bilen_hocazade bilen_hocazade

340 posts   864 followers   2453 followings

EXPERT GT BİLEN HOCAOĞLU  ✨EXPERT GENETIC TRAINER 🌟 Physical Edication Teacher 🏆IFBB 2.GRADE TRAINER 🌟ProptaFWT ✨CPT GRADE 1 🏆Conditioner

#geneticpassport #genetictrainer #hatay #genetik #sporbilimleri #spor
Hatay'da Yapılacak Olan Bu Büyük ZAFER KUPASI Organizasyonunda:

GENETIC PASSPORT VE GENETIC TRAINER SİSTEMİNİ TANITMAK VE ANLATMAK ADINA DAVET EDİLMİŞ BULUNUYORUM ❤☝ GENETİK VE SPOR İLİŞKİSİNİ AŞAĞIDA YAZILI BAŞLICA ALT BAŞLIKLAR ŞEKLİNDE SUNACAĞIM:

Yetenek ve Branş Seçimindeki Yeri ve Önemi!

ACTN3 VE ACE GEN POLIFORMIZIMLERININ BAŞTA FUTBOL OLMAK ÜZERE BİRÇOK SPOR DALINA ETKİLERİ !

HANGİ FİZYOLOJİK VE METABOLİK SÜREÇLERİ KİME GÖRE VE NEYE GÖRE ETKİLEDİĞİNİ!

BESLENME VE ANTRENMAN PLANLAMASI ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ!

RECOVERY ,SAKATLIK VE REHABİLİTASYON SÜREÇLERİ İÇİNDEKİ ROLÜ VE ÖNEMİ!! Gibi Birçok Soruya Cevap Getirecek ve Hatta Sizlerin Sormak İstediği ve Merak Ettiğiniz Herşey Bu Sunumda Anlam Kazanacak ve Cevap Bulacaktır.
Sizleri 28.08.2017 Günü Bekliyor Olacağız 💪

Saat ve Yer için postta belirtilen organizasyon kuruluşu ile irtibata geçebilirsiniz.
EXPERT GENETIC TRAINER
Bilen HOCAOĞLU

#geneticpassport #GeneticTrainer #genetictrainer #childandsport
SORUYORUM ZİHİNSEL (MENTAL) HAZIRLIĞIN KAS TIPI VE KARDIYOVASKULER YAPI ILE ILGISI VAR MIDIR?

ZİHİNSEL HAZIRLIK IÇIN 10 İPUCU:

1- RUTIN OLUŞTUR !
2- IPUCU ( HATIRLATICILAR)!
3- ODAKLANMA!
4- HEDEFLER!
5-NEFES!
6- İMGELER!
7-DUYGULAR!
8-RAHATLAMA!
9-POZITIFLIK!
10-KENDİNE GÜVEN!

ÖRNEK: SERBEST SU ALTI DALIŞI YAPACAK BIR SPORCU...
YUKARIDAKİ 10 TEMEL HAZIRLIĞI YAPMADAN ÖNCE KAS TIPI VE KARDIYOVASKULER YAPISINI ÖĞRENİYOR!!
KENDISI HASBEL KADER DIYELIM KI EN UYGUN GEN POLIFORMIZINDE YANI XX II ... YANI;

EN DOĞRU RUTINI UYGULAYACAK KAS TIPINE,

EN DOĞRU IPUÇLARINI , ODAKLANMAYI BELİRLEYECEK KALP VE DAMAR YOĞUNLUĞUNA,
EN DOĞRU HEDEFLERİ BELİRLEYECEK GENETİK YAPIYA VE HAYALLERE,

EN DOĞRU HİSSEDECEĞİ DUYGU YOĞUNLUĞU VE RAHATLAMAYI SAĞLAYACAK AKCİĞER KAPASİTESİNE,

EN DOĞRU OLUMLULUK HALI VE GÜVENE SAHİP !

ÇÜNKÜ DOĞRU GENLERE SAHİP OLDUĞUNU VE GENLERINI NASIL HAREKETE GEÇİRECEĞİNİ, NE DURUMDA NASIL BIR YOL İZLEYECEĞİNİ BILIYOR!

