bitutamani bitutamani

509 posts   24,380 followers   116 followings

ferAy ◡̈ 

Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü ebeden daimen mübareken fî 'alâ külli firdevs,
Allahın rahmeti, bereketi, mağfireti hepinizin üzerine olsun. İftar vakti size güzel haberler ile geldik. Damlalarımız birikti, taştı elhamdulillah, binlerce kez elhamdulillah. Su kuyularımızın, yanlış okumadınız, su kuyularımızın biri Afganistan'da diğeri de inşallah Çad'da açılacak❤ Biz bir su kuyusu açalım, yeterli miktar toplanmazsa inşallah üzerini tamamlayıp açalım derken 2 adet su kuyusu için bismillah diyoruz. Şu an ilki Afganistan'da açılacak olan "Ferda Çiçeği Su Kuyusu- Afganistan" projesi fonlandı. Çad'ta açılacak olan Ferda Çiçeği Su Kuyusu 2- Çad" projesi için ise çalışmalar devam ediyor. Bu güzel haberi sizinle paylaşmak için biraz bekledik çünkü irili ufaklı bir çok damlayı hesaplayıp fonlamak İHH ekibinin biraz zamanını aldı. Çad için olan hayırlar daha hesaplanıp fonlanmadı. Detayları, inşallah bize iletildikçe sizinle paylaşacağız. Daha önce de bir çok kez söylediğim gibi bu inşallah en fazla hissedarı olan su kuyularından biri olacak sanırım. Allahım hayırlarınızı, dualarınızı kabul etsin. ❤ ""Biriniz kardeşini (Allah için) seviyorsa, ona sevdiğini söylesin."" [Ebû Dâvud, Edeb 122, (5124); Tirmizî, Zühd 54, (2393).]❤❤ İftar vaktinde dualaşmayı, ferdaçiçeğimize de dua etmeyi unutmuyoruz. Bereketli ramazanlar, kalasınız sağlıcakla.

Selamun aleykum ve rahmetullah, Allah hepinizin hayırlarını ve çiçeğimiz için ettiğiniz dualarınızı kabul etsin. Ferda hep "Allahim beni sev sevdir" "Rızanı almadan canımı alma" diye dua ederdi, sizlerin duasıyla, sevgisiyle kızımızın dualarının samimiyetini görüyoruz büyük bir mutlulukla. Rabbim onu ne kadar çok sevmis sevdirmiş ki bizler de hep birlikte onun vesilesi ile hayra devam ediyoruz. Allah hepinizden razı olsun, tüm dualarınız icin amin, amin, binlerce kez amin.

An itibarıyla bana whatsapp üzerinden dekont ve mail gönderen herkese ferdaciceginin #ramazandazincirikirma çetelesini mail olarak attım. Gelmeyenler whatsapp aracılığıyla yeniden yazarlarsa yarın gönderimini sağlayayım inşallah.
Bir iki not:
- çalıştığım için gönderimleri akşam saat 8den sonra toplu olarak yapabiliyorum
- bazılarınız dosyanın açılmadığına dair bilgi verdi, gönderdiğim dosyada sorun yok, pdf boyutu büyük olduğu için açılması, özellikle telefondan, zaman alabiliyor - son tarihe dair bilgi isteyenler oluyor, hayırlarınızı 2 Haziran 2019 saat 23.00a kadar yapabilirsiniz
- bundan bir önceki postta gönderimi nasıl yapacağınıza dair bilgi mevcut ama özet olarak ikinci resimde göreceğiniz üzere ihh hesap numaralarına, normalde banka hesabına nasıl havale yapıyorsanız o şekilde havale yaptıktan sonra ve tabii açıklama kısmına Ferda Su Kuyusu yazarak, dekontu mail adresinizle birlikte whatsapptan bana ulaştırmanız gerekiyor ki ben de çeteleyi size gönderebileyim (05556019086)
- an itibarıyla gonderimler bugunluk sona erdi, siz bana dekontlari ve mail adresinizi ulaştırmaya devam edin, inşallah yarın aksam 8 gibi çeteleyi mailinizde bulacaksınız
Hayırlı geceler
👇🏼

