[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

bikeykey bikeykey

371 posts   6462 followers   512 followings

Barış Kemal Kirik  Psychology Sport Art

Plastik Sandalye
Plastik üretimin yaklaşık %70’i çöp olarak kayıtlara geçmiş, doğaya karışmış bulunmakta ve günümüzde kullanılan plastiklerin hiçbiri biyolojik olarak çözünülebilir değil!
Bir plastiğin doğada kaybolması 450 - 1000 yıl arasında gerçekleşiyor ve hiçbir zaman tam anlamıyla kaybolduğunu kanıtlayan bir çalışma mevcut değil.

Tüm dünyada her yıl yaklaşık 12 milyon ton plastik atık denizlere karışıyor. Bu sadece denize karışabilen kısmı, yürüdüğümüz yolda, çıktığımız dağda, iş yerimizde, evimizde plastik atıklar her yerde gözümüze çarpıyor. Toplamda 83 milyar ton plastik atık olduğu söyleniyor. Denizlerdeki veriler ise çok daha can yakıcı, plastik poşetlere takılıp ölen kaplumbağalar, plastikleri yiyerek nesli tükenmeye başlayan büyük ve küçük deniz canlıları, okyanusların dibinde oluşan devasa çöplükler!
Hepsi tek bir ırkın Dünya üzerinde yaşamasından dolayı meydana gelen doğa olayları! İnsanoğlunun sadece bir kaç dakika kullandığı plastikler yüzlerce yıl doğada birikiyor. Şirketlerin hem sağlam hem ucuz olmasından dolayı tercih ettiği plastik, insanoğlunu geri dönülemez bir kaosa sürüklüyor.

not: Geri Dönüşüm
#Plastik #Sandalye #Doğa #Canon #5dMarkII
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
#art #project #forest #greenpeace #yeşil #doğa #geridönüşüm #life #çevre #sağlık #yaşam #vsco #vscogram #vscodaily #antalya #turkey #vscoturkey #photography #antalyaturkey #greenpeacetürkiye #instagram #mamutart #baseart #plastic #chair

Bu fotoğrafı paylaşmazsam olmazdı! Yıllardır özenip durduğum snowboard meretini de #Saklıkent semalarında iyi kötü çözmüş bulunuyorum. Ekip sağlam lakin Şimdi dengede durup gidiyoruz tamam da hoca sen bize durmasını öğret yok squad hareketiymiş yok elleri aç öne getirmiş geç bu işleri, hareket net topuğa yaslan kaymaya devam ✌🏼. İlk defa denediğim bu merette bana saklıkent pistinden aşağı inerken eşlik eden @srknhtp ayrıca eyvallah tabi ✌🏼 Her ne kadar hava karardığından kestirme olsun diye dik yamaçlardan indirmiş olsa da ! 🤘🏼 @ceyhunko karşim kış bitmeden aldın sen mesajı ! Ha birde Kreasyondaki askeri eldivenlerin Şırnaktan sonra başka bir yerde de işe yaradığını görmek insanı duygulandırıyor azizim ! #Antalya #Turkey #Gopro :
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
#snowboard #board #snow #winter #cold #mountain #goprophotography #goprohero3 #artistsoninstagram #follow4follow #followtrain #gopro_moment #goprohero4 #goproturkey #cool #amateur #vscoturkey #vscogram #vscodaily #vscohub #vscoedit #cokgezenadamlar #vscorussia #snowboarding #snowday

Bunca zamandır hep #Iphone ile çektiklerimi paylaştım. Toplasan 5 tane makine ile çekim var. Sonra dediler ki fotoğraf makinesi ile ne çekiyorsun peki ? Onları neden koymuyorsun! Bilmem instagram hep telefon ile çekilen fotoğraflardan oluşmalı gibi algıladım. Sonra baktım ki zaten buradaki fotoğrafları da makine ile çekiyorum sanıyorlarmış! O zaman makine ile çektiklerimizi de arada paylaşalım efenim ve bundan sonraki fotoğraflara ekleyelim #Canon #5dmarkII #ND #Filter #longexposure :
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
#bw #blackandwhiteisworththefight #blackandwhiteonly #blackandwhitechallenge #black #white #sea #siyahbeyaz #deniz #lighttheworld #bw_beautiful_landscapes #followforfollow #followtrain #followme #likeforlike #vsco #instagood #blackandwhitephoto #art #landscapephotography #minimalism #minimalist #minimalismo #artwork

