behzadleech behzadleech

49 posts   119 followers   23 followings

Behzad leech  بهزاد زمانی متخصص زالو درمانی ویدیوهای کامل من را در آپارات دنبال کنید. Www.aparat.com/drsmall

http://tlgrm.me/dr_koochooloo

تحقیقات بسیار مهمی در مورد اثرات #زالو_درمانی انجام شده است و در گوشه و کنار جهان هر روز مطالب تازه تری درباره این روش #معجزه گر کشف میشود. اما در مورد این جانور #خونخوار نا گفته های زیادی وجود دارد که برای پیدا کردن آنها نیاز به سال ها تجربه و تحقیق است. آن چه امروز، در گوشه و کنار جهان درباره ی زالو درمانی مطرح شده است تنها بخش کوچکی از توانمندی های این مخلوق معجزه گر است.
اما نکته ای که باید به آن توجه شود این است که در بعضی بیماری ها #زالو داروی اصلی و در بعضی دیگر داروی کمکی است، مثلا زالو در #انسداد_عروق کرونر قلب داروی اصلی است، اما در مورد #پسوریازیس یک داروی کمکی در کنار داروهای دیگر است و هر روز با کسب تجربیات، تحقیقات و پژوهش های جدید، گستره ی درمان با زالو وسیع تر میشود.
#behzadleech
#بهزادزمانی

در #زالو_درمانی اروپایی و آمریکایی هیچ توجهی به #مزاج زالو، مزاج #بیمار و #اصلاح_طبع نمی شود و زالو درمانی به صورت ماشینی و شبیه دارو درمانی مدرن انجام میشود، یعنی بدون توجه به سیستم های مختلف بدن و #تعادل_مزاج، #زالو درمانی به صورت موضعی انجام میشود.
بهزاد زمانی
@behzadleech

در #طب_سنتی ایران هر دارویی دارای #مزاج است و هر بیماری نیز مزاج خاص خود را دارد، به همین دلیل تمام مراحل #درمان باید براساس #اصلاح_طبع و مزاج باشد. #زالو که یک داروی بسیار با ارزش و معجزه گر است نیز دارای مزاج است و باید با در نظر گرفتن مزاج #بیمار استفاده شود، از طرفی در توصیه ها و دستورات طب سنتی ابتدا باید بیمار مصلح و منضج داده شود و بدن از اخلاط فاسد پاک شود، بعد از #زالو_درمانی انجام شود تا اثر زالو بیشتر شود. به همین دلیل وقتی که بیمار دارای غلبه #اخلاط فاسد است نباید زالو درمانی کند چون خود زالو شاید باعث تجمع یا تخلیه نابجای اخلاط شود و به جای درمان و شفای بیماران، درد آن ها را زیادتر کند یا این که تاثیری نداشته باشد.
بهزاد زمانی
@behzadleech

راز عقب ماندگی ما در زمینه زالو درمانی در چیست؟
اگر نگوییم که تاریخ #زالو_درمانی مربوط به دوره ی #طب_سنتی جهان، #ایران است، می توان گفت که ایران بخش عظیمی از تاریخ این روش درمانی معجزه گر را به خود اختصاص داده است، در عین حال که امروز برای کسب اطلاعات علمی در مورد زالو اجبارا از کشورهای پیشرفته کمک می گیریم. اگر بیش از یکصد سال در ایران برای پزشکان زالو درمانی جرم شناخته نمی شد امروز آوازه ی این مکتب درمانی جهان را فرا گرفته بود. ما از #میکروسکوپ هایمان برای تحقیق در هر چیزی به جز #زالو استفاده کرده ایم اما کشورهای اروپایی با مطالعه کتب سنتی ما همچون #قانون در طب از میکروسکوپ های الکترونیکی برای تحقیق در مورد آناتومی و فیزیولوژی زالو سود بردند.
بهزاد زمانی
@dr_koochooloo

صدای پای #دریا
شبتان بخیر
T.me/dr_koochooloo

در ابتدا #زالو_درمانی در #ایران جزئی از فرهنگ درمانی عامیانه مردم بود و در شهرها، میادین و #بازار، مردم ظرف های پر از زالو می آوردند و می فروختند. در اکثر کتب معتبر #طب_سنتی ایران از زالو درمانی به عنوان یک روش درمانی یاد شده است اما آنچه دنیا نمی تواند آن را انکار کند دو کتاب معروف #قانون در طب #بوعلی_سینا و کتاب #اعراض_الطبیه #جرجانی است که اولی حدود هزار سال قبل به زبان عربی و دومی به زبان شیرین فارسی حدود 900 سال قبل نوشته شده است. هر دو زالو درمانی علمی را به #جهان معرفی کرده اند و #کتاب_قانون در طب صدها سال در #اروپا مرجع پزشکی جهان بوده است و اگر بگوییم بوعلی سینا یکی از اولین پزشکانی در جهان بوده است که #زالوی_پزشکی را معرفی کرده و ایران یکی از اولین کشورهایی است که #زالو را پرورش داده و استفاده کرده اغراق نکرده ایم. به هرحال #تاریخ_پزشکی جهان به اعتراف #سازمان_بهداشت_جهانی، ایران را جزء اولین ها می داند.
بهزاد زمانی
@behzadleech

#ایران سرزمینی است که در اکثر استان های آن #زالو به طور طبیعی رشد می کنند که در این مورد استان #گیلان، #مازندران و استان های همجوار آن شاید بیشترین تعداد زالو را داشته باشند و جالب این که ایران دارای بهترین زالوی طبی دنیا است و از هر دو #هیرودومدیسنالیس و #هیرودووربانا که در #دنیا به عنوان #زالوی_طبی شناخته میشوند در ایران به فراوانی یافت می شوند.
#بهزاد_زمانی #دکتر_کوچولو