Selamun aleyküm verahmetullah,
Biraz önce Ramazan'da Zinciri Kırma çetelelerini bana gönderdiğiniz tüm mail adreslerine yönlendirdim. Allah hayrınızı kabul etsin. Güzel yüreğinizden kopan samimi dualarınız için de Allah razı olsun. Bana dekontu gönderip mail adresinizi attıysanız ve mail elinize ulaşmadıysa lütfen whatsapp'tan yeniden mesaj atın. Hepsini tek tek ekledim ama bazen sorun olabiliyor. İzninizle şimdi gelen bazı sorulara yanıt vereceğim. - Çetele gönderimi 2 Haziran 2019 23.00'a  kadar devam edecek, siz de bağışlarınızı bu tarihe kadar yapıp bana bildirebilirsiniz. - WhatsApp grubu oluşturup Ramazan'da grubu aktif olarak kullanıp birbirimizi beslemeye dair istekler geldi. Bu konudaki fikriniz nedir?
- Bazı arkadaşlarımız online bağış sekmesine tıklayıp bağış yapıyorlar. Allahım kabul etsin. Ama bu bize yani Ferda için su kuyusu katkısı olarak gelmiyor. Bunu şunun için yazıyorum, "Ben Ferda'ya niyet ederek göndermiştim" diyenleriniz, üzülenleriniz oldu. Bu sebeple tekrar hatırlatmak istedim. İkinci resimde İHH web sitesinin resmini paylaştım.  Linki yukarıda paylaştım. "Hesap numaraları" kısmına tıkladığınızda karşınıza birçok bankanın hesap numarası çıkacak. Buradan kendi hesabınızdan bu hesap numaralarından birine havale/EFT yapıp açıklama kısmına da "Ferda Su Kuyusu" yazdıktan sonra dekontu ve mail adresinizi bana WhatsApp üzerinden 05556019086 numaralı telefona mesaj olarak iletmeniz gerekiyor ki size çeteleyi gönderebileyim.
- Çetele gönderimi için fiyatı 10 TL olarak belirledik fakat isteyenleriniz daha fazla hayırda bulunabilir.
- Çeteleyi dilerseniz online olarak kullanabilir dilerseniz de çıktısını alabilirsiniz.
- Ben kızım Ferda kadar yetenekli değilim, icerigini hazirlayip tasarımını bir arkadaşıma yaptırdım, Allah ondan razı olsun, kontrollerimizi yaptık ama hatamız varsa affola.
Allah hepinizden razı olsun.

Selamun aleyküm ve rahmetullah Ferdaçiçeğimin güzel takipçileri. Ramazan ayı yaklaşıyor. Hepinizin şahit olduğu gibi Ferda, Allah ondan razı olsun, bu güzel ayı bereketli bir şekilde geçirmek için çeteleler, plannerler düzenler ve yetimlere bağış karşılığı bu güzellikleri sizinle paylaşırdı. Biz de hem kızımızın hayrını devam ettirmek hem de bu mübarek ayda birbirimizi diri tutmak için onun "ramazanda zinciri kırma" çetelesini güncelledik. Bu çeteleyi İHH'ya 10 TL su kuyusu bağışı karşılığında sizinle paylaşarak toplanan hayır ile kızımız adına su kuyusu açtırmak niyetindeyiz.
Resimde gördüğünüz çeteleye sahip olmak isterseniz yapmanız gereken şey https://www.ihh.org.tr/hesap-numaralari linkindeki hesap numaralarından birine 10 TL bağış yapmanız ve açıklama kısmına "FERDA SU KUYUSU" yazmanız olacak. İşinizi kolaylaştırmak adına linki yukariya ekleyeceğim ama siz de İHH'nın sayfasına girdiğinizde sağ üst köşede yer alan hesap numaraları butonunu görebilirsiniz. Açıklama kısmına FERDA SU KUYUSU yazmanız önemli çünkü ne kadar hayır toplandığına bu açıklama dahilinde bakılacak ve rakam çıkartılacak. Bağışınızı yaptıktan sonra dekontunu ya da dekontun fotoğrafını 05556019086 numarali telefona whatsapp uygulamasıyla mail adresinizi de ekleyerek mesaj olarak göndermeniz yeterli olacak. İnşallah sonrasında çeteleyi her akşam toplu olarak istediğiniz mail adreslerine göndereceğiz.

NOT:
1. Daha fazla miktarda katkı sağlamak isteyen arkadaşlar gönüllerinden geçeni bağışlayabilir.
2. Konu ile ilgili bir iki dernek ile daha görüştük. İHH'yı seçme nedenimiz hem Ferda'nın hayır işlerini İHH üzerinden yürütmesi hem de İHH'nın su kuyusunu açtıktan sonra bakımını da güzel, düzenli bir şekilde yapıyor olması.

