bogatepekoyu bogatepekoyu

141 posts   1,094 followers   481 followings

Kars Boğatepe Köyü 🇹🇷  Türkiye’nin peynir başkenti 🧀 Kars Boğatepe Köyü Resmi Instagram Profili Kars Bogatepe Village Offical Instagram Profile

Boğatepe’nin renkleri ☘️🍂💐🌾 #boğatepeköyü #boğatepe #kars #renk #çiçek

Peynir Buluşması için 30 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihlerinde Kars’a davet etmekten mutluluk duyuyoruz.
Anadolu’nun 25 farklı peynir şehrinden Boğatepe Köyüne davet edilen üreticiler getirdikleri peynirleri meraklılarına anlatma ve tattırma imkanı bulacaklar.
Anadolu Peynirleri Buluşması, Türkiye’de ilk kez Coğrafi İşaretli Kars Kaşarı için oluşturulan peynir tadım panelinin Kars Kaşarı’nın fiziksel ve duyusal özelliklerini tanıtmasıyla başlayacak. Etkinliğimiz tadım atölyeleri ve Anadolu’nun farklı geleneksel peynirlerinin tanıtımıyla devam edecek.
Le Cordon Bleu ve Özyeğin Üniversitesi’nden şef Erich Ruppen’in peynirli ikramlarıyla şenlendireceği Peynir Buluşması yerel-geleneksel peynirciliği gastronomi dünyasıyla buluşturmak için önemli bir adım atmayı hedefliyor.
Süt ve peynir üreticilerinin yanı sıra bilim insanları, aşçılar ve şefler, kamu yetkilileri, sivil toplum kuruluşları ve peynirleri pazara adil biçimde ulaştırmayı gaye edinenleri biraraya getiren bu buluşmaya Anadolu’nun çeşitli peynirlerini tatmak, her birinin ayırt edici özellikleri hakkında bilgi ve fikir alışverişinde bulunmak isteyen herkesi davet ediyoruz.
Katılımınız bizi mutlu edecektir. #boğatepeköyü #boğatepe #kars #peynir #peynirfestivali #anadolu #kaşar #gravyer #karsgravyeri #zavot

Boğatepe peynirleri görücüye çıktı 😉 #boğatepeköyü #doğuekspresi #boğatepe #kars #kaşar #gravyer #peynirmüzesi #peynir

Boğatepe’de gravyer sezonu açılmıştır 🤩 #boğatepe #boğatepeköyü #kars #peynir #peynirmüzesi #gravyer #kaşar #zavot

Bilik (kaz yavrusu) daha bugün çıktı yumurtadan 🐣 #kars #boğatepe #boğatepeköyü #bilik #kaz #kazyavrusu #doğuekspresi

Yeşile bürünüyor Boğatepe 🌿 #boğatepe #boğatepeköyü #kars #yeşil #bahar

Most Popular Instagram Hashtags