YA SİZ HALA TATİLDE SUYUN ALTINDA KAÇ SANİYE DURABILIRİM DİYE KRONOMETRE MI TUTTURUYOR SUNUZ?🤔😂 EXPERT GENETIC TRAINER GT Bilen Hocaoğlu

#ms #geneticpassport #genetictrainer
İlk olarak Multipl Skleroza sebep olan bir mutasyon keşfedildi.Multipl skleroz(MS), bağışıklık sisteminde bulunan T-hücreleri’nin sebebi henüz tam olarak bilinmeyen bir nedenle sinir hücreleri üzerinde bulunan koruyucu ve yalıtım özelliği olan Miyelin Kılıfa zarar vermesiyle ortaya çıkan bir bağışıklık sistemi hastalığıdır.

Miyelin kılıfın zarar görmesiyle birlikte beyin ile vücut arasında koordiayson sorunları başlar ve hasta hareket, konuşma ve görme bozuklukları gibi temel vücut fonksiyonlarında birtakım problemler yaşamaya başlar.

MS hastalığının başlamasına sebep olan biyolojik süreç hakkında elde çok fazla kesin bilgi bulunmamakla beraber hastalığın ortaya çıkmasında Beyin-kan bariyerinin geçirgenliği, bağırsak florası, güneş ışığı ve D vitamini alınımı gibi etkenlerin rol oynadığı konusunda bulgular bulunmakta ama bu bulguların hastalığın ilk ortaya çıkmasında ne derece etkili olduğu konusu halâ tam olarak bilinmiyor.

MS vakalarının bölgelere ve etnik kökenlere göre farklı oranlarda görülmesi, hastalığın ortaya çıkmaşında genetik mutasyonların etkili olabileceği fikrini güçlendirmesine rağmen şimdiye kadar yapılan çalışmalarda bu konuda elle tutulur bir bilgiye ulaşılamamıştı.

İlk olarak genetik bir mutasyon keşfedildi

British Columbia Üniversitesi’nden Vilarino-Güell ve arkadaşları ilk olarak multipl skleroza sebep olan genetik bir mutasyon keşfettiler. Vilarino-Güell ve ekibi, 4400 multipl skleroz hastası ve bu hastaların 8600 yakın akrabasını mercek alarak yaptıkları genetik çalışmada iki ailede iki jenerasyon üst üste beş multipl skleroz vakasının olduğunu tesbit ettiler.
Unbenannt-1

Bu tespit hiç kuşkusuz genetik açıdan oldukça büyük anlam ifade ediyor.

Ekip araştırmayı bir adım daha ileri götürerek bu iki ailedeki MS hastası kişilerin genetik analizlerini yaptı ve analizler sonunda bu kişilerin NR1H3 geninde çok nadir rastlanan bir mutasyon olduğunu tespit etti.

İlginç olan başka bir konu ise araştırmaya katılan yaklaşık 13.000 kişiden bazılarında da bu mutasyonlu gen bulunmasına rağmen bunlardan sadece % 70’ inde MS vakası görüldü.

Bu mutasyon ne anlama geliyor?