3. Biz inşallah toplanan meblağ yeterli olmaması halinde üstünü tamamlayacağız. Ailesi olarak zaten Ferda adına su kuyusu açtırmaya niyet etmiştik ama arkadaşları da katılmak istediklerini söyleyince böyle düzenleme yapmaya karar verdik.
4. Dekontlarınız sadece whatsapptan mesaj olarak gondermenizi rica ediyorum.
Allah hayırlarınızı kabul etsin,
Ferdanin teyzesi Esra

Esselamualeykum ve rahmetullah,
Ferda çiçeğimizin bir zamanlar yazdığı satırlar, bu güzel günde de dualarınızı eksik etmeyin.

Selamun aleykum sevgili dostlar, @bitutamani Ferda Aydin kardesimiz 2 Mart 2019 Cumartesi gunu Hakkin rahmetine kavusmustur, kendisi de bizler de dualariniza muhtaciz. Inna lillahi ve inna ileyhi raciun.

Kendinizi uzmeyiniz,
kimseye uzdurmeyiniz,
kimseyi uzmeyiniz.
Hayat kisa ertelemeyiniz, bosvermeyiniz, harekete geçiniz. Geç kalmayınız.
Selametle.

#Repost @kisacikfilm ・・・
Ayağınızın dibinde kafayı dikip size bakan ve miyavlayan bir kedi hayatın size gülümsemesidir.Şanslı olduğumuz anlardır.Hayatta olduğumuzu hatırlatan anlardır.

Kedi #CeydaTorun

Huzur kaciraniniz geldi hagniggm! Buralari iyice teblig hesabina cevirdik biliyorum cunku sizi Allah icin seviyorum her kimseniz ya da neredeyseniz. #runtobeeternal #zincirikirma1

Bu gece ölsem diye sormalı insan. Eger herhangi bir seye inanmiyorsaniz sıkıntı yok- mu acaba oyleyse ya varsa diye dusunmek gerekir belkide ne dersiniz, bu oylece dursun asıl diyecegim yok olmayacagina ve hesap gunune inananlara her sey bitmis olacak tum firsatlar tukenmis, tum trenler kacmis. Hani kimileri öldüğünü gorur ruyasinda sonra uyaninca oh der sukreder ama iki bilemedin uc gun sonra etkisi gecer hah iste o ruyanin gercek oldugunu uyanamadiginizi dusunun buna hazir misiniz? Buna hazir miyiz? Instagramin kesfeti, a101 in bu haftaki aktuel urunleri ne bileyim daha bir suru sey akliniza ne gelirse dunyalik. "Nihâyet onlardan birine ölüm geldiği zaman: “Rabbim! Beni geri gönder! Umulur ki ben, terk ettiğim (dünya)da sâlih bir amel işlerim” der. Hayır! Doğrusu o sâdece (boş) bir lâftır, onu söyleyen kendisidir. Artık onların önlerinde, tekrar diriltilecekleri güne kadar (hiçbir şekilde dünyaya dönemeyecekleri) bir perde (olan kabir hayâtı) vardır." 23/99 #Ölüm öcü gerçek degildir ölmeden ölmek gerek... bir seyleri degistirelim lutfen bir seyleri duzeltelim lutfen lutfen.

Her mevsim içinde biraz bahar saklar, her keder biraz mutluluk, her hüzün biraz ümit, her siyah kalp bile biraz iyilik ve guzellik oradan dikenli gorunse bile... Muhim olan onu gorebilecek bir kalbe sahip olmaktır. #birkalbinizvardironutaniyiniz❤

Daha iyi bir kul olacagımız 365 gun 6 saat diliyorum. • •Allahtan tabi.
~Cunku iyi bir kulluk butun guzel sifatlara ve en iyiye mazhar olmaktir.
Neyle sinanirsa sinansin sabir gosterebilen,
Hatasini bilen ve duzelten,
Mutlulukta oldugu gibi mutsuzlukta sukredebilen,
kimseyi kiramayan uslubu ve kalbi yumusak,
Sevgi dolu, seven ve sevilen.
Iyiyi ve guzeli hatirlatan, iyi ve guzel hatirlanan
Iyi ve guzel... insallah🌿
Allah i ve cenneti hatirlatan
Hayirlara vesile olsun.

Most Popular Instagram Hashtags