birds_persian birds_persian

1,681 posts   13,567 followers   228 followings

طوطی  مرکزپرورش خرید و فروش پرندگان زینتی وسخنگو برای مشاوره وقیمت با ما در تماس باشید.زیر نظر دام پزشک مجموعه. (09122831800)

🌸🍃حرفهایی از جنس آرامش

هر چقدر هم تنها هستی
لباس خوب بپوش
برای خودت غذای خوب بپز
خودت را به صرف قهوه ای در يک خلوت دنج ميهمان کن
برای خودت گاهی هديه ای بخر

وقتی به روحت احترام می گذاری ...
احساس سربلندی می کند
آنوقت ديگر از تنهايی به ديگران پناه نمی برد!
و اگر قرار است انتخاب کند، کمتر به اشتباه اعتماد می کند
يادت باشد، عزت نفس غوغا مي کند ...
به خودت، دقیقا همان آدمی که هستی، عشق بورز ...

گمشده در منطقه آزادي 09128906544 كمك كنيد مژدگاني بگيريد

جوجه آرا هشت ماهه حلقه پا 10کلام صحبت کاملا رام دستی قیمت 12ملیون تومان 09122831800

خخخخخ

#طوطی_خورشیدی (09122831800)

کاسکو سخن گو(09122831800)تلفن تماس برای تمام سفارشات پرنده و لوازم و دان.

فکر کنم مرد سالاری هست

کاکادو پالم (نخلی)

نوع دیگری از خانواده کاکادو ها، کاکادو پالم (نخل) بسیار منحصر به فرد و با رنگ و شکلی باشکوه است . صورت و اطراف منقار پر ندارد و به حالت پوستی و به رنگ قرمز میباشد.
این طوطی بسیار کنجکاو بوده و عاشق جویدن میباشد. منقار آنها باز بوده به این علت به خوبی نمیتوانند آجیل ها را بشکنند.
بزرگترین جثه را در دسته کاکادوها دارد. طولی در حدود ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر و وزنی معادل ۱ کیلوگرم دارد. این نژاد مانند سایر نژاد های کاکادو در استرالیا زندگی میکند.
این گونه برخلاف ظاهر ترسناک و با ابهت اش،  صدای خیلی زیبایی داره و بصورت غریزی آهنگین می خونه. 

کاکادو پالم ، یک رفتار فوق العاده استثنا در زمان لانه سازی داره ، این پرنده در زمان لانه سازی یک قطعه چوب که بنظرش مناسبه انتخاب میکنه و بالای لانه شروع میکنه به ضربه زدن به درخت با تکه چوبی که برای لانه سازی آورده. درست مانند یک طبل زن یا درامر ، بعد از اینکه طبل زدن تمام شد چوبو خرد میکنه و خرده های چوبو به کف لانش اضافه میکنه و برای تخم گذاری آماده میشه.

گونه مینای بالی، این گروه شامل یک گونه می‌باشد که آن گونه مینای بالی است. نام علمی آن (Leucopsar rothschildi) است و هم چنین به نام‌های مینای روتچیلد ومینای بالی معروف است. این گونه مرغ مینا از لحاظ رده بندی با سایر گونه‌های مینا متفاوت است. این گونه از راسته طوطی سانان، خانواده استرونیده وجنس لیوکوپسار و گونه روتچیلد می‌باشد. اندازه آن متوسط بوده و در حدود ۲۵ سانتی‌متر طول دارد. این مینا در مقایسه با سایر انواع مینا کمی چاق تر به نظر می‌رسد و سرتاسر بدن آن تقریباً به رنگ سفید است و تنها تعداد اندکی نوار سیاه رنگ بر روی بال‌ها و دمش دیده می‌شوند. حلقه دورچشم بدون پر بوده و به رنگ آبی است و پاهایش به رنگ قهوه‌ای ومنقار به رنگ زرد است. هردو جنس نر و ماده آن شبیه به هم هستند و تفریق بین نر و ماده کار دشواری است. خاستگاه مینای بالی، جزیره بالیدر کشور اندونزی است و این گونه تنها گونه در قید حیات این جزیره که همچنان در آن زندگی می‌کند. این گونه کمیاب در سال ۱۹۱۰ کشف شد. سایر گونه‌های جزیره بالی نظیر ببر بالی در سال ۱۹۳۷ منقرض گردید. علت تسمیه این مینا به مینایروتچیلد این است که این پرنده برای اولین بار توسط دانشمند انگلیسی لرد روتچیلد شناسایی و معرفی شد و از این رو از سال ۱۹۱۲ به نام مینای روتچیلد نامگذاری گردید.

نگارخانه

کاکادو گوفین یا گافین (Goffin's cockatoo)

با توجه به صدای ناهنجار، جثه بزرگ و منقار قوی، آن‌ها می‌توانند به وسایل مختلف آسیب وارد کنند. بنابراین نگهداری از طوطی کاکادو آسان نخواهد بود. با وجود این اگر توجه کافی به این نوع طوطی دارید، به شما علاقه زیادی نشان می‌دهد و به پرنده‌ای بسیار رام و اهلی تبدیل می‌شود و وابستگی شدیدی به صاحبش دارد.

در نوع صورتی کاکادو اگر به این پرنده توجه کافی نشود به عارضه کندن پرها دچار می‌گردد و در صورت بروز این حالت، برطرف کردن آن بسیار دشوار خواهد بود. کاکادوها در همه حال چه خوشحالی و چه ناراحتی و یا برای جلب توجه کردن همیشه جیغ‌های وحشتناکی می‌زنند که همین جیغ‌ها طرفداران آن‌ها را کم کرده است.
@birds_Persian

Most Popular Instagram Hashtags