جاده زیبا و خاطره انگیز #چالوس

#زالو_درمانی در بخش زیبایی چنان رشد کرده و مورد توجه است که قطعا در جهان رشته اي به نام #زيبايي_پوست با #زالو ، تأسيس خواهد شد .
چون اثرات معجزه گر اين موجود خونخوار ، در رفع #جوش ها (آكنه) ، لك و چروك اثبات شده و يكي از بهترين داروهاي شفاف كننده ي پوست است .
زالو علاوه بر اينكه بيماري هاي پوستي مثل : #اگزما ، #قارچ ، #آلوپسي ها و ….. را درمان مي كند . نقش بسيار مهمي در زيبايي پوست دارد .
هر نوع تيرگي در پوست از نظر طب طبيعي و سنتي به دليل افزايش #سودا و #صفراي است و يا به عبارت عاميانه تر ناشي از كثيفي خون است .
زالو درماني باعث دفع خون كثيف و يا همان سودا مي شود ، كه اين کار بوسيله نقش خونخواري زالو انجام مي شود .
#بزاق_زالو با افزايش جريان خون در سطح پوست كه بهترين غذاي پوست است ، باعث شفافيت و زيبايي پوست مي شود كه اين كار بوسيله بزاق زالو انجام مي گيرد . زالو با كمك بزاق خود در #درمانً_جوش صورت علاوه بر انجام وظايفي كه گفته شد نقش ضد التهابي و ضد باكتريائي دارد و هر نقطه از بدن كه آكنه داشته باشد بوسيله ي زالو براحتي درمان مي شود .
چون زيبائي پوست كار حساس و مهمي است ، پزشك زالو درمانگر هم ، بايد حساسيت ويژه اي در كار خود نشان دهد ، نخست آنكه زالوهاي ريزتر را براي #پوست انتخاب كند ، هر چه زالو ريزتر و تعداد آن بيشتر باشد ، شفافيت پوست بيشتر و بهتر مي شود و از طرفي دغدغه ي بجاي ماندن محل گزش ، از بين مي رود .

زالو نه تنها زنده اش براي زيبائي پوست مفيد است بلكه از مرده ي زالو هم در تهيه مواد #آرايشي استفاده مي شود ، يعني جسم بی جان زالو هم به براي حفظ زيبائي پوست ارزشمند است ، در سراسر جهان #محصولات_آرايشي زيادي از زالو ساخته مي شود
بهزاد زمانی

در قرن نوزده #زالو در #انگلستان، #اسکاتلند، #فرانسه، #مجارستان، #اوکراین، #ترکیه #ایران، #روسیه، #رومانی، #الجزایر و #مصر و بعضی از کشورهای دیگر مورد استفاده قرار می گرفت. این گزارش که در سال 1864 منتشر شده است نشان می دهد که 30 میلیون زالو در فرانسه و 13 میلیون در #لندن و #پاریس فقط در یک سال مورد استفاده قرار گرفته است. در #آمریکا، #مزارع_زالو ایجاد شد به طوری که آنها می توانند خود تولید کنند و هر روز، هزاران زالو، به فروش برسانند.
در حقیقت هنگامی که بخش خاصی از بدن نیاز به #خون رقیق و زلال داشت از زالو استفاده میشد. از جمله برای تغییر رنگ #پوست و #جوش و یا هر چیز دیگری. حتی از زالو برای داخل گلو نیز به روش خاصی استفاده می شد.
دکتر کوچولو
در کانال تلگرام ما عضو شوید.

مطمئنا کشورهایی همچون #یونان، #ایران، #چین، #هندوستان و بعضی از کشورهایی که #طب_سنتی در آن ها ریشه دارد ریشه ی #زالو_درمانی را بنا نهاده اند. بعدها اقدام به #پرورش_زالو در استخرهای مصنوعی شد و امروز #بانک_زالو در کشوری مثل #ترکیه احداث شده است و سالیانه میلیون ها عدد زالو از #روسیه به اروپا صادر می شود و #تجارت_زالو به صنعتی بزرگ تبدیل شده است. اما تحقیقات رسمی که تاکنون توسط محققین صورت گرفته نشان می دهد که:
استفاده از زالو در طب در حدود 2000 سال قبل از میلاد با پزشکان #یونان و روم آغاز شده است. در طول دوره قرون وسطی، از #زالو برای درمان انواع #عفونت ها استفاده می شده است. در قرن 19 وقتی که #حجامت کاملا مردمی بود. محبوبیت استفاده از زالو در طب اندکی دچار کاهش شد.

#دکتر_کوچولو
@behzadleech
اروپاییان با استفاده از تکنولوژی پیشرفته خود تحقیقات آزمایشگاهی بسیار مهمی روی آناتومی، فیزیولوژی #زالو و بزاق آن انجام دادند که حیرت انگیز بود، اما در کنار این کارهای بزرگ بعضی از کشورها از یاد بردند که اصل ماجرا از کجا شروع شد که آن ها در جهت تکمیل آن گام برداشته اند. اگر امروز از کشورهای توسعه یافته ای همچون #آمریکا، #آلمان و #فرانسه مقالات و کتب #زالو_درمانی به جهان عرضه میشود مطمئنا ریشه در طب #جالینوس و #بوعلی_سینا دارد نه در علم پزشکی که تاریخ عمر آنها به 200 تا 300 قبل بر می گردد.
@behzadleech

Most Popular Instagram Hashtags