NR1H3 geni LXRA adında bir Regulator-p

#geneticpassport
#GeneticTrainer
Spor Branş Seçimi Genetic Passport® testi ile DNA örneği ağız içi yanak bölgesine sadece 60’sn. sürülen steril pamuklu bir çubukla (Buccal Swap) alınabilmektedir. Numune alımı sırasında herhangi bir acı, sızı veya yan etki görülmez. DNA analizi sonucunda çocukların kas tipi, kardiyovasküler kapasite vb. sportif performansı etkileyen bir çok kalıtsal fizyolojik özellikleri belirlenir. İnsanlar genetik olarak 3. farklı kas tipi ve 3. farklı kardiyovasküler sistem kapasitesi ile yaratılırlar. Bunların kombinasyonu sonucunda sportif performans açısından 9. farklı genetik yapıda doğmuş insan profili ortaya çıkar . Buna bağlı olarak kişinin spor performansı ve yatkın olduğu spor dalları değişkenlik gösterir. Spor çocukların daha sağlıklı, daha atletik ve daha sosyal bir hayat sürmesi için en gerekli aktividedir. Çocukların özellikle genetik profillerine uygun spor branşlarına yöneltilmesi adaptasyon süresini kısaltırken aynı zamanda başarı oranını artırmaktadır. Çocukların Genetictrainer™®© sistemi ile genetiğine uygun spor branşlarına yöneltilmesi, genetiğine uygun antrenman ve beslenme yöntemleri uygulanması daha kısa sürede olimpik ve profesyonel seviyede başarılar elde etmelerine imkan sağlar. Spor çağındaki çocukların uygun oldukları branşlarda eğitim görmeleri, cocuğun başarısıile birlikte özgüvenini geliştirir. Çocukların Genetictrainer™®© sistemi ile genetik yapısına uygun spor branşlarına yöneltilmesi, adaptasyon ve eğitim sürecini kısaltırken başarı oranının artmasına, ailelerin, eğitim kurumlarının ve devletin spor yatırımlarının daha ekonomik olması ve daha kısa sürede geri dönüşümünü sağlamaktadır. Genetictrainer™®© sistemi ile uygun branş seçimi ve antrenman şiddeti ve süresinin genetik kardiyovasküler riskler göz önüne alınarak düzenlenmesi, çocukları ağır sakatlıklar ve ani spor ölümlerinden korur. Çocukların genetik olarak yatkın oldukları spor branşlarını yapmaları bedensel gelişimlerinin yanında ruhsal ve sosyal gelişimlerini olumlu yönde etkiler.

#geneticturkey #geneticpassport #genetictrainer #genom #sporbilimleri #spor #taurine #obesity #obeziteyekarşı #kardiyo
Yağ dokusunda yağ asitlerinin obezite ile ilişkili fizyolojik ve patofizyolojik rolü!! 🔔Obezite, enerji alımı ile enerji harcamaları arasındaki dengesizlikten kaynaklanmaktadır. Obezitenin, büyümüş hipertrofiye bağlı adipositler, makrofajların artmış infiltrasyonu ve adipokinlerin salgılanmasında belirgin değişiklikler ve serbest yağ asitleri ile karakterize edilen düşük dereceli kronik bir inflamasyon hali olduğu tespit edilmiştir.
🔕 Oburluğun patogenezinde taurinin etkileri hayvanlarda ve insanlarda bildirilmiştir. Taurin'in anti-obezite hareketinin altında yatan mekanizmalar tanımlanmaya çalışılmakla birlikte, enerji harcamalarının uyarılması, lipid metabolizmasının düzenlenmesi, anoreksik etki, anti-inflamatuar ve anti-oksidatif etkiler yoluyla taurin'in obeziteyi iyileştirdiği görülmektedir. Son yıllardaki araştırmalar, taurin desteğinin makrofajların infiltrasyonunu azalttığını ve yüksek yağlı diyetle indüklenen obez farelerde yağ dokusu makrofajlarının polarizasyonunu modüle ettiğini ortaya koydu.
📣 Buna ek olarak, taurin adipositler tarafından pro-inflamatuar sitokinlerin üretimini aşağı düzenler, bu da yağın yağ dokusunda anti-enflamatuar bir rol oynadığını düşündürür. Bu makale, beyaz yağ dokusunda taurin rolüne odaklanarak, oburluğun gelişimi üzerindeki taurinin etkilerini ve mekanizmalarını gözden geçirmektedir.

Kaynak:

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0024320517303922 💡Peki Taurinin diğer etkileri mesela KARDIYOVASKULER yapının ACE I/D genine bağlı olarak DELESYON DELESYON (DD) olması durumunda etkisi nasıl olur?? 📣KAS FIBRIL TIPININ TAURINI ABSORBE EDICI ETKISI YADA ENERJI METABOLİZMASİNİ ETKİLEYECEK ACTN3 SPORSAL GEN POLIFORMIZINDE RR OLMASI ILE NASIL BIR ETKİ YAŞANACAK!! bilgiler çeviriler yapılır!! Önemli olan günümüz dünyasının gerçek güncel bilgileri ile harmanlayarak bu bilgileri sunmaktır!