İkibinonyedi senesinden çok mu şey istedik bilmem ! Bazısı oldu bazısı olmadı haliyle, her şeyin hayırlısı dedik dedik durduk, neydi ulan bu hayırlısı artık bir görseydik diye isyan edesi geliyor insanın zaman zaman! İnsan işte çiğ süt emmiş azizim ne kadar verirsen ver hep daha fazlasını istiyor! O sebeptendir ki şükür diyelim. İkibinonsekiz için dileğim şu evdir. Dağın başında olsun mümkünse, bir de Akita köpeğim olsun. Bir de Fuji x-pro 2 istiyorum. Bir de Kıbrıs’a gitmek istiyorum. Bir de Kore olabilir ya da Norveç ! diye başlarsam uzar gider ! Happy New Year ✌🏼 #Antalya :
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
#vsco #vscocam #vscogram #vscodaily #vscohunt #vscofilter #art #village #mountain #dream #life #köy #ev #house #home #forest #nature #doğa #follow #followforfollow #follow4follow #follow4follow #instagram #konyaaltı #kemer #photography #architecturalphotography #architecture

Diyorum size; Antalya’nın mevsimi kıştır! Metrekareye 15 insan düştüğü, denizin sıcaklığının hamam suyu ile yarıştığı yaz mevsimi de kalabalık seven insanlarımız için çekici olabilir amenna lakin sandalyesini örtüsünü yiyeceğini içeceğini alıp sahile inen bir güruh var az da olsa var yani! Hatta işiniz gücünüzden vakit bulabilir de aynı vakitlerde giderseniz ahbap bile bulursunuz kendinize ve öyle sabit bir kesim yok orada, şarapcı amca da var çayını almış gelmiş teyze de var. Saatlerce denize bakan adam da var, kitap okumak için sahile gelen kadın da var. Bu insanlar yazın pek uğramazlar sahile, onların işi kış ile, ıslanmak üşümek pek mühim değil! Bir sorun bakalım o yazın sahile gelen güruha, hiç gün sadece gün doğuyor diye gelmişler mi izlemişler mi diye ! Sanmam, bir de kışın sahile inen insanlara sorun bakalım aynı soruyu! Muhtemelen bilirler gün doğumunun keyfini de! İşte bu kişiler hep aynı kişiler, sessizler çok konuşurlar ve öylece bakarlar... #Antalya #Turkey #Konyaaltı

Buraya yalnızlık ve terk edilmişlik ile ilgili bir dolu sözcükler gelebilir! Gelmeyedebilir! Bu tamamen dengesiz bir ruh hali de olabilir! Fakat olmayadabilir ! Delilik Nedir ? Sağ tarafından kemirilmiş bir bina sağlam mıdır ! Yoksa eksik mi ! #Antalya #GüverUçurumu

Boş ! Sessiz ! Hissiz ! Plastik.
Bir film sahnesini hatırlattı sanki, ama hangi film sahnesini hatırlattı işte onu hatırlayamadım. Artık pek fazla şey hatırlayamıyorum. Beyin! Plastik.

Run Forest Run ! Delilik niye hep böylesine ele, göze, kulağa gelir halde karşımıza çıkıyor?
Birçok insan dayanılmaz sıkıntılar yaşıyor olabilir, ama bu onları akıl hastası yapmaz; zira ruh sağlığı diye bir şey yoktur. Vakaları tek tek daha yakından incelediğimizde, sağlıklı görünen kişilerin hayatlarında hiçbir çatışma yaratmayan, dolayısıyla hiç dikkat çekmeyen hezeyanlı inançlar ya da semptomlar taşıyabildiğini görüyoruz. Her birimiz kendimize özgü yöntemlerle başa çıktığımız sorunlarla yüz yüze geliriz; göreceğimiz gibi akıl hastalığı diye damgalanan şey de aslında bu güçlüklere eğilme ve karşılık bulma çabası olabilir!

Most Popular Instagram Hashtags