle değil işittiklerimizle kavramaya çalıştığımız, günümüzün adsız duygularına odaklanan bir çalışma…

Fotoğraflar: Paul Marc Mitchell

Sevdiklerinizle beraber mutlu bir bayram dileğiyle...

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Borusan Sanat’ın geçtiğmiz yıl Türkiye’deki genç klasik müzik öğrencilerinin ve sanatçılarının kendilerini geliştirmeleri ve sahne deneyimi kazanmaları için başlattığı eğitim programı Akademi BİFO’nun bu yılki başvuruları başladı. Akademi BİFO programı, genç sanatçılara Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın (BİFO) sanat yönetmeni ve sürekli şefi Sascha Goetzel ve yönetmen Yekta Kara’nın yanı sıra birçok yerli ve yabancı eğitimciyle birlikte çalışma ve profesyonel hayata geçişte uluslararası düzeyde eğitim alma imkânı sağlıyor. Program, bir yandan BİFO’nun aynı sahneyi paylaşacağı sanatçıları yetiştirirken, aynı zamanda onlara profesyonel bir deneyim kazanma olanağı da sunuyor.
.
Akademi BİFO’nun 2017–2018 sezonu eğitim programına başvurular iki aşamada değerlendirilecek. İlk başvuru aşamasından sonra Değerlendirme Kurulu tarafından bir ön eleme yapılacak. Seçmelere davet edilecek başvuru sahipleri, Borusan Sanat’ın www.borusansanat.com adresli internet sitesinden duyurulacak.
.
Seçmelerde başarılı olan genç sanatçılar Akademi BİFO kapsamında 2017–2018 sezonunda Leyla Gencer anısına gerçekleştirilecek Puccini’nin Gianni Schicchi operası ve G. Donizetti’nin Anna Bolena, Maria Stuarda ve Roberto Devereux operalarından bölümlere yönelik, müzikal stil ve yorum, koçluk, ustalık sınıfı ve sahne dersleri alacakları bir programa katılacaklar. Bu sürecin sonunda başarılı olan katılımcılar, Mayıs 2018’de gerçekleştirilecek Leyla Gencer Anısına: Donizetti & Puccini başlıklı konserde yer alacaklar.
.
Akademi BİFO katılımcıları geçen yıl Leyla Gencer’i anma konserinde BİFO eşliğinde Richard Strauss’un Güllü Şövalye operasını seslendirmişler ve büyük beğeni toplamışlardı.
.
Program için başvurular 1 Eylül 2017 Cuma günü sona erecek.
.
Akademi BİFO’ya katılım ücretsiz. .
Fotoğraf: @ozgebalkan_photography

@saschagoetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın keman virtüözü @nemanjaraduloff 'a eşlik ettiği, Çaykovski'nin yapıtlarından oluşan CD kaydı, @dgclassics etiketiyle Eylül'de satışa sunuluyor. BİFO, bu kayıtta Çaykovski'nin Re Majör Konçerto, opus 35 adlı yapıtını seslendiriyor.

Most Popular Instagram Hashtags