GENETIC PASSPORT VE genetic trainer sistemi bunun için VAR!🔔🕭🔔🔕 EXPERT GENETIC TRAINER GT Bilen Hocaoğlu

#geneticpassport #genetictrainer #eğitim #spor #sporbilimleri #genetik
42. Genetic Trainer Eğitimi 15-16-17 Eylül Tarihlerinde İstanbul'da Yapılacaktır. Dünyanın yeni spor sistemi ile ilgili her turlu bilgiyi bu eğitim ile alabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

#bodybuilding #fitness #bikinimodel #bikinifitness #health #spor #sağlık #geneticpassport #genetictrainer #genetic
KETOJENİK VE DUKAN DIYETLERI GIBI YÜKSEK PROTEINLI BESLENME UYGULAYAN SPORCU VE SEDANTER INSANLAR!!! DİKKAT!! Sağlıklı bir sporcu olan 25 yaşındaki M. Hefford, vücut geliştirme yarışmasına hazırlanmak için protein takviyeleri kullandıktan sonra hayatını kaybetti.

İki yaşında bir çocuk annesi olan Meegan Hefford, yağsız et, yumurta akıları ve protein sallarından oluşan yüksek proteinli bir diyetle önümüzdeki ay rekabet edecek bir etkinlik düzenledi.

Hefford'un üre döngüsü bozukluğunun (8000 kişiyi etkileyen nadir bir genetik hastalık) olduğunu keşfetmek için hastaneye kaldırıldıktan sonra iki gün tıbbi ekipler aldı ve vücudunun proteini düzgün şekilde parçalamasını durdurmak oldu.

KAYNAK:
https://tenplay.com.au/news/national/august-2017/perth-woman-dies-after-taking-protein-supplements

GENETIK HERSEYDİR!! GENETIK SAĞLIKTIR!

EXPERT GENETIC TRAINER GT Bilen Hocaoğlu MANİSA

AVRUPA ALT YAPISI GENETICTRAINER'A GUVENİYOR!

Waleed Messaoudi Genetictrainer / Paris Saint - Germain.

Prélèvement d'ADN pour deux jeunes footballeurs afin de *Déterminer leurs profils génétiques
*Individualiser les techniques d'entraînement selon leurs propriétés physiologiques
*mettre en place un programme de nutrition adéquat .....
##GeneticTrainer##

DAFNE SCHIPPERS
Neredeyse 2 senedir basbas bağırıyorum!! Geliyor diye!! Öyle başka bir ülkeye para ile alınmadı!! Öyle AFRİKA kökenlide degil!! Facebook ve Instagram hesaplarima bakın bakalım yıllar önce neler demişim...simdi neler olmuş!! Hollanda'nin Atletizm projesinden... Sistem var!! Genetik Yatkınlık Var!! Para ile saadet olmaz...sistem olmaz!! GENETIC PASSPORT VE GENETIC TRAINER SISTEMI Bu Ülkenin Şu an için Elimdeki En güçlü Silahtır!! EXPERT GENETIC TRAINER GT Bilen Hocaoğlu

#geneticpassport #genetictrainer #carbonhydrate #loading #glikoz
SPORCULARDA KARBONHİDRAT YÜKLEMESİ!! Nasılda dikkatinizi çekti?
Size şimdi müsabakadan 1 hafta önce şu kadar gram alın... müsabakadan 4 gün Önce rezervleri boşaltın...son iki gün şu kadar gram ile doldurun...bu sıralarda şu şekilde antrenman yapın demek isterdim ama ...ben size gerçekleri söylemek zorundayım!

Atp ve Creatine Fosfat depolarının seviyesine, kasların sarkoplazmik yapısına, mitokondrial yoğunluğun kapasitesi ile motor-nöron sinir hacminin durumuna bağlı olarak daha doğrusu ACTN3 genine bağlı olarak sizin karbonhidrati nasıl sentezleyeceginizi, nasıl kullanacağınızı, nasıl rezervlerde tutacağınızı,nasıl kaslarda tutulumunu en yuksek şekilde bileceksiniz!! Fizyolojik gelişimin temel seviyelerinin en üst metabolik fonksiyonlarını yalnızca bu şekilde öğrenebilirsiniz... Şimdi size soruyorum; karbonhidratlar karışımı ve faydalarını nasıl bileceksiniz?

Tüm karbonhidratlar eşit değil, bazı karbonhidratların diğerlerinden daha hızlı kullanıldığını gördük ancak 60 g / saat'den daha yüksek oranlarda hiçbir karbonhidrat kullanılmamaktadır. Bu neden? Neden 60 g / sa'dan fazla kullanamazsınız? Cevap, karbonhidrat emme kapasitesinde yatıyor. Kaslarınızın kullanabileceği yutulmuş karbonhidrat miktarı bağırsağınızın ne kadar emebileceği ile sınırlı görünür.

Karbonhidratların emilmesi
Emilim sürecinin yakın planına bakalım. Emilim, besin maddesinin lümeninden cisimlerin dolaşımına doğru hareket ettirilmesi işlemidir. Bu proseste besin, hücrelerden ve özellikle de iki hücre zarından geçmek zorundadır. Bu hücre zarları, istenmeyen ve tehlikeli maddeler için bir bariyer olmakla birlikte, herhangi bir besin maddesinin vücuda girmesini zorlaştırmaktadır. Birçok besleyici, bir nakil aracının yardımına ihtiyaç duyar. Bu taşıyıcılar, membranlara gömülmüş olan proteinlerdir ve besin maddesinin engelden geçmesine yardımcı olurlar.
..... Facebook:
Gt Bilen HOCAOĞLU

EXPERT GENETIC TRAINER BİLEN HOCAOĞLU

#geneticpassport #geneticturkey #genetictrainer #atletizm
MALUM BUGÜNLERDE DÜNYA ATLETİZM ŞAMPİYONASI LONDRA'Da Olmakta ve Yine Alışılagelmiş Orjinallikten Uzak Sorular Devam Etmekte!! SORU 1: Benim vücut tipim kısa,orta yada uzun mesafeci ?! Yada gülle atma, sırıkla yüksek atlama yada dekatloncu tipinde bana ne öneriyorsunuz?

SORU 2: Ben şu yaşta şu mesafeyi koştum, zamanında futbol oynarken kısa mesafede çok iyi hızlanıyordum şimdi kisaci olsam olur mu? Hangi supplementi alsam hızım/dayanıklılığım artar sen söyle hocam sonra genetik test yaparız 😂😂😂 SORU 3: Biz az çalışıyoruz o dünya rekortmenlerinden neyimiz eksik, dağlarda koşarak nasıl tidal ve MAXVO2 gelişir...Rampa çalıştığım zaman bacaklarım güçleniyor mu?

Genel ve Toptan Cevap:

Dünya şampiyonasında olan sporcular elemelerden finale gelen süreçte dahil DOĞAL SELEKSIYONUN bir bölümüdür.
Oradakilere benzemeniz, onlar gibi aynı mesafeleri koşmaniz yada onlarla aynı markaları giymeniz, Onlarla aynı antrenmanı yapmanız dahi sizin onlarla aynı DERECELERİ YAPACAĞINIZIN göstergesi asla olmaz!! Imkansız değil ama o DOĞAL SELEKSIYONUNPARÇASI OLMAK IÇIN TÜM HAYATINIZI VERMEK DEMEKTIR... BUDA ŞU DURUMA EŞ DEĞERDİR!

YEŞİLÇAMA ÜNLÜ OLMAYA GIDEN EVDEN KAÇAN KIZLARIMIZDAN 1000 TANESINDEN 10 TANESININ ÜNLÜ OLMASINA DENKTİR!

UMARIM AÇIK VE NET OLMUŞTUR ❤👍 SAYGILAR
EXPERT GENETIC TRAINER GT Bilen Hocaoğlu

Most Popular Instagram Hashtags